Jump to content

САД напале крстарећим ракетама базу сиријске војске као одговор на употребу хемијског оружја


Препоручена порука

1 hour ago, Аурор рече

Svako ih ima i oni su uvek tu, ne mora neko da ih podmetne...

Podmecu se oni kojih nema, da ih ima sto vise. Mali broj protivnika ima svaki politicar.

1 hour ago, Аурор рече

Samo kažem da je i Asad loš koliko i oni, barem.

Evo vidis, ovo iz tebe govori Cira, ili neko slican. Nije ovo dobro razmisljanje.

Kako moze da bude los kao i oni? Ratuje li on po svetu i izaziva li krize i sukobe? Otima li tudje resurse?

Ajde da ipak drzimo oci otvorene.

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 57 минута, Ћириличар рече

Ako imas sat i po vremena odvojiti, mislim da ces uzivati u ovome:

Ajd` pogledacu sutra, ako Bog da, nocas treba da idemo na sluzbu... :)

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 1 month later...

Američki avioni bombardovali konvoj sirijskih snaga

Američki avioni bombardovali su konvoj sirijskih snaga kod granice s Jordanom ocenjujući da mogu predstavljati pretnju koalicionim snagama u borbi protiv ID.

IZVOR: BETA, SPUTNJIK ČETVRTAK, 18.05.2017. | 21:19

644756878591df3a422f9a717198757_v4_big.j

To je izjavio Frans presu neimenovani američki zvaničnik.

Koalicija na čelu sa SAD izvela je napad na sirijske snage u Tanfu u okviru utvrđene zone deeskalacije, izjavio je za Sputnjik portparol Pentagona.

Izvršen je napad. On je bio protiv provladinih snaga koje deluju u blizini Tanfa. Ove provladine snage delovale su u okviru utvrđene zone deeskalacije“, rekao je on. 

Prema njegovim rečima, „komandant na terenu smatrao je da ove snage predstavljaju pretnju koalicionim snagama“. 

Konvoj nije odgovorio na upozorenja da se ne približava suviše blizu snagama koalicije u oblasti Tanf na jugu Sirije, gde se nalazi kamp sirijskih pobunjenika koji imaju podršku SAD, rekao je zvanićnik Frans presu. 

Sirijski opozicioni mediji preneli su da je u napadu uništen veliki broj vozila. 

Za sada nema izveštaja o mogućim žrtvama u tom napadu.

 

 

B92

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Nije ovo prvi put, i do sad su imali par "gresaka". Do toga obicno dodje kad im puleni na zemlji gube sve u 16, a bas sad je jedna od tih faza...

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, GeniusAtWork рече

Američki avioni bombardovali konvoj sirijskih snaga

Američki avioni bombardovali su konvoj sirijskih snaga kod granice s Jordanom ocenjujući da mogu predstavljati pretnju koalicionim snagama u borbi protiv ID.

IZVOR: BETA, SPUTNJIK ČETVRTAK, 18.05.2017. | 21:19

644756878591df3a422f9a717198757_v4_big.j

To je izjavio Frans presu neimenovani američki zvaničnik.

Koalicija na čelu sa SAD izvela je napad na sirijske snage u Tanfu u okviru utvrđene zone deeskalacije, izjavio je za Sputnjik portparol Pentagona.

Izvršen je napad. On je bio protiv provladinih snaga koje deluju u blizini Tanfa. Ove provladine snage delovale su u okviru utvrđene zone deeskalacije“, rekao je on. 

Prema njegovim rečima, „komandant na terenu smatrao je da ove snage predstavljaju pretnju koalicionim snagama“. 

Konvoj nije odgovorio na upozorenja da se ne približava suviše blizu snagama koalicije u oblasti Tanf na jugu Sirije, gde se nalazi kamp sirijskih pobunjenika koji imaju podršku SAD, rekao je zvanićnik Frans presu. 

Sirijski opozicioni mediji preneli su da je u napadu uništen veliki broj vozila. 

Za sada nema izveštaja o mogućim žrtvama u tom napadu.

 

 

B92

Još jedno opravdanje za Trampa da nije ruski čovek....

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

https://www.mycity-military.com/Aktuelna-vojna-desavanja-u-svetu/Rat-u-Siriji-2017-godina_561.html

...

"Upućen je divizion Bukova u tu zonu tako da ćemo imati zonu zabrane letenja za američke avione. Rusi tvrde da je ovo odrađeno bez odobrenja Vašingtona tj Pentagona a da Pentagon sada izjavim vadi kestenje iz vatre zato i imamo u najmanju ruku čudne izjave. Po Rusima, ovo su odradili određeni krugovi (CIA snajka, CIA), koji žele da što više posvađaju Trampa i Putina. Koliko znam (ispravite me ako grešim) Tramp se o ovome nije izjašnjavao na tviteru a ni njegovi botovi tviteraši. Ako je tačno da se Tramp još uvek nije o ovome izjasnio nije nemoguće da su Rusi u pravu. 

Dopuna: 19 Maj 2017 9:38

Po Rusima, u napadu je učestvovao samo jedan avion a napdnuta je kolona neke od mnogobrojnih pro asadovskih milicija. Poginulo 6 ljudi i uništeno nekoliko pikapova. Meta nije bila SAA. 

Dopuna: 19 Maj 2017 10:03

Još jednom sam proverio tviter i što se tiče Trampovog okruženja ovaj napad kao da se nije ni desio. Potpuno suprotno od napada kratsrećim prošli put kad su to obznanili na sve talambase. Mrzime sad da gledam detaljno, ali kad je reč o ovom napadu manje više tajac."

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Inace, covek kog sam iznad citirao, jedan je od najstrucnijih i najozbiljnijih clanova vojnog foruma.

Na ovo sto je napisao, prigovorio mu drugi clan, a on opet odgovorio, pa prenosim oba:

https://www.mycity-military.com/Aktuelna-vojna-desavanja-u-svetu/Rat-u-Siriji-2017-godina_561.html

...

1)

"SAA da uvede zabranu letenja US/IDF na granici sa Jordanom, o cemu ti druze pricas? Da nece mozda da obore neki americki F16 i da npr zarobe pilota? 
Itocolenel, je l mislis ti da je realno da neko u operativnoj grupi NATO-a u Kuvajtu radi van linije komandovanja, naredjenja, protokola i propisa? Ili da u takvoj birokratiji CIA moze da radi protiv vojske ili obrnuto? 

Meni ovo vise lici na neku avanturu GS SAA nego na neku realnu akciju da se preseku zeleni. A i nasli se pametni da udare tamo gde ima NATO trupa na terenu vec godinama."

2)

"Ne znam koliko imaš godina ali 1982. godine Sirijci su koknuli dva američka aviona i zarobljene pilote prikazali na TV. Ovi su sa, od straha upišanim i usranim gaćama, na TV plakali i molili da im se poštede životi jer nisu ništa krivi samo su izvršavali naređenja. Odmah posle toga su obustaljena dejstva američkog vazduhoplovstva. 
Ono što je ovde problem je to što upravo delu američkog establišmenta odgovara takva scena na sirijskoj TV da bi se ponizio Tramp i doveo u nemoguću situaciju. Ako neki američki avion ne bude koknut sledećih par dana za odmazdu jedini razlog za to je što to bi to obaranje upravo odgovaralo anti tramposvkim krugovima oko Mekejna i kompanije. Operacijama u Jordana ne rukovodi Pentagon nego CIA a američki avioni dolaze na zahtev sa zemlje. Uopšte nije sporno da je recimo američki general u Avganistanu upotrebio bombu koju je upotrebio na svoju ruku i time prekoračio ovlašćenja koja ima. Zbog toga je skinut sa liste za dalje unapređenje a nije smenjen samo da ne bi pukla bruka. 
Mnoge stvari u Iraku i Siriju se rade bez znanja Pentagona jer je on koliko toliko pod kontrolom Trampa koji još uvek nema nikakvu kontrolu nad CIA. Doduše Tramp kontroliše NSA (za nju mnogi tvrde da je upravo ona dovela Trampa na vlast). Nije uopšte sporno da je CIA trenutno neprijatelj No 1 Trampu i njegov prioritet mora da bude stavljanje pod kontrolu te organizacije. 

Dopuna: 19 Maj 2017 13:36

U Jordanu i Iraku ima trupa iz NATO zemalja ali nema NATO trupa. Razlika je suštinska a ne formalna. Sirjsko, eventualno, bombardovanje Britanaca u Jordanu nije, u ovom slučaju, napad na NATO pakt jer su Britanci u Jordanu bez mandata NATO pakta."

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...