Jump to content

Изречена првостепена пресуда: Ратку Младићу казна доживотног затвора

Оцени ову тему


Снежана

Препоручена порука

пре 1 минут, Кратос рече

Opet prosto pitanje za tebe već 17 godina imamo na vlasti druge ljude šta si ti primetio da se tu promenilo?

Па неупоредиво је. Слоба је дошао на власт док је Југославија постојала, док рат није ни почео, док је Срба било свуда, док је ЈНА постојала. Сви после њега су дошли након ратова које смо изгубили и за које смо испали једини кривци. Ко ту може нешто значајно да промени кад Срба више ни у РСК ни на КиМ физички није било...

Са друге стране, знам да није популарно ово што ћу рећи, АЛИ у 2017. години, председник Кине каже да су Вучић и Николић његови лични пријатељи, председник Русије одликује председника Србије и подржава их пред сваке изборе, канцеларка Немачке хвали премијера и председника Србије, председник Турске долази у пријатељске посете. Можда је то и зато што су се они продали и раде све како им ови набројани кажу, то не можемо да знамо, али ипак разлика у спољној политици је очигледна. Нпр. успели смо да избегнемо да уведемо санкције Русији. Успели смо да "спречимо" да КиМ уђе у УНЕСКО. То су свакако мали и симболични успеси, али и једини спољнополитички успеси у последњих 30 година...

Et cognoscetis Veritatem et Veritas liberabit vos.
"Овако вели Господ : ево, што сам саградио ја разграђујем, и што сам посадио искорењавам по свој тој земљи. А ти ли ћеш тражити себи велике ствари? Не тражи..." Јер. 45, 4, 5.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 313
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Популарни дани

Популарни чланови у овој теми

Постоване слике

Да предупредим евентуалне коментаре у том правцу, сви који ме познају знају да ми је СНС изразито несимпатичан.

Et cognoscetis Veritatem et Veritas liberabit vos.
"Овако вели Господ : ево, што сам саградио ја разграђујем, и што сам посадио искорењавам по свој тој земљи. А ти ли ћеш тражити себи велике ствари? Не тражи..." Јер. 45, 4, 5.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 7 минута, Срђан Шијакињић рече

Слоба је дошао на власт док је Југославија постојала, док рат није ни почео, док је Срба било свуда, док је ЈНА постојала.

Aj kaži mi ko čovek el Sloba rasturio SFRJ?Al budi iskren...

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ko ima uši da čuje neka čuje....

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Кратос рече

Aj kaži mi čovek el Sloba rasturio SFRJ?Al budi iskren...

Ха, па наравно да није, нити је један човек могао да растури државу. Нити сматрам да је он крив за распад Југославије, то уопште није тема нити је спорно.

Et cognoscetis Veritatem et Veritas liberabit vos.
"Овако вели Господ : ево, што сам саградио ја разграђујем, и што сам посадио искорењавам по свој тој земљи. А ти ли ћеш тражити себи велике ствари? Не тражи..." Јер. 45, 4, 5.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 18 минута, Срђан Шијакињић рече

Са друге стране, знам да није популарно ово што ћу рећи, АЛИ у 2017. години, председник Кине каже да су Вучић и Николић његови лични пријатељи, председник Русије одликује председника Србије и подржава их пред сваке изборе, канцеларка Немачке хвали премијера и председника Србије, председник Турске долази у пријатељске посете. Можда је то и зато што су се они продали и раде све како им ови набројани кажу, то не можемо да знамо, али ипак разлика у спољној политици је очигледна. Нпр. успели смо да избегнемо да уведемо санкције Русији. Успели смо да "спречимо" да КиМ уђе у УНЕСКО. То су свакако мали и симболични успеси, али и једини спољнополитички успеси у последњих 30 година...

Све је то његова и његовог гласа заслуга.

XMLKV7w.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 часа, Срђан Шијакињић рече

Можда је то и зато што су се они продали и раде све како им ови набројани кажу, то не можемо да знамо, али ипак разлика у спољној политици је очигледна.

Нису се они продали, него их је Запад и створио да овде раде шта им се каже. И то што их хвале је сасвим нормално јер испуњавају - засада - све задатке који су им задати. А колико добро владају, за то постоје објективни подаци: спољни дуг, просечна плата, куповна моћ, раст БДП-а и број људи који одлазе из земље. А ту су и они мало субјективнији, типа корупције на свим нивоима, квалитета страначког кадра који управља државом, понашања и саопштења владајуће странке у вези њихових политичких противника, и тако то.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 7 часа, Кратос рече

a Bog neka čini šta je na Njemu....

Dobra fora :D

Ja cu da ih pokoljem a bog posle nek cini sa njima sta mu je volja... :D 

 

Bog ti je neizmerno zahvalan na toj prilici :D

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Meni je Rajko Kasagic( prvi premijer Republike Srpske) jedno 15 puta rekao da su Mladic, Karadzic i Milosevec samo gledali kako ce da se sto vise nakradu tokom rata, da su radili sa svim i svačim, dok je narod ispastao. Zatim je rekao da je Milosevec bio razumniji od Karadzica kada je u pitanju politika u ratu, kao nedavno sto je rekao oko Banjaluke i izbjegavanja njene kapitulacije. Takodje znam koliko Kasagic nije podnosio Milosevica i koliko se negativno trzne na spominjanje njegovog imena.

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 часа, GeniusAtWork рече

Нису се они продали, него их је Запад и створио да овде раде шта им се каже. И то што их хвале је сасвим нормално јер испуњавају - засада - све задатке који су им задати. А колико добро владају, за то постоје објективни подаци: спољни дуг, просечна плата, куповна моћ, раст БДП-а и број људи који одлазе из земље. А ту су и они мало субјективнији, типа корупције на свим нивоима, квалитета страначког кадра који управља државом, понашања и саопштења владајуће странке у вези њихових политичких противника, и тако то.

Ово све стоји и све се слажем, али на строго спољно-политичком плану, чини ми се да је остварен један баланс између Русије на једној страни и Запада, нарочито Немачке и ЕУ, а ни Американцима не гурамо прсте у очи. Ту су и Кина и Турска, дакле по мом мишљењу са свим кључним факторима смо у солидним односима, рекао бих најбољим од распада Југославије. Такође, шта год мислио ја о Вучићу, његова реторика којом говори о односу са Бошњацима и Хрватима је данас мени у реду, значи та линија да не тражимо олакшавајуће околности за своје злочине, али не заборављамо да поменемо ни злочине над нама. У односу на Колинду и Бакира, неупоредиво нормалнији приступ, колико год и то било штеловано за политичку употребу.

Et cognoscetis Veritatem et Veritas liberabit vos.
"Овако вели Господ : ево, што сам саградио ја разграђујем, и што сам посадио искорењавам по свој тој земљи. А ти ли ћеш тражити себи велике ствари? Не тражи..." Јер. 45, 4, 5.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Јесте да је офф, али ме стварно занима колико је добијао за биоенергентичарење (ако се тако каже). Зна ли неко неког ко се бавио таквом врстом продаје магле и колико је месечно зарађивао, онако отприлике?

"You know something is messed up when you see it"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Цео суд је фарса, па самим тим и пресуда. Суд није основан да би се кажњавали злочини и уводила правда, већ да би се омогућило спровођење циљева које имају западне олигархије. Запад је у све ово био умешан од почетка. Урадили су све да до рата дође, урадили су све да рат траје, роварили су све време током рата,  да се не би дошло до мира и правде. И војно и медијски и логостички и политички... Нису били непристрасни, већ су стали отворено на једну страну у сукобу.

Након Југославије, све то исто су урадили и у Авганистану, Либији, Сирији... Ти људи се уосталом ничим другим у животу и не баве, осим изазивањем немира и производњом смрти.

Ако је за неког требало правити суд, требало је за њих. Све остало је од другостепеног значаја.

Дакле, непријатељи човечанства и тако их треба и гледати.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Војвода Петар Бојовић: Српско чојство

Ваше је само ово: војник на војника, ратник на ратника! Све што је преко тога, није од Бога! Ако ли неко од вас – не дао Бог – прекрши овај завет светих ратника српских, кунем му се, биће избрисан из књиге живота, како на овоме, тако и на ономе свету!

Screenshot_7-25.png?resize=849,450

Откада је као момче закорачио изван родних Мишевића код Пријепоља, преко војне школе до командних позиција у српској војсци, војвода Петар Бојовић свагда је био први. Истакао се командујући у Балканским ратовима 1912–1913, а 1916–1918. обављао је дужност начелника штаба Врховне команде српске војске. Војвода Бојовић неговао је култ српског ратника и светлог оружја, истицао је јунаштво колико и чојство. Његов лик светлео је као узоран и у драматичним моментима 1941. Завршио је живот недостојно у дарованој слободи 1945, када га је група обесних младића блиских власти претукла.

У предвечерје пробоја Солунског фронта војвода Бојовић је постављен за команданта обновљене Прве армије, на чијем је челу септембра 1918. повео победоносни јуриш у Отаџбину. Уочи најкрвавијих окршаја обратио се војницима:

"И, ево, војници, соколови моји, ратници моји!

Куцнуо је час да кренемо у пробој и да ослободимо напаћену, понижену и ојађену Србију – Отаџбину нашу!

Молим вас и заклињем живим Богом, Господом наших предака, да осветлате образ светлих ратника српских!

Ако су ваше мајке уцвељене; ако су ваше сестре обешчашћене; ако су ваше љубе осрамоћене; ако су ваши очеви осакаћени; ако су ваша браћа на крсту разапета; ако су ваша деца као оне сиротице у гори што пиште и лелечу, немојте, кад све то будете видели, дозволити да вас мржња и освета у злочин одведу! Немојте се светити њиховој нејачи, немојте искаљивати бес на њиховим женама, немојте убијати децу њихову, јер то није завет ваших дедова, нити се може једно зло другим злом да савлада!

Ваше је само ово: војник на војника, ратник на ратника! Све што је преко тога, није од Бога! Ако ли неко од вас – не дао Бог – прекрши овај завет светих ратника српских, кунем му се, биће избрисан из књиге живота, како на овоме, тако и на ономе свету!"

Немања Девић
Српски Академски Круг/Видовдан.орг

logo-novi2-1.png

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 31 минута, Милан Ракић рече

Немојте се светити њиховој нејачи, немојте искаљивати бес на њиховим женама, немојте убијати децу њихову, јер то није завет ваших дедова, нити се може једно зло другим злом да савлада!

Ваше је само ово: војник на војника, ратник на ратника! Све што је преко тога, није од Бога! Ако ли неко од вас – не дао Бог – прекрши овај завет светих ратника српских, кунем му се, биће избрисан из књиге живота, како на овоме, тако и на ономе свету!"

Ракићу, шта је поента овога текста, јел хоћеш да кажеш да је Младић говорио нешто друго? Да је на мјесту генерала Младића био војвода Бојовић, и он би био осуђени ратни злочинац.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...