Jump to content

Владика Григорије увео жене у олтар

Оцени ову тему


Препоручена порука

Svaka baba u crkvi hoće da bude veći teolog od vladika, ne mogu više to da trpim. Kad kažem baba, nisu bitne tu godine već mentalni sklop.

"Трпљењем својим спасавајте душе своје"

"Љубав све трпи, све подноси..."

..."Љубав нити броји, нит' мери нит снева..."

Итд, исл.

Ко не мож' да трпи да не изговара непримерености, тај мора мало да се што пре удуби у себе више него у друге. Опрости, али колико Софија иде у једну, ти идеш у другу крајност. Није добро.

Sent from my 5010D using Pouke.org mobile app

"Христос васкрсе, радости моја!"

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 169
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Nije to do tebe,Nataša se unervozi čim se pomene nešto rusko,naročito žene.:))

  • Волим 1

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 42 минута, obi-wan рече

Kakve more Ruskinje, ima toga i kod nas jos kako...

Има, ал' највећи контраст видех код Рускиња.  Код њих је битно да је марама на глави, а како су обучене, то нема никакве везе... Руси имају тај изражен таленат да држе форму необазирући се на суштину.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, Kratos рече

Nije to do tebe,Nataša se unervozi čim se pomene nešto rusko,naročito žene.:))

A jesam drndoš, stvarno moram da se smirujem :smeh1:. Nemam ja problem sa Ruskinjama, već sa rusofilskom idealizacijom svega sa tih prostora, uključujući i žena. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 11 минута, Sofija_ рече

Razumem te. Imala sam slicnih iskusenja sa bakicama u nasoj parohiji ali sam radila na svom smirenju i svaki put se osmehnula i poslusala sve sto mi je receno.

Bilo je tesko ali se isplatilo. Sad smo ja i bakice najbolje parohijske drugarice :) sve u stihu sve u prozi , mili Boze ti pomozi

Pa kad su te oblikovale prema sebi, postala si kao one :smeh1:.

Otrgni se od mračne strane i vrati se buntovništvu :smeh1:.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Јанко рече

Софија иде у једну, ти идеш у другу крајност.

Софија живи, мање виши у модерној Содоми и Гомори / случајно знам / и да није таква, каква је, по некима тврда православка , давно би је одували ветрови , почупали корење  и  разводнили  ослабили и уништили оно  што се тамо далеко  врло лако губи.Она се тамо где су Срби прилично стигматизовани не стиди рећи ко је шта и одакле је. 

Не црвени се што је Српкиња и не окреће главу ко неки наши што одоше оДавле, па и на сами помен Србије и Срба, праве се Енглези већи од Енглеза. Већ својим радом и залагањем , слободно могу рећи, прави је суштински незванични  амбасадор тамо где је Бог упутио и настанио.

А и познаје једног људину из Хага...еееее и то је нешто....:)

Е да ви знате како Софи лепо поје, ја чула ...:D намах би јој, поготову мушки одмах сваки пост аминовали...:D

                               :1321_womens:  Carpe Aeternitatem  :1321_womens:    

Заиста вам кажем, ако се не повратите и не будете као деца, нећете ући у царство небеско.

                                                      Јеванђеље по Матеју   глава 18:1-10

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 17 минута, R2D2 рече

Дакле, шта није тачно од оног што сам написао?

nije sija nego vrat, tesko cemo se naci na sredini :) 

пре 17 минута, R2D2 рече

Ах, јесам помало груб... али у души сам леп :)

lepa  muska dusa ne bi smela biti gruba :) pogotovo prema zenama

пре 18 минута, R2D2 рече

Него, шта имаш да кажеш на моје одговоре?

vera(a i teorija) bez dela je mrtva ;) 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 44 минута, Јанко рече

Да ли ти и све сестре из Цркве са којима се дружиш поштујете то правило, ношење мараме "у" и "ван" цркве? Јер очекујем доследност у извршавању правила која наводимо као исправна

Ja licno volim marame i cesto ih nosim(na poslu ne pokrivam glavu), u crkvi pokrivam glavu i skromno ali uredno se oblacim, ne zelim da privlacim paznju(ni kod muskaraca ni kod zena), niti da izazivam ljubomoru kod zena, jer su zene cesto ljubomorne jedna na drugu(pa i u crkvi)

, maramu u crkvi nosim prvenstveno zbog mog postovanja prema Hristu kojem se uvek poklonim, pa tek onda  sto verujem da je Apostol Pavle bio u pravu, a i mnogi Oci (sv.Jovan Zlatousti) u vezi toga, u nasoj parohiji uglavnom sve zene pokrivaju glavu, a pogotovo sestre koje pevaju samnom u horu,ne dolaze u crkvu u pantalonama i bez marame.

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости
пре 21 минута, Sofija_ рече

roboticu, ja i jesam ozbiljna :) kazi sta te zanima, a da je u vezi ove teme?

Све сам већ написао, дај реплику на мој одговор теби а везано за твоју прву поруку...

PS Фино ми звучи ово "роботићу"...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, Sofija_ рече

Ja licno volim marame i cesto ih nosim(na poslu ne pokrivam glavu), u crkvi pokrivam glavu i skromno ali uredno se oblacim, ne zelim da privlacim paznju(ni kod muskaraca ni kod zena), niti da izazivam ljubomoru kod zena, jer su zene cesto ljubomorne jedna na drugu(pa i u crkvi)

, maramu u crkvi nosim prvenstveno zbog mog postovanja prema Hristu kojem se uvek poklonim, pa tek onda  sto verujem da je Apostol Pavle bio u pravu, a i mnogi Oci (sv.Jovan Zlatousti) u vezi toga, u nasoj parohiji uglavnom sve zene pokrivaju glavu, a pogotovo sestre koje pevaju samnom u horu,ne dolaze u crkvu u pantalonama i bez marame.

 

 

Je l možemo da znamo u kom gradu ili bi to da zadržiš za sebe?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...