Jump to content

Перановић: Нисам намерно убио, цело друштво саучесник


Препоручена порука

Колико сам ја чуо, тело убијеног је буквално унакажено. А што ће рећи да је био бивен и бивен , да се неко иживљаваао....па , можда и после смрти да су га тукли, давили....Ко је то урадио свештеник СПЦ? Не могу да одговорим....

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 825
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Мучно... Иначе, обзиром да сам пореклом из тих крајева, свакаквих ће још "пешкира" изаћи на видело....

Link to comment
Подели на овим сајтовима

ЗАО ИЛИ НИЈЕ ЗАО!?

to_be_or_not_to_be.png

 

 

Случајно га ударио мотком 60 пута? Није он хтео да га убије наравно. Он само толико није размишљао о његовом животу да је дозволио себи да га пребије до смрти.

Ја нисам рекао да га није ударао, нити разумијем тај начин лијечења "мотком"! Ако наркомана удара мотком, шта би требао да ради ђавоиманом!?

Само сматрам да није имао намјеру да га убије батинама, осим тога није он тамо једину у центру за лијечење.

Зато кажем, само Господ Бог зна шта је тамо било...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Još jedan čvrst dokaz da su batine izraz nemoći, i da je batina odavno iz raja izašla (jer da je valjala ostala bi u raju)   :trtmilo:

Царство Божије није у речи него у сили

Link to comment
Подели на овим сајтовима

batina odavno iz raja izašla (jer da je valjala ostala bi u raju)  

 

Да, стара добра народна изрека! :)

Професор Илија Томић који предаје Стари Завјет на Богословском факултету каже: "Колеге, батина није из раја изашла. Батина стоји испред раја, на вратима раја."

Мислио је на Херувима са пламеним мачем (Пост. 3, 24).

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Problem je sa batinama što lako i neprimetno pređu iz sredstva kazne i redukcije neželjenog ponašanja u sredstvo iživljavanja i smanjivanja sopstvene frustracije. 

"We are such stuff
As dreams are made on; and our little life
Is rounded with a sleep."

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Peranović: Ako sam ja kriv, onda je kriva i zajednica

Sveštenik Branislav Peranović, optužen za teško ubistvo štićenika Centra za odvikavanje od narkotika Nebojše Zarupca, negirao je danas na suđenju u Šapcu da je ubistvo izvršio namerno i dodao da su svi znali da primenjuje silu prema štićenicima, te da je celo društvo saučesnik.

 

jpeg
 

 

http://www.pressonline.rs/info/hronika/259082/peranovic-ako-sam-ja-kriv-onda-je-kriva-i-zajednica.html

.. Нек пропадне није штета !..

Link to comment
Подели на овим сајтовима

И свештеник је човјек који може да падне под утицај порока. Било је случајева да су се некада свештеници лијечили од алкохолизма, овај је схватио да има проблем са дрогом, отишао на лијечење и кад се снимала емисија изашао пред камере и представио се без икаквог скривања.

Исто тако свештеник може да заврши на психијатрији, није имун од болести које нападају народ.

И не одузима се чин некоме ко је болестан, него само ако је згријешио или напустио служење у Цркви.

U redu da se leci, da je podlozan slabostima, ali da izadje pred kamere i predstavi se bez ikakvog skrivanja ne mislim ni da je pametno ni pohvalno, taj "prljav ves" ne treba iznositi svakome, da ne bi svinje pogazile, rastrgle, itd kako vec pise, to moze da da povod neprijateljima za razne ruzne price, da, umesto ljude da ucvrsti u veri, da ih pokoleba, kad svesteno lice tako padne, onda mogu da izgube veru u svoj duhovni napredak, itd; prljav ves neka ostaje u porodici, a ne da se iznosi pred neznabosce, nije to dobar primer nikako

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ја нисам рекао да га није ударао, нити разумијем тај начин лијечења "мотком"! Ако наркомана удара мотком, шта би требао да ради ђавоиманом!?

Само сматрам да није имао намјеру да га убије батинама, осим тога није он тамо једину у центру за лијечење.

Зато кажем, само Господ Бог зна шта је тамо било...

 

У праву си само господ зна шта је било тамо али сви ми одлично знамо да је Перановић имао срца да неког удара до смрти, да му уопште није пало на памет да неког толике батине могу да убију. 

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 5 weeks later...

најгоре је када слепац води слепца; из свега до сада приложеног види се да је овај несрећни поп био у озбиљној прелести а тако прелешћен је покушавао де лечи друге. туга. лекару излечи се сам, каже народ. Неко ко вози харлија, иде наоколо у кожном оделу, који није на парохији већ у канонски непознатој ситуацији покушава да ,,лечи,, исто тако озбиљно прелешћене људе...ужас

Link to comment
Подели на овим сајтовима

zaista jezivo. kada sam cula za to srce me je zabolelo. zbog ovakvih stvari i mrze nas vernike, umesto da ljubavlju delamo dozvolimo ovakve stvari..

 

hvala dragom Bogu pa ima ljudi koji istinski vole Boga pa samim tim i imaju ljubavi medjusobom i imaju Bogomdanu mudrost koja je potrebna kako u svakodnevnim situacijama tako i u davanju pomoci ljudima zavisnih od narkotika i dr.

'Ali koji se nadaju Gospodu, dobijaju novu snagu, podižu se na krilima kao orlovi, trče i ne sustaju, hode i ne more se.'

 

-Isaija 40:31

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...