Jump to content

Да ли је абортус гријех ако се њиме спречава рођење детета са тешким поремећајем

Оцени ову тему


  

84 члановâ је гласало

  1. 1. дали је абортус гријех ако се утврди тежак поремећај код дјетете



Препоручена порука

Da li barem sumnjas da si sada postavio jedno veoma glupo pitanje?! Trasnsendetni kocnept jastva svakako nema veze sa bilo cime genetskim a onaj u klasicnom smislu se definise vec u nekoj 3-4 godini zivota. A u svakoj od mogucih kombinacija bi u tom periodu ja bio ja. Znas sto ja zezam one ljude sto se javljaju kad mi dolaze u kucu, pa ja pitam "ko je" a oni kazu "ja sam", na sta ja odgovaram "i ja sam ja". :)

 

Poruci malo razlike izmedju genotipa i fenotipa i uticaja plasticnsoti fenotipa na razvoj organizma. Iznenadices se....

Glup može biti samo onaj ko na pitanje ne ume da odgovori "pametno" već glupom primedbom (ispravnije :) ), druže moj ateistični :)

Verbum Domini Manet in Aeternum!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 656
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Популарни дани

Ogroman problem Pravoslavlja što se skoro uopšte ne bavi bioetičkim problemima.

 из наше Цркве +Максим, +Давид, проф. Пено.

 

Абортус којим се спречава рођење детета са тешким поремећајем је пракса еугенике. 

 

Једна од најмоћнијих еугеничких организација била је Међународна федерација за планирано родитељство (ИППФ). Основана је 1916. године у САД (под именом Америчка лига за контролу рађања). Оснивач и водећи идеолог ове организације је Маргарет Сангер, лекар из САД. За Сангерову је примена еугеничких принципа подразумевала систематско елиминисање свих људи за које је сматра да представљају „мање вредне“, путем вештачких абортуса и контроле рађања.

Најужаснија примена еугеничких принципа се догодила у нацистичкој Немачкој. Медисон Грант, оснивач расистичког покрета у Америци, је изјавила: „Наше погрешно сентиментално веровање у светињу људског живота има за циљ само да спречи елиминацију поремећене деце и стерилизацију одраслих особа које нису од користи друштву. 

http://sr.wikipedia.org/sr/Еугеника

"Ембрион је од самог зачећа личност и целовито људско биће" - Свети Григорије Ниски

"Ембрион до четрдесетог дана не поседује потпун људски облик, али зато од тренутка зачећа поседује умну и разумну душу" - Свети Максим Исповедник

http://www.serbian-iconography.com/                       www.youtube.com/watch?v=sJRslkLQRyU

Link to comment
Подели на овим сајтовима

 из наше Цркве +Максим, +Давид, проф. Пено.

 

Абортус којим се спречава рођење детета са тешким поремећајем је пракса еугенике. 

 

Једна од најмоћнијих еугеничких организација била је Међународна федерација за планирано родитељство (ИППФ). Основана је 1916. године у САД (под именом Америчка лига за контролу рађања). Оснивач и водећи идеолог ове организације је Маргарет Сангер, лекар из САД. За Сангерову је примена еугеничких принципа подразумевала систематско елиминисање свих људи за које је сматра да представљају „мање вредне“, путем вештачких абортуса и контроле рађања.

Најужаснија примена еугеничких принципа се догодила у нацистичкој Немачкој. Медисон Грант, оснивач расистичког покрета у Америци, је изјавила: „Наше погрешно сентиментално веровање у светињу људског живота има за циљ само да спречи елиминацију поремећене деце и стерилизацију одраслих особа које нису од користи друштву. 

http://sr.wikipedia.org/sr/Еугеника

 

 

Vidis to je jako tezak bezobrazluk....

 

Evo ovako.. vec sam spominjao... moja majka je izvrsila abortus u svojoj 40 i nekoj godini zivota..

Plod se lose razvijao jer je bil stala verovtno bi umro u utrobi i morao biti izvadjen, ako bi pak uspela da se porodi to bi bilo debelo izdegenerisano dete rodjeno... apsolutno nerazvijeno koje pitanje da li bi uopste prezivelo i koliko dugo.

E vidis, i onda doje tamo neki Dragan i neki Midras i neka Dunja i pricaju kako je moj majk ubica iz nehata...eugenicar i ne znam ni ja koja jos glupost...

  • Волим 1

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Da li barem sumnjas da si sada postavio jedno veoma glupo pitanje?! Trasnsendetni kocnept jastva svakako nema veze sa bilo cime genetskim a onaj u klasicnom smislu se definise vec u nekoj 3-4 godini zivota. A u svakoj od mogucih kombinacija bi u tom periodu ja bio ja. Znas sto ja zezam one ljude sto se javljaju kad mi dolaze u kucu, pa ja pitam "ko je" a oni kazu "ja sam", na sta ja odgovaram "i ja sam ja". :)

 

Poruci malo razlike izmedju genotipa i fenotipa i uticaja plasticnsoti fenotipa na razvoj organizma. Iznenadices se....

 

 

Glup može biti samo onaj ko na pitanje ne ume da odgovori "pametno" već glupom primedbom (ispravnije :) ), druže moj ateistični :)

 

 A onaj sto ne razlikuje glupo pitanje od glupog coveka? Jel on nesto sasvim trece, recimo bezobrazan? Pored te primedbe napisano je u oba navrata nesto sasvim konkretno i utemeljeno sto je takodje ignorisano

sa tvoje strane pa i to ide u prilog moje teze da je u pitanju ne glupost nego to nesto,nesto sasvim trece.



 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

 A onaj sto ne razlikuje glupo pitanje od glupog coveka? Jel on nesto sasvim trece, recimo bezobrazan? Pored te primedbe napisano je u oba navrata nesto sasvim konkretno i utemeljeno sto je takodje ignorisano

sa tvoje strane pa i to ide u prilog moje teze da je u pitanju ne glupost nego to nesto,nesto sasvim trece.

Javi se kad prestaneš da koristiš Ad hominem trikove :) Mrzi me da se natežem sa takvima. 

Verbum Domini Manet in Aeternum!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ja sam ono sto je krenulo da se kreira kada su te celije formirale nervni sistem. Kada sam krenuo da mislim, kada sam dobio um ili dusu(zavisi od mojih uverenja )

 

Још када би знао тачан тренутак, када су ћелије формирале нервни систем? када си кренуо да мислиш?  када си добио ум?

Без тог знања, некада уништиш ћелије, а некада убијеш личност (бебу). - .....по твојој логици

"Ембрион је од самог зачећа личност и целовито људско биће" - Свети Григорије Ниски

"Ембрион до четрдесетог дана не поседује потпун људски облик, али зато од тренутка зачећа поседује умну и разумну душу" - Свети Максим Исповедник

http://www.serbian-iconography.com/                       www.youtube.com/watch?v=sJRslkLQRyU

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Још када би знао тачан тренутак, када су ћелије формирале нервни систем? када си кренуо да мислиш?  када си добио ум?

Без тог знања, некада уништиш ћелије, а некада убијеш личност (бебу). - .....по твојој логици

Začetak života.

 

Gle čuda nalazi se unutar ljudskog tela. 

 

Potpuno si u pravu.

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

CecaV, on 18 Nov 2014:Добро... све док је твоја кампања у границама пристојности, у реду је.    Само, бојим се да из таквих ставова не развије агресивност према неистомишљеницима.  У Америци се дешавало (и још увек дешава) да абортус-докторе убијају, или да им клинике изгоре преко ноћи.  Да не причам о јавном вербалном малтретирању жена које су абортирале.

 

Дуња, on 18 Nov 2014 - 15:16, каже:

Чедоморство - нема потребе за еуфемизмима типа абортус, чишћење и сл.     Шта кажеш - убице убијају друге убице по тим Америкама?     А тек о вербалном терору не смем ни да мислим! Иживљавање над сиротим женицама.

 

 CecaV :      Puna si hrišćanskog razumevanja !   

 

Јесам, увек сам на страни невино убијених.

 

кад год наиђем на овакве ставове,   "захвалим се богу" што смо далеко од  хришћанске џамахирије у којој би Дуња уживала у убиствима убица.  

Link to comment
Подели на овим сајтовима

хришћанске џамахирије у којој би Дуња уживала у убиствима убица.

Претерујеш.

Она само говори истину. 

"Ембрион је од самог зачећа личност и целовито људско биће" - Свети Григорије Ниски

"Ембрион до четрдесетог дана не поседује потпун људски облик, али зато од тренутка зачећа поседује умну и разумну душу" - Свети Максим Исповедник

http://www.serbian-iconography.com/                       www.youtube.com/watch?v=sJRslkLQRyU

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Претерујеш.

Она само говори истину. 

 

Znaci moja majka je ubica..... clodkingova zena.. i jos mnogo njih...

lepa vam je ta istina...

 

 

 

Још када би знао тачан тренутак, када су ћелије формирале нервни систем? када си кренуо да мислиш?  када си добио ум?

Без тог знања, некада уништиш ћелије, а некада убијеш личност (бебу). - .....по твојој логици

 

Da tacno tako. Nekad. Po mojoj logici.

 

ne ne ubijes bebu, ubijes embrion ili fetus... to nije isto sto i beba... ali ubijes licnost koja ima prava... nekad...

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

 из наше Цркве +Максим, +Давид, проф. Пено.

 

Абортус којим се спречава рођење детета са тешким поремећајем је пракса еугенике. 

 

Једна од најмоћнијих еугеничких организација била је Међународна федерација за планирано родитељство (ИППФ). Основана је 1916. године у САД (под именом Америчка лига за контролу рађања). Оснивач и водећи идеолог ове организације је Маргарет Сангер, лекар из САД. За Сангерову је примена еугеничких принципа подразумевала систематско елиминисање свих људи за које је сматра да представљају „мање вредне“, путем вештачких абортуса и контроле рађања.

Најужаснија примена еугеничких принципа се догодила у нацистичкој Немачкој. Медисон Грант, оснивач расистичког покрета у Америци, је изјавила: „Наше погрешно сентиментално веровање у светињу људског живота има за циљ само да спречи елиминацију поремећене деце и стерилизацију одраслих особа које нису од користи друштву. 

http://sr.wikipedia.org/sr/Еугеника

 

Дејане,  добро је што си поменуо еугенику.   Само ти скрећем пажњу да (ако то уопште радиш) не изједачаваш све типове еугенике.    Одлука о абортусу фетуса за које се зна да има (прецизно одређене) аномалије које доносе тешку ретардираност  јесте једна врста еугенике, али оне "хумане".  По мом мишљењу, одлука о таквој врсти абортуса треба да буде родитељска, тј мајчинска.       Осуде у оба смера  (што си га родила ?   /     што га ниси родила ?) су тотално непримерене.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Дејане,  добро је што си поменуо еугенику.   Само ти скрећем пажњу да (ако то уопште радиш) не изједачаваш све типове еугенике.    Одлука о абортусу фетуса за које се зна да има (прецизно одређене) аномалије које доносе тешку ретардираност  јесте једна врста еугенике, али оне "хумане".  По мом мишљењу, одлука о таквој врсти абортуса треба да буде родитељска, тј мајчинска.       Осуде у оба смера  (што си га родила ?   /     што га ниси родила ?) су тотално непримерене.

 

Nije eugenika jer taj "fetus" kada proaste tesko da bi ostavio poreklo......mislim sve je to glupo izjednacavati...

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Претерујеш.

Она само говори истину. 

"само говори" ?     па за сада само говори -  оправдава убиства доктора.     сутра би честитала некоме ко то уради,  а данас речима "ложи" неку будалу да заиста убије....  

 

друга ствар:    "истина"  је врло растегљив појам.    ваљда имаш довољно година да то знаш?  

Link to comment
Подели на овим сајтовима

 

друга ствар:    "истина"  је врло растегљив појам.    ваљда имаш довољно година да то знаш?  

fanatizam je jako opasna stvar... religijski, ideoloski itd... i glavna odlika je sto fantici cesto misle da poseduju "istinu" koja je "zdravorazumsk" "evidentna" itd..

 

Ja da bih se sacuvao od fanatizma, sebe i svoju glavu i svoj um i svoju dusu... cuvm se takvih

generlnih i generalizovanih istina o svetu..

 

Svi fanatici... eko fanatici, religijski fanatici, politicki fanatici, vegan fanatici - operiraju sa time sto oni brane nesto sto je evidentna i lagana istina..

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...