Jump to content

Упознајмо се - представимо се

Оцени ову тему


Препоручена порука

Sramota me sto se nisam odmah predstavio (pre mesec dana), vec sam nepozvan cak i piskarao ponesto - i to, o uzasa, na politici, lako se dam isprovocirati. Zivim u Banatu, zovem se Zoran, 66. godiste. U teskom sam konfliktu sam sa sobom, bez preterivanja mogu reci da sam ekspert za zapadnu muziku, filmove, stripove... a s druge strane neizleciv rusofil i mnogo, mnogo, mnogo volim Republiku Srpsku. Celog zivota urbani preduzetnik, cvrsto resen da zivot nastavim na selu, nanisanio sam potez Topola - Arandjelovac, tamo me nesto neobjasnjivo privlaci. Pretrcao sam gomilu raznih foruma, levo-desno, ali jedino ovde sam osetio neku ususkanost i ne-mrznju, ostao bih ovde, valjda me nece niko oterati. Svako vam dobro, dobri ljudi.

Добро нам дошао, братац! ;)

Non praevalebunt, non praevalebunt portae inferni!

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

A kad je već tema upoznavanje- jedno pitanjce gringrin ima li medju vama još neko ko pokušava da spoji nespojive stvari? Tipa da pored toga što je verujući (više volim taj izraz nego 'pobožan/a' .smesko. ni sama ne znam zašto) da voli epsku fantastiku (knjige, filmovi, muzika), da uz Divnu i Aksentijevića sluša i Blind Guarian? .smesko. i tako to... .smesko. neretko imam problem da objasnim ljudima kako, pa se ponadah da nisam jedina bliss jeeee !

Nisi, ima nas ovdje svakakvih grešnika, pa čak i metalaca.

Ja sam za metal znao 10 godina prije nego što si se rodila,

a također sam i bivši muzikant i hrišćanin i sad volim metal.

na metalu nema ništa nehrišćanskog ukoliko riječi k tim nekim

stvarima (pjesmama, numerama) ne sastavljaju izričiti ti takvi

satanisti ili ti nekakvi slični nedvosmisleno antihrišćanski aktivisti.

Ali nije baš najprikladniji za liturgijsku upotrebu po crkvama, hramovima.

Imam već pripremljen članak, ustvari vrlo fundiranu diplomsku

teoloošku radnju koja se tim fenomenom zabiva, vidim da ima

među vama velikog zanimanja o taj odnos hrišćanstva i metala

da vas to zanima, vrlo rado prevedem taj tekst ako znam da bude

čitan i o njega zanimanje, toliko je mnogo toga da zaista moram

pažljivo birati kakvog ću se posla prihbatiti jer sve zaista nejde,

onda najbolje glavo to što je najtraženije i najviše se čita.

Od toga bude i koristi najveće, čemu potom pisat i prevodit

nešto što niko ne čita niti koga to uopšte zanima.

Drago mi je da sam te upoznao!

Top 10 Christian Metal Bands

V'AFFAnnate.flv

E' il "testamento" di FRATELLO METALLO...

Kakav more još testamen t, dvije godine je mlađi od moje mame

a ona je još u radnom odnosu, radi, nijhe u penziju, nije mu još mi 70,

ima malo morgen do tog testamenta, nema izvlačenja, Freatello Metallo!

Cesare Bonizzi

Brother Cesare Bonizzi (born 1946), also known as Frate Cesare and Fratello Metallo ("Brother Metal") - which was also the name of his band, is a Capuchin friar belonging to the Order of Friars Minor Capuchin, who was known as a heavy metal singer.

Dalje imate ovdje: http://en.wikipedia..../Cesare_Bonizzi

A pogledajte i ovo:

Slovenski metal

https://www.pouke.org...lovenski-metal/

450px-Frate_Cesare_Bonizzi_MEI_2008.jpg

fra Cesare Bonizzi, Frate Cesare and Fratello Metallo ("Brother Metal")

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости

Sramota me sto se nisam odmah predstavio (pre mesec dana), vec sam nepozvan cak i piskarao ponesto - i to, o uzasa, na politici, lako se dam isprovocirati. Zivim u Banatu, zovem se Zoran, 66. godiste. U teskom sam konfliktu sam sa sobom, bez preterivanja mogu reci da sam ekspert za zapadnu muziku, filmove, stripove... a s druge strane neizleciv rusofil i mnogo, mnogo, mnogo volim Republiku Srpsku. Celog zivota urbani preduzetnik, cvrsto resen da zivot nastavim na selu, nanisanio sam potez Topola - Arandjelovac, tamo me nesto neobjasnjivo privlaci. Pretrcao sam gomilu raznih foruma, levo-desno, ali jedino ovde sam osetio neku ususkanost i ne-mrznju, ostao bih ovde, valjda me nece niko oterati. Svako vam dobro, dobri ljudi.

Свака част за представљање :) Добродошао Зоки, осећај се као свој међу својима.

Хе, сад понекад са тим политичким темама зна да буде незгодно, али ту не треба некоме узети за зло.. све ће то проћи само дела љубави остају.

Поздрав из Администрације :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Metal nije baš najprikladniji za liturgijsku upotrebu po crkvama i pri liturgijama,

hramovima itd. Imamo k tomu bolji a oprobani, iskušeni stari spjevi, vizantijsko

i staroslovensko liturgijsko pojanje i gregorijanski koral koji su ipak k tomu bolji.

Ali inače, ako baš ne insistramo da ga pjevamo u crkvi pri liturgiji je sasvim ok!

Fratello Metallo - Amore Metallico

http://www.youtube.com/watch?v=A9qjceMULnM

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Joj!? Kako li radi ovo sokoćalo? .mislise.

Pa pošto vas "špijuniram" mesecima, rekoh, ajd* i da se predstavim...

Snežana, iz Beograda, 42 god. Žena jednog muža, majka dvoje dece, verujem u jednoga Boga, prijatelj (skoro) svima, neprijatelj samo sebi...Pišem malo, još manje pričam...svađam se isključivo sama sa sobom....

Путници, нема пута, путеви се стварају ходањем!

А.М.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Pomaze Bog! Ja sam Dragana, imam 37 god. Radim nekoliko godina u drzavnoj sluzbi na odredjeno, udata, nemam dece, za sada, suprug ne radi, trenutno u depresiji, ne zeli nikakvu pomoc, tako da sam se prepustila molitvi i Bogu da pomogne i njemu i meni, kao sto je uvek i pomogao. ( Muz je povredio oko pre 2,5 godine, jos ga leci, ne vidi na njega, ne znamo sta ce biti.). Nisam bas sjajno, volela bih da mi neko pomogne, kako da ga izvucem iz ovog stanja, trazila sam pomoc, ali za sad bezuspesno...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Sramota me sto se nisam odmah predstavio (pre mesec dana), vec sam nepozvan cak i piskarao ponesto - i to, o uzasa, na politici, lako se dam isprovocirati. Zivim u Banatu, zovem se Zoran, 66. godiste. U teskom sam konfliktu sam sa sobom, bez preterivanja mogu reci da sam ekspert za zapadnu muziku, filmove, stripove... a s druge strane neizleciv rusofil i mnogo, mnogo, mnogo volim Republiku Srpsku. Celog zivota urbani preduzetnik, cvrsto resen da zivot nastavim na selu, nanisanio sam potez Topola - Arandjelovac, tamo me nesto neobjasnjivo privlaci. Pretrcao sam gomilu raznih foruma, levo-desno, ali jedino ovde sam osetio neku ususkanost i ne-mrznju, ostao bih ovde, valjda me nece niko oterati. Svako vam dobro, dobri ljudi.

Поздрав гене...а ја сам заб`о баш Банат...тип бежање из Београда, по систему мало даље.

Велк`о М.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Добродошла Снежо, очекујемо да мало више пишеш, питаш, одговараш,..

поздрави супруга и дечицу

Hvala na dobrodošlici oče Ivane!

A što se tiče pisanja, bolje me ne puštajte sa lanca, ako počnem da vam "smrdim" po forumu nećete me se lako otkačiti gringrin

Путници, нема пута, путеви се стварају ходањем!

А.М.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Pomaze Bog! Ja sam Dragana, imam 37 god. Radim nekoliko godina u drzavnoj sluzbi na odredjeno, udata, nemam dece, za sada, suprug ne radi, trenutno u depresiji, ne zeli nikakvu pomoc, tako da sam se prepustila molitvi i Bogu da pomogne i njemu i meni, kao sto je uvek i pomogao. ( Muz je povredio oko pre 2,5 godine, jos ga leci, ne vidi na njega, ne znamo sta ce biti.). Nisam bas sjajno, volela bih da mi neko pomogne, kako da ga izvucem iz ovog stanja, trazila sam pomoc, ali za sad bezuspesno...

Постави за почетак и овде, да вас и други помену у молитви.

https://www.pouke.org/forum/topic/3319-потребна-ми-је-ваша-молитвена-подршка-сада/page__st__1788

Даће Бог биће боље.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Pomaze Bog! Ja sam Dragana, imam 37 god. Radim nekoliko godina u drzavnoj sluzbi na odredjeno, udata, nemam dece, za sada, suprug ne radi, trenutno u depresiji, ne zeli nikakvu pomoc, tako da sam se prepustila molitvi i Bogu da pomogne i njemu i meni, kao sto je uvek i pomogao. ( Muz je povredio oko pre 2,5 godine, jos ga leci, ne vidi na njega, ne znamo sta ce biti.). Nisam bas sjajno, volela bih da mi neko pomogne, kako da ga izvucem iz ovog stanja, trazila sam pomoc, ali za sad bezuspesno...

Ти си та која мора да га тргне, не може да има већег пријатеља од тебе. Нећу да улазим у детаље јер је то непристојно али, ако нема препрека, дете би му могло бити огроман стимуланс и разлог за борбу.

Кад човек схвати да својим личним залагањем испуњава вољу Божију, онда Бог и молитве лако помажу. Јер нисте на овом свету без разлога и малодушност је опасан противник.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...