Jump to content

Зоран Ђуровић: Преегзистенција Исуса Христа

Оцени ову тему


Препоручена порука

пре 2 минута, Volim_Sina_Bozjeg рече

Marija Djeva je rodila Boga od pre svih vekova?

El to boksid?

Marija Djeva je rodila Boga u telu, koji postoji pre svih vekova po svom bicu i prirodi.

Mislim, da tako svi verujemo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 8.1k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

  • Ведран*

    1409

  • Volim_Sina_Bozjeg

    1106

  • Zoran Đurović

    1107

  • Bokisd

    697

Управо сада, Bokisd рече

Marija Djeva je rodila Boga u telu, koji postoji pre svih vekova po svom bicu i prirodi.

Mislim, da tako svi verujemo.

Šta problem ti je da potpišeš moje izdanje?

Marija Djeva je rodila Boga od pre svih vekova? Moje je nepotpuno a tačnije je od tvog.

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Bokisd рече

Naravno, i tvoje je, za mene licno, okey.

Dakle da nastavim onda.

Marija Djeva je rodila Boga od pre svih vekova od Oca rođenog a ne stvorenog, jednosušnog Ocu kroz koga je sve postalo?

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 15 минута, Матусал рече

Претрчах на брзину последње странице и видех неспоразум, мени се чини да говорите о потпуно различитим стварима, ви о исповедању вере и хронолошком домостроју спасења а други опет покушавају да укажу на једну врсту ,,божанске физике,, својствене Божијем бићу а на основу писма и отаца. Да бисмо могли повести било какав дијалог, замолио бих вас ако желите да у кратким цртама наведете како сте ви разумели ову тему о којој се говори, јер је пре свега потребно установити да ли је ваше полазно становиште у складу са досада написаним тј.  да ли сте исправно разумели написано или сте га обојили својим субјективизмом. Како ви разумете тезу коју је поставио свештеник Зоран?

Zrnce razuma i primer konstruktivnog dijaloga u ovoj, pubertetski obojenoj, diskusiji.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Bokisd рече

Da.

Dakle mogu dalje.

Marija Djeva je rodila Boga od pre svih vekova, od Oca rođenog jednosušnog Ocu , Isusa Hrista Sina Božjeg, kroz koga je sve postalo?

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Volim_Sina_Bozjeg рече

Dakle mogu dalje.

Marija Djeva je rodila Boga od pre svih vekova, od Oca rođenog jednosušnog Ocu , Isusa Hrista Sina Božjeg, kroz koga je sve postalo?

Naravno VSB.

Samo si malo izmesao reci u recenici ( koje se nalaze u Simvolu ).

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Bokisd рече

Naravno VSB.

Samo si malo izmesao reci u recenici ( koje se nalaze u Simvolu ).

Zašto sam izmešao rečenice, pa ne govorim ti sada simvol vere, nego ti govorim koga je Marija Djeva rodila.

Jesi to potpisao?

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Volim_Sina_Bozjeg рече

Jesi to potpisao?

Џаба ти је. Биће и тога чуда, не за два дана, него за два минута, доста. 

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, Volim_Sina_Bozjeg рече

Zašto sam izmešao rečenice, pa ne govorim ti sada simvol vere, nego ti govorim koga je Marija Djeva rodila.

Jesi to potpisao?

Naravno.

Znam sta impliciras, ali, na osnovu cega onda izvodis svoje zakljucke ? Ovo sto si rekao, deluju kao reci iz Simvola ?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Ведран* рече

Џаба ти је. Биће и тога чуда, не за два дана, него за два минута, доста. 

Slobodno neki put pogreši videćeš kako će brzo potpisati tvoju grešku a ovu mu moraš kleštima izvlačiti I na kraju ima zamerku. Kao rezervu u kasnijim stranama koja veze sa vezom nema, jer da ima izneo bi je sada I ne bi potpisivao ništa.

Oo pazi na reči, vrlo promoćurno se igra sa rečima naš boksidša.

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Bokisd рече

Naravno.

Znam sta impliciras, ali, na osnovu cega onda izvodis svoje zakljucke ? Ovo sto si rekao, deluju kao reci iz Simvola ?

Nemam ja šta da impliciram ti potpisuješ ne ja.

Dakle ovo što si potpisao je Istina I stojiš iza toga, da je Marija rodila Isusa Hrista od pre svih vekova?

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, Volim_Sina_Bozjeg рече

Slobodno neki put pogreši videćeš kako će brzo potpisati tvoju grešku a ovu mu moraš kleštima izvlačiti I na kraju ima zamerku. Kao rezervu u kasnijim stranama koja veze sa vezom nema, jer da ima izneo bi je sada I ne bi potpisivao ništa.

Oo pazi na reči, vrlo promoćurno se igra sa rečima naš boksidša.

Ma, ne.

Znam od pocetka sta impliciras. Stojim na tome sto sam rekao. Moze i kroz Hrista da kazemo da je sve stvoreno. Pa, to je isti Sin Boziji i Logos koji je stvarao pre vremena i koji kao Isus Hristos Sin Boziji i sada stvara.

Jedan je Stvoritelj, Sin Boziji.

"For before time there was secretly purposed a union of the ages, of the determined and the Indeterminate, of the measurable and the Immeasurable, of the finite and Infinity, of the creation and the Creator, of motion and rest—a union which was made manifest in Christ during these last times. "  ( sv. Maksim Ispovednik P.G., XC, 621, Α-B. )

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Bokisd рече

Ma, ne.

Znam od pocetka sta impliciras. Stojim na tome sto sam rekao. Moze i kroz Hrista da kazemo da je sve stvoreno. Pa, to je isti Sin Boziji i Logos koji je stvarao pre vremena i koji kao Isus Hristos Sin Boziji i sada stvara.

Jedan je Stvoritelj, Sin Boziji.

Vidiš da ne impliciram to nego ti potpisuješ, dakle ne potpisuješ to nego ono što ti govorim.

Da je Marija Djeva rodila Isusa Hrista od pre svih vekova?

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...