Jump to content

Немачки трговински ланац LIDL избрисао православни крст да се купци не увреде!

Оцени ову тему


Danijela

Препоручена порука

пре 4 минута, obi-wan рече

Politkorektnost je de facto najogavnija metastaza licemerja u istoriji sveta, i guraju je i propagiraju samo najgrdji olosi i beskicmenjaci.

Em sto jos munjevito dovodi do bunila i gubitka najelementarnije razboritosti, tako da od takvog coveka na kraju ostane samo obicna slina.

A kad je bila ona izlozba sa isusom u halterima svi ste se pozivali na politicku kprektnost jer su vam povredjena verska osecanja :)

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 7 минута, cloudking рече

A kad je bila ona izlozba sa isusom u halterima svi ste se pozivali na politicku kprektnost jer su vam povredjena verska osecanja :)

Pojma nemam o cemu pricas, i nema potrebe da mi persiras, mi se znamo vec dosta dugo...

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ovi europljani se tolko čepe ovim mudžosima da samo nogice vire....

  • Свиђа ми се 1

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Е сад да су паметни па да грчка Православна црква тужи Лидл како су уопште имали право да користе као рекламу њихов верски објекат и још да га изобличавају у стварном изгледу. Толико могућности да се на реклами нађе нешто из природе Грчке, а они нашли да на амбалажу ставе цркву и још да јој суштину мењају.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Meni je neverovatno da je svima problem što su u fotošopu izbrisani krstovi, umesto da bude problem što se uopšte verski objekti zloupotrebljavaju u komercijalne svrhe, tj. što je neko stavio crkvu na pakovanje musake. confused1

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 13 минута, Avocado рече

Meni je neverovatno da je svima problem što su u fotošopu izbrisani krstovi, umesto da bude problem što se uopšte verski objekti zloupotrebljavaju u komercijalne svrhe, tj. što je neko stavio crkvu na pakovanje musake. confused1

Pa to ti je brate obican neukus, ne mora da znaci da je lose samo po sebi, jer ove crkvice nisu tu stavljene zato sto su crkvice, nego zato i samo zato sto su one zastitni znak Santorinija kao mesta, a Santorini je zastitni znak/simbol (turisticke) Grcke. Kad bi Crkva i tuzila nekog za tu sliku garantovano bi je napljuvali kao "netolerantnu", "nazadnu", i Bog zna kako jos.

Medjutim, ako neko nema ukusa, to je jedna stvar. Ali ako je moralna i ljudska gnjida, kao ovde sad - to je nesto skroz deseto.

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 55 минута, Avocado рече

Meni je neverovatno da je svima problem što su u fotošopu izbrisani krstovi, umesto da bude problem što se uopšte verski objekti zloupotrebljavaju u komercijalne svrhe, tj. što je neko stavio crkvu na pakovanje musake. confused1

I to i plus - ako je vec verski objekat iskoriscavan na ovaj nacin - zar nije smesno da se skinu krstovi (koji su valjda svedoci "autenticnosti")?

Vec im se zale kupci, glupa odluka. 0703_read

"You know something is messed up when you see it"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1 hour ago, Avocado рече

Meni je neverovatno da je svima problem što su u fotošopu izbrisani krstovi, umesto da bude problem što se uopšte verski objekti zloupotrebljavaju u komercijalne svrhe, tj. što je neko stavio crkvu na pakovanje musake. confused1

То сам и ја помислио, али рекао хајде прво да изгурамо ову причу са крстовима па ћемо после доћи до крштене мусаке

  • Радостан 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 51 минута, obi-wan рече

Pa to ti je brate obican neukus, ne mora da znaci da je lose samo po sebi, jer ove crkvice nisu tu stavljene zato sto su crkvice, nego zato i samo zato sto su one zastitni znak Santorinija kao mesta, a Santorini je zastitni znak/simbol (turisticke) Grcke. Kad bi Crkva i tuzila nekog za tu sliku garantovano bi je napljuvali kao "netolerantnu", "nazadnu", i Bog zna kako jos.

Medjutim, ako neko nema ukusa, to je jedna stvar. Ali ako je moralna i ljudska gnjida, kao ovde sad - to je nesto skroz deseto.

Ma loše je svakako... da sam vernik i da mi neko stavi crkvu (uključujući krst na njoj) na pakovanje musake, mene bi to iznerviralo. 

Tu i leži problem... ako uzmeš da je tako nešto prihvatljivo, logično je i da će njuška iz marketinga da gleda da proizvod bude što prihvatljiviji "širokim narodnim masama"... što uključuje i brisanje verskih simbola...

 

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Па црква је ту стављена као симбол земље порекла производа, а не као верски симбол. Тиме је произвођач хтео да каже "ово је из Грчке". Што је ОК, бар мени. Ништа не смета.

Оно што смета је више бесомучно лудило тих НеЗнамВишеКакоДаИхЗовем-иста... Да неко губи време и брише верске симболе који су природни део фотографије треба да је озбиљно ударен у главу.

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 7 минута, Жељко рече

ЕУ све више подсећа на СССР

Ma ovo je privatnik... ovde zapravo nedostaje regulacija koja propisuje da ne smeš da stavljaš slike verskih i kulturnih spomenika na komercijalne proizvode!!!

 

 

(šalim se samo da provociram libertarijance, zapravo mislim da će ovde tržište samo kazniti Lidl tako da više ne pravi slične gluposti)

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 9 минута, Grizzly Adams рече

Па црква је ту стављена као симбол земље порекла производа, а не као верски симбол. Тиме је произвођач хтео да каже "ово је из Грчке". Што је ОК, бар мени. Ништа не смета.

Оно што смета је више бесомучно лудило тих НеЗнамВишеКакоДаИхЗовем-иста... Да неко губи време и брише верске симболе који су природни део фотографије треба да је озбиљно ударен у главу.

Ma jok, samo je kapitalista. Lose isla prodaja on angazovao tim za komercijalna istrazivanja i oni predlozili brisanje obelezja zarad povecanja kapitala od tog proizvoda plasiranjem na trziste sa mnogo sirom ciljnom grupom.

Ako mislis da je Lidl to uradio zato sto se neko vredjao zbog krstova mislim da zestoko gresis.

Ja trenutno samo jednu uvredjenu grupu vidim :)

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, cloudking рече

Ma jok, samo je kapitalista. Lose isla prodaja on angazovao tim za komercijalna istrazivanja i oni predlozili brisanje obelezja zarad povecanja kapitala od tog proizvoda plasiranjem na trziste sa mnogo sirom ciljnom grupom.

Ja ti kazem da im nije lose isla prodaja vec su se uplasili da im prodaja ne krene losije kao posledica drustvene stigme da vredjaju muslimane. 

Sto je opet njihovo pravo, hvala bogu. 

 

Ja trenutno samo jednu uvredjenu grupu vidim :)



I ja. Muslimane. 

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, cloudking рече

Ma jok, samo je kapitalista. Lose isla prodaja on angazovao tim za komercijalna istrazivanja i oni predlozili brisanje obelezja zarad povecanja kapitala od tog proizvoda plasiranjem na trziste sa mnogo sirom ciljnom grupom.

ОК је то. Исто тако сад тржиште реагује.

пре 1 минут, cloudking рече

Ako mislis da je Lidl to uradio zato sto se neko vredjao zbog krstova mislim da zestoko gresis.

Мислим само да та опседнутост "политичком коректношћу" или шта је већ, прелази у озбиљну патологију и драго ми је да нормални људи реагују.

пре 2 минута, cloudking рече

Ja trenutno samo jednu uvredjenu grupu vidim :)

Што је неко обрисао крст са мусаке не да нисам увређен, него ме баш заболе нешто право да ти кажем... :)

Само ми је, као што рекох, веома драго што се нормални коначно супротстављају ненормалнима.

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...