Jump to content

Коме смета мало пристојности и културе на форуму ???

Оцени ову тему


Препоручена порука

Поздрав,

пошто ме сестре @ana čarnojević i @Svetlana Pecin-Saraguda прозваше да сам крив због закључавања теме "Коме смета отац Арсеније Јовановић ???" налазим за сходно да се, ето, оправдам и затражим канонски опрост.

Да имам толику моћ и утицај на администрацију да мени испуњавају жеље и реагују на сваки мој миг, нисам до сада знао, ако је тако, лијепо.

Да сам предложио да се тема затвори - јесам.  (и сам постављач теме, прије мене захтијевао исто.)

Кренуо сам читати од посљедњих па страница и ево на шта сам наилазио:

Цитат

stidi se 

VSB je blagosloven sto je sa svojim guruom* u kontaktu svakodnevno

sram vas bre bilo

vi koji lupate gluposti 

tema plod tvoje gluposti 

Ne nazivajte kanonskog svestenika guruom ste vi normalni?

niko ne kaze da je o Zoran guru (* ???)

Znas li koliko je ova recenica glupa

Pri tom vrlo bezobrazna 

bez znanja spocitavas nečije znanje

nazivam gordost

pravis se lud

Јесу ли ово ријечи утјехе? Мени личи на лично препуцавање. И да, јесте ми мучно на православном форуму читати како једни друге називамо глупим, безобразним, незналицама, сљедбеницима гуруа, и слично... (На крају испаде да је највише цитиран ВСБ, иако се са њим највише слажем, само што из поштовања према саговорнику не бих то тако експлицитнио рекао. Ето извињавам се, прво њему па онда осталима цитиранима)

На крају, шлаг на торту је самозвани "ватрени апостол":

Цитат

Vama je najviše stalo da se dopadnete paganima (95% današnjeg sveta), zato sa njima praznoslovite i dodvoravate im se, više se plašite da vas oni isključe iz svoje paganske zajednice, nego da svojim životom sebe isključite iz Crkve

Цитат

u suprotnom trebalo bi te odvojiti od čaše Spasenja.

Ако је и од трола - превише је. 

И још ја испадох рогат што указујем да на православном форуму не може тамо неки тањир да одређује кога треба искључити из Цркве и одвојити од чаше Спасења?

Јесте, указао сам на све ово што је резултовало закључавањем теме. И опет бих. Као што сам и неколико пута указивао на сличне ствари на другим темама и раније.

Да се не брукамо, без потребе.

Ја сам у поукама тражио отприлике исто оно што је недавно и Катарина 1976, неку заједницу и дружење, мјесто гдје бих са људима сличним себи подијелио нека запажања, искуства, страхове радости... буквално ријечи утјехе. Ако су Поуке мјесто препуцавања и доказивања сопствене супериорности, извињавам се, погрешно сам схватио.

Администрацији сугеришем да откључа спорну тему, како би се форумаши и даље могли овако фино "тјешити".

Ја ћу се (још једном, као и сваки пут када ме нешто изнервира) мало повући са форума, да се мало дурим и глумим увријеђену даму, па се видимо за неко (краће или дуже) вријеме, кад ме прође.

Знам, тежак је то ударац да форум остане без једног сошл медиа инфлуенсера какав сам ја, али преживјећете. Чуо сам да на интернету има и других садржаја 

Spoiler

прије свега порнографије 

па одох то мало да истражујем.

Живјели, веселили се 
 

 

Χριστός ανέστη εκ νεκρών, θανάτω θάνατον πατήσας, και τοις εν τοις μνήμασι ζωήν χαρισάμενο

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Čitaj Đurovića par dana pa će ti ove teške reči koje si navodio izgledati kao uspavanka... čak će ti i žubor šibicara na Zelenjaku izgledati kao lahorast razgovor u biblioteci.

Edit: ako nešto smatram ružnim to je kada neko apeluje da se zaključa tema. Zbog ovog imaš jedan veliki unlike srca od moje malenkosti

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 30 минута, Goku рече

па одох то мало да истражујем.

i ja

:)

Goki šalu na stranu, ti si skroz kul...i ne opterećuj se, odličan si sagovornik

Treba svi da povedemo računa o samima namima

Mene je jedna do skoro bliska osoba sad na mailu izrendala----samo tako....nema veze sa forumom al ajd....

 

 

obrazov_zpsdsretmxk.jpg

"Верујем Господе, помози мом неверју"

"О жено, велика је вера твоја, нека ти буде како хоћеш"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, Nebojš.a рече

Edit: ako nešto smatram ružnim to je kada neko apeluje da se zaključa tema. Zbog ovog imaš jedan veliki unlike srca od moje malenkosti

A ja smatram vrlo korisnim pogotovu kad krenu leteći tanjuri

I neumjesne opaske

I Gokku ima jedan vjeliki lajk od mene i moje lažno skromne malenkosti

obrazov_zpsdsretmxk.jpg

"Верујем Господе, помози мом неверју"

"О жено, велика је вера твоја, нека ти буде како хоћеш"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Драшко рече

A ja smatram vrlo korisnim pogotovu kad krenu leteći tanjuri

I neumjesne opaske

Onda bi, mnogouvaženi, trebalo zaključati svaku temu na koju Zoran Đurović proviri sa komentarom. A ne zaključava se.

Trebalo bi, dakle, za sve teme da važi isto. U suprotnom ćemo doći do licemerja na koje se ti tako jarosno obrušavaš.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ja se svima izvinjavam, bolje je u 2 dana napraviti turbulenciju, nego da se ovakve stvari dešavaju "tiho i kulturno" a često.

Dogmatske teme, ovo bi rekao nebojši ostavite na miru, tamo važe sasvim drugacija pravila i bonton.

Reč koja bi opisala iskrivljeno ispovedanje Hriscanske vere ne postoji i najgora reč je med za eventualnu takvu reč koja bi izrazila taj pojam.

Što se tiče rapsodijine teme, odggovornost snosi administracija, jer je naslov plod necije iskrivljene slike a ne realnosti.

Hvala Goko podrzavam te brate i izvinite svi, još jednom.

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 7 минута, Nebojš.a рече

Onda bi, mnogouvaženi, trebalo zaključati svaku temu na koju Zoran Đurović proviri sa komentarom. A ne zaključava se.

Trebalo bi, dakle, za sve teme da važi isto. U suprotnom ćemo doći do licemerja na koje se ti tako jarosno obrušavaš.

Tačno

obrazov_zpsdsretmxk.jpg

"Верујем Господе, помози мом неверју"

"О жено, велика је вера твоја, нека ти буде како хоћеш"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 8 минута, ana čarnojević рече

ne bezim od svoje nekulture, neka je, moja je, ali iza svake reci koju sam uputila VSB stojim.

A ja vidiš nijednu tebi, samo sam odgovarao na ono što si mi uputila.

Pregledaj.

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 9 минута, Volim_Sina_Bozjeg рече

Dogmatske teme, ovo bi rekao nebojši ostavite na miru, tamo važe sasvim drugacija pravila i bonton.

ne misliš valjda da postoji čovek na svetu koji nema opravdanja za svoju pristrasnost. Pitanje je samo koliko ga to opravdava.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 26 минута, Nebojš.a рече

Onda bi, mnogouvaženi, trebalo zaključati svaku temu na koju Zoran Đurović proviri sa komentarom. A ne zaključava se.

Trebalo bi, dakle, za sve teme da važi isto. U suprotnom ćemo doći do licemerja na koje se ti tako jarosno obrušavaš.

Иако ми се понекад не допада приступ о. Зорана, мислим да је његово писање и писање Тањира и разних анонимних делова есцајга на форуму неупоредиво, зато што о. Зоран пише под правим именом и презименом и додатно, што сви све податке о њему знамо. На тај начин он као залогу за своје речи (какве год биле) ставља свој научнички и свештенички углед, за разлику од мене, тебе и многих других који - теоретски, када бисмо хтели - можемо да причамо шта хоћемо, а да никакве последице ван форума не сносимо.

Не покушавам да оправдавам увредљиве речи које изговори било ко, па ни о. Зоран, будући да се и сам трудим да не вређам било кога, само покушавам да кажем да је једна ствар кад у оквиру озбиљне теме, у току озбиљне дискусије неко претера, а друга када се неки анонимни тип, који пише као да је трол, појави и почне да држи проповед.

Et cognoscetis Veritatem et Veritas liberabit vos.
"Овако вели Господ : ево, што сам саградио ја разграђујем, и што сам посадио искорењавам по свој тој земљи. А ти ли ћеш тражити себи велике ствари? Не тражи..." Јер. 45, 4, 5.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 минута, Nebojš.a рече

ne misliš valjda da postoji čovek na svetu koji nema opravdanja za svoju pristrasnost. Pitanje je samo koliko ga to opravdava.

Pricam o dogmatskim temama, tamo ne postoji pristrasnost, vidiš.

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Срђан Шијакињић рече

Иако ми се понекад не допада приступ о. Зорана, мислим да је његово писање и писање Тањира и разних анонимних делова есцајга на форуму неупоредиво, јер то што о. Зоран пише под правим именом и презименом и додатно, што сви све податке о њему знамо. На тај начин он као залогу за своје речи (какве год биле) ставља свој научнички и свештенички углед, за разлику од мене, тебе и многих других - теоретски, када бисмо хтели - можемо да причамо шта хоћемо, а да никакве последице ван форума не сносимо.

Не покушавам да оправдавам увредљиве речи које изговори било ко, па ни о. Зоран, будући се и сам трудим да не вређам било кога, само покушавам да кажем да је једна ствар кад у оквиру озбиљне теме, у току озбиљне дискусије неко претера, а друга када се неки анонимни тип, који пише као да је трол, појави и почне да држи проповед.

klap klap

 

obrazov_zpsdsretmxk.jpg

"Верујем Господе, помози мом неверју"

"О жено, велика је вера твоја, нека ти буде како хоћеш"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Гоку, слажем се са тобом.

Решење је управо то што си навео, тј. прескочи спорне теме. На жалост, ми овде немамо културу дијалога, уважавања другачијег мишљења. Изгледа да су многи свесно, или несвесно, усвојили културу опхођења владике Атанасија према неистомишљеницима.

Што се тиче о Зорана, ни његова препуцавања са форумашима не читам.

Питам се дал смо ми усвојили културу ријалити програма, ил наша природа, наш темперемент, наше васпитање и култура из нас проговара.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Ђорђе Р рече

Што се тиче о Зорана, ни његова препуцавања са форумашима не читам.

Питам се дал смо ми усвојили културу ријалити програма, ил наша природа, наш темперемент, наше васпитање и култура из нас проговара.

 

пре 25 минута, Volim_Sina_Bozjeg рече

Dogmatske teme, ovo bi rekao nebojši ostavite na miru, tamo važe sasvim drugacija pravila i bonton.

Reč koja bi opisala iskrivljeno ispovedanje Hriscanske vere ne postoji i najgora reč je med za eventualnu takvu reč koja bi izrazila taj pojam.

 

  • Волим 1

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Volim_Sina_Bozjeg рече

Dogmatske teme, ovo bi rekao nebojši ostavite na miru, tamo važe sasvim drugacija pravila i bonton.

Reč koja bi opisala iskrivljeno ispovedanje Hriscanske vere ne postoji i najgora reč je med za eventualnu takvu reč koja bi izrazila taj pojam.

Поготово на догматским темама треба да буде највише труда и љубави, а не омаловажавања, грубости према саговорницима. Замисли да се овако воде екуменски разговори, како се води унутарправославни дијалог. Стварно не могу да разумем овакав став. Изгледа пошто више не смемо да омаловажавамо неправославне, јер није у моди, онда хајде да омаловажавамо православне, јер је у моди.

Поштовање саговорника је предуслов било каквог разговора.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...