Jump to content

Нездрава атмосфера у цркви

Оцени ову тему


Guest

Препоручена порука

6 minutes ago, Иван ♪♫ рече

Tako deluje u kontekstu prethodnih poruka

Tema ima sto strana tj lazem deset i kusur, ja sam s telefona i samo citah komentare, a ti me seci ako se ja secam ko je tacno sta rekao. Zato i pricam uopsteno a ovako kad se direktno nadovezem il mislim na nekog citiram. Kao i uvek. Izvini ako ti je delovalo da tebe prozivam direktno.

Mi obicno procenjujemo sebe na osnovu namera, a druge na osnovu akcija

Link to comment
Подели на овим сајтовима

25 minutes ago, Јелена011 рече

Tema ima sto strana tj lazem deset i kusur, ja sam s telefona i samo citah komentare, a ti me seci ako se ja secam ko je tacno sta rekao. Zato i pricam uopsteno a ovako kad se direktno nadovezem il mislim na nekog citiram. Kao i uvek. Izvini ako ti je delovalo da tebe prozivam direktno.

Ok, izvini i ti za reakciju.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ja sam promenila nekoliko parohija seleći se i doživela i da mi kažu da ne smem da se pričestim iz razloga što je prošlo 'samo' tri i po nedelje od prethodnog pričešća (a treba 4) - i da me kore što se ne pričešćujem baš u tom datom trenutku jer treba na svakoj liturgiji.

Pa su uspeli da me načine prilično tolerantnom i otvorenom za razne varijante, dokle god to nije na štetu verniku. A rigidni sistemi primenjeni po principu ludačke košulje obično jesu na štetu svakom čoveku svuda.

 

paradoks_zpsjpf2fhnf.jpg

Lilies that fester smell far worse than weeds.

Shakespeare

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ja poznajem skoro sve ljude koji idu u moju parohijsku crkvu ... Sve te Bakice cesto dolaze kod moje Babe na kafu posto je ona ekstremno druzeljubiva ... 

Dok sam kuvala kafu i servirala kolace , pomenula sam da je pocelo leto ... A Baba ce - Arso , kad se ono pada Vrtoloma ...    

Ubrzo zatim se poveo jedan jako zanimljiv razgovor       :))) 

:351780:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Читам ово и не могу да верујем, ситуација што се тиче мрачњаштва и примитивизма иста је ако не и гора пре 15 година.на овом сајту који се сматра слободарским те недостојни,те треба им благослов,те нападају их бабе ревнитељке,те неуки попови их стартују ,па шта је ово.

Како недостојни ако Бог сматра да се требамо пришчешћивати онда смо ваљда и достојни није Бог у заблуди, какви попови духовници,па није сваки поп неки харизматик да процењује.Ево отишао ми је компјутер у суботу и данас сам купио нови и сада мислим још више да пишем а не само на послу као данас.И Ђуровић ме је разочарао нисам знао да је толико лоша ситуација а Зоки ништа.Људи па шта се бојите попова и баба па мене контролори у аутобусу не питају имам ли карту.Ви сте хришћани ви треба да владате светом.Само недостојни недостојни па ако се стварно молите а толико сте грешни онда није нешто у реду са вама или са вером.Узми псалтир и читај по десет сати дневно па ћеш видети да ли ћете будале стартовати.Мене је покојни Павле три пута звао на разговор два пута преко владика једном преко УДБЕ ја нисам хтео.Онда је Иринеј нишки тражио да се сазове седница синода на којој се причало ко сам ја па су два члана синода причали похвално о мени.А ко сам ја нико и ништа.Чега се бојите .Исус је са вама.Ја сам оном дебелеом артемијевом максиму рекао дете ти си идолопоклоник.тако треба са њима.како би сте били мученици.да ли би сте за то тражили благослов од парохијског попа који би рекао дај најпре прилог за наш свети храм.Апостол Павле каже да су сви хришћани свети па будите већ једном свети доста кретенизма.О чему ви причате па реч је о Богу.Зар вас није страх.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Па мора да има шта онда губи време око Цркве што би рекао владика Николај такав ће изгубити и царство небеско и царство земаљско.То је озбиљна ствар.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1 minute ago, Panthera Leo рече

Па мора да има шта онда губи време око Цркве што би рекао владика Николај такав ће изгубити и царство небеско и царство земаљско.То је озбиљна ствар.

Ali da bi imao smelost , mora da ima i neke vrline ...tj . mora da posti kao svi ostali ...  da se moli , da cini dobra dela ... 

:351780:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

49 minutes ago, Panthera Leo рече

Читам ово и не могу да верујем, ситуација што се тиче мрачњаштва и примитивизма иста је ако не и гора пре 15 година.на овом сајту који се сматра слободарским те недостојни,те треба им благослов,те нападају их бабе ревнитељке,те неуки попови их стартују ,па шта је ово.

Овај сајт је скуп слободних и веома различитих људи који изражавају своје мишљење на све могуће и немогуће теме. Не постоји званичан став сајта и форума о било чему. Слбодарски сајт не значи да сви морају да заступају само одређене идеје за које неко мисли да су слободарске, већ да је свако слободан да изрази мишљење све док то чини на разуман и пристојан начин.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

4 minutes ago, Panthera Leo рече

Па што да не ради све то , ја живим за веру од кад знам за себе то је моја једина љубав

 

... Zato sto su ljudi raslabljeni . I njima je sve to potrebno da bi postali jaci na svim poljima . Mora da postoji neka unutrasnja borba  tj. da covek oseti da je i on spreman da se necega odrekne zarad nekoga ili necega ... zarad te ljubavi Bozije ... jer u suprotnom nece praviti razliku ... 

:351780:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Jendna nezdrava pojava koja se prosirila celom Srbijom , posebno u njenim centralnim delovima , kako u selima , tako i u gradovima ... Pojavila se neka Hilandarska voda kojom se mese pogace ... 

Naime ... Pre mesec dana sam cula za tzv .Hilandarski kolac koji se sprema na neki cudan nacin , nekim kvascem koji se cuva u staklenoj tegli pod posebnim uslovima ... Ubrzo zatim za hilandarsku vodu ... A recept i sastojci se prenose od osobe do osobe ... Nesto poput onih sms poruka koje treba da se proslede ...  I sad se pitam kako je sve to pocelo ... A da ne govorim o brojanicama koje su specijalno sa Hilandara ... Za njih se smatra da su magicne ... Eto , to su neka moja danasnja zapazanja ...

:351780:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

17 hours ago, Arsenija рече

Ja poznajem skoro sve ljude koji idu u moju parohijsku crkvu ... Sve te Bakice cesto dolaze kod moje Babe na kafu posto je ona ekstremno druzeljubiva ... 

Dok sam kuvala kafu i servirala kolace , pomenula sam da je pocelo leto ... A Baba ce - Arso , kad se ono pada Vrtoloma ...    

Ubrzo zatim se poveo jedan jako zanimljiv razgovor       :))) 

Сигурно је било интересантно присуствовати...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...