Jump to content

Зоран Ђуровић: Преегзистенција Исуса Христа

Оцени ову тему


Препоручена порука

пре 24 минута, Ведран* рече

Лажеш. Све ми кугле штрецкају. :))

У праву си, декомпенизовани Кратос се повампирио!:))) 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 8.1k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

  • Ведран*

    1409

  • Volim_Sina_Bozjeg

    1106

  • Zoran Đurović

    1107

  • Bokisd

    697

пре 1 сат, Boott рече

Upadate polako ali sigurno u sve dublju jeres jer ovde neki blasfemično tvrde da je rađanje Sina od Oca bila po telu, a Sin je rođen od Očeve suštine čime dajete i Bogu Ocu telesnost.:krstix:

 

Da sve ovo nije viša matematika za tebe, pokazuje i to da ti ovaplocenje smatraš drugim rodjenjem Boga, jer veruješ da je Marija Bogorodica.

Više puta ti je odgovoreno za usiju ali ti ne prihvatas odgovore iako nisu u suprotnosti sa tobom što je apsurdno.

 

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 9 минута, Volim_Sina_Bozjeg рече

Da sve ovo nije viša matematika za tebe, pokazuje i to da ti ovaplocenje smatraš drugim rodjenjem Boga, jer veruješ da je Marija Bogorodica.

Više puta ti je odgovoreno za usiju ali ti ne prihvatas odgovore iako nisu u suprotnosti sa tobom što je apsurdno.

 

Ne znam ja pitaj tvog avu Rimskog on kaže Jedinorodni po telu....ovaploćenje veze nema sa prevečnim rađanjem Sina od Oca jer je to unutartrojični odnos.To je isto ko kad bi rekoa da da pojava Duha Svetoga u voidu goluba ima veze sa Njegovim Ishođenjem od Oca.Al kod vas je sve moguće...

A ti ne veruješ da je Marija Bogorodica?

 

  • Свиђа ми се 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Phoebe рече

Da li verujete da je Marija Bogorodica?

 

 

 

Наравно. Али то имплицира да је онај који је лежао у јаслама био Бог.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Phoebe рече

Da li verujete da je Marija Bogorodica?

 

 

 

Да ли ти можеш мени објаснити како је она то родила Бога јер ја то заиста не разумем али свакако исповедам?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Матусал рече

Да ли ти можеш мени објаснити како је она то родила Бога јер ја то заиста не разумем али свакако исповедам?

Čovek je pitao, a i mene zanima. Znači da nisi siguran. Ostali?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Phoebe рече

Čovek je pitao, a i mene zanima. Znači da nisi siguran. Ostali?

Pitao je ono što ja tvrdim a to je da je Marija Bogorodica i da Isus Hristos nije stvorenje vec je Jedinorodni Sin Božji.

Cudo jedno kako ja to tvrdim i celivam a nije siguran da verujem u to... :))) pa mora da pita, kao da mene mrzi to ponovo da ispovedim.

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, Phoebe рече

Čovek je pitao, a i mene zanima. Znači da nisi siguran. Ostali?

Siguran je u veru a ajde mi nadji svetog oca koji tacno zna kako se Sin od Oca radja i ja ću da pojedem ovaj telefon.

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Phoebe рече

Čovek je pitao, a i mene zanima. Znači da nisi siguran. Ostali?

Онај који је од ње произишао тј. родио се је био Бог, али његова личност и божанска сушина су предвечни и рађају се од Оца. Такође је зачеће Духом Светим исто рађање од Оца а Марија му је дала тело тј. људску природу, али ми кроз исповедање да је она родила Бога у ствари исповедамо да верујемо да је онај који је произашао из ње Јединородни Син Божији Исус Христос. Опет се враћамо на халкидонски орос. Саму тајну оваплоћења и начина сједињења оци се нису усуђивали да тумаче.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 15 минута, Phoebe рече

Čovek je pitao, a i mene zanima. Znači da nisi siguran. Ostali?

Зашто ниси читала текстове на овој расправи? 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...