Jump to content

Шетња за православну породицу

Оцени ову тему


RYLAH

Препоручена порука

Свестост породице и света тајна брака се не бране циркуским парадама, овим чудноватим и смешним литијама, већ животом у заједници и свакодневном борбом са собом и својим слабостима. Нажалост, многа браћа и сестре из Цркве схватају и саму породицу на један идеолошки начин и отуда потреба за овим циркусима, што заправо унижава и породицу и цркву. Добро је што је врх наше цркве почео да се повлачи из учешћа у оваквим представама, можда то буде увод у један озбиљнији и реалнији приступ животу и свету. 

 

Породица у Србији јесте угрожена, али је угрожава тешка ситуација на тржишту рада, срамно мале плате које често касне и генерално економска обесправљеност младих очева и мајки. А алтернатива томе је: Како могу Роми по картонским кутијама да имају по седморо деце па им ништа не фали и како су могле наше прабабе да преподне копају њиву поподне доје децу, данашње генерације су размажене што желе да се одвоје од родитеља, што желе посебну собу за дете и што том детету желе да купе школску торбу...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Кад Двери ниједном речју не помену ни параду ни породичну шетњу, онда се нешто зезнуто дешава у свемиру...

Кад на форуму нема данима ни једне теме о гејевима и паради, значи да је задње време дошло . :)

Путници, нема пута, путеви се стварају ходањем!

А.М.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Кад Двери ниједном речју не помену ни параду ни породичну шетњу, онда се нешто зезнуто дешава у свемиру...

 

:)))

But wait...

 

http://www.dverisrpske.com/sr/nas-stav/7129-sledeci-korak-je-gej-parada-kroz-vrtice-i-skole.html

 

http://www.dverisrpske.com/sr/dveri-na-delu/7135-dss-i-dveri-protiv-parade-ponosa.html

57ed8623960a6_banerRylah_zpsqgjjkx0v1.jpg.8a2fd97cd3aa7dcd0237c412e2234aee_zpsut3tszcy.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Кад Двери ниједном речју не помену ни параду ни породичну шетњу, онда се нешто зезнуто дешава у свемиру...

 

:)))

 

 

Е, управо то :)

Ћуте и ови остали, реко' да нису нашли неко опасно оружије за масовно уништење па да се не опструирају буком...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

 

Пих, зезнуо сам се. На њиховом каналу на youtube нема ништа око овога, па реко изгледа се смирили. Кад оно...

 

:)))

  • Волим 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Кад Двери ниједном речју не помену ни параду ни породичну шетњу, онда се нешто зезнуто дешава у свемиру...

 

Кад на форуму нема данима ни једне теме о гејевима и паради, значи да је задње време дошло .

 реко' да нису нашли неко опасно оружије за масовно уништење па да се не опструирају буком...

 

 

овај форум би требало преименовати у ЖРУУ

живе речи утехе, углавном

:)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Није у питању спухавање него ненапухавање. Сав тај "негативан набој" у годинама уназад је био вештачки напумпаван, медијски, данима и недељама пре. И цео тај "набој" била је реакција на ту медијску агресивност и то лудачко форсирање целе приче. У суштини, у најширим слојевима друштва, народ боли уво за то. Болело га је и пре за геј параде, боли га и сада. Крећем се међу сељацима, припрост свет са гомилом мана (али исто тако сасвим другачији од урбаних предрасуда на које сам налетао што у Бг-у што иначе), не зна просечан геџа ни да постоји реч "хомофобија" а камо ли шта значи. Мислиш ли да их геџе мрзе, да имају нешто против? Па међу сељацима има тога колико хоћеш, и сви знају, и никаква препрека није. Одувек је тако, и ђед ми је причао а 21. годиште је био (значи и у предратна времена) какав је однос био са њима, ишло се на мобу, радило се, јело за истим асталом, пила ракија у кафани...и у очевој генерацији исто, неке и познајем, ја сам 2 године у студ. дому живео тик поред једног који се није крио уопште, и ништа, нема хомофобије. Таквих и сличних примера сам сретао колко хоћеш. Све нормално. Значи нема генерализације, него се вештачки прави фрка и онда "ваууу, види како су ови Срби хомофобични". Па нормално је да ћу да реагујем кад је неко агресиван према мени и да му кажем "ало бре скини ми се са врата", без обзира о коме се ради. Тако се о Србима причало и за ксенофобију па ево ова криза са избеглицама лепо све рекла. Ја мислим да се ови другосрбијанци поједоше од муке а таман су имали изгледан материјал за експлоатацију.

Брате, било би лепо да је тако како говориш, али буди сигуран да су ствари тамније. Када би неки ученик у средњој школи рекао отворено да је геј, могу ти гарантовати да би му другови направили пакао од живота. 

 

А геџама о којима причаш свака част. 

Чак и да не постоји Васељенска патријаршија, требало би је измислити

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Главни проблем са Србима - не само по овом питању, већ по многим - је то што су патолошки ирационалан и острашћен народ. Не сви, наравно, али већина воли да се сврстава у један или други табор око скоро свега: не зато што стварно верују у неку идеју или идеале, него само да би могли лакше да пред собом и другима мрзе ону другу страну. Црпљење идентитета из различитости од других по сваку цену. И ту се не ради о некаквом неслагању или неразумевању, већ често о буквалној мржњи и лечењу фрустрација. Тако и разноразни "бранитељи породичних вредности", a са друге стране "бранитељи европских и цивилизацијских вредности". А да се не лажемо, већину и једних и других заболе педу много за породицу, традицију, гејеве и њихова права, итд; они би само мало да пљуцну да се осећају лакше. А било какву критику, добронамерну или не, или нечију индиферентност по било ком свом ставу углавном доживљавају као напад и онда се "бране" од таквих напада и "непријатеља" у свом стилу.

 

Тешко је у таквом друштву било шта разумно и нормално причати и (у)радити...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Свестост породице и света тајна брака се не бране циркуским парадама, овим чудноватим и смешним литијама, већ животом у заједници и свакодневном борбом са собом и својим слабостима. Нажалост, многа браћа и сестре из Цркве схватају и саму породицу на један идеолошки начин и отуда потреба за овим циркусима, што заправо унижава и породицу и цркву. Добро је што је врх наше цркве почео да се повлачи из учешћа у оваквим представама, можда то буде увод у један озбиљнији и реалнији приступ животу и свету. 

Шта подразумева тај реалнији и озбиљнији приступ,да се благослови геј породица??!...батице од тога нема ништа,или ће то бити крај Цркве.

То шлихтање савремено-либерално-демократском друштву и њиховим прохтевима,што рецимо протестанти увелико раде,обесмислило би Цркву до те мере,где би се појам греха-покајања потпуно изгубио,а од Цркве би се направио баш циркус,милион пута гори,него ових мајки,што су прошетале децу у колицима...

  • Волим 1

"Све оно што ми можемо да одлучимо јесте шта да урадимо са временом које нам је дато"

Гандалф

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Панарет

 

мој најбољи друг је геј. његова сексуалност ми је доста значила јер су остали другови после одређеног времена када би открили своја истинска осећања према мени престајали да се друже са мном. многи гејеве посматрају само као особе које опште са мушкарцима, али они опште и са женским особама на одређени начин, и ти односи могу да буду веома чисти, растерећени ниских страсти и неких малих надметања која постоје између пријатеља истог пола. нико други не зна да је тај друг геј осим моје сестре, и пар другарица из моје средње школе које изгледа имају геј-радар, али оне исто имају довољно разумевања за околности у којима живимо и нису ником другом откриле. не знам како ће то ићи касније када будемо у годинама када сви буду почели да се венчавају... оно што је нека олакшавајућа околност у смислу да га друштво не етикетира као геја је то што није баш леп и особе са стране би ту могле да пронађу објашњење за његово самотњаштво... не знам како да га приближим православљу када се од свих рушилачких личности које чине наше друштво само против гејева одржавају ове поворке из уводног поста.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

upoznaj ga sa kačavendom....on će da ga približi ,,pravoslavlju,,

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Шта подразумева тај реалнији и озбиљнији приступ,да се благослови геј породица??!...батице од тога нема ништа,или ће то бити крај Цркве.

То шлихтање савремено-либерално-демократском друштву и њиховим прохтевима,што рецимо протестанти увелико раде,обесмислило би Цркву до те мере,где би се појам греха-покајања потпуно изгубио,а од Цркве би се направио баш циркус,милион пута гори,него ових мајки,што су прошетале децу у колицима...

Доста тога, широка тема, за почетак да се кривица за очајно стање православне породице не сваљује на разноразне парадере, већ на православне хришћане, односно црквене људе. То што се православни гложе и што је међу нама све мање Цркве, не може бити излечено ношењем икона преко Славије, већ непрестаним покајањем и преиспитивањем. Извор потпуне пропасти српске породице није у хомосексуалности, већ у гресима породичних људи.  

Чак и да не постоји Васељенска патријаршија, требало би је измислити

Link to comment
Подели на овим сајтовима

upoznaj ga sa kačavendom....on će da ga približi ,,pravoslavlju,,

 

https://33.media.tumblr.com/e12d2c32c9e34bf9db78fb2930fcbb16/tumblr_nrp7nr69Af1r4fmxfo1_540.gif

то је неко чудовиште које ми је изашло на Тумблр профилу и када будеш отишао на спавање изаћи ће из твоје вц шоље и појешће те

колико видим само теби гори лампица, остали су безбедни

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...