Jump to content

Перановић: Нисам намерно убио, цело друштво саучесник


Препоручена порука

Често је потребно да се трула јабука избаци из корпе да не би остале иструлиле.

БЛАЖЕН МУЖ ИЖЕ НЕ ИДЕ НА СОВЈЕТ НЕЧЕСТИВИХ И НА ПУТИ ГРЈЕШНИХ НЕ СТА...

Цитат:

Da bi covek mogao da rasudjuje o nekom nesto, bilo sta, on neophodno i neizostavno mora prvo da se udubi u samog sebe,

da vidi ponor sopstvenih grehova, da sebe proglasi za nistaka i najgoreg od svih, da izvadi brvno iz svog oka...

Drugim recima, mora da udise Jevandjelje Hristovo, da zivi po njemu...

Ko tako radi, odmah ce da zna je li na pravom putu ili ne...

Брат Оби Ван

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 825
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Trebalo bi da je optuznica podignuta.. Da li postoji neka vesti na tu temu.. ?

 

http://www.novosti.rs/vesti/naslovna/aktuelno.291.html:409443-Podignuta-optuznica-protiv-Branislava-Peranovica

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости

Ништа се не цензурише, већ се не дозвољава да на теми која говори о много ширим стварима прича растегне о о. Угрину Поповићу. Просто, сматрамо да нема потребе да се о томе разговара на Поукама.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

http://media.rtv.rs/sr_ci/radar/3271

 

Ево где се помиње случај, помиње се игром случаја и Угрин Поповић, не знам само зашто се то цензурише?

 Е, досадни сте! Да знате. Ајде @ petarpan који дан у адинистрацију па да видимо како ћеш да функционишеш! Мислим, фино је овако са те стране да се пљуцка... 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Сматрате да нема потребе о томе да се прича? Како је један свештеник СПЦ наркоманчина, и кад су га сви пљували да је наркоман, сви су били луди?? И још што је горе што је остао у свештеничком чину... А наравно да се ово заташкава, јер он је наравно био ваш колега са сајта, који се величао у својим "беседама". Само ме занима да л му је инспирација долазила за онакве глупости док је био "урађен".

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • И још што је горе што је остао у свештеничком чину
  • Само ме занима да л му је инспирација долазила за онакве глупости док је био "урађен".

 

А ти шта мислиш ..јел био ''урађен'' ... И ајде образложи зашто је '' горе '' што је ''остао у свештеничком чину''...

 

Он је (бар) био на ''дроЗи'' па је и поред тога учинио исправан корак.. Није напустио Бога ни ЦРКВУ већ је отишао тамо где треба.. 

 

Док је рецимо Љуљачка екипа из ''егзила'' заједно са својим гурууом при ''здравој памети'' и ''сама од себе'' дакле без икаквих психоактивних помагала напустила и ЦРКВУ и БОГА...  

И још увек служе, .. гуру као епископ - иако је монах и није у свештеничком чину(!!) А екипа и исповеда и служи и везује и развезује и проповеда - иако су (прости) лаици и такође нису у свештеничком чину..

 

Чини се да је о. Угрин и даље у ''благој'' предности ...

 

 

 

П.С.

 

И где је то здраво сагледавање ствари и околности са наше (твоје) стране, када се ради о оваквим незгодним и тешким проблемима за Цркву и Њен Народ...

الحرية أو الموت

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Сматрате да нема потребе о томе да се прича? Како је један свештеник СПЦ наркоманчина, и кад су га сви пљували да је наркоман, сви су били луди?? И још што је горе што је остао у свештеничком чину... А наравно да се ово заташкава, јер он је наравно био ваш колега са сајта, који се величао у својим "беседама". Само ме занима да л му је инспирација долазила за онакве глупости док је био "урађен".

Čovek izašao na televiziji ,sa sve blagoslovom episkopa i oca Branka a ti kažeš da se nešto zataškava?

Inače,kvalifikacija "narkomančina" ti i nije baš Hrišćanska no dobro,usta govore čega je srce puno

Link to comment
Подели на овим сајтовима

И свештеник је човјек који може да падне под утицај порока. Било је случајева да су се некада свештеници лијечили од алкохолизма, овај је схватио да има проблем са дрогом, отишао на лијечење и кад се снимала емисија изашао пред камере и представио се без икаквог скривања.

Исто тако свештеник може да заврши на психијатрији, није имун од болести које нападају народ.

И не одузима се чин некоме ко је болестан, него само ако је згријешио или напустио служење у Цркви.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

И свештеник је човјек који може да падне под утицај порока. Било је случајева да су се некада свештеници лијечили од алкохолизма, овај је схватио да има проблем са дрогом, отишао на лијечење и кад се снимала емисија изашао пред камере и представио се без икаквог скривања.

Исто тако свештеник може да заврши на психијатрији, није имун од болести које нападају народ.

И не одузима се чин некоме ко је болестан, него само ако је згријешио или напустио служење у Цркви.

 

Данас јако изражен проблем није да ли неко свештено лице пада у пороке или не, него упавши у пороке каква је реакција више црквене инстанце да се тај проблем ријеши ако је за рјешење или санкционише ако је за санкције. 

 

Свједоци смо броних пороштава која долазе из свештеног клира и да се највише црквено тијело уопште не оглашава по том поводу, а тек не предузима никакве конкретне акције. 

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ја би рецимо волео, да са свим актерима случаја лично поразговарам. Дотле, немогу да верујем никоме.Ово пишем из искуства.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Сматрате да нема потребе о томе да се прича? Како је један свештеник СПЦ наркоманчина, и кад су га сви пљували да је наркоман, сви су били луди?? И још што је горе што је остао у свештеничком чину... А наравно да се ово заташкава, јер он је наравно био ваш колега са сајта, који се величао у својим "беседама". Само ме занима да л му је инспирација долазила за онакве глупости док је био "урађен".

 

Dragi petarpan, taj sveštenik kad se izliječi biće ponovo sveštenik kao što je bio a ako Bog da i profesor na Bogosloviji, episkop, što da ne. I moći će još bolje pomoći takvima kao što je bio on. Ništa se ne dešava  bez Božijeg dopuštenja. Liči mi to na anegdotu sa Winstonom Churchillom i nekom starijom damom na prijemu koja mu je tamo rekla da je pijandura ili tako nešto. On joj rekao: draga moja lady, ja kad se sutra probudim biću opet trijezan a vi ćete i dalje biti stara, ružna baba koja zanovijeta. Tako i ti, premalo je hrišćanske ljubavi u tvojim riječima, dao Bog pa ti se i to da.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Сматрате да нема потребе о томе да се прича? Како је један свештеник СПЦ наркоманчина, и кад су га сви пљували да је наркоман, сви су били луди?? И још што је горе што је остао у свештеничком чину... А наравно да се ово заташкава, јер он је наравно био ваш колега са сајта, који се величао у својим "беседама". Само ме занима да л му је инспирација долазила за онакве глупости док је био "урађен".

 

најстрашније је кад се човек сам себи наруга из својих уста:

... каквим судом судите, онаквим ће вам судити; и каквом мером мерите, онаквом ће вам се мерити.

свето Јеванђеље по Матеју, глава 7, стих 2

Link to comment
Подели на овим сајтовима

 Калуђери имају гледати своје црквене и манастирске после и не мијешати се у дела мирскијех свештеника, а мирски свештеници остају у дужности вјенчавати и сваки своју инорију (= парохију) пазити, за коју имаде самому Богу отвјет на Страшни Суд второга пришествија Христова дати. Свештеници ваља да су свјетило и огледало народу, пастири и учитељи, вожди и наставници словеснога стада Христова, који воде и настављају Христијане на пут спасенија, дајући им изглед (= примјер) од својега доброга и богоугоднога живљења. Но кад свештеници трују и погане народ, а најпаче ради којега скврнога прибитка и лакомости, — од кога ће се добру научити, оли до бри изглед и наставленије примити? И како народ може бити спасен? ...

(Свети Петар Цетињски  из посланице Ришњанима, 1808. г.)

 

Ваљда Црква има неке каноне и правила по којима треба да се управљају како свештеници тако и мирјани.Изгледа да код нас ти канони за неке важе а за неке не.Наравно сваки човјек је слаб и пада али исто тако бити свештеник је велика одговорност и част.

Јеванђелски говорити значи говорити из душе; било да говориш, било да ћутиш, осећа се вера. И још значи, не наметати се њоме, нити се због чега стидети. Свака реч је на своме месту и тече. А она је таква зато што се преносила с колена на колено, па се и укоренила. Таква вера нас је одржала.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...