Jump to content

Зоран Ђуровић: Преегзистенција Исуса Христа

Оцени ову тему


Препоручена порука

Управо сада, Isusovo magare рече

Ne,ti reče da slušam a kad slušam jedino sto sto čujem je glas Josipe Lisac tako da nema vajde.

Па шта да ти радим,  то је тешко стање. Затворити очи и чути Јосипу и остати нормалан није лако. 

Ја те разумем. Мени је тешко идржати неке поруке одавде. Зато сам сада изашао да контемплирам цвеће.

Има у томе нешто баш онако есхатолошко. :cheesy3:

20171227_182549.thumb.jpg.2fdd44e9881dd33b5f5018c9850759d1.jpg

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 8.1k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

  • Ведран*

    1409

  • Volim_Sina_Bozjeg

    1106

  • Zoran Đurović

    1107

  • Bokisd

    697

пре 9 минута, Ведран* рече

Па шта да ти радим,  то је тешко стање. Затворити очи и чути Јосипу и остати нормалан није лако. 

Ја те разумем. Мени је тешко идржати неке поруке одавде. Зато сам сада изашао да контемплирам цвеће.

Има у томе нешто баш онако есхатолошко. :cheesy3:

20171227_182549.thumb.jpg.2fdd44e9881dd33b5f5018c9850759d1.jpg

Kakav je to cvijet..izgleda mi kao špageti..?!!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 7 минута, Ведран* рече

Не знам како се зове. То је на дрвцету. 

Pa jel ti se javlja ili ga vidiš..dodirni ga da ti se mozda ne priviđa..al samo nemoj da se penješ ako je na drvcetu..

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 26 минута, Isusovo magare рече

Ne,ti reče da slušam a kad slušam jedino sto sto čujem je glas Josipe Lisac tako da nema vajde.

Dobro da nije glas Vedrane Rudan :))

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Кратос рече

Dobro da nije glas Vedrane Rudan :))

Она нуме да пева, иако има добар језик. 

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, Isusovo magare рече

Pa jel ti se javlja ili ga vidiš..dodirni ga da ti se mozda ne priviđa..al samo nemoj da se penješ ako je na drvcetu..

Мислиш да не сломим дрвце и тако то. Just_Cuz_19

А што се тиче јављања. Ја верујем да то дође на исто. Јер кад ти се јави онда учествујеш у јављању, нема ту слике, платна, пројекције. :cheesy3:

  • Хахаха 1

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, Ведран* рече

Мислиш да не сломим дрвце и тако то. Just_Cuz_19

А што се тиче јављања. Ја верујем да то дође на исто. Јер кад ти се јави онда учествујеш у јављању, нема ту слике, платна, пројекције. :cheesy3:

Ma reko da ne padneš nedaj Bože.

Čekaj ja znam za termin vidioci a sta si ti ako ti se javlja "javljaoc" jer vidioc nisi to znam.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 7 часа, Bokisd рече

U vezi stihova u kojima se opisuje javljanje Isusa apostolima u zakljucanoj prostoriji

дела 8, 39-40  

  А кад изиђоше из воде, Дух (Свети паде на ушкопљеника, а анђео) Господњи узе Филипа, и више га не видје ушкопљеник, него отиде путем својим  радујући се.

  А Филип се обрете у Азоту; и пролазећи проповиједаше јеванђеље свима градовима, док не дође у Кесарију.

 

не рече ли Господ:  јован 13,16  Заиста, заиста вам кажем: Није слуга већи од господара својега, нити је посланик већи од онога који га је послао.

image.png

image.png

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 минута, Isusovo magare рече

a sta si ti ako ti se javlja "javljaoc"

пророк 12:smeha:

или 

врачара

12:smeha:

све зависи 

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, Zoran Đurović рече

Ваљда 10 пута објашњено. Овај текст није у супротности са оним што говоримо. У вечности Логос има тело које је примио у времену.  

Већ сам препричавала Раванију, математичку бајку из викторијанског доба, али морам опет, јер има оних којима може добро доћи да покушају да разумеју:

У дводимензионалној земљи Раванији живи Квадрат. Једне ноћи га посети Сфера. Његова полигонална кућа је замандаљена са свих страна, и он је шокиран како је ушла. Кад му каже "одозго" он не зна шта та реч значи нити може да разуме тај концепт. Онда га Сфера поведе у трећу димензију, где види коцке, купе, квадре... Када се врати, почне да проповеда трећу димензију и стрпају га у лудницу. Аво :)))

Дакле, и назад у време као оваполоћен и васкрснут и у затворену кућу Исус може ући "одозго". И то одозго није наша трећа димензија коју знамо, јер није ни Отац негде изнад трећег облака. Вечност у овом контексту није свеукупно једносмерно трајање времена, већ реалност изнад времена и слободна од њега, као што смо ми слободни да шетамо узводно и низводно и газимо кроз поточић, а алга у поточићу није.

 

paradoks_zpsjpf2fhnf.jpg

Lilies that fester smell far worse than weeds.

Shakespeare

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 19 минута, Матусал рече

дела 8, 39-40  

  А кад изиђоше из воде, Дух (Свети паде на ушкопљеника, а анђео) Господњи узе Филипа, и више га не видје ушкопљеник, него отиде путем својим  радујући се.

  А Филип се обрете у Азоту; и пролазећи проповиједаше јеванђеље свима градовима, док не дође у Кесарију.

 

не рече ли Господ:  јован 13,16  Заиста, заиста вам кажем: Није слуга већи од господара својега, нити је посланик већи од онога који га је послао.

image.png

image.png

Cisto za one koji znaju grcki  Byz. :  Acts 8:39 οτε δε ανεβησαν εκ του υδατος πνευμα κυριου ηρπασεν τον φιλιππον και ουκ ειδεν αυτον ουκετι ο ευνουχος επορευετο γαρ την οδον αυτου χαιρων
Acts 8:40 φιλιππος δε ευρεθη εις αζωτον και διερχομενος ευηγγελιζετο τας πολεις πασας εως του ελθειν αυτον εις καισαρειαν

 

"Лажно смирење је смирење које има потребу да се покаже. На првом месту, то је смирени изглед (кад кроз понашање и изглед глумимо смиреног човека). Као друго, то је коришћење "смирених" речи и фраза: човек говори о себи да је велики грешник и гори од свих, а ако га у реалности неко увреди он се одмах буни и врло ревносно брани своја права. Као треће, лажно смирење се показује у томе што човек понавља неке научене смирене фразе, рецимо изреке Светих о смирењу, сматрајући да он мисли тако искрено, док смисао тих изрека уопште не долази до његовог срца."

Схиархимандрит Авраам

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 7 минута, Paradoksologija рече

Већ сам препричавала Раванију, математичку бајку из викторијанског доба, али морам опет, јер има оних којима може добро доћи да покушају да разумеју:

У дводимензионалној земљи Раванији живи Квадрат. Једне ноћи га посети Сфера. Његова полигонална кућа је замандаљена са свих страна, и он је шокиран како је ушла. Кад му каже "одозго" он не зна шта та реч значи нити може да разуме тај концепт. Онда га Сфера поведе у трећу димензију, где види коцке, купе, квадре... Када се врати, почне да проповеда трећу димензију и стрпају га у лудницу. Аво :)))

Дакле, и назад у време као оваполоћен и васкрснут и у затворену кућу Исус може ући "одозго". И то одозго није наша трећа димензија коју знамо, јер није ни Отац негде изнад трећег облака. Вечност у овом контексту није свеукупно једносмерно трајање времена, већ реалност изнад времена и слободна од њега, као што смо ми слободни да шетамо узводно и низводно и газимо кроз поточић, а алга у поточићу није.

Ма шта ова Парадоксологија прича. 

Ајмо даље. 

Дај цитате Отаца, али источних. 

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 8 минута, Ведран* рече

Дај цитате Отаца, али источних. 

Гр Богослов и Дамаскин које наведох нису били источни оци! Гр је био паписта, а Дамаскин Сиријац, тј. није био византинац!:))Зато се Кратос и Сарага не осврћу на изнете цитате. Као што ћуте на Тасу, јер он по неким националистима није Србин... Као ни Буловић, а богме ни Радовић, јер је овај Хот! Лудило мозга, што вели Иштван Богобојажљиви.   

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...