Jump to content

Грчки јерарси позвали на бојкот школског предмета „Искорењивање хомофобије“

Оцени ову тему


Препоручена порука

Грчки јерарси позвали на бојкот школског предмета „Искорењивање хомофобије“

 
grcka%2B1.JPG
Јерарси Јеладске православне цркве позвали су учитеље и родитеље да бојкотују и протестују против новог школског програма, који има за циљ „искорењивање полних предрасуда“, преноси агенција Agionoros.

Митрополит Идри Јефрем је истакао да се Православна Црква не слаже са директивом министарства образовања и да се противи увођењу предмета „Искорењивање хомофобије и трансфобије“ у грчке школе.
 
По речима владике, родитељи треба да изразе своје неслагање по том питању и да не пуштају своју децу на часове из тог „предмета“.
 
Митрополит Глифадски Павле објаснио је да увођење „часова содомије“ у грчке школе нипошто није случајност и подсетио на пређашњу изјаву заменика министра образовања Грчке на геј паради у Солуну, када је он рекао: „Ђаци морају да знају, да је разноврсност сексуалних оријентација благо и не смеју тога да се стиде.“
 
Владика тврди да се у школском програму, које предлаже министарство образовања, поред разговора о хомосексуализму, налазе и теме „фалусних симбола“, а деци се препоручује да у школске свеске записују ружне речи које су им биле упућене. Министарство образовања још саветује и да се деци приказују филмови, који одговарају побројаним темама.
 
Митрополит Павле такође позива учитеље и родитеље да одбаце тај предмет и протестују против њега.
 
Митрополит Пирејски Серафим се обратио својој пастви преко посланице, која ће бити прочитана у свим храмовима Пирејске митрополије у недељу, 29. јануара 2017. године.
 
У својој посланици владика, познат као ревносни традиционалиста, позива родитеље ученика да јавно изразе свој протест и да школама предају писмене изјаве да њихова деца неће посећивати часове у оквиру тематске недеље „Деконструкција родних стереотипа“. Поменути часови треба да буду одржани у свим средњим школама широм Грчке у складу са меморандумом министарства образовања.
 
Агенција Ромфеја преноси и део посланице митрополита Серафима у којој стоји: „Данас сатана опет подиже главу и дрско прети да уништи све оно што је добро, узвишено, морално, духовно, хришћанско, што је у складу са Јеванђељем и предањем светих отаца, све што је већ у прошлим епохама и својим трудом изградила Православна Црква. Он покушава да заведе човека, чији је једини циљ постојања да потчини своју плот духу, да се продухови и Божијом благодати обожи, уместо да подчини свој дух плоти. То је свргавање плана Тројединог Бога, намењеног човеку. Сатана жели да човек постане роб плоти, ужитка, греха, да од духовног постане материјално створење, попут немуште животиње.“
 
Митрополит Серафим у својој посланици истиче да: „Православна Црква уважава приватни живот сваког човека, као и његову одговорност за слободу избора.“ По његовим речима, Црква нема никакву намеру да се меша у ту слободу. Истовремено, Црква не може да не реагује на активности које „Злочиначки подривају онтологију и физиологију човека и распирују његове најниже пориве, пропагирају хомосексуализам, педофилију и содомију, те чудовишне, неопростиве злочине против вечнога Бога и људске личности, које су у потпуности једнаке гресима Содоме и Гоморе.“
 
Митрополит подсећа да Библија, изражавајући вољу Божију, вољу Творца човека: „Осуђује хомосексуализам као страст и срамоту, који су били кажњени огњем и сумпором у Содоми и Гомори. За све свете оце, хомосексуализам је одвартни и прљави грех, презрење Бога Творца.“
 
„Јавно испољавање хомосексуализма, поред тога што вређа јавни морал и наша верска осећања, шаље младима пример изопаченог сексуалног понашања и руши темељ грчке породице и друштва, у време беле куге. Такође, деца коју васпитавају хомосексуалци пате од психопатолошких поремећаја“ – истакао је митрополит Серафим у својој посланици.
 
С руског Александар Ђокић
Православие.ру

 

Извор: http://dodjiividi.blogspot.rs/2017/02/blog-post.html

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 202
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Популарни дани

Koje gluposti, niti postoji javni moral, niti on moze da se vrijedja, niti djeca koju vaspitaju homosexualci pate od nekog patopsiholoskog poremecaja vise nego djeca usvojena od heterosexualnih staratelja. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Тако је Креативни центар пре извесног броја година (не сећам се тачно када) избацио уџбенике за енглески језик у коме се млађој деци поручивало како је нормално да имају две маме или две тате. Нисам гледала новије верзије, надам се да су одустали од те политике. Нама требају здраве породице, здрава деца, здраво друштво, а не да нашим младим нараштајима убацујемо којекакве глупости са Запада. Нисам ни за то да их учимо мржњи и нетолеранцији, далеко од тога, али зна се шта је нормално. :)

"Ја сам сакупљач необичних ствари. Нека други сакупљају значке и марке. Ја сакупљам дане, часове и тренутке. " - Мирослав Антић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 сат, Велизар рече

Види ти то са Мојсијем, Павлом, Светим Оцима, нпр. са Григоријем Ниским. Са целокупним Предањем Цркве. Објасни им да су глупости.

Свака част архијерејима!

И да не буде заблуде: не занима ме било чији приватни живот, нити мислим да му било шта треба сугерисати. Ако воли тако да живи, његова ствар. Али то наметање које хомосексуални лоби врши кроз образовање (између осталог) да СВИ  морају да прихвате њихову ИДЕОЛОГИЈУ, потпуни је безобразлук. А управо је то на делу - промена парадигме, која се мора отпочети од најранијег узраста, од вртића и школе.

 

Kako nametati, ne razumijem, treba da nauče da medju njima postoje ljudi koji su homosexualni, zatim da ima djece koja su odrasla u porodici sa dvije mame i tate, koja nemaju nikakvih patopsiholoskih poremecaja,sasvim su u redu, vidi jednu prekrasnu djevojku, anđelka od Victori's secret koju su vaspitali dvije mame i dvojica očeva, zdrava, normalna, divna. Ne prihvatas ti ničiju ideologiju već treba da razumijes da su izrekli gore nekoliko laži, prva je javni moral koji je besmislen pojam, jer ti i ja se ne slažemo oko mnogih stvari da li su moralne, kao i drugi ljudi, tako da kategorije kao narod i javni moral nemaju bas nekog smisla, jedino što narod možeš koristiti kao uzrecicu. Zatim su izrekli laž da djeca vaspitana od homosexualaca imaju patopsiholoskih poremećaje. Zatim je odvratno podmetanje i mijesanje homosexualnosti i pedofilije, što je jako ružno od ljudi koji bi se svi redom trebali ugledati na predivnog arhimandrita Atanasija koji je služio na Haitiju,Jerusalimu itd., sličnog karaktera kao Porfirije Kavsokalivit, cije je duhovno cedo bio  homosexualac kojeg je znao decenijama, provodili su vrijeme u molitvi, mnogo razgovarali, dijelili rucak, ali koji je za razliku od mnogih i pored mnogo bolesti, slušao i u praksi sprovodio ono što je luteranski teolog Paul Tillich wrote “the first duty of love is to listen”.  

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, Велизар рече

Види ти то са Мојсијем, Павлом, Светим Оцима, нпр. са Григоријем Ниским. Са целокупним Предањем Цркве. Објасни им да су глупости.

Свака част архијерејима!

И да не буде заблуде: не занима ме било чији приватни живот, нити мислим да му било шта треба сугерисати. Ако воли тако да живи, његова ствар. Али то наметање које хомосексуални лоби врши кроз образовање (између осталог) да СВИ  морају да прихвате њихову ИДЕОЛОГИЈУ, потпуни је безобразлук. А управо је то на делу - промена парадигме, која се мора отпочети од најранијег узраста, од вртића и школе.

 

Тачно. Не ради се ту уопште о њиховом, како они то зову, ,,сексуалном опредељењу", већ о идеологији хомосексуализма која се данас намеће и спроводи широм Европе. То је проблем. Деци се то намеће у школама, као што може да видимо.

Црква је дужна да реагуја и да упозори на то, тако да је ово сасвим исправан став Грчке Цркве. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 11 минута, Велизар рече

@Ronald

То што причаш су фине замене теза, а ја немам времена да се расправљам око нечега што је свима који хоће да виде о чему се ради, потпуно јасно. Наравно да је наметање. И наравно да постоји и јавни морал. А постоји и хришћански морал.

Dobro je što nemaš vremena za raspravu, jer bi bilo lijepo da ga potrošiš i da slusas nekog homosexulca ali sa ljubavlju, ne da bi čuo već da bi razumio. Jer slušati da bi razumio je slušati da bi volio.To bi mnogi i Svetogorski monasi mogli da čuju jer se jedu od ljubomore kad vide lijepog covjeka ili monaha.;)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, Ronald рече

To bi mnogi i Svetogorski monasi mogli da čuju jer se jedu od ljubomore kad vide lijepog covjeka ili monaha.

Mora da je to zbog retrovirusa bonobo  majmuna.:)) A ti si im u glavama pa znaš da su ljubomorni na lepog čoveka?Vi pederobranitelji ste stvarno ono otišli u q na šta ste sve spremni,da izvrćete pismo,da monahe proglašavate latetnim pederima.Šta je sledeće?Da je Isus bio derpe i da su Apostoli bili pederi jer je Isus rekao ljubite se?:0212_rolleyes:

 

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 13 часа, Страле рече

„Јавно испољавање хомосексуализма, поред тога што вређа јавни морал и наша верска осећања, шаље младима пример изопаченог сексуалног понашања и руши темељ грчке породице и друштва, у време беле куге. Такође, деца коју васпитавају хомосексуалци пате од психопатолошких поремећаја“ – истакао је митрополит Серафим у својој посланици.

Objasnio čovek.

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 40 минута, Ronald рече

duhovno cedo bio  homosexualac

Ako mu je duhovno čedo derpe onda je on 0 od duhovnika.Toliko.

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Vise puta sam cula komentar od ljudi neverujucih(ali ne ateista vec onih kojima crkva upravo treba da propovedi Evandjelje) da objasnjenja poput "to su gresi protiv Vecnog Boga" ili "Tako je bilo u Sodomi i Gomori" zaista nista ne govore danasnjem prosecnom coveku koji nije upucen u veronauku i zivot crkve. Kud i kamo bi im vise znacilo da se objasni sta je nasuprot toa i zasto to njima samaima najvise steti. Nit ce meni niti jerarsima vec njihovim dusma. A zasto? I kako? E to bi valjalo da cujemo od nosioca i propovednika Reci Hristovih. A ne " to je nemoral,neprirodno" i omiljeno " SVI ZNAMO kako treba" .Odlicno vi koji znate idite na stranu carinika i zahvalite se Bogu sto nista kao onaj farisej sto se kajao i na kraju otisao opravdan. A kome je stalo do gresnika(po primeru Gospoda koji se raspeo da spase gresnike)taj neka se malo razapne makar u nekom tekstu nek pokaze ljubavi. Na kraju s cime ce crkva privuci zabludelu decu nego ljubavlju, osuda im ne treba.

Follow your bliss and the universe will open doors where there were only walls.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@Кратос

Чему толика агресивност у писању? Звучиш као да имаш бејзболку у шакама и само чекаш прву прилику да неком отвориш лобању.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 22 минута, Кратос рече

Mora da je to zbog retrovirusa bonobo  majmuna.:)) A ti si im u glavama pa znaš da su ljubomorni na lepog čoveka?Vi pederobranitelji ste stvarno ono otišli u q na šta ste sve spremni,da izvrćete pismo,da monahe proglašavate latetnim pederima.Šta je sledeće?Da je Isus bio derpe i da su Apostoli bili pederi jer je Isus rekao ljubite se?:0212_rolleyes:

 

Ne ja nego dugogodišnji monah i asketa:) Ljubomorni su na izgled, naročito kad dodju visoki ruski monasi.

A čekamo i Avin tekst o masturbaciju zastupljenoj kod asketa nekada:)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 минута, Живана рече

Na kraju s cime ce crkva privuci zabludelu decu nego ljubavlju, osuda im ne treba.

a gde su lgbt? jel boga traže? jel oće nekakav dijalog i pouku? ili samo slijede instinkt svojih guzica pa sve što nije u skladu sa tim, udaraju svim raspoloživim sredstvima? imaju pare, duh ovog svijeta je na njihovoj strani, njihova djela su od svijeta blagoslovena, jer svijet ljubi svoje. tama voli tamu. crkva je tu i lgbt samo treba da znaju da je crkva otvorena i prihvata svakog pa i takve kao što su oni. 

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 13 минута, Juanito рече

@Кратос

Чему толика агресивност у писању? Звучиш као да имаш бејзболку у шакама и само чекаш прву прилику да неком отвориш лобању.

Šta je bilo agresivno?

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 19 минута, Кратос рече

Ako mu je duhovno čedo derpe onda je on 0 od duhovnika.Toliko.

Ne lupetaj tebra:)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...