Jump to content
  • АлександраВ
    АлександраВ

    Игуман Рафаило (Бољевић) о Мирољубу Петровићу и Алену Азарићу: јефтина демонстрација лажних духова

      Чувеном оцу Рафаилу дозлогрдио филозоф Мирољуб Петровић и његово, како каже, баљезгање о Цркви и вери, па је одлучио да га прогласи за сатанисту који мора да заћути!

    Наиме, отац Рафаило, свештеник из манастира Подмаине у Боки Kоторској, који је већ нашироко познат како по својим виђењима савремених токова и ствари, тако и игрица и многих људских навика обрушио се сада на контроверзног српског научника Мирољуба Петровића, назвавши га секташем који је слуга сатанин. Предавања, која Петровић држи по целој земљи, њему су, како је навео, била и више него мучна за слушање, а посебно га је разбеснело оно које је Петровић одржао испред једне цркве.

    – Имали смо шарлатана који држи предавање на простору наше цркве , а уопште не припада Цркви, некакав Мирољуб, Драгољуб, Родољуб или како већ. Народ га је слушао и веровао му, а најгоре што га је пастир ту довео да трује, да је сам пастир наручивао туру јер то више личи на наручивање још једне. Он је без благослова, духа, противан светим апостолима, игнорише апостолско учење. О чему он говори, кога проповеда, макните га, мичите га и доведите онога који га је довео да објасни што је, а Мирољубу дајте могућност да се покаје. Треба га увести и у цркву, да задњи стоји, нек задњи узима и нафору. Нек ћути и нек учи, нек слуша и биће довољно за спасење, а не катедру да му дамо, катедру светих отаца – почео је отац Рафаило.

    Наставио је затим још жешће да коментарише Петровића који иначе промовише „Мојсијев концепт“ и тврди да Бог стоји иза његове мисије, а у својим јавним наступима изјашњава се као „јеврејски православни хришћанин“.

    – Тај Мирољуб каже да је вино којим се ми причешћујемо усмрђело грожђе, а то је директни атак на светињу над светињама. И шта можемо од таквих људи да добијемо, ко њих шаље браћо и сестре, а то је у ствари више него јасно. Ђаво је много бржи на обарачу од нас, много бржи. Нас једино дух Цркве и дух апостола може да заштити. У супротном нећемо одолети, подлећи ћемо искушењу и провокацији – казао је, између осталог, отац Рафаило.

    Извор: Видовдан

     




    Повратне информације корисника

    Recommended Comments



    @obi-wan, мени се обраћаш са том шумом и дрвећем и тим осталим нечим са секташима неким итд?
    Хајде смањи на 33, човече. Измакни се мало од форума, пар дана, ваљаће ти.

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 1 минут, Марина Савковић рече

    @obi-wan, мени се обраћаш са том шумом и дрвећем и тим осталим нечим са секташима неким итд?
    Хајде смањи на 33, човече. Измакни се мало од форума, пар дана, ваљаће ти.

    Neka, dobro mi je ovde biti.

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    @Марина Савковић 

    Da ne bude zabune - ako si ti nesto ovde dozivela bas licno, izvinjavam se najiskrenije. Prica je potpuno opsta, ima vec dosta tema koje se bave MP-om.

    Ono sto je stvarno mnogo vazno je da svi razumeju koliko je taj covek u duhovnom pogledu neizmerno opasan i stetan.

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 2 часа, Zoki1988 рече

    @TrifkeAjde molim te nađi ako nije problem. Gde je još promašio? Gde možda pogodio? Koliko je o .Rafailo pod uticajem tog Karelinovog promašaja i koliko on promašuje poštujući lik i delo R. Karelina? Ne znam kad ga je zadnji put pomenuo u besedi ili predavanju....Bila su neka predavanja na te teme ali to je bilo dosta ranije. 

    Zoki, nemam nameru da se detaljno bavim o Rafailom. Sto se Karelina tice, mozes da ga pitas i recice ti sam. On ne krije da je njegov ucenik. Izmedju ostalog on je jedini koji stampa njegova dela na nasim terenima. Sa njime je u kontaktu i bio je kod njega u Gruziji. Ako si citao Karelina videcees da o Rafailo u mnogim svojim propovedima propoveda slicen ili iste ideje. Mislim da je ovo dovoljno. Kao sto rekoh nebih vise o o Rafailu. Nije tema o njemu. ;) 

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    On 23.8.2018. at 6:41, Јанко рече

    Од Неђе мага и Мирољуба Јеврејина нејеврејина ипак је гори секташ и сатаниста Марић.

    Ова двојица нису свесни да су у заблуди. Марић свесно ради то што ради под девизом "ако не радим ја, радиће други - и зарадиће, а што бих ја то дозволио".

    Спрам њега Мирољуб дође мала маца, јер се у својој заблуделости ипак труди да одврати душе од ђавола (онаквог како га он замишља), док овај свесно гура масе у најдубљи разврат...

    Ти би можда био у праву да Марић говори о вјери масама. Али не говори, а то значи да је "ван конкуренције", јер како да  ставиш бабе са једне стране ваге, а жабе са друге..

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 6 часа, obi-wan рече

    Bila je o tome tema ovde na forumu, ne znam tacno koja - covek, nista manje, nego decidirano tvrdi da spontano pobacena deca neizostavno odlaze u pakao.

    Mislim da nema potrebe da se ovako tragicna glupost potanko objasnjava, medjutim, umesno je da se pitamo otkud jednom kaludjeru u godinama, sa poduzim iskustvom, da dodje do ovako neceg? Moje misljenje je da dokle god se covek potpuno i bez ostatka ne oslobodi subotarskog nacina razmisljanja, on se neprestano nalazi u velikoj opasnosti da lako sklizne u "mozgoslovlje", kako bi to rek`o starac Pajsije Svetogorac, tj. u suvo i bezivotno praznomisljenje. A vidimo bas i po ovom primeru da to cesto moze da bude i neizmerno pogresno, i potpuno tudje duhu istinske poboznosti.

    Inace, u jednom zitiju (ne secam se da li u Prologu ili u nekoj drugoj knjizi) vl. Nikolaj opisuje zivot neke ruske plemkinje, koja nikako nije mogla da rodi dete, nego je imala negde 6-7 spontanih, jedan za drugim. I zbog toga je naravno bila sva ocajna i utucena, i stalno je plakala - a bila je bas pobozna i blaga. I jednom prilikom u snu joj se javio sv. Jovan Krstitelj, i rekao joj "ne placi i ne budi tuzna, o ovakvoj deci ja licno brinem". Eto koliko je Karelin potpuno i bez ostatka promasio sve po ovom pitanju.

    И ја се сећам те његове тврдње. Има он још промашаја и нико му од теолога не одговара. Видели смо текст где помиње аву Јустина а ја сам читао текст где пише о православној мистици па му нико не одговара ни Мајендорф ни Лоски итд.

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 6 часа, Марина Савковић рече

    Узећемо од њега пар десетина ствари из медицине и обуке о здрављу, јер су доста добро објашњене.
     

    Бог да сачува. Ништа али буквално ништа. Да ћути. Треба да се покаје а не да га ми чешкамо по ушима и говоримо "није баш тако лош". Јесте, баш је тако лош.

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 1 минут, Вилер Текс рече

    Бог да сачува. Ништа али буквално ништа. Да ћути. Треба да се покаје а не да га ми чешкамо по ушима и говоримо "није баш тако лош". Јесте, баш је тако лош.

    Врлински православци нису никада држали предавања у Цркви а њега су звали.

    • Свиђа ми се 1

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 6 часа, obi-wan рече

    Bila je o tome tema ovde na forumu, ne znam tacno koja - covek, nista manje, nego decidirano tvrdi da spontano pobacena deca neizostavno odlaze u pakao.

    Mislim da nema potrebe da se ovako tragicna glupost potanko objasnjava, medjutim, umesno je da se pitamo otkud jednom kaludjeru u godinama, sa poduzim iskustvom, da dodje do ovako neceg? Moje misljenje je da dokle god se covek potpuno i bez ostatka ne oslobodi subotarskog nacina razmisljanja, on se neprestano nalazi u velikoj opasnosti da lako sklizne u "mozgoslovlje", kako bi to rek`o starac Pajsije Svetogorac, tj. u suvo i bezivotno praznomisljenje. A vidimo bas i po ovom primeru da to cesto moze da bude i neizmerno pogresno, i potpuno tudje duhu istinske poboznosti.

    Inace, u jednom zitiju (ne secam se da li u Prologu ili u nekoj drugoj knjizi) vl. Nikolaj opisuje zivot neke ruske plemkinje, koja nikako nije mogla da rodi dete, nego je imala negde 6-7 spontanih, jedan za drugim. I zbog toga je naravno bila sva ocajna i utucena, i stalno je plakala - a bila je bas pobozna i blaga. I jednom prilikom u snu joj se javio sv. Jovan Krstitelj, i rekao joj "ne placi i ne budi tuzna, o ovakvoj deci ja licno brinem". Eto koliko je Karelin potpuno i bez ostatka promasio sve po ovom pitanju.

    Затекао си ме са овим ! Просто не могу да верујем да је то изрекао с обзиром на остала његова размишљања и ставове. Да неко није извукао из контекста или се поиграо са преводом !? Ако знаш у којој се књизи то налази, био бих ти захвалан да ми кажеш ? 

    У сваком случају, за оно остало што пише и што сам прочитао од њега, све могу да потпишем јер ниучему не пориче ставове отаца. 

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 19 минута, Petar-M рече

    Затекао си ме са овим ! Просто не могу да верујем да је то изрекао с обзиром на остала његова размишљања и ставове. Да неко није извукао из контекста или се поиграо са преводом !? Ако знаш у којој се књизи то налази, био бих ти захвалан да ми кажеш ? 

    У сваком случају, за оно остало што пише и што сам прочитао од њега, све могу да потпишем јер ниучему не пориче ставове отаца. 

    Ne mogu da se setim knjige, ako se setim prenecu negde ovde. I nema sanse da je neko tu ista izvukao iz konteksta, jer je tekst bio poveci kad sam ga citao.

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 25 минута, Bokisd рече

    Da, bila je i ova tema, ali meni se bas cini da sam negde citao i sam tekst... :scratch_head:

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 7 часа, Марина Савковић рече

    Узећемо од њега пар десетина ствари из медицине и обуке о здрављу, јер су доста добро објашњене.
     

    i jos par desetina obicnih domacinskih, zivotnih stvari

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 7 часа, АлександраВ рече

    To nije dovoljno i ne umanjuje činjenicu da je prevarant, šarlatan i da se lažno predstavlja kao lekar, da ugrožava zdravlje ljudi, da se bogati na tuđim zdravstvenim problemima, da promoviše izuzetno opasne "tehnike" koje spadaju u domen lažnog lečenja i da je zaista zaslužio najmanje da mu se zabrani da govori o zdravlju. Da je ova država ozbiljna država, odavno bi ga uhapsili.

    ne mozes bioti iskljuciva , ne postoji iskljucivost koja je dobra i koja je sa bogom u frekvenciji, ono sto valja valja, sto ne valja to ne valja, a ne mozes samo jedno odbacivati ili primati, to su toliko banalne stvari da ih razumiju i mala djeca.  to je ista ona ciganija  ko u skupstini srbije, opoziciji ne valja ni jedan amandman vlasti nit obrnuto, bez obzira o cemu se radi, to nije ispravno rasudjivanje. @Марина Савковић  je u pravu, nije red da se sad pravi naivac od nje, telegentne i mozda najobrazovanije osobe na citavom forumu!

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима




    Please sign in to comment

    You will be able to leave a comment after signing in



    Пријави се одмах

×
×
  • Креирај ново...