Jump to content

Прекидање трибине, батинање и Веселин Шљиванчанин

Оцени ову тему


RYLAH

Препоручена порука

Од самог догађаја је прошло пар дана, али нема ниједне теме на форуму везане за сам догађај.

За оне који су пали с Марса, на трибини коју је организовао општински одбор СНС је говорио Веселин Шљиванчанин, бивши официр ЈНА, осуђен у Хагу за ратне злочине, који је казну одлежао. Он је држао промоцију своје књиге. 

На трибину су упали активисти Иницијативе младих за људска права, развили транспарент и дували у пиштаљке, са жељом да спрече Шљиванчанина да говори, сматрајући да људима осуђеним за ратни злочин нема места у јавном животу.

Шта се тачно десило тада, остаје предмет спекулација: познато је једино да су активисти Иницијативе склоњени од стране присутних, и да се трибина одржала до краја. Активисти Иницијативе тврде да су неки од њих повређени и да су им кола оштећена зато што су мирно протестовали, док представници организатора тврде да активистима Иницијативе нико ништа није урадио, док су активисти псовали мајку присутнима.

На снимку који је Иницијатива младих поставила се не види ни пребијање ни псовање мајке било коме.

Шта мислите о овоме? Да ли је овде повређено право на слободу говора, право на протест, или можда оба? Да ли људи који су осуђени за такве ствари као што су ратни злочини треба да имају право и простор да јавно износе своје ставове?

Ево га снимак, да илуструјемо целу причу:

 

57ed8623960a6_banerRylah_zpsqgjjkx0v1.jpg.8a2fd97cd3aa7dcd0237c412e2234aee_zpsut3tszcy.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Samo jedno pitanje, jel on osuđen pa odležao ili oslobođen pošto je tamo proveo pritvor tokom procesa?

Nešto se sećam da je oslobođen optužbi, sad ću da proverim

obrazov_zpsdsretmxk.jpg

"Верујем Господе, помози мом неверју"

"О жено, велика је вера твоја, нека ти буде како хоћеш"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Иницијатива младих за људска права сматра да неко нема право на слободу говора. 7896634

Да ли се човек који је осуђиван ставља ван закона?!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, RYLAH рече

Осуђен па одлежао.

The court's verdict on 27 September 2007, found Šljivančanin guilty of "aiding and abetting the torture of the prisoners" and sentenced him to five years in prison.[7] He was found not-guilty of crimes against humanity, as the court found that the Serbian Territorial Defence and local Serb paramilitaries had carried out the killings. The court found that Šljivančanin as a JNA officer did not prevent the beating of prisoners by local Serb forces.[7]

 

Ne nađoh na srpskom

Komandna odgovornost je u pitanju bila, dal je on "ispustio" loptu i bio nedovoljno sposoban da spreči zločin ili je stvarno "pomogao i podstrekivao" to je pitanje

 

obrazov_zpsdsretmxk.jpg

"Верујем Господе, помози мом неверју"

"О жено, велика је вера твоја, нека ти буде како хоћеш"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ма није овде битан  Шљиванчанин и његова (не)дела, већ да је неко улетео на трибину под покровотељством СНС-а и прекинуо је...

У том смисли ја поздрављам сваки отпор овој накардној власти и секти под називом Снс...

"Све оно што ми можемо да одлучимо јесте шта да урадимо са временом које нам је дато"

Гандалф

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 32 минута, RYLAH рече

За оне који су пали с Марса, на трибини коју је организовао општински одбор СНС је говорио Веселин Шљиванчанин, бивши официр ЈНА, осуђен у Хагу за ратне злочине, који је казну одлежао.

Tek sad kad sam ovo procitao osjecam se kao da sam pao s Marsa, opstinski odbor SNS-a organizovao tribinu na kojoj je govorio Sljivancanin ...svasta.

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1 hour ago, RYLAH рече

Шта мислите о овоме? Да ли је овде повређено право на слободу говора, право на протест, или можда оба? Да ли људи који су осуђени за такве ствари као што су ратни злочини треба да имају право и простор да јавно износе своје ставове?

Мислим да је повређено право на слободу говора... 

"You know something is messed up when you see it"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ја мислим да су они тамо отишли знајући шта ће да буде, и управо се и надали таквом исходу. Мислим, кад одеш на трибину коју држи Шљиванчанин, пуну активиста СНС и Крајишника, морао би да будеш много велика будала ако си се стварно надао некој толеранцији. Још што знам неке од тих ликова - нит су млади, нит су неки борци за било чија права, и са њима не могу да се солидаришем (иначе мислим и да нису повређени, јер су прво пуштали информације да их је десет испребијаних, онда стављали неке шатро слике у гипсу и слично, а полицији је пријављен један са лакшим повредама).

Али ме буни друго: где је граница легитимног протеста? Ово је спречавање човека да говори, није спорно, али где је граница мог права да протестујем против некога са ким се не слажем, из било ког разлога? Имам ли ја право да пробам да се заштитим од некога за кога мислим да пропагирање његовог система вредности штети друштву?

И на који бих начин тако нешто могао да исказујем, под претпоставком да не желим да кршим слободу појединца да говори?

57ed8623960a6_banerRylah_zpsqgjjkx0v1.jpg.8a2fd97cd3aa7dcd0237c412e2234aee_zpsut3tszcy.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ја сам само прокоментарисала јер сам чекала да изнесете правне тачке:D Елем:

пре 1 минут, RYLAH рече

Ја мислим да су они тамо отишли знајући шта ће да буде, и управо се и надали таквом исходу. Мислим, кад одеш на трибину коју држи Шљиванчанин, пуну активиста СНС и Крајишника, морао би да будеш много велика будала ако си се стварно надао некој толеранцији.

На страну ово, да ли је намерно + очекивање толеранције + да ли су заиста оно за шта се издају. Није ми јасно зашто су то урадили у затвореном простору, што нису протестовали испред зграде, нпр.? Друго, није ни изнео некакав став, почели су да пиште након поздрава (?).

пре 4 минута, RYLAH рече

Али ме буни друго: где је граница легитимног протеста? Ово је спречавање човека да говори, није спорно, али где је граница мог права да протестујем против некога са ким се не слажем, из било ког разлога? Имам ли ја право да пробам да се заштитим од некога за кога мислим да пропагирање његовог система вредности штети друштву?

И на који бих начин тако нешто могао да исказујем, под претпоставком да не желим да кршим слободу појединца да говори?

Е, сад, то са правне стране не знам, нити ми то прво пада на памет, већ чињеница да је у очима неких људи овај човек херој, и једноставно није паметно овако протестовати. Мислим, говорим о конкретној ситуацији. 

"You know something is messed up when you see it"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, Драшко рече

The court found that Šljivančanin as a JNA officer did not prevent the beating of prisoners by local Serb forces.

Kriv je zato što nije sprečio batinanje zarobljenika kolko ovde piše.Mada ga ja lično ne volim.Komunjara klasična.Al svakako i da je osuđen da je počinio neki zločin i da je odležao kaznu ima pravo da govori i iznosi svoje mišljenje i stavove.

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Smatram da je legitimno da izneses svoj stav protiv necega...dakle ovo se organizovalo ne u privatnoj kuci nekog aktiviste SNS-a, nego na javnoj pozornici. Dakle ja imam pravo da odem i kazem "UA"

E sad, kad odes nekome i kazes ua i psujes mu mater, ne mozes da se bunis, da nisi kvalitetno i dobro ugoscen, dakle sama prica tih ljudi koji su to ucinili i sama kuknjava njihova je vise nego debilna, umesto da cute, oni kukaju.

Pod tri, licemernost medija, koji staju na stranu ovih ljudi koji su upali i prekidali tribinu, a sa druge strane ti isti mediji kad su ljudi protestvovali protiv Pescanika i slicnih stvari i ulazili u sale i radili isto i za to bivali optuzivani da su nacisti, fasisti i da bi ubili i slicno.

O SNS i Sljivancaninu imam jako lose misljenje, ovaj drugi kao neko ko se deklarise kao "Jugosloven" i koji se hvalio kako je na ratistima skidao kokarde ljudima sa glave i slicno da ne pricam.

Licemernost na sve strane.

Христос воскресе из мертвих,смертију смерт поправ и сушчим во гробјех живот даровав

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 8 минута, МилошБГ рече

Dakle ja imam pravo da odem i kazem "UA"

А имаш ли право да пиштиш у пиштаљку, развијаш транспаренте и не пушташ људе да кажу шта имају да кажу, на трибини која се одиграва у затвореном простору, с тим да те људе апсолутно не интересује шта ти имаш да кажеш тим поводом, нити можеш да се надаш да ћеш некога да преобратиш?

Они нису отишли тамо да постављају провокативна питања или да говоре "УА", него су свесно отишли тамо да направе инцидент и да, по могућности, спрече уопште одржавање те трибине.

пре 23 минута, Џуманџи рече

На страну ово, да ли је намерно + очекивање толеранције + да ли су заиста оно за шта се издају. Није ми јасно зашто су то урадили у затвореном простору, што нису протестовали испред зграде, нпр.? Друго, није ни изнео некакав став, почели су да пиште након поздрава (?).

Ма они су протестовали против Шљиванчанина као таквог. Што је још горе, сад су му дали и на публицитету, да испадне некакав мученик.

57ed8623960a6_banerRylah_zpsqgjjkx0v1.jpg.8a2fd97cd3aa7dcd0237c412e2234aee_zpsut3tszcy.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, RYLAH рече

А имаш ли право да пиштиш у пиштаљку, развијаш транспаренте и не пушташ људе да кажу шта имају да кажу, на трибини која се одиграва у затвореном простору, с тим да те људе апсолутно не интересује шта ти имаш да кажеш тим поводом, нити можеш да се надаш да ћеш некога да преобратиш?

Они нису отишли тамо да постављају провокативна питања или да говоре "УА", него су свесно отишли тамо да направе инцидент и да, по могућности, спрече уопште одржавање те трибине.

Ма они су протестовали против Шљиванчанина као таквог. Што је још горе, сад су му дали и на публицитету, да испадне некакав мученик.

Nemam  pravo, imam pravo da kazem da sam protiv i iskazem protest, bez nasilnog prekidanja druge strane. Ovo ostalo se slazem, ja sam pricao generalno...Sto se Pescanika tice kad se prekidala emisija tamo su ljudi otisli i postavljali pitanje i onda izbaceni iz sale, ovde je druga stvar, ovde druga strana vrsi nasilje i ne daje ljudima pravo da govore i iskazu svoj stav. Govorio sam uopsteno.

  • Волим 1

Христос воскресе из мертвих,смертију смерт поправ и сушчим во гробјех живот даровав

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 35 минута, RYLAH рече

Али ме буни друго: где је граница легитимног протеста? Ово је спречавање човека да говори, није спорно, али где је граница мог права да протестујем против некога са ким се не слажем, из било ког разлога? Имам ли ја право да пробам да се заштитим од некога за кога мислим да пропагирање његовог система вредности штети друштву?

И на који бих начин тако нешто могао да исказујем, под претпоставком да не желим да кршим слободу појединца да говори?

Pa valjda ti kao pravnik bi ovo trebao najbolje da znas. Mera je (ne)nasilje i definisana je valjda zakonom.

Sns-ovci imaju pravo na tribinu i ovi drugi na protest. Ni jedni ni drugi nemaju pravo na nasilje nad suprotnom stranom koja misli drugacije, ni sns-ovci na fizicko nasilje ni ovi toboznji borci na verbalno nasilje (da psuju nekome roditelje i slicno).

Sve u svemu, kad se malo izmaknes, jasno je da je u pitanju isti agresivni komunjarski duh samo sa naizgled razlicitim idejama. Tako da sta reci osim "nasao lonac poklopac".Ovo sve naravno pod uslovom da je vest uopste tacna u smislu da nije bio u pitanju mirni protest sto je opet sasvim druga stvar.

  • Волим 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...