Jump to content

Да ли је абортус гријех ако се њиме спречава рођење детета са тешким поремећајем

Оцени ову тему


  

84 члановâ је гласало

  1. 1. дали је абортус гријех ако се утврди тежак поремећај код дјетете



Препоручена порука

А замисли да нико никад није чуо за стем ћелије и доктор каже да не може да спаси девојчицу јер вађење срца из здравог човека како би се пресадило болесном човеку представља убиство. Да ли је морално убити здравог човека на улици, извадити му срце и ставити болесном човеку? 

 

И чему ти емотивни аргументи, а овамо опомињеш Дуњу за исте? Е Млађо, Млађо  :D

 

Kakve veze ima "zdravo srce" iz "Zdravog coveka" sa stem celijama.. osim sto si ih ti izjednacio...

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 656
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Популарни дани

 

У праву си - треба човека раскомадати у мајчиној утроби, само да то одради неко стручан - да не остане нека рука или нога тог мученика у мајчиној утроби (што се дешава), да не направи додатне компликације женици (ко да нема већ довољно мука). Или да се саструже материца темељно како касапин не би имао додатног посла или компликација.

 

Цинизам непримерен.

      Одлука мора/треба да буде родитељска.   "Дозвола" не само државе већ и друштва би требало да постоји.   Закон мора да буде јасан је у дефиницији "дегенерације ембриона".

 

Иначе, не губимо из вида да тренутно говоримо о граничним случајевима које обично описујемо са НедаоБогНикоме.

Моја пријатељица је у 7 недељи трудноће сазнала да ембрион носи извесну дегенерацију 19тог хромозома, и да су шансе да беба живи дуже од десетак дана веома мале.  Не треба да вам наглашавам колика ментална снага вам треба да изнесете плод за који знате да нема шансе да преживи, или да ће цео живот бити хендикепирано.  У овој причи се мајка одлучила да роди дете.  Дете је живело око 20 сати.  Вероватно је небитно, а за овај форум можда и није:  жена је атеиста.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@CecaV

Оно што је за тебе и дефиниције ембрион за мене је човек.

 

А свака част мајци која је решила да роди "ембрион са дегенерацијом 19. хромозома". То су јунаци!

"Ја сам спреман - нашао сам шлем."

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Kakve veze ima "zdravo srce" iz "Zdravog coveka" sa stem celijama.. osim sto si ih ti izjednacio...

 

Па ако стем ћелије схватимо као људе као што си написао, онда је потпуно исто убити здравог човека и убити стем ћелије јер су оба у том случају људи, само један има руке ноге главу, а други мембрану, митохондрије, једро итд. 

 

А и први пут чујем за то да су стем ћелије други човек и да их неко сматра живим бићима. 

  • Волим 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

@CecaV

Оно што је за тебе и дефиниције ембрион за мене је човек.

Добро... све док је твоја кампања у границама пристојности, у реду је.    Само, бојим се да из таквих ставова не развије агресивност према неистомишљеницима.  У Америци се дешавало (и још увек дешава) да абортус-докторе убијају, или да им клинике изгоре преко ноћи.  Да не причам о јавном вербалном малтретирању жена које су абортирале.

 

Идеологија је гадна ствар, посебно кад се зачини религијом.  И обрнуто.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Па ако стем ћелије схватимо као људе као што си написао, онда је потпуно исто убити здравог човека и убити стем ћелије јер су оба у том случају људи, само један има руке ноге главу, а други мембрану, митохондрије, једро итд. 

 

А и први пут чујем за то да су стем ћелије други човек и да их неко сматра живим бићима. 

meftV0q.gif

Mongol General: Wrong! Conan! What is best in life?
Conan: To crush your enemies, see them driven before you, and to hear the lamentation of their women.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Не разумем, да, кад се нешто уочљиво развија и тежи ка томе да буде живот ... и сад даље по слободној вољи наставите.

 

Иначе благослов за прекид трудноће може да се добије у одређеним случајевима.

 

Шта радити у државном закону а који би се односио на ово питање,мени ни није тако битно.

 

Ако држава например за неке од нас дозвољава убиство,можда и није наш проблем.

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Добро... све док је твоја кампања у границама пристојности, у реду је.    Само, бојим се да из таквих ставова не развије агресивност према неистомишљеницима.  У Америци се дешавало (и још увек дешава) да абортус-докторе убијају, или да им клинике изгоре преко ноћи.  Да не причам о јавном вербалном малтретирању жена које су абортирале.

 

Чедоморство - нема потребе за еуфемизмима типа абортус, чишћење и сл.

Шта кажеш - убице убијају друге убице по тим Америкама?

А тек о вербалном терору не смем ни да мислим! Иживљавање над сиротим женицама.

"Ја сам спреман - нашао сам шлем."

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

 

А и први пут чујем за то да су стем ћелије други човек и да их неко сматра живим бићима. 

 

Jel znash sta je stem celija? To su ti celije embriona. Dakle kada se jaje oplodjeno razmnozava ono se razmnozava u stem celije. Stem celije se proizvode tako sto oplodis jaje u laboratoriji, razmnozis ga i onda iz njega kreiras nova tkiva/organe itd.

 

Ti i protivnici abortusta, stem celije.. to jest embrion star dva dana... smatrate zivim bicem... to je u sustini samo gomila stem celija nist vise.

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Не разумем, да, кад се нешто уочљиво развија и тежи ка томе да буде живот ... и сад даље по слободној вољи наставите.

 

Иначе благослов за прекид трудноће може да се добије у одређеним случајевима.

 

Шта радити у државном закону а који би се односио на ово питање,мени ни није тако битно.

 

Ако држава например за неке од нас дозвољава убиство,можда и није наш проблем.

 

Да не настављамо, већ пет тема постоји на форуму и пар стотина страница исписаних у претходних пар година.

"Сви смо криви за све."

"Ја сам спреман - нашао сам шлем."

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Pa, ima podosta i takvih slučajeva. U najbližoj okolini poznajem dva bračna para koji već više od 8, odnosno 10 godina čekaju da im se odobri usvajanje, ali socijalni radnici uvek nadju još po koju zamerku.

 

Држава их тера да одустану. Никада нисам докучила у чему је фора - да ли финансијски профитирају или је нешто друго у питању. Али људима треба деценија дебелог малтретирања без гаранције да ће на крају успети да усвоје дете. Србија.

"Ја сам спреман - нашао сам шлем."

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Да не настављамо, већ пет тема постоји на форуму и пар стотина страница исписаних у претходних пар година.

"Сви смо криви за све"

Нисмо криви. Истина је доступна свакоме а поготово што је свако господар свог тела.

 

Шта би се променило забраном? Свест? то се не ради на тај начин. Забрана постоји али на начин који нас је Христос учио,дакле дрво познања добра и зла је било досегљиво није га било забрањено гледати,Није га Бог скривао али било је забрањено учествовати у тим плодовима.

 

Ако сам јаснији.

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@CecaV

Оно што је за тебе и дефиниције ембрион за мене је човек.

 

А свака част мајци која је решила да роди "ембрион са дегенерацијом 19. хромозома". То су јунаци!

ala truješ danas!    Naravno da moja drugarica nije rešila da embrion već dete.          Cinizam opet neprimeren! 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Jel znash sta je stem celija? To su ti celije embriona. Dakle kada se jaje oplodjeno razmnozava ono se razmnozava u stem celije. Stem celije se proizvode tako sto oplodis jaje u laboratoriji, razmnozis ga i onda iz njega kreiras nova tkiva/organe itd.

 

Ti i protivnici abortusta, stem celije.. to jest embrion star dva dana... smatrate zivim bicem... to je u sustini samo gomila stem celija nist vise.

Ne, to nisu "gomile ćelija" to je čovek u razvoju. To što ti to ne prihvataš, ne menja činjenicu. I ti si bio ta "gomila ćelija" i iz te "gomile" si jedino TI mogao da izrasteš, ne palmino drvo, nosorog, ili nešto treće...čak ni neki drugi čovek. Sad, naravno, ti imaš sreće što si se rodio i odrastao, pa je lako iz tog ugla gledati na one kojima preti ubistvo samo zato što ih neki smatraju samo "gomilom ćelija". No, to je problem e samoživosti čovekove.

 

Ogroman problem Pravoslavlja što se skoro uopšte ne bavi bioetičkim problemima. Jeste, Bog će sve na kraju da postavi na svoje, ali takođe i traži našu saradnju - da zaštitimo slabe.

Verbum Domini Manet in Aeternum!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...