Jump to content

Нездрава атмосфера у цркви

Оцени ову тему


Guest

Препоручена порука

  • Гости

 

Како верник да превазиђе нездраву атмосферу у цркви?

Зашто поједини *** свештеници подгревају такву атмосферу?

Зашто се форсира форма и некаква правила а занемарује жив човек у храму током службе?

Да ли је пре било тако?

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 2 months later...

Na žalost ima popova koji linijom manjeg otpora pružaju mogućnost ljudima sektaškog mentaliteta da u pojedinim crkvenim zajednicama vedre i oblače.

Takođe ima popova koji su i sami skloni takovm načinu razmišljanja i doživljaja vere pa čak to i forsiraju.

 

Bolesnika je mnogo a lekara je malo, to je glavni problem.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

postavlja se pitanje sta bi mi, verni narod , mogli da ucinimo....i da li uopste pojedinci mogu nesto da promene...?

''Старајте се да имате љубав. Иштите свакодневно од Бога љубав. Заједно са љубављу долази сво богатство добара и врлина. Волите, да бисте били вољени од других.''
(Св.Нектарије Егински)

ЖИВА ДЕЛА УТЕХЕ - искрено се надам да ће ова акција пробудити оно најбоље у нама

Link to comment
Подели на овим сајтовима

4 minutes ago, JESSY рече

postavlja se pitanje sta bi mi, verni narod , mogli da ucinimo....i da li uopste pojedinci mogu nesto da promene...?

Ја сам о томе размишљао неко време али нисам паметан.

 

Ево јутрос ми се жале поједини како су награисали у цркви од неких ликова секташког менталитета.

Веле како су почели да плету венчиће пре вечерњег на коме се освећује трава а неки православни талибани дошли па им почупали те венчиће из руку и побацали  на патос.

Људи су утучени.

Деца испрепадана.

Мислим циркус!

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

:scratch_head:

''Старајте се да имате љубав. Иштите свакодневно од Бога љубав. Заједно са љубављу долази сво богатство добара и врлина. Волите, да бисте били вољени од других.''
(Св.Нектарије Егински)

ЖИВА ДЕЛА УТЕХЕ - искрено се надам да ће ова акција пробудити оно најбоље у нама

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Као не сме се то радити то је велики грех

хахаха

 

него тек кад поп очита молитве за траву

Link to comment
Подели на овим сајтовима

А па то је редовита појава и по овдашњим Црквама. Ја отуд намерно почнем да плетем венчиће још током Литургије. И да виш кад почну "скојевке" и њихови другови да прилазе и совјетују. Ал не смеју да ми истргну из руку :)))

Link to comment
Подели на овим сајтовима

2 minutes ago, Милан Ракић рече

А па то је редовита појава и по овдашњим Црквама. Ја отуд намерно почнем да плетем венчиће још током Литургије. И да виш кад почну "скојевке" и њихови другови да прилазе и совјетују. Ал не смеју да ми истргну из руку :)))

Па кад те виде и кад их прострељаш очима могу да мислим хахахаха

Али то је пеницилин за њих

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Што ми рече један пријатељ за те "скојевке":  "Они би нас спалили кад би им се пружила прилика!"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

13 minutes ago, Милан Ракић рече

Ал не смеју да ми истргну из руку :)))

Значи решење је да нормални верници крену у теретану? :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

:starece::svadja::pucpuc2:sFun_bat

''Старајте се да имате љубав. Иштите свакодневно од Бога љубав. Заједно са љубављу долази сво богатство добара и врлина. Волите, да бисте били вољени од других.''
(Св.Нектарије Егински)

ЖИВА ДЕЛА УТЕХЕ - искрено се надам да ће ова акција пробудити оно најбоље у нама

Link to comment
Подели на овим сајтовима

2 minutes ago, Жељко рече

Па кад те виде и кад их прострељаш очима могу да мислим хахахаха

Али то је пеницилин за њих

Тај рад :)))

Већ сам негде помињао ово. Пре неколико година, можда и 10, у листу "Православље" у уводној речи, тадашњи глодур се дотакао овог "феномена", тј. о скојевцима, ревнитељима, талибанима или како их већ зовете у вашој цркви. Додуше, није причао о венчићима Духовданске траве, али је поменуо мобилни телефон и звоњаву током Литургије. Углавном, навео је пример где је човеку зазвонио телефон, којег је овај намерно оставио укљученим јер је била нека хитноћа у питању, ал није хтео лик да пропусти Литурџи. И кад се звоно огласило, оно пола женске и трећина мушке стране цркве га буквално стрељаше погледима... И тако...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

35 minutes ago, JESSY рече

postavlja se pitanje sta bi mi, verni narod , mogli da ucinimo....i da li uopste pojedinci mogu nesto da promene...?

Рецимо могу свештеници на проповеди да причају о тим стварима, на пример да иконостас није догма, да тихо читање одређених молитви није догма...

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

33 minutes ago, Жељко рече

него тек кад поп очита молитве за траву

Таквима бих рекао следеће: а како се ти усуђујеш да газиш по ,,освештаној" трави!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Иван ♪♫ рече

могу свештеници на проповеди да причају о тим стварима

tacno...ali se njihova misljenja veoma razlikuju...tu i jeste problem....

''Старајте се да имате љубав. Иштите свакодневно од Бога љубав. Заједно са љубављу долази сво богатство добара и врлина. Волите, да бисте били вољени од других.''
(Св.Нектарије Егински)

ЖИВА ДЕЛА УТЕХЕ - искрено се надам да ће ова акција пробудити оно најбоље у нама

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...