Jump to content

Нездрава атмосфера у цркви

Оцени ову тему


Guest

Препоручена порука

37 minutes ago, Arsenija рече

Kad se pricescujem , smeta mi brzina kojom svestenik prinosi kasicicu ... Ja zaista imam razumevanja za sve , ali nisu svi ljudi dosli u crkvu da bi sto pre iz nje izasli ... I sve nesto - hop , hop ... tj. brze , brze , da se ne zadrzavamo ... 

:) мени се једном само десило ( ваљда свештеник навикао да нико не приступа) ,позва човек, ја да приђем, он се окрете и оде.Позваше га,изађе он ,укори ме да се не предомишљам следећи пут и принесе ми кашичицу.Био је он и у праву за предомишљање, али сам и ја научила да приступим пре позива...за сваки случај :)

  • Волим 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Не разумем шта значи да се у Цркви све ради са благословом.Зашто бих тражио благослов да се причестим када је то део литургије.Да ли се онда тражи и благослов да се иде у Цркву.Сећам се када је једна сестра тражила од о.Атанасија Јевтића исто тако давно да иде за Благовести у Ћелије.Овај је питао да ли јој је добро.Благослов се тражи за неке ванредне ствари.Тако је мој рођени брат тражио благослов да истуче једног који га је вређао.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

И шта је онда било мој брат је поступио по упутству да не кажем благослову дотичног јеромонаха А.Објаснио је наведеном који је нанео увреду како је то тешка увреда,да треба да се извини и шта ће бити ако се не извини.И овај се извинио.

Не разумем по овима који кажу да се за све треба тражити благослов да ли траже благослов да се прекрсте када се пробуде.

Ја сам тражио благослов за брак од свог епархијског архијереја који је пре тога то јест пре разговора поставио услове 1.да је психички нормална 2.да је православна али да није верски фанатик 3.да ради.То је једини благослов који сам тражио за ових па више од 40 година у Цркви.

Благослов се тражи за неке пресудне ствари или за неке које нам нису јасне.Иначе имам од свог архијереја још од 1977. благослов да се причешћујем на свакој литургији.Сећам се како је тих година малте не натерао целу Цркву да се причести на недељу по Васкрсу, све уз њихове повике па нисмо постили и слично. 

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

2 minutes ago, Panthera Leo рече

Да ли си ти неки артемијевац, ово је шокантно.

Зашто шокантно ? Отиђи у било коју цркву у Бг и питај свештеника па види шта ће ти рећи.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Не знам стварно остао сам без речи један једини пут ми је неко тражио да ли имам благослов и то сам навео.Па неке владике су говориле,ако те свештеник пита да ли имаш благослов реци имам да ли си постио реци јесам.Па причешће је вечни живот човек је гладан причешћа како може да одоли да се не причести.Па ево и овде у руској цркви нико те не пита ништа.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Па Син Божији је себе самог принео на жртву да би се ми причешћивали њиме па зар још треба благослов за то.Ја бих се стварно плашио да људима забрањујем причешћивање.Уосталом свештеник не сме да одбије да причести човека који је стао пред чашу сем ако поуздано зна да је овај одлучен од Цркве.Нисам се посебно бавио канонима али толико знам.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

и мени је потпуно чудна опција да се тражи благослов да би се причестио...

''Старајте се да имате љубав. Иштите свакодневно од Бога љубав. Заједно са љубављу долази сво богатство добара и врлина. Волите, да бисте били вољени од других.''
(Св.Нектарије Егински)

ЖИВА ДЕЛА УТЕХЕ - искрено се надам да ће ова акција пробудити оно најбоље у нама

Link to comment
Подели на овим сајтовима

и уопште је претерано за сваку ситницу тражити благослов...то је онда потпуно банализовање ствари....

''Старајте се да имате љубав. Иштите свакодневно од Бога љубав. Заједно са љубављу долази сво богатство добара и врлина. Волите, да бисте били вољени од других.''
(Св.Нектарије Егински)

ЖИВА ДЕЛА УТЕХЕ - искрено се надам да ће ова акција пробудити оно најбоље у нама

Link to comment
Подели на овим сајтовима

17 minutes ago, -Владимир- рече

Зашто шокантно ? Отиђи у било коју цркву у Бг и питај свештеника па види шта ће ти рећи.

Просто је невероватно колико неки људи живе у балону, претпостављам у Бг балону са младим прогресивним свештеницима... :) Причешће без благослова, на свакој литургији, без поста и обавезне исповести је у Србији изузетак, а не правило.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...