Jump to content

Ко је и шта за вас значи Христос? Шта бисте му рекли да можете?

Оцени ову тему


Препоручена порука

Питао бих га зашто је морало све овако... Зашто патња.

Et cognoscetis Veritatem et Veritas liberabit vos.
"Овако вели Господ : ево, што сам саградио ја разграђујем, и што сам посадио искорењавам по свој тој земљи. А ти ли ћеш тражити себи велике ствари? Не тражи..." Јер. 45, 4, 5.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Дух је важан, а не путне исправе.

Proveri, ali ja sam cuo da je crkva takva razmisljanja proglasila za jeres na nekom od vaseljenskih sabora...

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Proveri, ali ja sam cuo da je crkva takva razmisljanja proglasila za jeres na nekom od vaseljenskih sabora...

Није то то, ништа не брини, на сигурном сам.  ;)

Да би ти било јасније, послушај, тј. прочитај, шта наш свети владика Николај каже:

 

.............................................
Ваистину и основа и подлога свему набројаном јесте вера Христова. Ако ти немаш у себи ниједну побројаних врлина славних ти предака, а ипак се називаш Србином, онда си само једна чувена фирма на празном дућану. А то, мислим, не желимо ни ја теби, ни ти себи. Реци некоме: буди добар Србин, а вера је споредно, исто је што и рећи једној овци: буди ти угојена, а паша је споредна.
Не може нико бити добар Србин, а да, пре свега, није добар човек. У свету, пак, нити је било нити има какве силе, која може човека учинити савршено добрим, осим силе вере Христове. Немој, дакле, желети Србство без садржине. Не био ти човек без памети путовођа, ни Србин без вере ортак. То ти желим и поздрављам.
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Pravi Srbin postuje Peruna gromovnika, a ne jevrejskog stolara.

Taj ideal Nikolaja Velimirovica je slab i naivan.

Treba biti vest kao Musashi, hrabar kao Leonida, precizan kao Chris Kyle, brz kao Bob Munden, mudar kao Aca Makedonski, a milostiv kao Vlad Tepes. To je savrsenstvo, a ne ovo mlako sto je Velimirovic nabrojao.

За почетак, прави Србин није трол, већ озбиљан човек.

А ови каубоји, вампири и остали типови које си набројао су идоли за наложене клинце.

Смртни су и ништавни, а поредиш их са Творцем.

Добро је, бар си превазишао моћне ренџере.  :D

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Pravi Srbin postuje Peruna gromovnika, a ne jevrejskog stolara.

Taj ideal Nikolaja Velimirovica je slab i naivan.

Treba biti vest kao Musashi, hrabar kao Leonida, precizan kao Chris Kyle, brz kao Bob Munden, mudar kao Aca Makedonski, a milostiv kao Vlad Tepes. To je savrsenstvo, a ne ovo mlako sto je Velimirovic nabrojao.

 

Ako se dobro secam glavni srpski bogovi su Svarog. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ja bih pre rekao da su te pralje i robovi što su kulučili pod Turcima ništavni. Ovi su se debelo proslavili. Naravno da su smrtni, ali to je zato što ne postoje besmrtni ljudi.

 

О да, постоје! Постоје светитељи са нетрулежним моштима, за твоју иформацију...

"Ја сам сакупљач необичних ствари. Нека други сакупљају значке и марке. Ја сакупљам дане, часове и тренутке. " - Мирослав Антић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...