Jump to content

Да ли је абортус гријех ако се њиме спречава рођење детета са тешким поремећајем

Оцени ову тему


  

84 члановâ је гласало

  1. 1. дали је абортус гријех ако се утврди тежак поремећај код дјетете



Препоручена порука

пре 9 часа, Тражитељ рече

 Проблем наталитета у Србији нису абортуси нежељене деце, него младе породице које желе децу,

Problem u Srbiji je sto mlade porodice odlaze i prave decu na drugim mestima. 

a uzrok lose ekonomije su ovakva razmisljanja:

Цитат

 а приватници и послодавци који отпуштају труднице, или намерно не запошљавају младе девојке због сумње да ће отићи на трудничко и породиљско а раднике држе на минималцу и у страху од губитка посла.



Opasta satanizacija privrednika jer eto "radnike drze na minimalcu" i "u strahu od gubitka posla".

Valja malo empatije sa preduzetnicima osim sto ih svi gledamo kroz taj okvir ko da su satane najvece koje namerno nece da daju pare ljudima i drze ih namerno u stranu od posla, jer vecina preduzetnika nisu takvi. 

Dok god satanizujes ovako preduzetnike, imaces stanje da ekonomija nece da ti cveta i da ce mladi ljudi bezati iz zemlje. 
Uzmi ti otvori firmu pa radi sve suprotno od tih lopuza... onda uzmi da drzis bukvicu i moralise sta oni rade dobra a sta lose. 

Preduzetnistvo je to koje stvara ekonomiju, radna mesta, resurse. Bez njega nemas nista od onoga sto zelis da imas. 

Tako da, ako hoces natalitet - ekonomija. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 651
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Популарни дани

Пази, сад гледам да ли сам лоше написао, али мислим да сам био довољно прецизан.

Радио сам у страној фирми, привредни џин и тада најуспешније пословање у округу, а радници у погону раде за плате као да је фирма у стечају. Али и то по страни - менаџмент намерно није продужавао уговоре трудницама, а пар младих жена су доспеле на црну листу јер су затруднеле, и врло брзо након повратка су изгубиле посао. Слично искуство имам на личном нивоу, са мојом супругом. Мислим да је јасно да не говорим о ликовима који запошљавају 2-3 људи и боре се да очувају и посао и њихова радна места.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Вероватно сам те неком реченицом нехотице тригеровао, али ово што помињеш, те сатанизације и моралисања, ја не само да нисам циљао на то, него се са тобом око тога вероватно и слажем, али након што си ме оволико изрибао не могу да наставим у неком тону слагања. Говорим о црквеној осуди оних који имају материјална богатства да бар не одмажу младим паровима, а за коју, бар ја, нисам чуо. А што не би било спорно да се не чују осуде "чедоморки" и да су оне малтене једини кривци за лош наталитет. А сам наталитет је сложена тема и добар наталитет није нужно повезан са добрим стандардом, него чешће са лошим, а што видимо на примеру високоразвијених земаља, тако да ни то није главна поента, него просто произвољан и априоран став према абортусу, без уважавања околности и шире слике.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 17 минута, Тражитељ рече

 

Радио сам у страној фирми, привредни џин и тада најуспешније пословање у округу, а радници у погону раде за плате као да је фирма у стечају. 

Hajde da budemo precizni. Od cega zavisi kolika je plata radniku?  Zasto doktro ima 1500 eura a cistacica 300 eura? Zasto je Poljacima prosecna plata 1500 eura a Srbima 500 eura? Koliko bi ti radnicima placao platu da si na njihovom mestu? 

Радио сам у страној фирми, привредни џин и тада најуспешније пословање у округу, 



A sta je sa stotinama hiljada malih firmi malih preduzetnika? Onih koji jedva sastavljaju kraj sa krajem a tretiraju ih kao neke lopuze jer voze kola od 3-4 000 evra? 
 

. А сам наталитет је сложена тема и добар наталитет није нужно повезан са добрим стандардом, него чешће са лошим, а што видимо на примеру високоразвијених земаља, тако да ни то није главна поента, него просто произвољан и априоран став према абортусу, без уважавања околности и шире слике.



Nije nuzno, ali u nasem slucaju jeste debelo. Veliki razlog za nas nizak natalitet jeste to sto nam je pola miliona ljudi pobeglo iz zemlje uglavnom mladih. Pobeglo je jer ovde nema posla. 

 А што не би било спорно да се не чују осуде "чедоморки" и да су оне малтене једини кривци за лош наталитет. 


Problem je da se bilo ko osudjuje i da se moralise. 

 

Вероватно сам те неком реченицом нехотице тригеровао, али ово што помињеш, те сатанизације и моралисања, ја не само да нисам циљао на то, него се са тобом око тога вероватно и слажем



Konkretno me trigeruje ta konstatna satanizacija privrednika, jer ti preko argumenta neke velike firme uspes da izboksujes zakone koje osakate stotine malih porodicnijh firmi, a nisi ni svestan. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

On 25.8.2020. at 8:27, haveaniceday рече

Konkretno me trigeruje ta konstatna satanizacija privrednika, jer ti preko argumenta neke velike firme uspes da izboksujes zakone koje osakate stotine malih porodicnijh firmi, a nisi ni svestan. 

Поштујем. Зато и желим да објасним на шта сам конкретно мислио. Надам се да се слажемо око тога да ни по питању наталитета ни по питању привредника не треба ствари представљати једнодимензионално.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 21 часа, Тражитељ рече

Поштујем. Зато и желим да објасним на шта сам конкретно мислио. Надам се да се слажемо око тога да ни по питању наталитета ни по питању привредника не треба ствари представљати једнодимензионално.

Naravno. Nema tu nista jednodimenzionalno.
 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...