Jump to content
  • Поуке.орг - инфо
    Поуке.орг - инфо

    Саопштење за јавност Информативне службе Српске Православне Цркве

     

    AVvXsEindwqIKQvNSDjFhDmEbF84wZQSfQ63wVFG

    Примили смо мноштва оштрих протеста и негодовања поводом јучерашње објаве немачке политичарке Виоле фон Крамон, дате после разговора са Епископом диселдорфским г. Григоријем, да у Немачкој не постоји Српска Православна Црква, те смо одговорни да, истине ради, изјавимо: 

     

    Српска Православна Црква постоји у Немачкој, као део једне,  недељиве  аутокефалне Српске Патријашије. Устав Српске Православне Цркве и уредбе важе као и било где на њеном канонском подручју и на теориторији Немачке, а сва црквено-јерархијска тела су обавезна да се по њима управљају. На основу Устава Српске Православне Цркве одговарајуће црквене власти постављају и разрешавају управе свих тела и органа, а Свети Архијерејски Сабор поставља и, по потреби, разрешава епархијског архијереја.    

     

    Информативна служба  Српске Православне Цркве  




    Повратне информације корисника

    Recommended Comments



    пре 5 часа, slovoA рече

    то је једна произвољна констатација, пуко прикупљање поена о својој личној "правовјерности"

    Sta je prikupljanje poena, izlazak ep Dobrijevica na Novu S i price o tome kako je on zapravo inicirao poteze SASinoda i izjava Kara Mladje da Vucic napada ep Dobrijevica, jer je toboze branio episkope Grigorija i Maxima???

    Da nisam mozda ja izasao u medije da pricam neistine takve vrste???

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 7 часа, slovoA рече

    Прво, не потврђује то ништа, то је једна произвољна констатација, пуко прикупљање поена о својој личној "правовјерности" - да не кажем, муслиманству.

    Ronaldinjo се преиграо, па је на крају самог себе као Шестић предриблао. Грех је што те плаћа парама верног народа. Све што је апсурдно, вама је блиско. Вилотић тужи Великом црквеном суду Синод! Забавна сте дружина:)))  

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 3 часа, Zoran Đurović рече

    Ronaldinjo се преиграо, па је на крају самог себе као Шестић предриблао. Грех је што те плаћа парама верног народа. Све што је апсурдно, вама је блиско. Вилотић тужи Великом црквеном суду Синод! Забавна сте дружина:)))  

    Murinjo je potpuno van terena, ali nema nikog da mu kaze, evo pokusace jos Nikola Nikic

     

    Da li se salis za Vilketa?

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 41 минута, DemijanBG рече

    Tuga.

    Gledamo to godinama, уживо и виртуелно, okrecu se protiv SPC i raspadaju se po savomima, nestaju kao sto se пуж рашчиња, топе се као восак на домаку огња, и настављају да кидишу.ne_shvata

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 5 часа, The Godfather рече

    Nisi ti uzeo iz crkve, vec onaj koji te placa 

    А за шта ме плаћају? Да кажем, као што сам рекао, да неће бити новог раскола у СПЦ? А ако и буде, да због тога нећу ликовати. 

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    @slovoA Ne znam za sta te placaju, to ti najbolje znas, sigurno te ne placaju da pises gluposti i nazivas ljude koji prezentuju cinjenice muslimanima i pravovercima u pogrdnom smislu, a mozda te zapravo za to placaju, jer nemas kapacitet da argumentovano odgovoris na lazni istup ep Dobrijevica na NOVOJ S i istovremeno potezanje Makedonskog pitanja od str Fanara - osim da napises da je u pitanju slucajnost i da se nama sve to samo sneva i prividja, jer eto - zeljni smo paznje!

    Iskreno - ja ti ne bih dao ni dinara, jos bih te penalizovao, jer vise stete nanosis poslodavcima - nego koristi!

    A raskola naravno nece biti - jer SPC to nece dozvoliti, a ne zato sto si ti tako napisao!!!

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    @The Godfather Ниси, лоло, жељан пажње, већ тога да будеш у праву. И то ти је битније него све ово што се дешава у Цркви. О том "правовјерству" причам.

    А што се тиче мојих "послодаваца", не знам шта бих још рекао. Могу ти једино пожелити да се нађеш на тој истој платној листи, на којој сам и ја. Али онда ћеш се морати сам сналазити, чак и у Цркви, бићеш "сирак тужни, без нигђе никога", на којег Христос никако да погледа.

    А можда и гријешим ту, можда тек тад и тек тако нисмо без нигђе никога? 

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 19 минута, slovoA рече

    Ниси, лоло, жељан пажње, већ тога да будеш у праву.

    Kako sad nisam zeljan paznje, a malopre sam bio?! Nikom nije stalo do toga da bude u pravu povodom gore pomenutih stvari, jednostavno - zakljucci se sami namecu ( da ne krecem opet sad pricu iz pocetka, ispricana je mnogo puta ovde na forumu )

    Podlegao sam tvojim provakacijama kojima si sveo raspru na licni nivo, elem - ne cuh, odnosno ne procitah ni rec od tebe povodom live ukljucenja uvazenog ep Dobrijevica na NOVOJ S i iznetim neistinama da je sve uradjeno na njegovu inicijativu i da je napadan konstantno iz razloga, jer je branio episkope Maxima i Grigorija.

     

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 8 минута, The Godfather рече

    Kako sad nisam zeljan paznje, a malopre sam bio?!

    Ниси ни малоприје био, не знам откуд ти то? Та потврда "правовјерности" о којој причам, нема никакве везе с тим! "Муслиманство" је озбиљна болест, а не неки психолошки моменат.

    А ко је расправу свео на лични ниво, називајући оног другог "плаћеним" и за глупост, на то питање нема потребе да одговараш.

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    @slovoA ti bolujes od amnezije, raspru si na licni nivo sveo ti - govoreci o prikupljanju poena, nazivajuci me/nas - pravovercima u pogrdnom smislu i muslimanima, ali pustimo sada to, odgovori na pitanje molicu lepo - izjasni se o istupu ep Dobrijevica na NOVOJ S i neistinama koje je izrekao - da je on inicijator svih poteza koje je povukao SASinod, treci put pitam, svaki put izbegavas odgovor i zavlacis za Goles planinu...

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 7 часа, slovoA рече

    А за шта ме плаћају?

    Да пишеш противу Синода и како су дошла посњедња времена, те да мора ћи за Христом, и да се морају вући радикални потези, и сл, горе писано, што не да није нико заборавио него ти се то биљежи као грјех, и неће ти се лако халилити.

    пре 4 часа, slovoA рече

     

    Само ти удри по СПЦ па ћеш се усрећити и у овом и оном вјеку, ви сте новоусташе из наших њедара, стари процес стара прича, одисеја.

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    Страшно лукавство се наврзло на Србе. На пример овај Ђорђевић из емисије, сада је у налету Мила Ђукановића из деведесетих. Нема шта неће одглумити, довести превару до савршенства.

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    Треба уочити како антисрби могу бити и Срби и православни, само им је кривац за све ,,Београд". Такве је пустио превише близу себе и блаженопочивши м.Амфилохије. На крају ће такве варалице да пођу за Фанаром само да би ,,Београд" био изопштен.

    Појава Вучића увела је пометњу у антисрпске планове, јер јачање ,,Београда" мало ко је очекивао. Када је Вучић пре пет година боравио у Америци са својом ћерком, када је разговарао са лицима из ,,дубоке државе" и пренео намере ,,Београда", буквално је мало фалило да заврши као ,,Кашоги".

     

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 3 часа, Milan Nikolic рече

    Треба уочити како антисрби могу бити и Срби и православни, само им је кривац за све ,,Београд".

     

    пре 3 часа, Milan Nikolic рече

    На крају ће такве варалице да пођу за Фанаром само да би ,,Београд" био изопштен.

    Nista za dodati i oduzeti, upravo tako, tuzno, ali istinito!!!

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима




    Please sign in to comment

    You will be able to leave a comment after signing in



    Пријави се одмах

×
×
  • Креирај ново...