Jump to content

Сјутра креће воз за КиМ: „Косово је Србија“ и слике светитеља красе вагоне

Оцени ову тему


Guest

Препоручена порука

Ако им је циљ био да направе покретну мету на којој ће Шиптари моћи да вежбају до миле воље, савршено је испало. Под условом да им уопште дозволе да уђу на Косово, што би већ само по себи било чудо.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 114
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

пре 4 минута, GeniusAtWork рече

Ако им је циљ био да направе покретну мету на којој ће Шиптари моћи да вежбају до миле воље, савршено је испало. Под условом да им уопште дозволе да уђу на Косово, што би већ само по себи било чудо.

A što ih NATO malo ne prevaspita,što im je to teško a nije im bilo teško da bacaju bombe po nama?Licemeri najgori.

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ала је Вучко малопре припретио, ја се уплаших. Не смем ни да замислим како је тек Шиптарима, прединфарктно стање. Тек кад је израдео новинаре рекавши да не може да одговара ни на једно питање... доживех узбуђење оргазмичких размера. Веће него када је претио за једног Србина стотину муслимана. Сада је опасније деловао, да ли због наочара не знам. 

 

Не дај Боже да крену. Опет ћеш се хвалити нереаговањем као врлином.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Ignjatije рече

Ала је Вучко малопре припретио, ја се уплаших. Не смем ни да замислим како је тек Шиптарима, прединфарктно стање. Тек кад је израдео новинаре рекавши да не може да одговара ни на једно питање... доживех узбуђење оргазмичких размера. Веће него када је претио за једног Србина стотину муслимана. Сада је опасније деловао, да ли због наочара не знам. 

 

Не дај Боже да крену. Опет ћеш се хвалити нереаговањем као врлином.

A on je prihvatio da šiptari budu na adminstrativnoj liniji,da nije ništa od toga prihvatao voz bi komotno došao u K.Mitrovicu.

Al naočare su vr brate.:D

 

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Премијер је опет спасио ствар  :sunce:

Цитат

 

Premijer je rekao da je doneo odluku da zaustavi voz i izbegne sukobe. 

"Moja odluka je bila, i njom se ponosim, da zaustavim voz u Raški da bih sačuvao slobodu naših ljudi, da bih sačuvao mir i izbegao sukobe", istakao je on. 

Б92

 


Закључак: пошто су досадили микросукоби са хрватским и бошњачким политичарима, и жртвовање дотичног око истих, било је крајње време за неки нови медијски циркус. Ајде да направимо воз са натписима и сликама за који сигурно знамо да му никада неће бити дозвољено да уђе на КиМ, да оптужимо другу страну да спрема сукобе и да премијер опет месијанским жртвовањем и залагањем спречи сукоб (за чије би избијање у овом случају био одговоран само он и нико други); и да се, наравно, још мало промовише по медијима. У којима га иначе уопште нема, па би био ред да се појави мало :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 55 минута, GeniusAtWork рече

Премијер је опет спасио ствар  :sunce:


Закључак: пошто су досадили микросукоби са хрватским и бошњачким политичарима, и жртвовање дотичног око истих, било је крајње време за неки нови медијски циркус. Ајде да направимо воз са натписима и сликама за који сигурно знамо да му никада неће бити дозвољено да уђе на КиМ, да оптужимо другу страну да спрема сукобе и да премијер опет месијанским жртвовањем и залагањем спречи сукоб (за чије би избијање у овом случају био одговоран само он и нико други); и да се, наравно, још мало промовише по медијима. У којима га иначе уопште нема, па би био ред да се појави мало :)

 

Како је могуће да су иконе постале толико јак 'културни маркер' за српство (у контексту говора председника Владе)? Иконе и вера су повезани. Иконе играју улогу за вернике, посебно у виду молитве. У друштву у коме различити људи са различитим верским културама и традицијама живе једни поред других, под утицајем су да се изразе ко су. Интересантно је да видим овај воз у контексту ходочашћа као позитиван пример, допада ми се (атмосфера путовања), али је увучен у јавну расправу симболички као политичка 'свињетина'...као јасна дистанца...Ако једење свињетине није важно за "вас" - онда је важно за "нас". Заиста медијски циркус (слушам видео и не могу да верујем)! Председник Владе трабуња до бесвести.

Јачи од смрти и лажи

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 часа, GeniusAtWork рече

Ајде да направимо воз са натписима и сликама за који сигурно знамо да му никада неће бити дозвољено да уђе на КиМ, да оптужимо другу страну да спрема сукобе и да премијер опет месијанским жртвовањем и залагањем спречи сукоб (за чије би избијање у овом случају био одговоран само он и нико други)

Апсолутно.

Дакле, влада тј Вучко је потрошио паре из наших џепова да направи оно што никад неће послужити сврси већ маркетингу. Врхунац лудила.

Очекујем да овај воз - попут Тита и Плавог воза - буде Владин воз за одржавање измештених седница владе у друге градове. Да се не муче као до сад по аутобусима. ;)

"И старо и младо,

И старо и младо,

И сви, сви, сви -

У циркус Колорадо"...

"Христос васкрсе, радости моја!"

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, Јанко рече

Очекујем да овај воз - попут Тита и Плавог воза - буде Владин воз за одржавање измештених седница владе у друге градове.

У каквом нам је стању железнички систем, мислим да је сврсисходније и брже да седницу одрже у вагону. Мсм и до Рашке су од београда путовали 7-8 сати

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Koji je provokator Vučić ispao sa ovim vozom,  pa svaka osoba sa malo mozga je znala kako će Albanci reagovati. Njegovim kretenskim potezima nema kraja, još kad pročitam Vulinove izjave o Vučićevoj smirenosti i razumnosti, smuči mi se što uopšte otvaram te vijesti.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

MIROSLAV LAZANSKI APELUJE: Ako nas Albanci napadnu, Vojska Srbije da zauzme sever Kosova!
Do sada smo imali dve šanse da se s vojskom vratimo na Kosovo - u vreme martovskog pogroma 2004. i posle proglašenja nezavisnosti 2008. Ali tada nismo imali političare koji imaju onu stvar! Ako bi nas albanski teroristi napali, morali bismo odmah da tenkovima izađemo na Ibar! Albanci su spremni da ginu za Kosovo, a mi?! Kosovo ne može da se sačuva samo mirnim sredstvima
 
INFORMER 15. 01. 2017. 08:49
 
0
 
60362_lazanski-vojska_f.jpg?1484466923
public

Ako Albanci ponovo izazovu nasilje na Kosovu i Metohiji ili pokušaju novo etničko čišćenje, Srbija bi istog časa morala najodlučnije da odgovori zauzimanjem severa Kosova! To za Informer ističe vojno-politički komentator Miroslav Lazanski, koji kaže da ne namerava da poziva na ratove.

ODLUČNO
Moramo zaštititi Srbe na severu Kosova i, ukoliko dođe do nasilnih akcija Albanaca, ne možemo sedeti skrštenih ruku!
Miroslav Lazanski, komentator

On, međutim, apeluje da u slučaju takvog razvoja situacije Vojska Srbije sa tenkovima i brojnim naoružanjem dođe do Ibra i povrati taj deo južne srpske pokrajine!

Srbija, kako ističe, ne sme da ponovi greške od velikog pogroma Srba 17. marta 2004. i nezakonitog proglašenja nezavisnosti Kosova februara 2008. godine.

Kukavice nas vodile

U ta dva navrata, prema mišljenju Lazanskog, mogli smo da povratimo bar sever Kosova, ali to nismo učinili zbog kukavičluka tadašnje vlasti u Beogradu.

- Ako ponovo dođe do nasilnih akcija Albanaca, moramo zaštititi Srbe na severu Kosova, ne možemo sedeti skrštenih ruku! Tokom martovskog pogroma 2004. NATO trupe KFOR potpuno su se povukle. Mogli smo tada tenkovima da dođemo do Ibra i postavimo tu granicu, bar taj deo teritorije da zadržimo. Ni drugu priliku nismo iskoristili 2008, jer smo imali političare koji nemaju ono što muškarac treba da ima - navodi Lazanski i dodaje da su naše prethodne vlade želele pitanje Kosova da reše mirnim putem i pregovorima, što nije dovoljno:

- Albanci su spremni da ratuju za Kosovo, a mi ne! To je razlika. Čim imate nacionalni problem koji nije na vreme rešen, određena situacija će pogodovati da to ponovo bukne. Uspešna spoljna politika neke zemlje ne može samo da se bazira na pacifizmu i pravnim i diplomatskim sredstvima. Ako nemate odgovarajuću vojnu silu koja će da podupre mirnu diplomatiju, vi ste luzer i niko vas ne shvata ozbiljno. Zato je, recimo, važno što je premijer Vučić rekao da nikad više neće dozvoliti da se Srbima dese "Bljesak" i "Oluja", što je potpuno ispravno!

Treba nam Putinov "blagoslov"

Penzionisani pukovnik vojne kontraobaveštajne službe Aleksandar Petrović ocenjuje da bi eventualno srpsko zauzimanje severa Kosova bilo ostvarivo samo uz "blagoslov" predsednika Rusije Vladimira Vladimiroviča Putina.

- Takvo stanje, s našim tenkovima na Ibru, moglo bi biti održivo samo ako nas Rusi podrže. Putin je rekao da "Srbiju i RS niko ne sme da pipne", tako da nije isključeno da bi bili uz nas. Inače, poznato je da Albanci već pripremaju nerede, obučavaju vojnike u NATO kampovima u Nemačkoj, a Amerikanci ih naoružavaju - podvlači Petrović.

S druge strane, profesor Fakulteta bezbednosti Zoran Dragišić upozorava da bi eventualna vojna intervencija Srbije, kao odgovor na albansku agresiju, izazvala žestoku reakciju međunarodne zajednice.

22882_stojanovic_t.jpg?1484466900

mojugao

momir stojanović

bivši šef vba

Ako Srbija nije u stanju da vojno brani makar sever Kosova, onda smo nezreli kao društvo i država. Tek kad naučimo da poštujemo sebe, i drugi će nas poštovati, to Albanci, recimo, umeju da rade.

- Ono što se toleriše Albancima nikad se ne toleriše nama. Sigurno bi došlo do reakcije NATO, SAD, Nemačke i ostalih, a verovatno i vojne, jer bi to tumačili kao udar na snage KFOR. Jedino ako bi Albanci sproveli plan o etničkom čišćenju Srba sa severa Kosmeta, takozvanu Oluju 2, ulazak naše vojske bio bi iznuđen, ali jedini moguć potez - napominje Dragišić i dodaje da bi u tom slučaju odgovor Zapada bio jeziviji nego 1999.

Sila najjači argument

Ljuban Karan, penzionisani potpukovnik Kontraobaveštajne službe, uveren je pak da se Srbija nalazi u odsudnoj situaciji kad je reč odbrani Kosova i da više nema gde da popusti i da se povuče.

- Aktuelni događaji su ujedno test naše odlučnosti. Jasno je da na Kosovu možemo dobiti samo ono što u slučaju potrebe možemo vojno braniti. Situacija nije dobra, ali to ima i dobre strane jer maske padaju i namere postaju providne. Nama je vojska sada najjači argument i plašim se da gubimo sve ako se njega odreknemo! - zaključuje Karan i napominje da nam Kumanovski sporazum omogućava eventualnu intervenciju na KiM.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 11 минута, grigorije22 рече

MIROSLAV LAZANSKI APELUJE: Ako nas Albanci napadnu, Vojska Srbije da zauzme sever Kosova!

Мојне брате, ако Бога знаш...

57ed8623960a6_banerRylah_zpsqgjjkx0v1.jpg.8a2fd97cd3aa7dcd0237c412e2234aee_zpsut3tszcy.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, RYLAH рече

Мојне брате, ако Бога знаш...

Možda najbolje da Lazanski ide umjesto vojske jer on ima rešenje za sve probleme:)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, grigorije22 рече

Sto kad je covek u pravu?

Ако је у праву, нек иде па нек се бије он. Ако му верујеш, ето можете вас двојица и још један трећи да будете претходница, да формирате тројке које ће да онеспособљавају комуникације по Косову и тако посејете страх и панику међу непријатеља, па да онда поносно дочекате српске тенкове.

57ed8623960a6_banerRylah_zpsqgjjkx0v1.jpg.8a2fd97cd3aa7dcd0237c412e2234aee_zpsut3tszcy.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...