Jump to content

Da protestant postane pravoslavac - zašto?

Оцени ову тему


Препоручена порука

пре 3 часа, Пије Десети рече

Ако се неки протестант и спасе, он ће се спасити УПРКОС томе што је протестант. То је став Цркве увек био. Данашњи политички коректни православци, има их и овде, уче да је Црква само један од бољих начина спасења. То је јерес и осуђено учење. Ако се ико спасе ван Цркве, спасао се упркос томе што је ван Цркве, тј. искључиво пренапрегнутом Божијом милошћу.

Dobro je da Bog ne bude konsultirao pravoslavne, inače se ne bi spasio nijedan protestant. :D

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 13 часа, ΙΧΘΥϹ рече

Pa upravo se radi o tome. Ako ce na nebu biti i protestanata, i pravoslavaca i katolika, onda smo ti i ja braca. Jer cemo se jednog dana videti na nebu, i zajedno cemo slaviti Gospoda u vecnosti. Podele smo napravili mi ljudi. A sto se tice crkve, ja sam se ovde poprilicno dobro sjedinio sa Gospodom. I zahvalan sam Bogu na mom svakodnevnom duhovnom rastu.

 

Sa ovim se ne slazem. Isus je sedini put kojim se ljudi mogu spasiti. Mozda bivsi ateisti i bivsi budisti.... ali ako neko ne veruje u Boga... ne moze zavrsiti u nebu.

Daj da vidimo kod ovih papinaca da kupimo neku oproštajnicu, ovi pravoslavni da imaju po jednu kartu više za nebo, prije je budu dali budistima i alahovcima nego nama. :) Bratska ljubav, kaj buš. :D

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Видиш како си под утицајем лутеранских лажи. Нису се куповале опроштајнице, већ су се донирали новци када се ишло по индулгенције. Сиротиња која није имала новце за донацију није морала да донира за индулгенцију. А донације су скупљане за већу славу Божију тј. да се изгради највећи хришћански храм базилика светог Петра у Риму. Папа који је покренуо изградњу базилике, јер се претходна распадала, је знао да неће доживети завршетак нове базилике. 
Наиме, да би се нпр. добила индулгенција Велике Цркве Римске, морали сте да посетите 7 великих базилика Рима у молитвеном поклоничком путовању, потом да се исповедите, а да би исповест била валидна, морали сте да имате акт контрикције, тј. искрено покајање, и онда да донирате новац (ако имате) за индулгенцију, која није опроштајница грехова, већ је отпуститељница казне за грехове. Грех се опрашта на исповести бесплатно. 
Протестанти су измишљали лажи о индулгенцијама да би саблазнили народ. Знамо сви каквим се све триковима Мартин Лутер служио. 
Друго, у већини протестантских секти, сваки члан је дужан да да 10% својих примања, тако да нема шта много да се протестанти ругају православним и римокатолицима са тим својим фарисејским комплексом више вредности и лажне скромности. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

E, jesi pun ljubavi, bratko, a i humor ti je jača strana. Nego znaš kako piše, mnogi posljednji će da budu prvi, a mnogi prvi, će da budu posljednji. Tko se ponizi, bude uzvišen, i tko se uzvisuje, bude ponižen. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 часа, Tumaralo. рече

kao da je vera stvar izbora.

upravo tako

Iskreno mislim da je vera DAR

A to sto je neko pravoslavac ili protestant ili katolik, je uglavnom posledica mesta rodjenja

Retki su (mada jako interesantni) slucajevi, da neko otkrije pravoslavlje tek tako, a uvek je to neki Bozji promisao

Meni je pradeda bio svestenik (poznavao je vladiku Nikolaja jako dobro, to jest vladika je njega jako dobro poznavao, rekao mu je da je "cist covek"), deda teca bio svestenik pa postao episkop posle smrti matuske (Vasili Rodzyanko, ima ga u knjizi Nesveti a sveti) njega sam video kad sam bio bas mali, mislim da me je cak i jedan njegov "pogled" "zarazio" u pravcu BOga!

Ja sam bio nekrsten do 15te godine

Verujem da sam njihovim molitvama usao u veru (nekoliko godina posle krstenja) i to opet Bozjim promislom  jer sam po predlogu maminom (koja nije bila verujuca) upisao PBF ...

Cudni putevi :)

 

obrazov_zpsdsretmxk.jpg

"Верујем Господе, помози мом неверју"

"О жено, велика је вера твоја, нека ти буде како хоћеш"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, SerbCro рече

E, jesi pun ljubavi, bratko, a i humor ti je jača strana. Nego znaš kako piše, mnogi posljednji će da budu prvi, a mnogi prvi, će da budu posljednji. Tko se ponizi, bude uzvišen, i tko se uzvisuje, bude ponižen. 

Ти си се узвисио да си изнад Цркве. Не може Црква да прими толиког свеца као што си ти. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 35 минута, SerbCro рече

пренапрегнутом Божијом милошћу.

prenapregnuta milost

ijaoo

A zar ne mislis da je ta milost ogromna i da je ta ljubav van nasih pojmovnih sposobnosti?

Da ne govorim o tome da ko smo mi da se mesamo u Bozji sud?!! 

obrazov_zpsdsretmxk.jpg

"Верујем Господе, помози мом неверју"

"О жено, велика је вера твоја, нека ти буде како хоћеш"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Пије Десети рече

Ти си се узвисио да си изнад Цркве. Не може Црква да прими толиког свеца као што си ти. 

Ja znam da sam grešnik, nego bilo bi zanimljivo da si se ti rodio u muslimanskoj zemlji npr, ili protestantskoj, koja bi tvoja religija bila. mora da bi bio vatreni protesnat, ha ? :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Драшко рече

prenapregnuta milost

ijaoo

A zar ne mislis da je ta milost ogromna i da je ta ljubav van nasih pojmovnih sposobnosti?

Da ne govorim o tome da ko smo mi da se mesamo u Bozji sud?!! 

Nisam to ja napisao 0_0

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, SerbCro рече

Nisam to ja napisao 0_0

znam nego sam quote-ovao iz tvojeg qoute

ispricavam se 

  • Свиђа ми се 1

obrazov_zpsdsretmxk.jpg

"Верујем Господе, помози мом неверју"

"О жено, велика је вера твоја, нека ти буде како хоћеш"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 8 минута, Драшко рече

prenapregnuta milost

ijaoo

A zar ne mislis da je ta milost ogromna i da je ta ljubav van nasih pojmovnih sposobnosti?

Da ne govorim o tome da ko smo mi da se mesamo u Bozji sud?!! 

Немој мени да се жалиш, жали се учењу Цркве. Или ти се можда не свиђа учење Цркве? Јел би можда хтео да га промениш, прилагодиш данашњем педерском времену? 

Пренапрегнута милост тј. екстраординарна благодат је када Бог додатно снисходи и делује ван Цркве, ван светих тајни. То је нпр. била конверзија апостола Павла ког је Бог непосредно привео спасењу, а не преко апостола. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 7 минута, SerbCro рече

Ja znam da sam grešnik, nego bilo bi zanimljivo da si se ti rodio u muslimanskoj zemlji npr, ili protestantskoj, koja bi tvoja religija bila. mora da bi bio vatreni protesnat, ha ? :)

То што бих ја највероватније тада био муслиман или протестант, не значи да у објективном свету Црква Христова није заиста једина институција спасења. 
Протестанти имају проблем са објективном истином. Они све гледају кроз своју субјективну призму, зато је и настало 40 000 секти. Зато су и настале протестантске земље у којима је божанствена мисија спасења уништена или сведена на минимум. Ако се неки протестант и спасе, он се спасао упркос протестантизму, а не захваљујући протестантизму.
То је као да дође неки човек у време апостола и да каже - "слуштајте апостоли, ја сам Хришћанин, али нећу да будем у вашој Цркви, ту има разних људи, чуо сам да један лик у Солуну спава са маћехом. Ја ћу да се спасем без Цркве, Бог је љубаааав. Замислите да сте рођени нпр. у паганској Германији? Ја зато морам у рај, ја сам фини и понизан, ја знам да сам грешник, али ви у Цркви ми не одговарате. Баш сам фин. "
Ово је исто што ти радиш данас. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Пије Десети рече

Пренапрегнута милост тј. екстраординарна благодат је када Бог додатно снисходи и делује ван Цркве, ван светих тајни. То је нпр. била конверзија апостола Павла ког је Бог непосредно привео спасењу, а не преко апостола.

..i, zamisli, i ako je delovala velika blagodati opet je Bog rekao Pavlu da ide u Damask i tamo se i krstio i pokajao i tako je postao i clan ckve....

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 часа, Пије Десети рече

То што бих ја највероватније тада био муслиман или протестант, не значи да у објективном свету Црква Христова није заиста једина институција спасења. 
Протестанти имају проблем са објективном истином. Они све гледају кроз своју субјективну призму, зато је и настало 40 000 секти. Зато су и настале протестантске земље у којима је божанствена мисија спасења уништена или сведена на минимум. Ако се неки протестант и спасе, он се спасао упркос протестантизму, а не захваљујући протестантизму.
То је као да дође неки човек у време апостола и да каже - "слуштајте апостоли, ја сам Хришћанин, али нећу да будем у вашој Цркви, ту има разних људи, чуо сам да један лик у Солуну спава са маћехом. Ја ћу да се спасем без Цркве, Бог је љубаааав. Замислите да сте рођени нпр. у паганској Германији? Ја зато морам у рај, ја сам фини и понизан, ја знам да сам грешник, али ви у Цркви ми не одговарате. Баш сам фин. "
Ово је исто што ти радиш данас. 

Mislim da je hteo da kaže da, da si kojim slučajem rođen u Italiji, verovatno bi isto tako vatreno zagovarao rimokatoličanstvo i govorio da ljudima van njega nema spasenja (osim usled "prenapregnute" Božje milosti), a, da si rođen u Nemačkoj, isto to bi verovatno govorio za luteranstvo. A, da si rođen u Avganistanu, verovatno bi bio džihadista.

Zato najviše poštovanja imam za ljude koji su prišli Pravoslavlju, iako Pravoslavlje nije dominantna religija u njihovoj zemlji.

(Uzgred, Crkva jeste jedina institucija spasenja, samo mi "politički korektni" pravoslavci smatramo da se sa njom može biti povezan na različite načine: neko u fulu, kao ti i ja, neko Duhom ili tako što prihvata neka crkvena učenja, a neko - na primer, neki budista na Istoku - tako što je prosto dobar čovek.)

porukom-dobrote-nahrani-gladnog.thumb.jpg.e6722ef9e536dc201ac006f5bb88acb0.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Знам ја шта је он хтео да каже. 

Ви "политички коректни" православци учите јеретичку теорију "невидљиве Цркве" која се протеже чак до будиста на истоку. Постоји само Црква Воинствујушча, то је ВИДЉИВА Црква на земљи која се бори за спасење, и постоји Црква победничка, то су људи и анђели који су у рају. 

Тај разводњени вашар у будистичкој Кини није Црква, нити онај лутерански у Немачкој. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...