Jump to content
  • александар живаљев
    александар живаљев

    Пад арх. Никодима у отворени антисемитизам - од личног проблема до општецрквене бруке

        Пише: др Александар Живковић


      Изгледа да ови благдани изазивају код људи захваћених прелешћу, посебно духовно растројство. Оно би заслуживало да остане њихова тајна са Богом и духовником, да се у ери савремених комуникација сами не оглашавају. Ако су са високим црквеним чином и образовањем, као у данашњем случају архимандрит Никодим (др Богосављевић), њихов личан, може да постане и проблем црквене мисије уопште, па штавише и брука за духовно деловање наше Свете Цркве.

      Познат од раније по (истини за вољу међу делом монаштва неретком хијализму који исповеда долазак православног цара пре Антихриста), а обузет нездравим апокалиптичним духом који се примио на његово, упркос високој академској титули и из археологије и из теологије, површно образовање, архимандрит Никодим данас се огласио једним против, како каже, жидовствујућим текстом. Требало би пуно времена и добре воље да се укаже на све скокове у погрешном  закључивању које у кратким тезама он данас износи. Искрено, ми за то време, а ни добру вољу немамо. Осећамо се згађено и обрукано, и дубоко постиђени, по ко зна који пут апелујемо на духовне власти мученичке Светосавске цркве, да овом, сада већ отвореном злу, коначно стану на пут. Ако се "равноземљашка теорија" могла примити са зачуђујућим осмехом, отворени антисемитизам у крилу Православне Цркве не сме ни за тренутак да се толерише. С том напоменом преносимо овај скандалозни "учинак".

    ЕКУМЕНИЗАМ КАО ЦАРЕБОРАЧКА, ПАПИСТИЧКА И ЈЕРЕС ЖИДОВСТВУЈУЋИХ

    BY NIKODIM BOGOSAVLJEVIC · ДЕЦЕМБАР 13, 2017

     

    „Јер тајна безакоња већ дејствује,
    само док се уклони онај који сад задржава“ (2. Сол. 2, 7).

    1. Дведесети век је век свејереси, јереси над јересима, јереси свих јереси – екуменизма.
    Нимало случајно се јерес екуменизма појавила и почела ширити међу православнима, управо после „уклањања онога који задржава“, после жидо-кабалистичког ритуалног убиства Св. Великомученика Цара Николаја 2., тиме што је 1920. местобљуститељ цариградског трона митр. Доситеј објавио енциклику Црквама Христовим посвуда. Наиме, по својој суштини јерес екуменизма је цареборачка јерес.
    Будући да Христос, као што Сам сведочи, није од овога света (Јн. 8, 23), онда ни Христови следбеници нису од овога света: „Кад бисте били од света, свет би своје љубио, а како нисте од света него вас ја изабрах од света, зато вас мрзи свет“ (Јн. 15, 19). Црква Христова ни Православно Царство, којима је Христос Глава, дакле, нису од овога света. Црква и Царство су двоједна икона, као душа и тело, Небеског Јеруслалима. Православно Царство и Црква су оштро подељени, раздељени и несливни са светом, и њихова је мисија да читав свет, који је изван њих, преобрази у себе, у Царство и Цркву.
    Екуменизам је, међутим, сав од света и сав у свету. Црква је по својој ипостаси и природи саборна, а васељенска, екуменска, само по свом административном устројству. Екуменизам, пак, као савез „цркава“, је и по својој ипостаси и природи и устројству свесветски, васељенски, али не и саборан, јер саборност подразумева истоветност истините вере, коју екуменизам не занима; њему је довољна спољашње, формално јединство у култу и администрацији. Зато екуменизму смета Цар, јер је он као икона Главе Цркве – Христа, чувар догмата вере и канонске свезе њеног јединства. Цар је чувар оштре границе између Царства-Цркве и света. И све док је Цар био на трону, екуменизам није могао да почне да укида и брише ове границе. Зато је екуменизам цареборачка јерес, јер не жели да се поново јави „онај који задржава“, већ жели да се оштре границе између Царства-Цркве и света укину, како би се Царство и Црква укинули и претворили у свет. Зато православни екуменисти – папоцезаристи затурају и не проповедају догматско богословље о свештеном царском чину и служби, чега је потврда савремено репринт издање Катихисиза Св. Филарета Московског, у коме је изостављен наведени део.
    2. Екуменизам и папизам спаја цареборачка јерес и окренутост и укорењеност у свету, и проповедање земаљског а не Небеског царства. Папа Стефан 4. је 754. са Пипином Малим склопио уговор о оснивању папске државе, а финале цареборства и пуноћа папоцезаризма је била када је, поред легалног Цара у Цариграду (без обзира што је био иконоборац), 800. за цара крунисан Карло Велики. У Цркви не могу бити два Цара, као што не могу постојати два хришћанска Царства. Уместо универзализма хришћанског Царства успостављен је универзализам папске власти.
    Екуменизам проповеда јединство „цркава“ у Христу, без јединства у догматици, а паписти исто то, само са јединством у папи. И једни и други ће уместо Христа дочекати и прихватити антихриста, коме ће папа, највероватније, бити лажни пророк.
    Од Трећег Ватиканског концила паписти су прихватили протестантску догматику, еклисиологију и есхатологију, а са њима јереси пантеизма, апокатастазе и хилијазма. По узору на папистички Концил, од времена патр. Атинагора почеле су припреме за Велики Православни Сабор, који је одржан 2016. на Криту, а на њему прихваћени документи са свим наведеним јересима.
    3. Екуменизам прихвата протестантску есхатологију хилијзма, хиљадугодишњег царства овде на земљи, која је у основи јудејска есхатологија „великог шабата“, тј. царства земаљског, и лажног месије, тј. антихриста. И паписти су прихватили јудејску есхатологију. Они са својом „старијом браћом“ чекају месију. Кога чекају, тога ће и дочекати – лажног месију, тј. антихриста.
    4. Православни Цар је икона Христова. Јеврејски месија, антихрист је Христова антиикона. Зато ће и икона и антиикона претходити, као претеча и антипретеча, Христовом Другом Доласку. Долазећи православни Цар, који према савременим откривењима треба да буде и Патријарх, уништиће и искорениће у Православном Царству-Цркви све наведене јереси: екуменизам, цареборство, папизам и жидовствујуће.
    Амин! Нека тако буде! Боже, дај!

    Архимандрит др Никодим (Богосављевић)




    Повратне информације корисника

    Recommended Comments



    пре 5 минута, Bokisd рече

    Bog moze po svom sudu spasiti ljude i van crkve.

    Не може. То је оно што ви нећете да укапирате. Нико се нити ће икада спасити без Христовог имена. Сви су спашени само кроз христа. Узми параболу о мудрим и глипим ђевојкама. Када се врата затворе нема више уласка. Ви оперишете у неким магијским формулама. Не мислите теолошки. Оно што сам вас малтретирао са причешћем на Четвртак. Како је могао да да своје тело кад није било васкрсло? Да ли се причешћујемо крњим Христом? Ништа од тога није ушло у вашу главу.

    Чусмо вечерас поново булажњења од Сотоне (ово име му се више свиђа) како ко не једе тело и не пије крв не може да се спаси. Како се не сети да Ис говори о Авраму, Исаку, Јакову и оцима који су били до њега и који су тада већ били у Царству Божијем за трпезома, а никад се у животу нису причестили, па ни крстили? То је лудило мозга. Јер Ис вели: Ко не поверује, неће се спасити. И то говори о онима који чују проповед. Јер што вели Павле: Како да поверујеш ако не чујеш? - И онда у јаду прибегавају магији и позивањем на моралисање. Могу други да се спасу ван Христа! Како да се спасеш ван Спаситеља? Ако се ти, идиоте, спасаваш у цркви кроз тајне, кроз молитве, покајање, исповест, доброчинства итд., а то чини црквени живот, како кажеш да се католик не спасава кроз то? Сјединио се у причешћу католика са сатаном, како ми рекоше скоро артемити, или једе обичан хлеб? - А како се једењем обичног хлеба човек може спасити, а уз то је исповедао да верује да је тај "обични хлеб" тело Христово? На којим сте ви дрогама? Да ли ви схватате да је разлика између вас и др. кретена Никодима само квантитативна, не квалитативна?  

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 3 часа, александар живаљев рече

    , а кривица за то пада на епископе, али и на нас који не можемо да се организујемо и да напишемо једну документовану (само Никодимом) представку Црквеном суду и Синоду.

    А да ли је то по Уставу уопште могуће? Зар не мора све то да иде преко надлежног Епископа? 

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 27 минута, Zoran Đurović рече

    Не може. То је оно што ви нећете да укапирате. Нико се нити ће икада спасити без Христовог имена. Сви су спашени само кроз христа. Узми параболу о мудрим и глипим ђевојкама. Када се врата затворе нема више уласка. Ви оперишете у неким магијским формулама. Не мислите теолошки. Оно што сам вас малтретирао са причешћем на Четвртак. Како је могао да да своје тело кад није било васкрсло? Да ли се причешћујемо крњим Христом? Ништа од тога није ушло у вашу главу.

    Чусмо вечерас поново булажњења од Сотоне (ово име му се више свиђа) како ко не једе тело и не пије крв не може да се спаси. Како се не сети да Ис говори о Авраму, Исаку, Јакову и оцима који су били до њега и који су тада већ били у Царству Божијем за трпезома, а никад се у животу нису причестили, па ни крстили? То је лудило мозга. Јер Ис вели: Ко не поверује, неће се спасити. И то говори о онима који чују проповед. Јер што вели Павле: Како да поверујеш ако не чујеш? - И онда у јаду прибегавају магији и позивањем на моралисање. Могу други да се спасу ван Христа! Како да се спасеш ван Спаситеља? Ако се ти, идиоте, спасаваш у цркви кроз тајне, кроз молитве, покајање, исповест, доброчинства итд., а то чини црквени живот, како кажеш да се католик не спасава кроз то? Сјединио се у причешћу католика са сатаном, како ми рекоше скоро артемити, или једе обичан хлеб? - А како се једењем обичног хлеба човек може спасити, а уз то је исповедао да верује да је тај "обични хлеб" тело Христово? На којим сте ви дрогама? Да ли ви схватате да је разлика између вас и др. кретена Никодима само квантитативна, не квалитативна?  

    Nemoj poe da te BANIRAJU!

    Jedni je imati RAZUMEVANJE i spremnoast na DIJALOG

    DRUGI je biti BOLID

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 2 минута, Zoran Đurović рече

    Не може. То је оно што ви нећете да укапирате. Нико се нити ће икада спасити без Христовог имена. Сви су спашени само кроз христа. Узми параболу о мудрим и глипим ђевојкама. Када се врата затворе нема више уласка. Ви оперишете у неким магијским формулама. Не мислите теолошки. Оно што сам вас малтретирао са причешћем на Четвртак. Како је могао да да своје тело кад није било васкрсло? Да ли се причешћујемо крњим Христом? Ништа од тога није ушло у вашу главу.

    Чусмо вечерас поново булажњења од Сотоне (ово име му се више свиђа) како ко не једе тело и не пије крв не може да се спаси. Како се не сети да Ис говори о Авраму, Исаку, Јакову и оцима који су били до њега и који су тада већ били у Царству Божијем за трпезома, а никад се у животу нису причестили, па ни крстили? То је лудило мозга. Јер Ис вели: Ко не поверује, неће се спасити. И то говори о онима који чују проповед. Јер што вели Павле: Како да поверујеш ако не чујеш? - И онда у јаду прибегавају магији и позивањем на моралисање. Могу други да се спасу ван Христа! Како да се спасеш ван Спаситеља? Ако се ти, идиоте, спасаваш у цркви кроз тајне, кроз молитве, покајање, исповест, доброчинства итд., а то чини црквени живот, како кажеш да се католик не спасава кроз то? Сјединио се у причешћу католика са сатаном, како ми рекоше скоро артемити, или једе обичан хлеб? - А како се једењем обичног хлеба човек може спасити, а уз то је исповедао да верује да је тај "обични хлеб" тело Христово? На којим сте ви дрогама? Да ли ви схватате да је разлика између вас и др. кретена Никодима само квантитативна, не квалитативна?  

    Da, naravno. Valjda je vec kroz ove silne rasprave koje smo vodili na forumu, jasno, da kazem,..da, mi tradicionalisti mislimo da se necemo spasiti bez Hristovog imena. To je po prirodi stvari svojstveno konzervativnom misljenju. 

    Sad, mislim da trebamo da rascistimo kada pricamo o ovom pitanju, kada govorimo , posebno o hriscanima, posebno o onima koji nisu u veri.

    Recimo, kako teoloski da razmatramo, da, nema vece ljubavi, nego dati zivot za prijatelje svoje ? Da li mozemo dopustiti, da neko ko jos nije poverovao i prisao crkvi, da , ispoljavanjem ove najvece ljubavi i davanjem svog zivota ( bukvalno ) radi zivota drugoga,  moze ocistiti svoje grehove ovom svojom velikom zrtvom. I, da po milosti Bozijoj bude primljen u carstvo ?

    O tome pricam. Da li ce bas svi propasti van crkve, van Hrista ? Po nekom ljudskom i filosofskom razmiljanju, ne. Ako zive po Hristovim zapovestima po savesti i prirodnom osecaju za pravdu ...i, po razumnom i moralnom nacinu zivota, .... ako i nisu upoznali kroz crkvu naseg Hrista, verujem i osecam ( da se nasalim, po Amfilohiju :stadaradim:), da po milosti Bozijoj imaju nadu na spasenje. 

    U vezi ostalih stvari, vec smo pricali na raznim temama ( u odredjenim kontekstima :lupaglavu:,... :ani_biggrin: ).

     

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 9 минута, Bokisd рече

    Samo ovako, .... :0120_angryy:....kakva tolerancija i hirscanska ljubav... brrr 

    Malko' si Milane, izasao iz konteksta (:stadaradim:) price... 

    Vodi dobro računa šta ćeš sledeće reći!!!?? Ali DoBRO!? Sve sam ti rekao a ti idiot nisi!!!

     

    пре 6 минута, Ведран* рече

    О чему је сад па ово? И ја сам погубио све контексте?

    O tekućoj problematici

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 11 минута, Милан Ракић рече

    Vodi dobro računa šta ćeš sledeće reći!!!?? Ali DoBRO!? Sve sam ti rekao a ti idiot nisi!!!

     

    O tekućoj problematici

    Ali, bilo je direktno obracanje meni, na moj post. U tekstu ne postoji ni malo indicije da se prica o temi pedera. 

    Drugo, ja svojim pricanjem i pisanjem na forumu, nisam ni jednom zagovarao neke nasilne metode protiv homo populacije. Zbog cega onda takvo Tvoje obracanje direktno meni, koje ne odgovara prici na temi, niti odslikava neke moje stvavove u vezi homo.

    Ako sam kroz salu skrenuo paznju na ovo, cemu onda takvo tvoje pretece pisanje prema nekom mom ( pisanju ) na forumu ? Zaista smatram, da nisam zasluzio nikakve pretnje, u smislu, da pazim sta pisem. Bas sam se trudio da pisem toleratno i korektno na forumu, Nemam ni jednu jedinu opomenu ili prituzbu. 

    Nadam se , da nece biti potrebe za ovakvim situacijama.

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 57 минута, Ведран* рече

    А да ли је то по Уставу уопште могуће? Зар не мора све то да иде преко надлежног Епископа? 

    Наравно да је могуће. Питање је колико су епископи ажурни. Ево, ја сам подне пре неколико месеци преко надлежног епископа банатског г. Никанора представку Светом Синоду да се одговори на питање шта је било са писаном заоставштином Блаженоупокојеног владике Саве шумадијског, за коју, као његов духовни син поуздано знам да је постојала и да је од огромног црквено-историјског значаја, а да јој се губи сваки траг од доласка бившег владике Качавенде за администратора у Крагујевац. Апеловао сам на владику Никанора да то и уради и из моралног дуга због огромних заслуга владике Саве за банатску и темишварску епархију. Још нисам добио одговор и не знам да ли је владика Никанор прослиједио писмо Синоду, ако треба поновићу. У сваком случају то му је дужност коју не може да избјегне (Истина добио сам савјет од владичиних људи да су сви људи грешни и да свему има вријеме). Тако, ако смо ми расположени: можемо: или да неко од нас упути представку преко свог надлежног владике, наводећи и нас остале, или да преко архијереја задуженог за Мисијско одељење Синода, митрополита Порфирија, као чланови Форума упутимо представку.

    Иначе, моје искуство је да је најбоље проблеме рјешавати преко Кабинета Његове Светости, патријарх редовно чита све дописе и по њима реагује ургентно.

     

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    1 hour ago, Zoran Đurović рече

    Не може. То је оно што ви нећете да укапирате. Нико се нити ће икада спасити без Христовог имена. Сви су спашени само кроз христа. Узми параболу о мудрим и глипим ђевојкама. Када се врата затворе нема више уласка. Ви оперишете у неким магијским формулама. Не мислите теолошки. Оно што сам вас малтретирао са причешћем на Четвртак. Како је могао да да своје тело кад није било васкрсло? Да ли се причешћујемо крњим Христом? Ништа од тога није ушло у вашу главу.

    Чусмо вечерас поново булажњења од Сотоне (ово име му се више свиђа) како ко не једе тело и не пије крв не може да се спаси. Како се не сети да Ис говори о Авраму, Исаку, Јакову и оцима који су били до њега и који су тада већ били у Царству Божијем за трпезома, а никад се у животу нису причестили, па ни крстили? То је лудило мозга. Јер Ис вели: Ко не поверује, неће се спасити. И то говори о онима који чују проповед. Јер што вели Павле: Како да поверујеш ако не чујеш? - И онда у јаду прибегавају магији и позивањем на моралисање. Могу други да се спасу ван Христа! Како да се спасеш ван Спаситеља? Ако се ти, идиоте, спасаваш у цркви кроз тајне, кроз молитве, покајање, исповест, доброчинства итд., а то чини црквени живот, како кажеш да се католик не спасава кроз то? Сјединио се у причешћу католика са сатаном, како ми рекоше скоро артемити, или једе обичан хлеб? - А како се једењем обичног хлеба човек може спасити, а уз то је исповедао да верује да је тај "обични хлеб" тело Христово? На којим сте ви дрогама? Да ли ви схватате да је разлика између вас и др. кретена Никодима само квантитативна, не квалитативна?  

    Eto i onda čudno kad ja ništa ne razumijem..ajd tko je razumio od vas šta napisa otac Zoran!?ne_shvata

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима




    Please sign in to comment

    You will be able to leave a comment after signing in



    Пријави се одмах

×
×
  • Креирај ново...