Jump to content

Да ли је абортус гријех ако се њиме спречава рођење детета са тешким поремећајем

Оцени ову тему


  

84 члановâ је гласало

  1. 1. дали је абортус гријех ако се утврди тежак поремећај код дјетете



Препоручена порука

Шта да је његова мајка тако помислила ? Тежак је крст бринути се за болесно дете , претежак, и разумем људи који беже од њега, не осуђујем их, али погрешно је правдати се љубављу према детету .

Ja ne stajem ni na ciju stranu .

Tezak je krst brinuti se za bolesno dete,slazem se. Postoje imucni ljudi koji mogu da plate nekome da brine o njihovom detetu,tako da i ne osecaju taj krst.... Ja govorim o situaciji kada se dete muci ... Nije to isto kada neko odluci da rodi dete sa Daunovim sindromom,to dete je srecno,ali da li treba neku decu postedeti patnje ? Nisam sigurna,zato sam tako i glasala...

Vernici su protiv abortusa...Ali da li majka treba da rodi dete...pa da poludi jer nema oslonac koji bi po prirodi stvari trebalo da ima...a dete da joj oduzme centar za socijalni rad,da ga smeste u neki dom odakle ce ono da bezi...i da se tako nadje na ulici...   Niko se ne raduje tom cinu .Ja ga ne opravdavam,ali ga razumem.

:351780:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 651
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Популарни дани

 

У праву си - треба човека раскомадати у мајчиној утроби, само да то одради неко стручан - да не остане нека рука или нога тог мученика у мајчиној утроби 

Nisam pobornik abortusa, ali s druge strane ne primecujem da se nase drustvo zadovoljavajuce brine o, ne mucenicima, nego velikomucenicima koji su sa vise-manje tezih poremecaja izasli iz majcine utrobe. Oni bivaju prepusteni nebrizi i zivotu nedostojnom coveka nakon smrti roditelja  bez kojih ne mogu   samostalno da zive, a nega starateljskih ustanova je blagi uzas i pakao. Drzava, ali i Pravoslavna crkva, ne cine  skoro nista da bi prakticno organizovali njihov zivot ukljuciivsi te osobe u svoju svakodnevnicu, a o nekoj vecoj pomoci da i ne pomisljamo, tipa, odvajanja od crkvenog priloga za te potrebe! No, s druge strane reci su jeftine, zato su ih  i previse puna usta moralista i kriticara sa argumentima protiv abortusa embriona sa tezim i teskim poremecajima.

,,Јер Отац не суди никоме, него сав суд даде Сину, да сви поштују Сина  као што  поштују 

Оца!"   Јеванђеље, Јн 5:23

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 1 month later...
  • 7 months later...

U jednoj zagrebačkoj gimnaziji na satu vjeronaukе postavilo se pitanje o abortusu. U raspravi su uglavnom sudjelovale djevojke koje su, kao napredne, svojim komentarima podržavale pravo na pobačaj. Nisam od onih koji će se upuštati u nekakvo prepucavanje o toj temi, nemam namjeru iznositi svoje stavove jer su jasni u mom katoličanstvu kojeg se trudim živjeti, ali me zaprepastilo razmišljanje jedne srednjoškolke koja je postavila pitanje mladiću, koji je bio protiv abortusa: "Što bi ti učinio da misliš da ćeš roditi debilno dijete?"

Još jednom napominjem, nije moje da se suprotstavljam ili prepucavam o nečijoj životnoj filozofiji sve dok me takvi stavovi ne vrijeđaju, a ovakav stav me uistinu vrijeđa. Vrijeđa i svaku majku i oca koje imaju dijete s teškoćama u razvoju, vrijeđa svaku osobu s invaliditetom, ali vjerujem da vrijeđa i sve one kojima je stalo do života.

Dijete je uvijek dijete, a čovjek je uvijek čovjek. U svemu ovome ipak sam osjetio i ono što je dobro, a to je mladić koji je upitao djevojku: kako je tvoja majka znala da se ti možda nećeš u budućnosti teško razboljeti.

Da, to je pravo pitanje – kako znamo da mi možda sutra nećemo biti osobe s invaliditetom, kako možemo znati da mi sutra nećemo biti ti i takvi "debili".

Извор

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Мислим да је за верујућег човека довољно да стане у есхатолошку перспективу СИГУРНОГ сусрета са тим својим дететом (атеисти ово није одговор за вас). Оно ће тамо бити, а ми ћемо му пред Творцем смело рећи да смо направили прави избор за његово добро. Па свако нека бира по својој савести шта ће чинити, јер по њој (савест) ћемо и одговарати...

Ми хришћани изгледа још нисмо научили елементарно - да се суочимо са самим собом, већ упорно тражимо оправдања у другима,законима...

"Христос васкрсе, радости моја!"

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

7 hours ago, Muramasa рече

Kako ce mu reci kada mu je defektan mozak i kad ne moze da sastavi recenicu?

Тамо неће бити као овде ;)

"Христос васкрсе, радости моја!"

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1 minute ago, Muramasa рече

Da ne bude da trolujem, pokušaću malo pažljivije da obrazložim to što sam hteo da postignem tim pitanjem:

Osoba je retardirana i ne može da sastavi rečenicu. Umre i po pravoslavnom verovanju, duša je svesna.

Kako odjednom duša prestane da bude retardirana? Ranije je imao i dušu i mozak (defektan) i bio retardiran, a sada nema mozak, pa nije retardiran. Ako je tako, šta će mu onda mozak, kada bolje funkcioniše bez njega?

Ako Bog pri vaskrsenju umesto defektnog mozga tom retardiranome napravi potpuno ispravan mozak, kako to onda može da bude ista ona ličnost koja bi bila abortirana?

Poenta onoga sto govori Janko je da ce roditelj to novovasrksnuto dete prepoznati kao svoje, kao ono koje je abortirao. Kako, nemam pojma ali to je ono sto Janko govori. :)



 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Зашто би неко желео да буде са неким или препознаје или како год на оном свету, а на овом га се одрекао?

Путници, нема пута, путеви се стварају ходањем!

А.М.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

7 minutes ago, Снежана рече

Зашто би неко желео да буде са неким или препознаје или како год на оном свету, а на овом га се одрекао?

Ako je radio po savesti, odrekao ga se radi njegovog dobra, valjda...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

39 minutes ago, Dijasporka рече

Ako je radio po savesti, odrekao ga se radi njegovog dobra, valjda...

аха, како да јок

Путници, нема пута, путеви се стварају ходањем!

А.М.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Baš zeznuta tema :((, niti da ga doneseš na ovaj svet i svi da se napate niti da ga baciš ko da je pokvaren paradajz :((. Nisam pametna :0426_feel:

 

MADA...kad mi se rodio bratanac, bilo je pitanje da li će dete biti "normalno" zbog uvrtanja pupčane vrpce, doktori su buli u čudu kako je dete uopšte živo. Pita se majka onako zabrinuto - da li će dete biti zdravo, a mene nije bilo briga, ni za trenutak nisam pomislila da li je zdrav ili nije, on je naš i bila sam toliko srećna što je moj brat dobio dete :sunce:. Dečak danas ima pet godina, živ, zdrav, prav, pametan, hvala Bogu :sunce:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

27 minutes ago, Сања Т. рече

 

" Milosrdni andjeo"    :((

Тачно, мучна тема без паметног одговора који ми људи можемо да дамо, једино што можемо да молимо Бога да нас не доводи у такво искушење, и ако нас већ доведе да га молимо да нам покаже пут.

Како год да човек одлучи бира између два лоша у оваквим ситуацијама, али како год да одлучи нека стоји иза тога, макар нека да трунку достојанства убијеном.

Путници, нема пута, путеви се стварају ходањем!

А.М.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

56 minutes ago, Снежана рече

аха, како да јок

Pa nego kako drugo covek sebi to da objasni? Niko nece reci: e ja sam zlo bice, odbacujem svoje nerodjeno dete i boli me uvo, vec ko god to da uradi, pred sobom ima sva moguca objasnjenja...opravdanja...veruje da je to najbolje za sve...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...