Jump to content

Папа Фрања и патријарх Вартоломеј договорили Васељенски сабор у Никеји 2025.?

Оцени ову тему


Препоручена порука

A, sta bi se radilo na tom zajednickom Saboru 2025. ?

Povod bi bio  1.700 godina od 1.Vaselj. sabora, pa, onda bi bilo i lepo da se na tom buducem saboru razmatraju i verska i kanonska i predanjska pitanja, ko sta i kako je pocepao jedinstvenu Crkvu prvog milenijuma, ...kao sto se i na Prvom saboru branila i odbranila prava i istinska vera u Bozanstvo Isus Hrista.

Pa, posle mogu da se druze i pevaju i igraju, do mile volje ,.... 0513_music... :pivo:   ( :D  )

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 118
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Популарни дани

пре 16 минута, Bokisd рече

A, sta bi se radilo na tom zajednickom Saboru 2025. ?

Povod bi bio  1.700 godina od 1.Vaselj. sabora, pa, onda bi bilo i lepo da se na tom buducem saboru razmatraju i verska i kanonska i predanjska pitanja, ko sta i kako je pocepao jedinstvenu Crkvu prvog milenijuma, ...kao sto se i na Prvom saboru branila i odbranila prava i istinska vera u Bozanstvo Isus Hrista.

Pa, posle mogu da se druze i pevaju i igraju, do mile volje ,.... 0513_music... :pivo:   ( :D  )

Dogovoriće se jedan zajednički ekumenski važeći način odredjivanja datuma Uskrsa, Pashe a to će potom biti solidna osnova za sve dalje što će se dešavati na putu zbližavanja, prvo trebamo pokazati svi dobru volju a potom će se Duh Sveti pobrinuti o svemu ostalom!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Zayron рече

Dogovoriće se jedan zajednički ekumenski važeći način odredjivanja datuma Uskrsa, Pashe a to će potom biti solidna osnova za sve dalje što će se dešavati na putu zbližavanja, prvo trebama pokazati svi dobru volju a potom će se Duh Sveti pobrinuti o svemu ostalom!

Kako to, kad je deda Verolomej artemita? Mislim, zato što šara po tuđoj kanonskoj teritoriji i postavlja hororepiskope. Samo ih zove egzarsima. I to pored živog kanonskog vladike Onufrija. Pošto će biti išutiran iz Crkve, biće to razbojnički sabor sekti i nevladinih organizacija...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 25 минута, Вилер Текс рече

Баш лепо што си рекао поенту, из свог угла. Паметном доста :)

Ništa loše nije u tom što svaka strana u ekumenizmu vidi nešto dobrog za sebe, to znači da je ekumenizam taj ispravan put. Bez ekumenizma i medjusobne saradnja bi pravoslavlje na zapadu imalo misijne, pastoralne i sve ostale mogućnosti vrlo ograničene, sužene, otežane a negdje možda i nikakve. Na zapadu je ovakvih primjera bezbroj:

https://ct24.ceskatelevize.cz/regiony/1865006-jedno-misto-dvoji-vira-kostel-v-novych-hamrech-vyuzije-i-pravoslavi

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Sasvim je jasno da svako ko ovde podržava deda Vratolomeja, podržava i NATO agresiju na Rusiju. Vratolomej kao i Bergoljo su dva puka agenta NATO pakta i kao takve ih treba i tretirati. Svi koji ih podržavaju u tome, ma ko to bio, saučestvuju kao agenti od uticaja (ili korisni idioti) NATO-a.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 9 минута, Zayron рече

Dogovoriće se jedan zajednički ekumenski važeći način odredjivanja datuma Uskrsa, Pashe a to će potom biti solidna osnova za sve dalje što će se dešavati na putu zbližavanja, prvo trebamo pokazati svi dobru volju a potom će se Duh Sveti pobrinuti o svemu ostalom!

Ne znam kako cemo da se dogovorimo oko Uskrsa, kada nam je razlicito odredjivanje Pashe ? 

To je jedan problem. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Ivan Marković рече

Sasvim je jasno da svako ko ovde podržava deda Vratolomeja, podržava i NATO agresiju na Rusiju. Vratolomej kao i Bergoljo su dva puka agenta NATO pakta i kao takve ih treba i tretirati. Svi koji ih podržavaju u tome, ma ko to bio, saučestvuju kao agenti od uticaja (ili korisni idioti) NATO-a.

A ti si ko? Moj kolega? :D 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, Zayron рече

Bez ekumenizma bi pravoslavlje na zapadu imalo misijne, pastoralne i sve ostale mogućnosti vrlo ograničene, sužene a negdje možda i nikakve.

Ma ne sekiraj se ti za nas...eno Amfilohije bez problema krštava ti suverce u Peru...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Bokisd рече

Ne znam kako cemo da se dogovorimo oko Pashe, kada nam je razlicito odredjivanje Pashe ? 

To je jedan problem. 

Već sam napisao, o svatá dislexio, dogovoriće se JEDAN zajednički i ekumenski važeći način odredjivanja Pashe!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 11 минута, Ivan Marković рече

Ma ne sekiraj se ti za nas...eno Amfilohije bez problema krštava ti suverce u Peru...

Da, kad dodje do razmjene eparhija, opet će to biti kod nas, samo istočnog obreda! Čuo si negdje za razmjenu eparhija, dijeceza?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Zayron рече

Da, kad dodje do razjene eparhija, opet će to biti kod nas, samo istočnog obreda! Čuo si negdje za razmjenu eparhija, dijeceza? 

Alo, Požega???Krstio već "krštenog" rimokatolika. Pa pop Zoran po..zdeo...zaista su kolosalne mogućnosti nečije racionalizacije...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 минута, Zayron рече

Već sam napisao, o svatá dislexio, dogovoriće se JEDAN zajednički i ekumenski važeći način odredjivanja Pashe!

Ali, Zayrone , eto, taj 1.Vaselj. sabor koji moze da bude povod za taj zajednicki Sabor 2025. je vec odredio na koji nacin se odredjuje datum Pashe i nema neke velike potrebe za novim odredivanjem.

I, Istok se drzi te' odredbe Prvog sabora o odredjivanju Pashe i samo treba slediti taj sabor. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 8 минута, Zayron рече

Ništa loše nije u tom što svaka strana u ekumenizmu vidi nešto dobrog za sebe, to znači da je ekumenizam taj ispravan put.

Потпуно несвесно доказујеш оно што свако зна да је слабост римокатолицизма и да је због тога и наста раскол. Е црни римокалкуланти. Такво је ваше католичанство изгледа- интересџијска калкулација и власт овога света.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...