Jump to content
  • Поуке.орг - инфо
    Поуке.орг - инфо

    Саопштење за јавност Информативне службе Српске Православне Цркве

     

    AVvXsEindwqIKQvNSDjFhDmEbF84wZQSfQ63wVFG

    Примили смо мноштва оштрих протеста и негодовања поводом јучерашње објаве немачке политичарке Виоле фон Крамон, дате после разговора са Епископом диселдорфским г. Григоријем, да у Немачкој не постоји Српска Православна Црква, те смо одговорни да, истине ради, изјавимо: 

     

    Српска Православна Црква постоји у Немачкој, као део једне,  недељиве  аутокефалне Српске Патријашије. Устав Српске Православне Цркве и уредбе важе као и било где на њеном канонском подручју и на теориторији Немачке, а сва црквено-јерархијска тела су обавезна да се по њима управљају. На основу Устава Српске Православне Цркве одговарајуће црквене власти постављају и разрешавају управе свих тела и органа, а Свети Архијерејски Сабор поставља и, по потреби, разрешава епархијског архијереја.    

     

    Информативна служба  Српске Православне Цркве  




    Повратне информације корисника

    Recommended Comments



    пре 25 минута, Вукашин рече

    @Hadzi Vladimir Petrovic Мени je жао Душице како је настрадала. Баш јој није било место тaмо где се нашла.

    Мени је жао ње и проте, али су сами изабрали друштво. А ко је са овима тикве садио... 

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 1 сат, Родољуб Лазић рече

    Било је речи о теби као дуплом агенту у Борбизаверу.

    Наравно, као што сам и ватикански шпијун и патријаршијски, и акакијевски, и артемитски итд. 

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 4 часа, Вукашин рече

    @Hadzi Vladimir Petrovic Мени je жао Душице како је настрадала. Баш јој није било место тaмо где се нашла.

    Није се она тек тако нашла, него је позвана, па пуштена низ воду, отприлике то чека и ову фарму 2.0, љепо смо јој све гпворили.

    пре 3 часа, Zoran Đurović рече

    Мени је жао ње и проте, али су сами изабрали друштво. А ко је са овима тикве садио... 

    Није то само Душица, поп Перо који је исто пребјегао од +Иринеја је добио мислим забрану да служи и ногу из црквеног стана, ћакон Влaадо бивши секретар је на психијатрији, искушеник Ведран се бацио са зида и поломио ноге, неки су побољели, неки умрли, неки добили ногу или премјештај, а неки неизвршава налог Сабора, значи има неки већи аиторитет, дал источни Папа, дал нека теологија у коју се куну а шупљи су ко сир са све линафо доприносима.

    Можда су то неки генијалци али онда су дужни да нам покажу како су дошли до тог закључка, па да видимо.

    Овако то је само понављање приче знаног нам аутора, који је нападао Вучића а циљао Патријарха Иринеја, сад пошто за Патријарха Порфирија не може пити воде да је пао под  Вучићев утицај то се прича преноси на Сабор, јер ту је велики број епископа и ко може сагледати њихове односе са Вучићем, мислим да ни Вучић сам не зна тачно какав је са сваким од Владика, и ето простора за манипулацију.

    И то је то, сувише су глупи да смисле нешто ново и оргинално, наравно нису природно глупи него иду стрампутицом, док Свети Сава "путује без пута и пут се за њим рађа", ови ударили насупрот, да се изузму испод Савиног омофора! 

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 43 минута, Hadzi Vladimir Petrovic рече

    Није то само Душица, поп Перо који је исто пребјегао од +Иринеја је добио мислим забрану да служи и ногу из црквеног стана, ћакон Влaадо бивши секретар је на психијатрији, искушеник Ведран се бацио са зида и поломио ноге, неки су побољели, неки умрли, неки добили ногу или премјештај, а неки неизвршава налог Сабора, значи има неки већи аиторитет, дал источни Папа, дал нека теологија у коју се куну а шупљи су ко сир са све линафо доприносима.

    Мени се јавило за Николицу Приколицу да ће тешко да награише. Као и ови. Био је на ТВХраму и пао заједно са о. Ојадином, пригрлио га Григорије епископ, убацио за саветника Здравка Кривокапића (тамо добио за пар дана држављанство које Џомић није успео годинама да добије, а ни ја га немам, иако рођен тамо и живео до 18 година, а уз то ми родитељи имали држављанство). Сада је назвао Владику Иринеја првим човеком Удбе у СПЦ. А знао је уредно да се пресамићује и само су му пераја вирила из... То је полусвет.   

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 12 минута, Zoran Đurović рече

    Мени се јавило за Николицу Приколицу да ће тешко да награише. Као и ови. Био је на ТВХраму и пао заједно са о. Ојадином, пригрлио га Григорије епископ, убацио за саветника Здравка Кривокапића (тамо добио за пар дана држављанство које Џомић није успео годинама да добије, а ни ја га немам, иако рођен тамо и живео до 18 година, а уз то ми родитељи имали држављанство). Сада је назвао Владику Иринеја првим човеком Удбе у СПЦ. А знао је уредно да се пресамићује и само су му пераја вирила из... То је полусвет.   

    Сједим са попом Пером и изокола након неколико сеанси кажем му у релаксираној атмосфори у кафани, шта ти фвали да мало попустиш +Иренеју, ипак је било лијепих ствари и духовник ти је не мораш мак на конац, кад попу пјена на уста из десног угла, нисам ни слушао шта ми говори, никад то нисам видјео, он не конта, рекох себи шути,  наравно није ме послушао, а било је још вакат.

     

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 6 часа, Zoran Đurović рече

    Наравно, као што сам и ватикански шпијун и патријаршијски, и акакијевски, и артемитски итд. 

    Нешто опасно багујеш. Сад ваљда треба да ти објашњавам да смо се завитлавали итд.итд. Или си се накитио рујна вина па си заборавио шта смо причали? Хајде прати мало "радњу фабуле".

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    Пре сат времена, Родољуб Лазић рече

    Сад ваљда треба да ти објашњавам да смо се завитлавали итд.итд

    Алелуја!!! кад сам вас натерао да се опустите и спрдате и шалите! Ово себи рачунам у правду коју ће Бог препознати и наградити! 

    Морам да признам да сам био маловеран, јер сам у једном моменту помислио да се шалите, али да од вас настану шалџије, признаћеш да је чудо Божије! Зато сам посумњао! :D

    Приметили смо ваше открављивање (нечастиве силе и највеће подвижнике могу да саблазне, зато будите опрезни!:D) кад си поменуо да ми фали "само" смирење и да се не хвалисам, па да када тога не би било, можда бих био подношљив. 

    Видиш, када се особе мало боље упознају, прођу их предрасуде. Не виде само рогове код другог. Зато сам ти био рекао: Дођи и види. - Оно што видесмо и опипасмо, то сведочимо. Слагао бих када бих рекао да нисам веровао у молитву, али док сам био млађи, мислио сам да треба и доста других, пропратних радњи и труда. Ни сада не говорим супрото, него велим да је молитва чудо. Посебно сам одушевљен што стојим ту код св. Петке и Пантелејмона и са њима се молим за људе. Јесте бреме велико, али га не осећам, јер сам у мом свету. Треба да видиш те сузе, страхове, радости и благодарења. И кад се особа преобрати за минут. И после је држи то. Што је описано у Јеванђељу да је Исус исцељивао моментално, то је тачно. Неки су хтели да кажу да је плацебо у питању, или да су ђавоимани само били са психичким сметњама, али ја то одбијам. Јер сам видео превише таквих ствари које се чине у име Исусово. - Господ нас је учинио царевима, иако ништа нисмо заслужили. Дао нам је да будемо његови сатрудници. Шта би пожелео више?   

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 8 часа, Zoran Đurović рече
    пре 8 часа, Вукашин рече

    @Hadzi Vladimir Petrovic Мени je жао Душице како је настрадала. Баш јој није било место тaмо где се нашла.

    Мени је жао ње и проте, али су сами изабрали друштво. А ко је са овима тикве садио... 

    @Вукашин @Zoran Đurović Је л' то наша попадија са форума, што је на вл. Иринеја сиктала? Шта се десило, нисма у току?

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    Пре сат времена, Zoran Đurović рече

    Видиш, када се особе мало боље упознају, прођу их предрасуде. Не виде само рогове код другог

    Па @Родољуб Лазић (Рођу) треба ангажовати у парохији код вас да вам помаже око правних заврзлама, и у чтеца га рукоположити ако се покаже добар. А теби да буде подређен, да се смирава мало...а и теби неће бити лако...за сваки покрет Рођо ти прилази са склопљеним шакама, поглед скрушен и тихо шапуће: Благослови оче!

     

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    Пре сат времена, Zoran Đurović рече

    Алелуја!!! кад сам вас натерао да се опустите и спрдате и шалите! Ово себи рачунам у правду коју ће Бог препознати и наградити! 

    Ти мене натерао да се шалим? Свашта. Па сви који ме знају, знају да сам одувек духовит и да то нема никакве везе са тобом. Зависи искључиво од моје воље и процене да ли и колико има места некаквој шали. Тако да нема потребе да умишљаш. А и вадиш се сада, окрећеш лево и десно, јер је јасно да си у овој ситуацији забаговао. Али нема везе, свима се то дешава. Небитно. 

    А то што се понекад с тобом нашалим не значи да сам променио мишљење у вези свега о чему смо до сада имали полемике. И даље имам исто мишљење и став.

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 23 минута, Ćiriličar рече

    @Вукашин @Zoran Đurović Је л' то наша попадија са форума, што је на вл. Иринеја сиктала? Шта се десило, нисма у току?

    Да, то је та веселница. Експлодирала као експрес лонац. Владика Иринеј им добро вазда чинио, имали код њега части и власти од којих ја немам ни 1%, али се примили на обећања Владике Максима да ће отићи за САД; међутим, закопали се у Херцеговини, слепо веровали, бљували ватру и жуч на Иринеја. Како се све изјаловило и били су изиграни од Максима и покојног Владике Атанасија, ова је отишла у Немачку да ради на надницу. 

    Наравно да им желим свако добро ако се обрате Господу и покају се. 

    Ви сте на овом форуму почаствовани да гледате Јеванђеље уживо. У стимингу. Овде смо вам прорицали и говорили какви су сценарији и шта може да се деси особама кад се опиру Господу. Имате оно моје лудачко пророштво да Амфилохије не зна да неће живети 2 године, и да ће га то онемогућити да направи раскол. Прозиваше ме људи, али сам им рекао да сам казао рок; би годину и по. Помолио сам се Врачима да га узму јер се мучио. И то је било у том моменту. Никакво зло нисам желео тим људима, него сам их само молитвено испратио. 

    Сада имамо рецидиве тих идеја, и ти људи ће страдати јер се не желе узети у памет. Бог не ради на силу. И Бог ми је сведок да сам их оплакао. Све до последњег. Душу сам пролио и за Максима и за Григорија, али... Обесхрабрен сам да ће се узети у памет.   

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 7 минута, Zoran Đurović рече

    Овде смо вам прорицали и говорили какви су сценарији и шта може да се деси особама кад се опиру Господу.

    Свашта си ти причао и прорицао. А помињеш ону половину која ти одговара. Прорицао си да ће од маја прошле године да се нормализује живот у вези са короном.  И причао за Амфилохија, а и за Јоианикија,  свашта, што пас с маслом не би појео. Ајде, батали. Поново си у "ја па ја" моду. Много је то досадно.  

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 11 минута, Родољуб Лазић рече

    А то што се понекад с тобом нашалим не значи да сам променио мишљење у вези свега о чему смо до сада имали полемике. И даље имам исто мишљење и став.

    У то не сумњам. - Имао сам студенте зилоте који се не могу уздржати да се не насмеју на неке моје пошалице током предавања, а онда себе гризу за усне. 

    Да сам забаговао, то сам ти признао и објаснио, ако можеш да укачиш и зашто. 

    Да си пак неповратно проклизао у "моју јерес", то је факат и то више не можеш да поправиш. Ниси више исти човек. Примио си Авин жиг, јер ниси послушао: Са човеком јеретиком... 12:smeha:

    Овде су предлагали да ми постанеш помоћник, али ћу те примити као помоћника помоћника. Мора да прођеш чистилиште. 

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 1 минут, Zoran Đurović рече

    У то не сумњам. - Имао сам студенте зилоте који се не могу уздржати да се не насмеју на неке моје пошалице током предавања, а онда себе гризу за усне. 

    Да сам забаговао, то сам ти признао и објаснио, ако можеш да укачиш и зашто. 

    Да си пак неповратно проклизао у "моју јерес", то је факат и то више не можеш да поправиш. Ниси више исти човек. Примио си Авин жиг, јер ниси послушао: Са човеком јеретиком... 12:smeha:

    Овде су предлагали да ми постанеш помоћник, али ћу те примити као помоћника помоћника. Мора да прођеш чистилиште. 

    Де, не празнослови, леба ти...

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 1 минут, Родољуб Лазић рече

    А помињеш ону половину која ти одговара.

    Објаснио сам ти већ зашто сам "дворски" прорицао о корони. Да је посреди била жеља. То имаш у свих пророка. Ваља храбрити људе. Таква је сва апокалиптичка литература. Треба разумети жанр. - Када и видим да ће особа да умре, а дошла је она или други да се моле за њега, дајем им наде, без обзира што знам да је већ тај код Господа. Није се десило да не знам ко ће живети а ко не, али су ретке ситуације када кажем људима да ће умрети. - Тако сам рекао мом шураку, када ме је молио да се молим за ташту, да ће она умрети, а он је рекао да прегризем језик. И умрла је то вече. - Мојој жени сам рекао да оде за Краљево јер је сахранила своју мајку па да сахрани и моју, јер је тамо. Никаквих назнака није било да ће моја мајка умрети, али оде у краљевачку болницу, ставише жену од короне која их све зарази и моја мајка умре, а моја жена је сахрани. - Све су то јасне речи, али их говорим онима који могу да носе. За моју мајку сам се помолио да умре са савршеним миром. Као што сам теби рекао да ћеш живети до 84 или колико већ (не сећам се сада тачно година), не би ли се дозвао памети.      

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима




    Please sign in to comment

    You will be able to leave a comment after signing in



    Пријави се одмах

×
×
  • Креирај ново...