Jump to content

SRBIN KOMANDANT BONDSTILA: Ratovao u Iraku, obučavao Ukrajince, a na Kosovo je stigao iz Kalifornije

Оцени ову тему


Препоручена порука

пре 2 часа, Grizzly Adams рече

Нема ништа "одвратно". Он је само војник који извршава наређења као и сви војници. Није он крив за "ситуацију" на Косову, него неки пре њега.

Не треба вређати поштеног православног брата и Србина због политике.

Наравно. И то војник са којим ће и наша војска сарађивати због заједничких активности у Копненој зони безбедности. 

Иначе, за разлику од новинџија који су у извештајима пренели да са породицом "воли добилази цркве", само на клик миша "далеко" се могло наћи подоста информација које наравни за новинџије нису интересантне, јер је пуку занимљивије шта је полковник лајковао.

Те тако то "обилажење цркава" значи да су Дучићи парохијани цркве Светог Ђорђа у Сан Дијегу. Ово за обретење моштију светог Мардарија и још неких информација има и на сајту западноамеричке епархије СПЦ. Жена Тиа(на) је у сандиешком Колу српских сестара и програмски је директор Српског фолклорног друштва "Морава" из Сан Дијега.

Иначе колко видех у умрлици некој објављеној пре пар година у Лос Анђелес Тајмсу, Дучићева фамилија је најмање од почетка двадесетог столећа у Калифорнији, јер су у тој умрлици позвали родбину и пријатеље у нашу цркву у Алхамбру, где је одржан парастос његовој прабаби која је рођена 1910. године. А они су тј. Ник, Тиана, Лука и Наталија (Иван се ваљда још није биомродио) давали помен.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Не черечите човека због околности у којима живи. Видеће се на крају ко је какав и он и ви и ја им и они...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 часа, Zayron рече

Daj mi molim te objasni ovo. Njegovi pretci ili pretci njegovih sličnih srboameričana su pobjegli pred komunizmom u Jugoslaviji i Srbiji koji je bio exportovan iz bezbožničke SSSR/Rusije koja je svrgla i razbojnički likvidirala cara i cijelu carsku porodicu, progonila Svetu Crkvu Pravoslavnu itd.  I sad se vraca u zemlju gdje su potomci tih koji su ostali uživajuci tolike godine u takvom bezbožnom sistemu, bili fanatičnim ateistima i članovima KPJ i SKJ i slali komunističke teroriste iz UDBE da prave atentate u srpskoj otadžbinskoj dijaspori medju srpske pravoslavne ljude i istinske patriote koji su u Americi uživali sve moguce slobode i našli tamo utočište pred bezbožnim i antisrpskim komunizmom. I sad potomci tih komunjara koji su uživali sve te blagodeti komunizma  i nikad se nisu pobunili protiv takve bezbožne vlasti za njega kažu da je on okupator. Ko je ovdje lud a kome smrde noge? 

Ако прочиташ Роман о Лондону, видећеш како Црњански описује сулуде људе,руске избеглице, који би и са врагом ишли у напад на Русију само да скину комунисте. Главни јунак их све презре и каже да је њему Русија драга и колико год била комунистичка не би је нападао, а он је белогардејац.

Е тако и овде, људи иду у крајности па у нашој емиграциј имаш свакакве про америчке фантаике као и овде ултр-српске фанатике.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, Вилер Текс рече

Ако прочиташ Роман о Лондону, видећеш како Црњански описује сулуде људе,руске избеглице, који би и са врагом ишли у напад на Русију само да скину комунисте. Главни јунак их све презре и каже да је њему Русија драга и колико год била комунистичка не би је нападао, а он је белогардејац.

Е тако и овде, људи иду у крајности па у нашој емиграциј имаш свакакве про америчке фантаике као и овде ултр-српске фанатике.

Onim Srbima u USA, Kanadi, Australiji, Velikoj Britaniji, Švedskoj, Njemačkoj i u cijeloj ostaloj zapadnoj Evropi i članovima kraljevskih i otadžbinskih organizacija nisu bili dragi ni mili ni Srbi komunisti a tek da bi im bile drage i mile nekakve ruske komunjare. Tim Srbima su bile jednako drage i Rusija bez komunista i Srbija bez komunista i jednako mrske i komunistička Rusija i komunistička Srbija. Pitaj njih, šta ima s tim sad Crnjanski i njegova umjetnička fikcija? Sad ne pričamo o umjetnosti i umjetničkim fikcijama vec o političkoj realnosti. Kad hoceš da znaš šta su mislili oni i kako su razmišljali, kako su se osjecali i kad želiš razumijeti zbog kakvih sve razloga su se tako osjecali onda treba pitati i pročitati šta su sve oni pisali, govorili i radili. Svaka čast Crnjanskom ali on nije cijela Srbija a ni cijela dijaspora niti može govoriti i u njihovo ime. njegova umjetnička predstava je samo jedna od mogucih vidjenja i to dosta subjektivnih. A šta sa vidjenjima i stavovima ostalih koji se s tim ne slažu i nikad nece složit? I svi oni su uvijek bili za to da se napadnu i Rusija i Srbija i skinu bezbožni komunisti sa vlasti ako to nije moguce nikako drugačije vec samo vojnom silom. A na tom su ustvari jedino cijelih tih 40 godina i radili i za to su se svi pripremali. Njima su srpstvo i komunizam nespojivi pojmovi, komunizam je negacija srpstva. To je nešto kao pojam "pravoslavni satanizam" taj "srpski ili ruski komunizam" - dvije nespojive stvari koje se u startu isključuju, oximoron!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, Вилер Текс рече

Ако прочиташ Роман о Лондону, видећеш како Црњански описује сулуде људе,руске избеглице, који би и са врагом ишли у напад на Русију само да скину комунисте. Главни јунак их све презре и каже да је њему Русија драга и колико год била комунистичка не би је нападао, а он је белогардејац.

Е тако и овде, људи иду у крајности па у нашој емиграциј имаш свакакве про америчке фантаике као и овде ултр-српске фанатике.

Crnjanski je tu vjerovatno mislio na ovakve kao u videu. Ali ne možeš sad reci da su SVI Srbi u emigraciji bili samo takvi histerični ojadjeni fanatici antikonunistički i nikog normalnog, pametnog i razumnog tamo nije bilo. Crnjanskom kao umjetniku neko takav je valjda zapao za oko ali ni on se ne bi složio s takvom generalizacijom i tvrdjenjem kako sad to znači da je cijela srpska antikomunistička dijaspora bila samo bespomocni i čemerni jed i jad, crni očaj i žal. Stvarnost je ustvari bila sasvim suprotna, vecina ih je bila vrlo razumnih i razboritih, sva tadašnja srpska antikomunistička intelektualna elita je pobjegla van jer se nije htjela pomiriti s tom komunističkom devastacijom Jugoslavije i Srbije. To je ustvari bio i slučaj samog Crnjanskog kojem je zbog dobrog imena i nekadašnjih zasluga blagosklono dozvoljeno od režimskih komunističkih vlasti kao diplomati i književniku  od svjetskog ugleda da se vrati 1965. A to je išlo i u prilog Titovom političkom marketingu i instrumentalizaciji takvih velikana, književnika i umjetnika kao Andric, Crnjanski, Krleža itd. u piar režimske SFRJ svrhe. A svi oni srpski intelektualci koji nisu htjeli da budu na takav način instrumentalizirani i zloupotrebljeni nisu se ni vracali, umrli su mnogi vani u emigraciji. Vecina ih je vjerovala u povratak i obnovu monarhije i stanja kakvo je bilo prije. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, Милан Ракић рече

Жена Тиа(на) је у сандиешком Колу српских сестара и програмски је директор Српског фолклорног друштва "Морава" из Сан Дијега.

Неке из тог друштва сам својевремено упознао у Хјустону на фестивалу српске културе. Кул ликови, опуштени, ко и већина “сандијежана”. Сурферски менталитет. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 24 минута, Muramasa рече

Da si bolje pročitao vest, video bi da je ratovao u Iraku. Dakle nije kebab, nego kebab remover.

Princip je isti sve su ostalo nijanse! :) 

 

"Лажно смирење је смирење које има потребу да се покаже. На првом месту, то је смирени изглед (кад кроз понашање и изглед глумимо смиреног човека). Као друго, то је коришћење "смирених" речи и фраза: човек говори о себи да је велики грешник и гори од свих, а ако га у реалности неко увреди он се одмах буни и врло ревносно брани своја права. Као треће, лажно смирење се показује у томе што човек понавља неке научене смирене фразе, рецимо изреке Светих о смирењу, сматрајући да он мисли тако искрено, док смисао тих изрека уопште не долази до његовог срца."

Схиархимандрит Авраам

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 17 минута, Muramasa рече

On ako je roknuo bar jednog kozojeba, učinio je za Zapadnu civilizaciju više nego bilo ko od nas koji nismo ni jednog.

A šta je učinio za Istočnu civilizaciju, u RF ih je 20 miliona? Bad weather has offered Islamic rebels fighting Russian troops in Dagestan a reprieve.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...