Jump to content

Сведочење библијског Стварања у свету код теолога и научника


о.Горан

Препоручена порука

пре 5 минута, Volim_Sina_Bozjeg рече

Divan si u bezumlju svom.

:))12:smeha::cheesy3: Упиша ме, с опроштењем! - Ал' замало, јер ми син није био у купатилу! 12:smeha: 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 14k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

  • Ведран*

    1372

  • Zoran Đurović

    1565

  • о.Горан

    1423

  • Bokisd

    1174

Популарни чланови у овој теми

Постоване слике

пре 4 минута, Жика рече

@Kратос

Колико ја видим, обраћа се у једнини. Каже Господе. Зар то није једнина?

I oni pričaju kao Jedan,pominje i jedno srce.Vidi Trojicu a kaže Gospode,vidi trojicu,pominje jedno srce.

I oni mu rekoše: Gde je Sara žena tvoja? A on reče: Eno je pod šatorom.

I pre toga:

Kad ih naziva Gospodom:

 I izneću malo hleba, te potkrepite srce svoje, pa onda pođite, kad idete pored sluge svog. I rekoše: Učini šta si kazao.

 

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 7 минута, Жика рече

@Kратос

Колико ја видим, обраћа се у једнини. Каже Господе. Зар то није једнина?

Није, зашто би била? :kolcecb3hb8:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Кратос рече

Klanja se Bogu kao Trojici,ne anđelima.Oni mu se obraćaju kao Jedan.Samo je Bog Gospod,stvorenje to ne može da bude pa ni da je anđeo najvišeg reda.

A Hristos je stvorenje?

A anđeli nisu stvorenje nego otelotvorenje svete trojice? Pa kad ih ima tri anđela a ti kažeš jedan je Gospod onda sveta trojica stoji pored tebe i došla ti u posetu.

A kad Jedan Hristos dođe sa dva čoveka onda po tebi nije došla sveta trojica u posetu nego eto Avram lupa da je Jedan Gospod Druga Ličnost Svete Trojice pa Svetoj Trojici ukazuje čast kao što bi bilo po tebi logično da ju je ukazao pred tri anđela?

Ovo je najminimalnija zbrka koju možeš prouzrokovati da te se pita nešto smisleno?

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Volim_Sina_Bozjeg рече

A Hristos je stvorenje?

A anđeli nisu stvorenje nego otelotvorenje svete trojice? Pa kad ih ima tri anđela a ti kažeš jedan je Gospod onda sveta trojica stoji pored tebe i došla ti u posetu.

A kad Jedan Hristos dođe sa dva čoveka onda po tebi nije došla sveta trojica u posetu nego eto Avram lupa da je Jedan Gospod Druga Ličnost Svete Trojice pa Svetoj Trojici ukazuje čast kao što bi bilo po tebi logično da ju je ukazao pred tri anđela?

Ovo je najminimalnija zbrka koju možeš prouzrokovati da te se pita nešto smisleno?

Šta ti lupetaš...opet kreno neki kratak spoj u lobanji.

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Кратос рече

I oni pričaju kao Jedan,pominje i jedno srce.Vidi Trojicu a kaže Gospode,vidi trojicu,pominje jedno srce.

I oni mu rekoše: Gde je Sara žena tvoja? A on reče: Eno je pod šatorom.

I pre toga:

Kad ih naziva Gospodom:

 I izneću malo hleba, te potkrepite srce svoje, pa onda pođite, kad idete pored sluge svog. I rekoše: Učini šta si kazao.

 

Ведран је и рекао да то говори у множини. Прочитај поново његов пост. Али се Господу обраћа у једнини. Изгледа да ниси схватио.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Кратос рече

Šta ti lupetaš...opet kreno neki kratak spoj u lobanji.

El vidiš kako je kad Kratosove projekcije uđu u čistu lobanju, to prouzrokuje kratak spoj u Kratosovoj lobanji.

Zapitaj se sada o tvojoj snazi Kratose.

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Жика рече

Ведран је и рекао да то говори у множини. Прочитај поново његов пост. Али се Господу обраћа у једнини. Изгледа да ниси схватио.

Nije lakše mu je da shvati da se stvorenim anđelima obraća u Jednini jer tako anđelima govori da nijesu bitni no da je to preko njih nebitnih sada Sveta Trojica tu, ejjjjj.

Nako baš Crnogorski je Avram postupio....

Naravno Kratosov mozak...

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Жика рече

Ведран је и рекао да то говори у множини. Прочитај поново његов пост. Али се Господу обраћа у једнини. Изгледа да ниси схватио.

On vidi njih i klanja im se do zemlje i naziva ih Gospode i oni mu se obraćaju kao Jedan.Ne obraća se jednom od njih niti klanja već svoj Trojici.To je više nego jasno u samom tekstu.Kasnije mu se obraća samo jedan od njih.

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Жика рече

Колико ја видим, обраћа се у једнини. Каже Господе. Зар то није једнина?

Кад би он прво читао, а друго разумео написано, он не би имао проблема. Поменуо сам ту једнину-множину у обраћању гостима коју Аврам користи наизменично и кад се погледа текст Писма јасно се види да Аврам прави разлику у некој врсти молитвеног обраћања само једноме од три госта, и разговора о светским стварима са свима у множини. 

пре 8 часа, Vedran рече

Обраћа му се у једнини, а кад се обраћа другим поводом, "поткрепите се", "пођите", "идите", говори им све тројици у множини. 

Да би то схватио Кратос мора држати две ствари у глави од једном (1) читав текст Писма (2) разлику у обраћању зависно од контекста. А он то не може. Доказао је да не може паки и паки последњи пут у овој поруци изнад кад је прочитао речи Св Иларија и од свега запамтио само то што сам рекао да је он прозван "чекић аријанцима" па ме пита какве везе оно што је рекао има са аријанцима. И то пита зато што му је контекст искочио из меморије памћења. Оно претходно што сам написао да Иларије као чекић разбија оне што лупетају му је испарило из главе. Дакле, не може да схвати. 

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Volim_Sina_Bozjeg рече

El vidiš kako je kad Kratosove projekcije uđu u čistu lobanju, to prouzrokuje kratak spoj u Kratosovoj lobanji.

Zapitaj se sada o tvojoj snazi Kratose.

:)) 

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Кратос рече

On vidi njih i klanja im se do zemlje i naziva ih Gospode i oni mu se obraćaju kao Jedan.

E sad to prevedi na žive ljude što Avram EKSPLICITNO I NEDVOSMISLENO TVRDI i kaži kako se tri čoveka obraćaju kao Jedan?

Da nije to Hristos tamo nešto rekao?

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Vedran рече

Кад би он прво читао, а друго разумео написано, он не би имао проблема. Поменуо сам ту једнину-множину у обраћању гостима коју Аврам користи наизменично и кад се погледа текст Писма јасно се види да Аврам прави разлику у некој врсти молитвеног обраћања само једноме од три госта, и разговора о светским стварима са свима у множини. 

пре 8 часа, Vedran рече

Da li se klanja svoj Trojici i naziva ih Gospode?Da ili ne?Ajde lepo uzmi tekst od početka....

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Volim_Sina_Bozjeg рече

E sad to prevedi na žive ljude što Avram EKSPLICITNO I NEDVOSMISLENO TVRDI i kaži kako se tri čoveka obraćaju kao Jedan?

Da nije to Hristos tamo nešto rekao?

Kaži mi kako je to stvorenje Gospod?

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...