Jump to content

Патријарх Иринеј богослужио у храму Светог Симеона Мироточивог на Новом Београду

Оцени ову тему


Препоручена порука

„Династија Немањића је сва била предана Богу, окитила је нашу Србију дивним црквама и манастирима. Ми смо заиста благословен народ и много нам је Бог даровао, а када смо с Богом ко ће против нас“, рекао је Његова Светост Патријарх српски Иринеј на светој архијерејској Литургији у храму Светог Симеона Митроточивог на Новом Београду. Патријарху су саслуживали свештници храма, Саборног храма заједно са намесником земунским и и новобеоградским протојерејом ставрофором Божом Бакајлићем. Старешина храма протојереј Радић Радичевић захвалио се Патријарху на служби и кумовима славе и том приликом су проф. Др Драган Буђевац и Младен Рајковић даровани граматом Патријарха Иринеја за допринос приликом изградње храма, који је још увек у процесу изградње и украшавања.

17. Фебруар 2018 - 19:39


View full Странице

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...