Jump to content

Monah Arsenije - verovati mu ili ne?

Оцени ову тему


micro

Препоручена порука

пре 1 сат, Вукашин Ковачевић рече

Док сам био атеиста ја сам имао таква искуства, чак и очигледно наптриродна, и опет нисам поверовао, тако да ми ни сад није потпуно јасно какав је још услов ту потребан; али мислим да и директно суочење са чудом може бити недовољно ако нешто у човеку није спремно да поверује. То је било нешто скоро неприметно. Мени је ту филозофија доста помогла, почео сам као натуралиста и тражио сам најбоље аргументе за непостојање апсолутног морала, апсолутног добра, апсолутног зла или било каквих апсолута, али уместо тога било ми је све теже правдати моје аргументе. Ниче ми више није био све и сва, што сам више читао и мислио све неподношљивије сам се осећао, све дубља је била рупчага нихилизма.

 

Kašo izvini što se baš ovom prilikom kalemim za tvoju izjavu ali moram da te pitam da li si čitao Dikasa?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, Alegzandar рече

Kašo izvini što se baš ovom prilikom kalemim za tvoju izjavu ali moram da te pitam da li si čitao Dikasa?

Кашо?  :))

Неам благе ко је то, први пут чујем ne_shvata

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 8 минута, Liga Džentlmena рече

Znas da postoji neko ko ih cuva.

Мислиш да човек сам себе почне да убеђује да постоје ствари које не може да осети, опази чулима, објасни разумом, докаже науком? Као да некоме саветујеш да измисли пријатеља да се не би осећао усамњено или да поверује да је бесмртан да се не би бојао смрти.

Онако, шизофрен приступ религиозности.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 минута, Вукашин Ковачевић рече

Кашо?  :))

Неам благе ко је то, први пут чујем ne_shvata

Poznajem jednog Vukašina preko prijatelja koji ga zove Kašo.. :D 
Dikas potpisivao se još i kao Lautreamont.. iz Motevidea krstario do Pariza napisao djelo Maldororova Pevanja..
Ukratko anticipirao poeziju podsvijesti.. jedna kritika kaže da je glasnik apokalipse.. Svakako neobičan, olujno problematičan..
 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 часа, Ana B. рече

on je plaćenik :))))))) Mozda nam meri inteligenciju :))))

Kako izgleda, pre bi rek`o da radi za dzabe...

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 35 минута, Lady Godiva рече

Мислиш да човек сам себе почне да убеђује да постоје ствари које не може да осети, опази чулима, објасни разумом, докаже науком? Као да некоме саветујеш да измисли пријатеља да се не би осећао усамњено или да поверује да је бесмртан да се не би бојао смрти.

Онако, шизофрен приступ религиозности.

Za sada nismo na istoj talasnoj duzini, ali se nadam da cemo vremenom biti. ;)

Када се ствари ставе на папир, ми вредимо онолико колико наша дела говоре о нама а не наше речи.
 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

 

пре 2 часа, Liga Džentlmena рече

Znas da postoji neko ko ih cuva.

Meni je ovo suština pravoslavlja i takođe prvo što umem da kažem ateisti, pogotovo na teme tipa zašto bih krsto decu i sl. 

Ali nažalost često se pojavi ona stara - što da ide prosto kada može komplikovano? 

  • Свиђа ми се 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

http://teologija.net

Evo jednog zanimljivog linka, za mlade ljude Bogotrazitelje. Ima zanimljivih tekstova. 

Када се ствари ставе на папир, ми вредимо онолико колико наша дела говоре о нама а не наше речи.
 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 2 years later...

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...