Jump to content

Ко је и шта за вас значи Христос? Шта бисте му рекли да можете?

Оцени ову тему


Препоручена порука

Kako si na ulici kad   ti živiš u meni?

 

E ovo je dobro. Ima onu notu vladike Nikolaja na koju se mase lože

Zato kažem ti: opraštaju joj se gresi mnogi, jer je veliku ljubav imala; a kome se malo oprašta ima malu ljubav.


 


0526200500.jpg


Link to comment
Подели на овим сајтовима

и мајке Борке :)):)) :))

Zato kažem ti: opraštaju joj se gresi mnogi, jer je veliku ljubav imala; a kome se malo oprašta ima malu ljubav.


 


0526200500.jpg


Link to comment
Подели на овим сајтовима

Trenutno da Ga sretnem... Pobegao bih postidjen kao nikada, možda bih izgoreo od Njegovog prirustva zbog svog trenutnog stanja(analogija sa SZ upozorenjem Boga da Mu se ne približavaju Jevreji jer će izginuti).

Doživeo sam Gospoda odavno i tada sam osetio radost, radost spasenja i Ljubav neizmernu. A sada govorim drugačije, jel da? Pa jeste tako. Osećam i sada duhovnu radost i Boga povremeno na Liturgiji, za vreme molitve. Ali za pravi živi susret "lice u lice" nisam spreman. Nisam spreman ni za andjela, a kamoli Isusa Hrista.

Muramasa to pogrešno shvata uporedjujući strah od Staljina sa strahom Gospodnjim(ateista pa nije ni čudo što ne zna, ne znaju ni mnogi vernici). Bog je Ljubav. Mnogo mi je dao i više puta me je spasio. A ja nisam ispunio Njegova očekivanja kako treba, ono što sam obećao Njemu i sebi(a nisam bio primoran na to). U padu sam velikom. Dobio sam besplatnu blagodat Duha Svetog nakon svakog pokajanja, ali nakon odredjenog vremena vratim se skoro na staro, zbog svojih(neopravdanih) slabosti. Zbog toga bih pobegao, od stida a ne od straha od kazne mučenjem.

Šta da Ga pitam kad mi je dao previše a ja učinio premalo. Ajde šta? Da li nešto iz istorije, budućnosti, nauke... A On mi otkrio Sebe i ponudio Večni život u Carstvu koji ne zaslužujem ni da pomenem.

Moci, gde me nadje sa ovom temom baš sada. :(

Ako Bog da i ako se promenim( a to od mene zavisi jer mi je Bog dao i više nego što mi treba i svaki put mi pruži pomoć kad rešim da stupim u duhovnu borbu) stanje će biti drugačije. Barem kao kada sam prvi put lično doživeo Gospoda Isusa Hrista kao Radost spasenja. Amin! Bože daj!

       :cmizdrenje:                                                                                                                                                                facenew22222222

Link to comment
Подели на овим сајтовима

P.s. I onda... Onda bih ja pitala > Pa gde da idem,Gospode ?Ja necu nigde da idem . Ja ostajem tu.  Hvala ti,hvala ti,hvala ti......  Ne idi nigde.  Vidis i shvatas. Tesko meni bez tebe. 

 

A onda bih ja pokazala svoju sklonost ka preterivanju . Pa bih se usudila da ga poljubim u ruku  nekoliko puta ,a On mi ne bi rekao kako se usudjujes,vec bi me zagrlio i tako bih umrla .  :smizla10:

S t a  bi posle bilo,ne zna se. To niko ne zna ,a i otkud ja to  znam,Boga niko nikad nije video.    0703_read

Ali .... On i dalje postoji,i ovim putem Ga pismeno molim,da mene voli najvise,ako je moguce.   :D

:351780:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Хајмо ми лијепо на једну подужу кафицу. Имам толико питања, па се надам да имаш сљедећих неколико дана слободних.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

S t a bi posle bilo,ne zna se.

 

 

:)):)) :)) facenew22222222

Zato kažem ti: opraštaju joj se gresi mnogi, jer je veliku ljubav imala; a kome se malo oprašta ima malu ljubav.


 


0526200500.jpg


Link to comment
Подели на овим сајтовима

Тата, када ће Васа да се уразуми? :)):))

Радуј се, Нектарије, велики Архијереју Божји!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Vinarija - Kod Trojice-

Zato kažem ti: opraštaju joj se gresi mnogi, jer je veliku ljubav imala; a kome se malo oprašta ima malu ljubav.


 


0526200500.jpg


Link to comment
Подели на овим сајтовима

Moci, gde me nadje sa ovom temom baš sada. Ako Bog da i ako se promenim( a to od mene zavisi jer mi je Bog dao i više nego što mi treba i svaki put mi pruži pomoć kad rešim da stupim u duhovnu borbu) stanje će biti drugačije. Barem kao kada sam prvi put lično doživeo Gospoda Isusa Hrista kao Radost spasenja. Amin! Bože daj!

Bas sada.

Moci ces . Mozda sada ne mozes,ali ces moci. Moras da znas sta zelis. 

Nisam teolog.Sve znam ,a nista ne znam i sve pricam napamet,jer sam ja najgori primer na svetu

Nisam mogla vise da zanemarim licno spasenje.Godinama sam zivela nedaleko od Zice,a samo sam 1 bila na liturgiji,slucajno.

Slucajno sam jednom usla u crkvu,kad sam greskom citav sat poranila u skolu... i bilo me je strah,kao da radim nesto zabranjeno,a i bilo je.

Ipak ,nekim cudom mogu da te razumem.

Kojim god padom da padas,ne daj se...i gledaj gore. 

P.s. Voli vas Arsenija.  1324_womens

:351780:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...