Jump to content

Мрсне теме за разговор (на форуму, фејсбуку, уживо, у мислима...)

Оцени ову тему


Препоручена порука

Откуд ти то за цигарете? То се не препоручује ни ван поста. 

 

Znm gomilu njih koji za vreme posta puse, i kazu kao rekli im da je to ok.

A ako su cigrete zabranjene - zasto bi kafa bila dozvoljena.

 

p.s. ja pijem kafu ne pusim cigrete.... ali mi je i jedno i drugo nelogicno da bude dozvoljeno....

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Претерујеш за кафу. Онда можемо и мармеладу да забранимо јер и на шећер може да се тако гледа. 

Блажени гладни и жедни правде, јер ће се наситити;

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Колико год да вам убацимо духовне теме, ви упорно џврљате по мрсним. Шта да вам радимо?

Ове недеље се не пева на пример...

Ne valja se, ili? :)

Sve je dozvoljeno ljudi, samo sto nije sve na korist.

A to sto nije na korist treba da razumes da nije za tvoje dobro a ne zbog toga sto je tamo nekad neko negde rekao da nije dobro.

Ako bi gledali da izbegavamo sve sto ne neko pomenuo da treba izbegavati, mogli bi samo da se samoumrtvimo kao sto oni budisti rade... i tada bi pogresili, verovatno. :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Постоје ли поред мрсне хране и пића и мрсне теме? Видим да поједини чланови говоре у том правцу. Које су? Како их препознати? Постоји ли и ту "подела" на теме "дозвољене" када је пост на води, на уљу и на риби?

Postoje. 0703_read  

Mrsne su rasprave,prepucavanja,svadje,hvalisanje,ogovaranje i komentarisanje,psovanje...naredjivanje,vredjanje...laganje itd.

Dopunicete me...

:351780:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Постоје ли поред мрсне хране и пића и мрсне теме? Видим да поједини чланови говоре у том правцу.

 

Које су? Како их препознати?  Постоји ли и ту "подела" на теме "дозвољене" када је пост на води, на уљу и на риби?

За време поста треба постављати теме које промолишу милосрђе и остале позитивне врлине. 

Помозимо слабим и немоћним и људима у невољи јер добро се добрим враћа. :mazenje:

Наше писмо   је старо преко 1000 година . Чувајмо то наше благо .

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Претерујеш за кафу. Онда можемо и мармеладу да забранимо јер и на шећер може да се тако гледа. 

 

Ne preterujem uopste....mene kafa "pukne" mnogo jace nego recimo sto me je marihuana ikad pukla...

 

 

Зато што су у питању небо и земља, Младене.

 

Samo u aspektu skodljivosti zdravlju. Ali u aspektu "uredjenost" i nisu..... kafa te jace uradi nego cigarete....

E sad ne znam koji je kritirijum za posno-mrsno. Sto se tice tih stvari koje nisu hrana.

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

E mene nesto zanima... zasto su KAFA i CIGARETE dozvoljeni za vreme posta? Mislim koja je to glupost da su dve droge - posne.

Koliko znam, konzumiranje kafe i cigareta se ne smatra grehom, a na nasa je volja ili slabost, hocemo li ih konzumirati tokom posta ili ne. 

A i ne smatraju se bas " drogom"....

Covek samo srcem dobro vidi, sustina se ocima ne moze sagledati.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

mene kafa "pukne" mnogo jace nego recimo sto me je marihuana ikad pukla

 

:))  Јој бре, Милосављевићу. Шта човек све неће код тебе да прочита. joooj

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Јој бре, Милосављевићу. Шта човек све неће код тебе да прочита.

 

Zdrav covek... :D  ko zna sta u kafu stavljaju, sad ih ima kolko oces vrsta, te ova, te ona...ko zna s cim je mesaju dok se melje... :.mislise.  

Covek samo srcem dobro vidi, sustina se ocima ne moze sagledati.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

ko zna sta u kafu stavljaju, sad ih ima kolko oces vrsta, te ova, te ona...ko zna s cim je mesaju dok se melje... :.mislise.

 

Да није неки "тамјан" можда?  Чим га јаче уради него вутра не знам шта друго да помислим.

  • Волим 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...