Jump to content

"Slobodna Bosna": Владика Григорије истјерао дубровачке Србе на улицу (?)

Оцени ову тему


Препоручена порука

пре 2 часа, Поуке.орг инфо рече

Piše:Nebojša Vukanović

Мени је овде све јасно...

 

 

Али, сад је преузео Ало и то очигледно као кампању, почела "екипа", сад наставља та њихова "специјалиста" Јелена Ђондовић: Карактеристично је да кампање почињу наводно истраживачке "екипе". Ало је таблоид близак властима Србије, а тој Јелени и њеном листу је и патријарх дао изјаву поводом Зоране Михајловић и онда усијане ситуације. Патријарх је тада наводно рекао: "Ма, пустите ту жену, њу Вучић слуша, таман колико и мене":)

Тужна је то медијска ситуација кад патријарх мора да даје изјаве таблоидима.

Но, сви смо постали медијски експерти, али шта је стварност у Дубровнику, то изгледа никога не занима. Па, није "преко свијета" могао би неко да се спушти и приупита дубровачке Србе.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ево, Јелена Ђондовић и Ало честитају добро јутро и дају задатке патријарху, Добро јутро, поруку смо схватили:mahmah:

DOBRO JUTRO, SRBIJO! Bože, oprosti mu!

Autor: Jelena Đondović | 18.10.2017. 05:00http://www.alo.rs/boze-oprosti-mu/127525
 

Dok se javnost zgražava i baca drvlje i kamenje na mitropolita crnogosrko-primorskog Amfilohija, koji je rekao da Srpkinje u svojim utrobama pobiju za jednu godinu više dece nego što su pobili Musolini, Hitler i Broz, nezapaženo prolazi priča o drugom vladici, koji je stvarno grešan!

Svi koji jesu vernici verovatno znaju i da je to što Amfilohije govori zvaničan stav SPC, koja je po pitanju abortusa isključiva i radikalna, i da je za Crkvu to najveći greh. Pritom nije Amfilohije o abortusima govorio na TV-u, nego u bogomolji i ovo mu je bio hiljaditi put da "vrti" tu i takvu priču.

Vladika Grigorije nije ništa komentarisao, on je uradio, i to gnusnu i bezočnu stvar. On je pokazao da ga nije briga za Srbe, i to one koji su manjina u Hrvatskoj, gde su tretirani ne moram ni da vam objašnjavam kako. Bez imalo obzira, Grigorije je naredio da jedini legitimni predstavnici Srba iz Dubrovnika, većnici SNV-a (Veće srpske nacionalne manjine), napuste malu kancelariju od svega 15 metara kvadratnih, za koju su Crkvi i Hercegovačkoj eparhiji godinama uredno plaćali mesečni zakup od 2.000 kuna.

A razlog za to je što, kako su objasnili očajni dubrovački Srbi u pismu upućenom patrijarhu Irineju, vladika namerava da crkveni prostor komercijalizuje otvaranjem restorana!

- Srbi u Hrvatskoj trenutno su najugroženija i najobespravljenija zajednica u Evropi i bilo bi prirodno da naša crkva i episkopi imaju ključnu ulogu u očuvanju nacionalnog identiteta, da okupljaju i pomažu svoj narod i vernike, umesto što ih teraju i izbacuju na ulicu za šaku srebrenjaka - kaže se u obraćanju Srba patrijarhu.

Sada je Irinej na potezu, a poruku ste shvatili...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

мало ми није јасно просторија од 15 квадрата, а ту се отвара ресторан и кафана....

аха сад сконтах.

не знам шта рећи али да је владика Григорије бизнисменски настројен, јесте и ово није и не би ако није истина био први случај.

Христос воскресе из мертвих,смертију смерт поправ и сушчим во гробјех живот даровав

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1 hour ago, александар живаљев рече

Ево, Јелена Ђондовић и Ало честитају добро јутро и дају задатке патријарху, Добро јутро, поруку смо схватили:mahmah:

DOBRO JUTRO, SRBIJO! Bože, oprosti mu!

Autor: Jelena Đondović | 18.10.2017. 05:00http://www.alo.rs/boze-oprosti-mu/127525
 

Dok se javnost zgražava i baca drvlje i kamenje na mitropolita crnogosrko-primorskog Amfilohija, koji je rekao da Srpkinje u svojim utrobama pobiju za jednu godinu više dece nego što su pobili Musolini, Hitler i Broz, nezapaženo prolazi priča o drugom vladici, koji je stvarno grešan!

Svi koji jesu vernici verovatno znaju i da je to što Amfilohije govori zvaničan stav SPC, koja je po pitanju abortusa isključiva i radikalna, i da je za Crkvu to najveći greh. Pritom nije Amfilohije o abortusima govorio na TV-u, nego u bogomolji i ovo mu je bio hiljaditi put da "vrti" tu i takvu priču.

Vladika Grigorije nije ništa komentarisao, on je uradio, i to gnusnu i bezočnu stvar. On je pokazao da ga nije briga za Srbe, i to one koji su manjina u Hrvatskoj, gde su tretirani ne moram ni da vam objašnjavam kako. Bez imalo obzira, Grigorije je naredio da jedini legitimni predstavnici Srba iz Dubrovnika, većnici SNV-a (Veće srpske nacionalne manjine), napuste malu kancelariju od svega 15 metara kvadratnih, za koju su Crkvi i Hercegovačkoj eparhiji godinama uredno plaćali mesečni zakup od 2.000 kuna.

A razlog za to je što, kako su objasnili očajni dubrovački Srbi u pismu upućenom patrijarhu Irineju, vladika namerava da crkveni prostor komercijalizuje otvaranjem restorana!

- Srbi u Hrvatskoj trenutno su najugroženija i najobespravljenija zajednica u Evropi i bilo bi prirodno da naša crkva i episkopi imaju ključnu ulogu u očuvanju nacionalnog identiteta, da okupljaju i pomažu svoj narod i vernike, umesto što ih teraju i izbacuju na ulicu za šaku srebrenjaka - kaže se u obraćanju Srba patrijarhu.

Sada je Irinej na potezu, a poruku ste shvatili...

Ta se kancelarija može iznajmiti za puno više novca , koji se onda može podijeliti sirotinji. I još ostane za najam drugog prostora vijećnicima.

 

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Занимљиво да на порталу "Новости", електронском гласилу, као и штампаним загребачким "Новостима", иначе гласила Српскон националног већа (СНВ) из Загреба, што се "новинџије" из АЛО-а  нису удостојиле ни да правилно пренесу име организације која окупља Србе у Републици Хрватској; дакле, на порталу "Новости" ни реч о овоме.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 52 минута, Милан Ракић рече

 

То је саопштење од 27. септембра, дакле много прије "Ало" подгријевања.  Да ли је било објављено?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 10 минута, александар живаљев рече

То је саопштење од 27. септембра, дакле много прије "Ало" подгријевања.  Да ли је било објављено?

Ех, тад био Папа Теодор Други, те су сви потенцијали били укључени у ту активност. 12:smeha:

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@Милан Ракић Ах, кога ће сада да буде брига за ово?

То тако иде, опљују, омаловажавају и онда само утихну до нове измишљене афере.

Већ смо рекли да је ово измишљена вест а да иза читаве приче стоји онај злехуди новинарчић Небојша

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 15 часа, александар живаљев рече

On je pokazao da ga nije briga za Srbe,

Ајде? А Ало умире од бриге за Србе.Вероватно су због тога њихове странице пуне "душекорисног" садржаја без кога српски народ не може да опстане.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...