Jump to content

Владислав Ђорђевић: СРБИЈА – СВЕТСКИ ШАМПИОН У ФЕМИНИЗМУ

Оцени ову тему


Милан Ракић

Препоручена порука

Пише: Владислав ЂОРЂЕВИЋ

%D1%81%D0%BC%D0%B0%D1%9A%D0%B5%D0%BD%D0%

Заступам тезу да је Србија европски и светски шампион у феминизму. Теза добија потврде са свих страна.

У среду 6. децембра 2017. на ТВ Хепи (TV Happy) др Миша Ђурковић, директор Института за европске студије (ИЕС), изјавио је: „Србија је водећа данас у Европи по броју бракоразводних парница у којима се аутоматски женама додељује [дете]. У преко 80 посто случајева аутоматски се старатељство додељује женама.”

По боју додељене деце мајкама Србија је европски и светски шампион у феминизму.

По броју оптужених и санкционисаних мушкараца за „насиље у породици”, Србија је такође европски и светски шампион у феминизму. Наравно, у већини случајева оптужбе су лажне.

По броју абортуса – а њих је око 20.000 годишње – Србије је такође европски и светски шампион у феминизму.

По броју развода, Србија је такође европски и светски шампион у феминизму.

По броју самаца, Србија је такође европски и светски шампион у феминизму.

По стопи рађања, тј нерађања деце, Србија је такође европски и светски шампион у феминизму.

По малом „доходовном јазу”, Србија је на другом месту у Европи, одмах иза Румуније. Дакле, Србија је по малом „доходовном јазу” на високом другом месту у Европи.

По броју „посланица” у Скупштини, Србија је у врху у Европи и свету. Oд 250 посланика у Скупшини жена је сада 91, тј. 36 посто.

По броју министарки у Влади, Србија је у врху у Европи и свету. Жене министарке чине 25 посто свих министара у Влади.

По броју и утицају радикалнофеминистичких организација, Србија је такође европски и светски шампион у феминизму. Радикалнофеминистичку агенду заступа сама потпредседница Владе Зорана Михајловић, уједно и председница радикалнофеминистичког „Координационог тела за родну равноправност”. Радикалнофеминистичку агедну форсира и Марија Обрадовић, председница Женске парламентарне мреже. Радикалнофеминистичку политику подржава Маја Гојковић, председница Скупшине Србије. Наравно, Бранкица Јанковић, повереница за „заштиту равноправности”, такође је радикална феминисткиња. На челу државе су радикалне феминисткиње. Радикални феминизам је постао политика свих државних институција. Победила је радикалнофеминистичка политика „родног главнотоковања” (gender mainstreaming).

По броју жена у државним институцијама, Србија је изнад европског и светског просека. По томе смо водећи.

По броју жена запослених у судовима, Србија је такође европски и светски шампион у феминизму. Врховни касациони суд је 30. маја 2016. имао 37 чланова, од тога 21 жену и 16 мушкараца. Бивши председник Србије Томислав Николић 17. децембра 2016. именово је 5 судија Уставног суда, од тога 4 жене и 1 мушкарца. У врху судства годинама доминирају жене. Тако је 2009. председница Уставног суда била једна жена (Боса Ненадић), председница Врховног касационог суда такође жена (Ната Месаровић), министарка правде у Влади такође жена (Снежана Маловић), а председница Друштва судија Србије такође жена (Драгана Бољевић). Данашња председница правде је Нела Кубуровић, радикална феминисткиња. У целини узев, у тужилаштвима и судовима ради дупло више жена него мушкараца, а већина њих су радикалне феминисткиње.

По броју жена запослених у здравственим установама и центрима за социјални рад, Србија је такође европски и светски шампион у феминизму. У тим установама ради четири пута више жена него мушкараца. Можда радикалних феминисткиња нема много у здравственим установама, али су зато то скоро све у центрима за социјални рад.

По броју запослених жена у просвети, Србија је такође европски и светски шампион у феминизму. У предшколским установама у Србији ради 96 посто жена и 4 посто мушкараца. У основношколским установама у Србији ради 88 посто жена и 12 посто мушкараца. У средњошколским установама у Србији ради 65 посто жена и 35 посто мушкараца. На вишим школама и факултетима ради 53 посто мушкараца и 47 посто жена. У целини узев, у школском систему Србије преко 67 посто запослених су жене. Многе од њих су радикалне феминисткиње.

По броју запослених жена у војсци, Србија је такође европски и светски шампион. У Војсци Републике Србије запослено је 32 посто жена. Многе неће рећи за себе да су радикалне феминисткиње, али ће се тако понашати.

Обична је предрасуда да је Србија врло патријархално друштво. Заправо, Србија спада у ред најнепатријархалнијих држава на свету.

Многим женама је тешко и ја саосећам с њима. Али то није зато што је Србија врло патријархална држава, него управо зато што је европски и светски лидер у феминизму!

cropped-SKK-logo-1.jpg?fit=78,78

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  On 27. 12. 2017. at 20:08, Милан Ракић рече

Заступам тезу да је Србија европски и светски шампион у феминизму.

Expand  

Барем смо у нечему ШАМПИОНИ. И то, према Ваци и европски и светски-што значи апсолутни :)))

Link to comment
Подели на овим сајтовима

46d3fe2bc7b27a1e46d61ab7578600ba?s=116&dRM
3 дана ago Permalink

Mi da smo patrijahalno društvo kao što nismo imali bi
-Dobar prirodni priraštaj, danas 30% porodica nema decu a u porastu su porodice sa jednim detetom
-Devojke bi rano radjale u ranim 20-im a ne u srednjim 30-im
-Stopa razvoda ne bi bila 30% već 5% jer bi bila sramota da se razvedeš kao što je nekad bilo kad je društvo bilo mnogo konzervativnije.
-Čak i prilikom razvoda deca bi ostajala većinom kod očeva ili bi bilo 50: 50 a ne kao sad 95% deca idu majkama po difoltu.
-Žene ne bi radile u muškim profesijama: policija, vojska, politika, bezbednost…
-Ne bi bile na tržištu rada već bi bile domaćice gde bi muškarac obezbedjivao resurse za preživljavanje.
-Ne bi postojale feminističke organizacije na svim nivoima.
-Ne bi porodično nasilje koje ide samo u jednom pristrasnom smeru muškarac agresor žena žrtva bili mejnstrim
-Ne bi bilo toliko neuparrnih ljudi i slobodnih momaka.

LikeDislikeRatingWidget.com
40
Rate this

"You know something is messed up when you see it"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...