Jump to content

Зоран Ђуровић: Преегзистенција Исуса Христа

Оцени ову тему


Препоручена порука

Али озбиљно, ја нешто Игњатија нисам могао да читам. Тако. Јави утиске и шта си прочитао. 

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 8.1k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

  • Ведран*

    1409

  • Volim_Sina_Bozjeg

    1106

  • Zoran Đurović

    1107

  • Bokisd

    697

Него, падре, ваша дисертација на клетом италијанском, јел? Рекох да прелистамо, да не будемо ко Максим. :))

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Ведран* рече

Него, падре, ваша дисертација на клетом италијанском, јел? Рекох да прелистамо, да не будемо ко Максим. :))

Нажалост, само на ит. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Zoran Đurović рече

Нажалост, само на ит. 

И како сад на италијанском да јавиш свјет истини?

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Ведран* рече

И како сад на италијанском да јавиш свјет истини?

Сад ће ови протумачити да сам рекао да треба да јављамо свет истини. 12:smeha:

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Ведран* рече

И како сад на италијанском да јавиш свјет истини?

https://djuroviczoran.wordpress.com/la-protologia-e-lescatologia-nel-de-genesi-ad-litteram-di-santagostino/ А много сам се иживљавао тако да су унутра многи лат цитати непреведени, ако и текстови на ен, фр итд... Све то се подразумева да знаш, да ти нико не преводи... И онда дође Боксит да ти објашњава Мајендорфа... И ти гледаш човека... Мада је Боксит светац за Зорку, јер кад од овог прочитам шта ја кажем то буде...:bu: Е, али не користим стране речи, ништа компликовано... 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

И свих  ових 300+ страна јесте, да употребим речи Аве римског, пардон Августина, :)) perchе "noi siamo superiori alle bestie e perciо simili a Dio" 12:smeha:

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 22 минута, Ведран* рече

нешто Игњатија нисам могао да читам.

Иги нема дар писања, него живе речи. Много је лепше слушати га. Ту заиста има дар. Јер видиш особу која говори то што верује. И добар је као човек. Што није баш често срести међ владикама. Свет је човек и благодарим Господу што га нам је дао. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, Ведран* рече

И свих  ових 300+ страна јесте, да употребим речи Аве римског, пардон Августина, :)) perchе "noi siamo superiori alle bestie e perciо simili a Dio" 12:smeha:

Оклен ти ово?:))) 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Zoran Đurović рече

Иги нема дар писања, него живе речи. Много је лепше слушати га. Ту заиста има дар. Јер видиш особу која говори то што верује. И добар је као човек. Што није баш често срести међ владикама. Свет је човек и благодарим Господу што га нам је дао. 

Не га познавам.

Моја мама је познавала његову маму, из Цркве. 

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Zoran Đurović рече

Оклен ти ово?:))) 

Из дисертације. :)))

И ван контекста :))

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Ведран* рече

Из дисертације. 

Деловало ми нешто фамилијарно, али сам се одродио од ње!:)) Не си гледам дете  ми!12:smeha:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 часа, Zoran Đurović рече

Боксит, стидљиво се примичеш формули за коју сам ти тражио потпис, а онда би ова твоја реченица требало да гласи: postajemo realno bespocetni po blagodati, ali, se i dalje zadrzava apsolutna transedentnost Boga koji je jedini по природи bespocetan. Ја сам завршио школу да читам текстове. То ми је занат. Ти си ово "по природи" изоставио да би сугерисао беспочетност као апсолутну категорију, тако да је ово "реално по благодати" опет кобајаги. Према томе, ти треба да напишеш или потпишеш:

Бог је реално по природи беспочетан и ненастао, човек је реално по благодати беспочетан и ненастао. Кад ову формулу потпишеш, онда ћу рећи да мислиш као ми и Оци (док те не дуне Милан са својим хулним дахом). Ово потпиши без изостављања иједне речи и иједног слова. Сконцентриши се пре потписивања. Узми и прочитај оно што сам вам дао из Дамаскина. Јер кад укапираш да он говори о васкрслим Мојсију и Илији, онда ћеш схватити ово о чему ми причамо. Чекам параф...       

Izostavio sam , po prirodi, samo zbog toga, sto sam sa Vedranom imao jednu malu raspravu oko tog izraza, ( jer, u jednom citatu Grigorije Bogos.. nije koristio izraz po prirodi za Boga, ), pa, ....mi , se uvukao strah u kosti ( :ani_biggrin: ), da se nesto ponovo ne 'naljuti'. ( :stadaradim: ).

Mislim, ( da ne ostane nerazumljivo ), , da je Bog apsolutno transcedentan ( po prirodi ) u odnosu na nas ljude, i da u tu kategoriju spada i njegova odlika da je jedini bespocetan.

Ako se Vedran slaze ( :945729: ), uopste nije problem da se doda i ,....Bog koji je,  po prirodi bespocetan. Бог је реално по природи беспочетан и ненастао, човек је реално по благодати беспочетан и ненастао. Mislim, da sam tako i pricao od pocetka ove diskusije povodom obozenja coveka.

 

Sto se tice Damaskina, znam vrlo dobro sta se prica ( nije nam ovo prva tema ). Neka svako veruje i misli u skladu sa svojom verom i savescu. Kako kaze apostol  tamo :

"Ко си ти који судиш туђем слузи? Он свом господару стоји или пада. Али ће устати; јер је Бог кадар подигнути га.

Тако један разликује дан од дана, а други држи све дане да су једнаки: сваки да буде уверен за своју мисао.

... Јер ако живимо, Господу живимо; а ако умиремо, Господу умиремо. Ако, дакле, живимо, ако умиремо, Господњи смо."            "

Tako da, u tom smislu, svako neka veruje u skladu sa ovom pricom tako kao da je je ......uveren u svoju misao ( kako kaze apostol ).....i, neka stoji i radi sve u Bogu.

Ja, verujem i mislim i osecam onako kaze Damaskin, .... ' Verujemo, pak, i u vaskrsenje mrtvih. Jer bice, zaista ce biti vaskrsenja mrtvih. A govoreci o vaskrsenju , imamo na umu vaskrsenje telesa' .....itd

Tako da, u svakom slucaju svi verujemo u carstvo nebesko koje i jeste i Isus Hristos.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 13 минута, Zoran Đurović рече

Деловало ми нешто фамилијарно, али сам се одродио од ње!

Убија овај италијански, јер га не знам, него бауљам ко гуска у магли, иако изгледа да поп не муљави и не философира када пише. Него да приупитам за једну референцу, ако је има електронски? 

"Gesù Cristo speranza del mondo"?

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 9 минута, Bokisd рече

Ako se Vedran slaze:945729: ), uopste nije problem da se doda i ,....Bog koji je,  po prirodi bespocetan. Бог је реално по природи беспочетан и ненастао, човек је реално по благодати беспочетан и ненастао.

Слаже се. Да је писало "од природе" по оној изнуђеној дистинкцији, не би се сложио. :)))

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...