Jump to content
  • Поуке.орг - инфо
    Поуке.орг - инфо

    Саопштење за јавност Информативне службе Српске Православне Цркве

     

    AVvXsEindwqIKQvNSDjFhDmEbF84wZQSfQ63wVFG

    Примили смо мноштва оштрих протеста и негодовања поводом јучерашње објаве немачке политичарке Виоле фон Крамон, дате после разговора са Епископом диселдорфским г. Григоријем, да у Немачкој не постоји Српска Православна Црква, те смо одговорни да, истине ради, изјавимо: 

     

    Српска Православна Црква постоји у Немачкој, као део једне,  недељиве  аутокефалне Српске Патријашије. Устав Српске Православне Цркве и уредбе важе као и било где на њеном канонском подручју и на теориторији Немачке, а сва црквено-јерархијска тела су обавезна да се по њима управљају. На основу Устава Српске Православне Цркве одговарајуће црквене власти постављају и разрешавају управе свих тела и органа, а Свети Архијерејски Сабор поставља и, по потреби, разрешава епархијског архијереја.    

     

    Информативна служба  Српске Православне Цркве  




    Повратне информације корисника

    Recommended Comments



    И још једна ствар.

    Моје је да гледам добронамерно, Синод и Сабор су ту да решавају, а наше НИЈЕ да тумачимо међуредне и сублиминарне поруке. Ценим само речено, од оног ШББ КББ само боли глава. Ко није сведок нека се не уплиће да не збуњује ионако слуђен народ на и око форума...

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 44 минута, Поуке.орг инфо рече

    Апсолутно не читам... Не занима ме... пратимо пријаве, ако их има... а нема их. 

    Ал смо формални... а шта је ово што сам овде написао него пријава?

    Добро, ево сад ћу и званично. Са печатом и потписом, или без?

     

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 13 часа, Onufrije рече

    ово везе нема са мозгом. Колико је глупо види се да се сам Еписикоп позива на сопштење Синода. 

    Само недобронамерним људима није јасно да у твиту није било говора о устројству цркве, и да се негира постојање СПЦ.

    Твит је одговор на оптужбу да је СПЦ испостава Руске државе, руског утицаја. И јасно је речено да у том контексту не постоји the "SPC", да не постоји таква СПЦ, каквом је замишљате, једнообразна чврста, крута установа. Разговарајте са владиком Григоријом и видећете да он није Путинов човек, агент КГБ-а.

    Дакле, речено је да не постоји таква СПЦ, јединствена, као испостава Руског утицаја (државног, КГБ).

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 22 минута, Ђорђе Р рече

    Само недобронамерним људима није јасно да у твиту није било говора о устројству цркве, и да се негира постојање СПЦ.

    Твит је одговор на оптужбу да је СПЦ испостава Руске државе, руског утицаја. И јасно је речено да у том контексту не постоји the "SPC", да не постоји таква СПЦ, каквом је замишљате, једнообразна чврста, крута установа. Разговарајте са владиком Григоријом и видећете да он није Путинов човек, агент КГБ-а.

    Дакле, речено је да не постоји таква СПЦ, јединствена, као испостава Руског утицаја (државног, КГБ).

    Е, вала, ово си га тако срочио, свака ти част. Тома Фила ти је до колена. Што кажу Италијани - се нон е веро, е бен тровато. Где си само то успео да пронађеш, живо ме занима?

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 11 минута, Родољуб Лазић рече

    Е, вала, ово си га тако срочио, свака ти част. Тома Фила ти је до колена. Што кажу Италијани - се нон е веро, е бен тровато. Где си само то успео да пронађеш, живо ме занима?

    Ако мислиш да сам неки адвокат владике Григорија, вараш се. У тим неким поделама, ако постоје, сам на страни владике Иринеја.

    Члан the уз име означава тај, такав. А на шта се односи одредница се види из контекста. Контекст је да је СПЦ испостава Руских хегемонистичких претензија. Та (таква) СПЦ не постоји, где се мислим сви слажемо. А то што таква СПЦ не постоји, не значи да не постоји СПЦ као установа, нити је то ико рекао.

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 20 минута, Ђорђе Р рече

    А то што таква СПЦ не постоји, не значи да не постоји СПЦ као установа, нити је то ико рекао.

    Јесте, не би залдо Владика звао Виолу да побрише твит.

    Иначе, његова еклисиологија је као и ова од наших америчких владика који су сада на саслушавању.  

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 35 минута, Zoran Đurović рече

    Јесте, не би залдо Владика звао Виолу да побрише твит.

    Иначе, његова еклисиологија је као и ова од наших америчких владика који су сада на саслушавању.  

    Зашто је обрисан твит не знам. Шта су они причали не знам.

    Знам шта је у твиту писало, а то је да не постоји таква "СПЦ". Медији су то "превели" као да се ту негира постојање СПЦ. Све после тога је чист апсурд: СПЦ каже ми постојимо. Епархија каже СПЦ постоји. Супер, само се у твиту то није негирало. Ал добро, добили смо потврду да се сви слажемо да СПЦ постоји.

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    Саопштење је помало чудно-оштро. Посебно његов крај који се могао избећи или преформулисати а да смисао остане исти. Сапштењем се неком шаље порука. Ја се надам да се не шеље вл. Григорију, ем што то он сам зна, ем што некако не верујем да је негирао СПЦ.

    Мислим да је владика имао добре намере...али своје лично мишљење сам ставио под сумњу, јер свашта је било па свашта мож' и да буде. Ипак у мом мишљењу преовладава владикина добронамерност. Е о том хожу мало...

    Недавно је нека ЕУ-комесарка - ове шкораве бабе, са којима нико више неће да се секса, исфрустриране су најпоасније - изјавила како не треба да се помиње Божић јер сви нису хришћани у ЕУ, то тобож вређа, те да би требало говорити "празнични период" или "празници"...тако нешто.

    Какве везе има вл. Григорије са тим? Никаве, него он је помало (више) речит човек, и има дар дипломатије, а на наш нард и Цркву је много клевета и светске проганде сручено - треба са тим бабетинама причати. Треба...нема друге. Е сад, неће то зауставити њихову политику, јер оне не кроје политику, оне се само "умреже" у гополитку какве Билдберг групе и фурају агенду...него ако смо по страни - нема нас нигде. Ем пропаганда, ем предрасуде ужасне, и ако се не разговара и не објашњава њима - леле нама.

    Свет је излудио, лаж седи на пијадесталу истине...пример Русија покреће восјку у својој земљи, а НАТО покреће војску и ставља на руске границе и говори "ви сте опасност". Наслониш човеку пиштољ на чело, откочиш га и говориш "ти си опасност"...лудило мозга. Лажи се нико више и не противи, она се једноставно прихвата од мејнстрима и шири даље...

    Ова "зеленашица" је жесток србомрзац...владика је интелигентан човек и мислим да је покушао да је мало "омекша"....сад испаде како испаде...немам појма. Са друге стране - то морам да кажем - владика је сада у Немачкој, што не проба да критикује тамношње власти за поједине пропусте, како то чињаше по Србији? Неће моћи...како год...треба разговарати и лобирати и причати истину и представљати се оваквим шкоравим бабама - али бескомпромисно...има то утицаја великог. Шта је владика хтео и шта (ни)је успео - не бих знао.

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    Твит је одговор на оптужбу да је СПЦ испостава Руске државе, руског утицаја. И јасно је речено да у том контексту не постоји the "SPC", да не постоји таква СПЦ, каквом је замишљате, једнообразна чврста, крута установа. Разговарајте са владиком Григоријом и видећете да он није Путинов човек, агент КГБ-а. ж

    :aplauz: Ха ха која маштовита конструкција.  А Синод су глупаци не знају енглескe чланове a, и the:D

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима




    Please sign in to comment

    You will be able to leave a comment after signing in



    Пријави се одмах

×
×
  • Креирај ново...