Jump to content

Депресија се лечи редовним литургијама

Оцени ову тему


Препоручена порука

Iz ličnog iskustva mogu da kažem da lekovi ne pomažu, naprotiv izazivaju depresiju, stvaraju zavisnost (da ne govorimo o kolateralnoj šteti koja je ogromna) i iz tog kruga je nemoguće izaći bez pomoći božje.
Ko ima potrebe ili želju da zna više o mom iskustvu i depresiji (i o drugim mentalnim problemima) neka me kontaktira.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ne verujem, Mlađo.

 

A šta ćemo sa ateistima ? Onda za njih nema leka, pošto ne idu na liturgije ?

 

Има, когнитивно бехејворлна терапија. Литургија је само верзија те терапије унутар православне цркве и са усмерењем на хришћанство.

 

Депресија није болест већ стање свести. Когнитива терапија мења начин размишљања депресивне особе и понашања депресивне особе и тако временом ствара не-депресивну особу. Индетичну ствар ради стално учешће на литургијама.

 

Iz ličnog iskustva kažem da pomažu. Možda treba da promeniš lek ili dozu.

 

 

Наравно да лекови користе, међутим ништа без промене размишљања. Лекови не могу да излече, могу да олакшају и убрзају тај процес промене личности из неуротичне у смирену и из несрећне у срећну.

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@,

Треба комбиновати и једно и друго, да би се стигло до залечења.На крају крајева, свако од нас је јединствен и не постоји универзалан антидепресив. А Литургија управо то јесте.

Радуј се, Нектарије, велики Архијереју Божји!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Depresija nije bolest nego stanje duha.

 

Depresija je bolest. Proguglaj malo o kliničkoj, depresiji usled anemije i postporođajnoj depresiji i njihovim uzrocima.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@,

Треба комбиновати и једно и друго, да би се стигло до залечења.На крају крајева, свако од нас је јединствен и не постоји универзалан антидепресив. А Литургија управо то јесте.

 Ovo boldovano je kontradiktorno. Ne postoji univerzalni AD, ali liturgija jeste univerzalni AD ?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

мислим да литургија није довољна.....да је веома важна, то свакако.....али Господ је створио и неуропсихијатре и лекове у ту сврху.....дакле, мислим да је неопходна комбинација....духовно и ''световно '' лечење....а пре свега свесност о томе и рад на себи.....не може нам нико помоћи ако ми то не желимо.....

''Старајте се да имате љубав. Иштите свакодневно од Бога љубав. Заједно са љубављу долази сво богатство добара и врлина. Волите, да бисте били вољени од других.''
(Св.Нектарије Егински)

ЖИВА ДЕЛА УТЕХЕ - искрено се надам да ће ова акција пробудити оно најбоље у нама

Link to comment
Подели на овим сајтовима

 

 

Депресија није болест већ стање свести. Когнитива терапија мења начин размишљања депресивне особе и понашања депресивне особе и тако временом ствара не-депресивну особу. Индетичну ствар ради стално учешће на литургијама.

 

 Da se ponavljam, vidi o uzrocima postporođajne, kliničke i depresije uzazvan anemijom. Nikakva KBT tu ne pomaže.

 

A ovo molim te objasni kako liturgija menja način razmišljanja i ponašanja osobe ? 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Надам се да нико неће постати депресиван због ове теме :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

мислим да литургија није довољна.....да је веома важна, то свакако.....али Господ је створио и неуропсихијатре и лекове у ту сврху.....дакле, мислим да је неопходна комбинација....духовно и ''световно '' лечење....а пре свега свесност о томе и рад на себи.....не може нам нико помоћи ако ми то не желимо.....

Rad na sebi je neizbežan. Bez toga nema trajnijeg izlečenja, ili, što neko reče, zalečenja.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Depresija je bolest. Proguglaj malo o kliničkoj, depresiji usled anemije i postporođajnoj depresiji i njihovim uzrocima.

ovo je tvoje lično mišljene koje se uklapa u modernoj Psihijatriji ali ako bojle razmislis i istražiš istoriju psihologije vidjeceš da ni depresija ni drugi psihički poremećaji nisu bolest, ne u biološkom smislu. Da se radi samo biološkim procesima bilo bi lako i mnogi mentalni problemi bi se rešavali sa lakim drogama (Marihuana i sl.)

Kažem ovo jer lekovi za duševne probleme su vještačke droge.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

 Da se radi samo biološkim procesima bilo bi lako . . . 

 

Ne kažem da je svaka depresija biološka, ali nije ni svaka samo stanje duha koje se leči radom na sebi/molitvama/liturgijama/dodati po želji ...

 

One koje sam već navela nikako nisu stanje duha i imaju svoj organski uzrok.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Da se podsjetimo mi koji vjerujemo i ne vjerujemo:

  • Matej, glava 19
  • А Исус погледавши на њих рече им: људима је ово немогуће, а Богу је све могуће.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

 

Da se podsjetimo mi koji vjerujemo i ne vjerujemo:

  • Matej, glava 19
  • А Исус погледавши на њих рече им: људима је ово немогуће, а Богу је све могуће.

 

 

Ajde opet da pitam zašto su onda  i liturgijski, verujući ljudi depresivni ? 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...