Jump to content

Живот и поуке старца Тадеја

Оцени ову тему


Препоручена порука

Meni je stvarno zacudjujuce kako neko ima sto bi se reklo muda da tako sta uradi tj da lazira, e to mi je neshvatljivo, pa cak i vernik pocetnik zna da se sa takvim stvarima nije "saliti"

 

I sumnjivo je to sto se momak sakrio tj cenzurisao facu, pa jos govori o tri svedoka, ako si svedok onda svedoci a ne da se krijes misim sta je to

Zayron: Pa tamo ni nema svađa oko vjere i nacije jer se o tom uošte ni ne priča. Priča se kakva je koja ribica i na šta se fata, na mrmka, na glistu, na kruh, hljeb ili angelbrot, na na lažni mamac itd. Evetualno o tom kako se koja peče i koja je ukusnija.

cloudking: "Ne postoje cuda... postoje samo stvari koje jos ne razumemo."

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Сва та пророчанства,која се прописују старцима,а која они углавном никад нису ни изговорили,су будалаштине!

Поготово везана ѕа ускрснуће Србије,повратак територија,уједињење српских земаља,економски и сваки други напредак,а при том крах запада,суноврат америке и свих других српских непријареља..и да не заборавим примат над светом преузима царска Русија!

 

Дакле,маните се будалаштина,Србију чека напредак,тек у Царству Небеском!

Због тога иконе и плачу,нико Бога да се сети...

"Све оно што ми можемо да одлучимо јесте шта да урадимо са временом које нам је дато"

Гандалф

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 3 weeks later...

Tadej.gif

 

 

У овој Светлој седмици, данас смо емитовали мудре поуке старца Тадеја витовничког, из архиве нашег радија и преузете са интернета.
 
Трајање: 01:00:09
 
Послушајте:

http://www.slovoljubve.com/sites/default/files/3/13/05/08.05.13_rec_pastira_-_starac_tadej_64kbps.mp3







http://www.slovoljubve.com/emisije/rec-pastira-starac-tadej

Измењено од Дејан Бићанић
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ја сам сада завршио са слушањем, по други пут :0104cheesy:

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Lepo uči otac tadej da se stari zavet ne tumači bukvalno i daje primer RKC da su zabranili da se čita stari zavet ,da se ne sablazne vernici.

 

Nije tako rekao, nego je rekao da u Starom Zavetu ima mnogo stosta sto se ne tumaci bukvalno.

Zayron: Pa tamo ni nema svađa oko vjere i nacije jer se o tom uošte ni ne priča. Priča se kakva je koja ribica i na šta se fata, na mrmka, na glistu, na kruh, hljeb ili angelbrot, na na lažni mamac itd. Evetualno o tom kako se koja peče i koja je ukusnija.

cloudking: "Ne postoje cuda... postoje samo stvari koje jos ne razumemo."

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Mikonja, ako je ikona plakala onda je to zbog izdaje i predaje Kosova, a ne zato sto sunce ima gasove :lol:

Zayron: Pa tamo ni nema svađa oko vjere i nacije jer se o tom uošte ni ne priča. Priča se kakva je koja ribica i na šta se fata, na mrmka, na glistu, na kruh, hljeb ili angelbrot, na na lažni mamac itd. Evetualno o tom kako se koja peče i koja je ukusnija.

cloudking: "Ne postoje cuda... postoje samo stvari koje jos ne razumemo."

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Pa to je u vezi sa Kiprom... a moze biti da kad na Novom Zelandu zamirotoci ikona ondak ce sunce da nas oduva

Zayron: Pa tamo ni nema svađa oko vjere i nacije jer se o tom uošte ni ne priča. Priča se kakva je koja ribica i na šta se fata, na mrmka, na glistu, na kruh, hljeb ili angelbrot, na na lažni mamac itd. Evetualno o tom kako se koja peče i koja je ukusnija.

cloudking: "Ne postoje cuda... postoje samo stvari koje jos ne razumemo."

Link to comment
Подели на овим сајтовима

jrm_panaret_predavanje_svetosavski_dani_

 

Предавање јеромонаха Панарета настојатеља манастира Бођани у Епархији Бачкој на тему "Живот и поуке старца Тадеја" које је одржао 14. маја 2013. године у Новом Саду у оквиру "Светосавских дана 2013".

 

Jеромонах Панарет: Живот и поуке старца Тадеја



Ова порука се налази и на насловној страници Поука. Погледајте!

Измењено од Martirije
Морао сам да повећам ову прелепу фотку...
Link to comment
Подели на овим сајтовима

.hvala.

``А ти Србијо, куда си пошла за Европом? Ти никад ниси ишла њеним путем и никад за њом. Ти си имала своју мисао, своју веру, свога Господа и свој пут. Назад на своје, ако хоћеш да се спасеш и преживиш. Са туђе бљувотине врати се своме Христу и он ће те осветлити и спасити"

Свети Николај Српски

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Slava Tebje Gospodi.

Sveti Oce Tadej,moli Boga za nas.

I lupi mi šamar onaj najjači, kad počnem da kukam nad životom i kad počnem da žalim sebe. Pokaži mi ono što imam,pokaži mi one koji to nemaju.Ne tražim ništa ,samo me podsjeti da dišem, i podsjeti me da ima i onih, ,koji ne dišu više..




 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...