Jump to content

Шетња за православну породицу

Оцени ову тему


RYLAH

Препоручена порука

Ikone i krstovi protiv "Prajda" u centru BG (FOTO)

Litija za pravoslavnu porodicu i porodične vrednosti održana je u Beogradu. U koloni od Hrama Svetog Save ka centru grada bilo je oko 100 građana.

IZVOR: BETA PETAK, 18.09.2015. | 18:49
16067022955fc3fc0dc5e7917614374_v4_big.j
 
Foto: Tanjug

Saobraćaj u Ulici kralja Milana odvijao se samo u jednom pravcu zbog kretanja litije koja je prošla preko Terazija, kroz Knez Mihailovu ulicu do Saborne crkve i Vaznesenjske crkve u Ulici admirala Geprata.

Učesnici litije protive se održavanju Parade ponosa i zalažu se za sprečavanje abortusa. 

Moleban i litiju organizovali su udruženje Pravoslavna porodica i bratstvo Svetog Stefana iz Slanaca. 

Održavanje "Ponosa trans osoba" i "Prajda" u nedelju je izvesno, poručuju organizatori oba skupa. Međutim, policija još nije objavila bezbednosnu procenu.

120955685855fc3fc0f102f380777935_v4_big.
 
Foto: Tanjug

 

.

111418875755fc3fc11c155994364709_v4_big.
 
Foto: Tanjug

 

.

73367706955fc3fc13127c747108026_v4_big.j
 
Foto: Tanjug

 

.

91054325355fc3fc1406bc517256071_v4_big.j
 
Foto: Tanjug

 

.

133982122955fc3fc1563f6450386179_v4_big.

 

57ed8623960a6_banerRylah_zpsqgjjkx0v1.jpg.8a2fd97cd3aa7dcd0237c412e2234aee_zpsut3tszcy.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

"Parada ponosa - nepoštovanje ubijenih na KiM"

Udruženje porodica kidnapovanih i ubijenih na KiM ističe da "neće dozvoliti nikakav skup, protest ili šetnju" kod "Srpskog zida plača" ispred Narodne skupštine.

IZVOR: TANJUG SUBOTA, 19.09.2015. | 11:55
  
21456671055fd340873f04221728254_v4_big.j
 
Foto: Beta

Udruženje u saopštenju poziva medije da prisustvuju i daju podršku kod "Srpskog zida plača" po vremenu rezolucije UN u 12.44 sati.

Porodice žrtava, kako se navodi, izrazile su revolt zbog najavljene šetnje LGBT zajednice, smatrajući da se na taj način direktno izražava nepošptovanje ubijenih i otetih, te da je 2.500 fotografija amanet koji zaslužuje poštovanje i sećanje. 

"Bol njihovih porodica je dovoljno veliki i ne treba ga dodatno povećavati, teret tuge koje porodice žrtava godinama nose na svojim leđima dovoljno je težak i ne treba im ga činiti još težim", poručuje Udruženje. 

Podsećamo, povodom "Parade ponosa" u petak je u centru Beograda održana i litija za pravoslavnu porodicu i porodične vrednosti, nakon čega je kolona sa oko 100 građana sa ikonama i krstovima u rukama prošetala centralnim ulicama. 

Održavanje "Ponosa trans osoba" i "Prajda" u nedelju je izvesno, poručuju organizatori oba skupa. Međutim, policija još nije objavila bezbednosnu procenu.

57ed8623960a6_banerRylah_zpsqgjjkx0v1.jpg.8a2fd97cd3aa7dcd0237c412e2234aee_zpsut3tszcy.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Žalosno je što parada ponosa uzrokuje porodičnu šetnju.

Žao mi je ovog  naroda,pored  ovolikog potencijala je toliko plitak, da ću sad da popijem još dva piva da mi bude svejedno.

Mi smo decenijama toliko korumpirani, prepuni kriminala, neodgovornih roditelja i kao krajnji rezultati imamo raspad svih vrednosti pa samim tim i porodičnih, a na kraju su homoseksualci ti koji su okitač da se skupi 100 ljudi za porodičnu šetnju.

Život u ovoj zemlji je postao uvreda čak i za moj vrlo skromni intelekt.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

добра је ова горе слика девојке са деколтеом, преко хотела Славија, да хетеросексуални возачи мало одморе очи на кружном току

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Žalosno je što parada ponosa uzrokuje porodičnu šetnju.

Žao mi je ovog  naroda,pored  ovolikog potencijala je toliko plitak, da ću sad da popijem još dva piva da mi bude svejedno.

Mi smo decenijama toliko korumpirani, prepuni kriminala, neodgovornih roditelja i kao krajnji rezultati imamo raspad svih vrednosti pa samim tim i porodičnih, a na kraju su homoseksualci ti koji su okitač da se skupi 100 ljudi za porodičnu šetnju.

Život u ovoj zemlji je postao uvreda čak i za moj vrlo skromni intelekt.

 

Амин × 1000. Хтео сам и ја то да напишем, али нисам хтео да испадне да саботирам.

 

Још кад чујем осуду хомосексуалаца и абортуса као главних криваца за пропаст породице и пад наталитета, а НИЈЕДНУ јавну опомену послодавцима или забрану причешћа свима онима који отпусте трудницу, одбију да запосле девојку јер им је сумњива да ће можда затруднети или отпусте човека који због болести детета узима слободне дане...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Нешто су тихи пред ову параду образлије, нашисти и остали, шта ли је у питању?

 

Да их није сморило више? :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Можда спремају неку акцију.

 

Мене је искрено сморило то све.

 

Али бих волео видети рецимо да геј парада прође платоом испред економског факултета, хихихихихи...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Нешто су тихи пред ову параду образлије, нашисти и остали, шта ли је у питању?

 

Да их није сморило више? :)

Чини се као да јесте, на страну што се више ни не зна која служба управља којом од тих групација и какав је њихов тренутни статус.

 

Осим тога, на овој породичној шетњи је изгледа било јако мало људи. Више људи дође на геј параду него на овакве скупове. 

 

Иначе, ово осетно спухавање негативног набоја према геј паради, барем у оном екстремном виду,  значајан је успех ЛГБТ активизма и велика, добра промена за наше друштво. Наравно, не би требало да се заваравамо, хомофобија ће наставити да доминира. Али ствари се мењају. 

Чак и да не постоји Васељенска патријаршија, требало би је измислити

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Чини се као да јесте, на страну што се више ни не зна која служба управља којом од тих групација и какав је њихов тренутни статус.

 

Jedna je Služba!

 

 

Можда спремају неку акцију.
 

 

To se i ja pitam... ali ne verujem nešto više.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

 

Али бих волео видети рецимо да геј парада прође платоом испред економског факултета, хихихихихи...

 

то није плато, него Пицин парк, састајалиште краљица тротоара и клијентеле, епицентар породичних вредности

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Свестост породице и света тајна брака се не бране циркуским парадама, овим чудноватим и смешним литијама, већ животом у заједници и свакодневном борбом са собом и својим слабостима. Нажалост, многа браћа и сестре из Цркве схватају и саму породицу на један идеолошки начин и отуда потреба за овим циркусима, што заправо унижава и породицу и цркву. Добро је што је врх наше цркве почео да се повлачи из учешћа у оваквим представама, можда то буде увод у један озбиљнији и реалнији приступ животу и свету. 

Чак и да не постоји Васељенска патријаршија, требало би је измислити

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Нешто су тихи пред ову параду образлије, нашисти и остали, шта ли је у питању?

 

Да их није сморило више? :)

 

Кад Двери ниједном речју не помену ни параду ни породичну шетњу, онда се нешто зезнуто дешава у свемиру...

 

:)))

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...