Jump to content

Председник Америке, Доналд Џ Трамп

Оцени ову тему


RYLAH

Препоручена порука

пре 14 минута, Кратос рече

Koju zvanično poverljivo informaciju?Na osnovu čega se iznosi takva tvrdnja?Pitam jer nisam baš najbolje upoznat niti sam pratio to detaljno ali mi se onako površno to činilo pre kao medijska spekulacija kao i ona priča o saradnji sa Rusima i njihovom navodnom uticaju na ozbore.

Pa informacija se odnosi na nekakvu opasnost od ISIS-a u vezi sa korišćenjem laptopova na avionskim letovima. Samo toliko se zna u medijima.

Po novinskom tekstu koji je otkrio priču (link), ta informacija je bila označena kao strogo poverljiva i dodatni problem je što je dobijena od nekog od saveznika, bez odobrenja da se širi dalje (navodno nije preneta ostalim saveznicima) i da se potencijalno ugrožava izvor informacije.

Sudeći po reakciji Bele kuće koju recimo možeš da pročitaš ovde (link), kada čitaš između redova možeš da vidiš da je priča istinita, jer "demanti":

1. pažljivo izbegava da demantuje najbitniju stvar, osim u najopštijim terminima ("story is false", "it didnt happen") već se bavi sporednim stvarima,

2. demantuje stvari koje nisu ni iznete (straw-men),

3. pokušava da spinuje priču u savim drugom pravcu.

 

1. Osim u naslovu Fox-ovog članka, u izjavama zvaničnika nema eksplicitne tvrdnje da ni jedna informacija koju je Tramp rekao Rusima nije označena kao "strogo poverljiva". To se kao implicira pričicom da su oni diskutovali o opštim opasnostima za obe zemlje ( "The president and the foreign minister reviewed a range of common threats to our two countries, including threats to civil aviation," McMaster said. ili "This story is false. The president only discussed the common threats that both countries faced," said Dina Powell, deputy national security adviser for strategy.) što je očigledno izbegavanje suštine, jer "informacija o opasnosti za obe zemlje" može da bude označena kao strogo poverljiva. Pravi demanti bi glasio "Predsednik Tramp u razgovoru sa ruskim ambasadorom nije rekao ništa što nosi oznaku poverljivosti". Takođe, Bela kuća nije demantovala da je Tramp otkrio Rusima više nego što je Amerika otkrila svojim saveznicima.

2. Glavni "udar" demantija je na to da Tramp nije govorio o izvorima i metodama prikupljanja informacija, niti o vojnim operacijama koje nisu poznate... ali to se u članku WP i ne pominje. U članku WP se pominje na opšti način kako je Amerika došla do informacije i da je samu informaciju Tramp rekao Rusima, a ne i to da je Tramp Rusima otkrio izvor informacije i metode kojima je Amerika došla do njih. U članku WP se doduše implicira da je samim otkrivanjem informacije ugrožen izvor, a to jeste demantovano, mada ne znam kako bi McMaster u ovom trenutku mogao da zna da li je izvor ugrožen ili nije. Takođe se naglašava da predsednik nije prekršio ni jedan zakon jer on može da deklasifikuje bilo koju informaciju, ali članak u WP nije to ni tvrdio, šta više u istom upravo i piše da Tramp ima pravo da to uradi.

3. Priča se spinuje u pravcu kako je skandalozno to što postoje "leak"-ovi u kabinetu (link), što je više nego smešno u konkretnoj situaciji. Kao to što predsednik Rusima otkriva poverljive informacije nije problem, nego je problem što neko iz njegovog kabineta to dojavi medijima.  :)

 

 

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 11.7k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

  • Grizzly Adams

    1009

  • Аурор

    2184

  • cloudking

    1021

  • Avocado

    956

Популарни дани

пре 2 часа, Avocado рече

3. Priča se spinuje u pravcu kako je skandalozno to što postoje "leak"-ovi u kabinetu (link), što je više nego smešno u konkretnoj situaciji. Kao to što predsednik Rusima otkriva poverljive informacije nije problem, nego je problem što neko iz njegovog kabineta to dojavi medijima.  :)

Па видели од Хилари. Тако исто није било битно све оно болесно из хакованих мејлова, већ што су хаковали Руси да би подржали Трампа. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 41 минута, Juanito рече

Па видели од Хилари. Тако исто није било битно све оно болесно из хакованих мејлова, већ што су хаковали Руси да би подржали Трампа. 

E da, @Avocado, gde su fore o satanizmu i pedofiliji u vrhu DNC?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 часа, Кратос рече

Svanula je crna sreda - potop na Vol stritu

Njujork -- Zbog političkog uznemirenja u Vašingtonu posle kontroverznih poteza predsednika Donalda Trampa, dogodio se rekordan pad na Njujorškoj berzi.

IZVOR: BETA ČETVRTAK, 18.05.2017. | 08:59
 
 
Foto: Tanjug/AP/Richard Drew
 
Foto: Tanjug/AP/Richard Drew
 
  •  

     

 

 

 

 

 

 

 

 

Vrednost deonica na Vol stritu naglo je opala zbog strahovanja investitora od toga šta tek sledi u vrhu američke države i da bi zato predsednik Tramp mogao izmeniti svoju najavljenu politiku u prilog biznisa.

Pad na Vol stritu je najveći od septembra prošle godine, čime je završen neuobičajeno dug period relativnog mira na berzi, uprkos promeni vlade krajem prošle i početkom ove godine. 

Banke čija je vrednost deonica rasla od novembarskih predsedničkih izbora u SAD, bile su najveće gubitnice, a među njima deonice "Banke Amerike" koje su izgubile čak 5,9 odsto vrednosti. 

Pošto se investitori sklanjaju od rizičnijih ulaganja, skočile su cene državnih obveznica, preduzeća koja se bave javnim uslugama i zlata, a vrednost dolara je opala.

Foto: Tanjug/AP/Richard Drew
 
Foto: Tanjug/AP/Richard Drew

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Indeks "Standard end Purs 500" je izgubio 43 poena, ili 1,8 odsto vrednosti, i opao na 2.357. Indeks "Dau Džons indastrjial averidž" je izgubio 372 poena, ili takodje 1,8 odsto, i spao na 20.606. 

Indeks "Nasdak" je opao za 158 poena, odnosno 2,6 odsto, na 6.011 poena, samo jedan dan pošto je dostigao svoju rekordnu visinu. 

Deonice malih kompanija, koje bi trebalo da imaju najveću korist od smanjenja poreza koje je predlagao Tramp, izgubile su više vrednosti nego ostale na tržištu.

http://www.b92.net/biz/vesti/svet.php?yyyy=2017&mm=05&dd=18&nav_id=1261663

Sooo baaad.....:D

Nije to neki pad. Cak i da je sa Trampom sve ostalo isto, te korekcije do 5% se dogadjaju 2-3 puta godisnje. Ovaj pad je narocito lak jer dolazi posle veeelikog rasta tako da je sve sasvim dobro. Ostani samo izbalansiran i diversifikovan ako ulazes a mozes i u soping ako imas visak kesa :)

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1 hour ago, Juanito рече

Па видели од Хилари. Тако исто није било битно све оно болесно из хакованих мејлова, већ што су хаковали Руси да би подржали Трампа. 

Ista govna...

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 37 минута, Аурор рече

E da, @Avocado, gde su fore o satanizmu i pedofiliji u vrhu DNC?

Dva moguća razloga mi padaju na pamet:

1. zato što je ta priča neozbiljna čak i za komediju,

2. zato što su im to Laminati zabranili na sastanku sveameričke komičarske lože.

Nisam siguran koji od ta dva razloga je verovatniji...

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Avocado рече

Dva moguća razloga mi padaju na pamet:

1. zato što je ta priča neozbiljna čak i za komediju,

2. zato što su im to Laminati zabranili na sastanku sveameričke komičarske lože.

Nisam siguran koji od ta dva razloga je verovatniji...

Ovo drugo si iskarikirao, ali nešto slično tome i jeste. :)

A jel ova priča neozbiljna i za komediju ili bar FBI istragu?

FB_IMG_1495123089611.thumb.jpg.fc402cbb857d0bdecb7a87c180e02944.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 8 минута, Аурор рече

Ovo drugo si iskarikirao, ali nešto slično tome i jeste. :)

A jel ova priča neozbiljna i za komediju ili bar FBI istragu?

Ma jok... ta korelacija je dovoljna da odmah turiš Podestu u zatvor i baciš ključ... bojim se samo da i Kevin Bacon ne nadrlja zajedno sa njim...

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 17 минута, Аурор рече

Tek šta su dovoljni dokazi za istragu i tvorza...

FB_IMG_1495039456743.jpg.73dd1d4522824794cef686a65636a341.jpg

Jel ta karikatura nacrtana pre ili posle nego što je Tramp otpustio Komija kako bi sprečio istragu protiv njegovog štaba? :)

 

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 12 минута, Аурор рече

Willful ignorance, što bi rekao naš narod. :)

Jel to ono kad se praviš da ne primećuješ da je onaj za kojeg si mislio da će "isušiti močvaru" zapravo veći krokodil od ostalih stanovnika močvare?  :)

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, Avocado рече

Jel to ono kad se praviš da ne primećuješ da je onaj za kojeg si mislio da će "isušiti močvaru" zapravo veći krokodil od ostalih stanovnika močvare?  :)

Uopšte nije, vidiš da močvarne žabe krekeću na njega... Pomislio i ja, ali mi je to znak. :)

listen-to-my-totally-unique-and-unpredic

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ma levati su potpuno neocekivano ostali bez vlasti. Sad moraju da igraju na sve ili nista. Daj Boze samo da ne naprave gradjanski rat i da Soros, Boze me oprosti, otputuje na vreme.

  • Волим 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...