Jump to content
  • александар живаљев

    Писмо митрополита Амфилохија митрополиту Онуфрију, предстојатељу УПЦ

    Одељење спољашњих црквених веза УПЦ објавило је данас на свом сајту писмо које је митрополит црногорско-приморски Амфилохије упутио митрополиту кијевском Онуфрију.

    У писму се објашњавају околности сусрета митрополита Амфилохија са представником "ПЦУ" Евстратијем Зорјом у Цетињском манастиру.

    Митрополит наводи да је био обеспокојен "саслуживањем" црногорског расколника Бориса Бојовића са митрополитом француским Емануилом и јерархијом "ПЦУ" 25. маја о.г. у Кијеву. Због тога се обратио васељенском патријарху Вартоломеју, након чије интервенције је добио и извињење митрополита Емануила и поглавара "ПЦУ" Епифанија Думенка, које је на Цетиње донео Зорја.

    О свему томе одмах је обавештен патријарх српски Иринеј и чланови Синода СПЦ на седници 26. јуна о.г.

    Митрополит Амфилохије је поновио митрополиту Онуфрију да је позиција СПЦ о украјинском питању непромењена, и да она, као и већина Помесних цркава, тражи свеправославно решење, које би уважило факт да је Руска православна црква мајка православног народа Украјине.

    Page_1.jpg

    Page_2-720x1024.jpg




    Повратне информације корисника

    Recommended Comments



    пре 26 минута, Kajzer Soze рече

    Братије,

    Шта после овога није јасно? Митр.Амфилохије је објаснио зашто је примио Украјинске расколнике, јасно и гласно.

    У ствари, ако пажљиво читаш, написао је о чему су разговарали (без неких детаља које су расколници навели ако се добро сећам). Није написао зашто их је примио тј. зашто су имали протокол као да су канонска Црква а не глумци расколници, и тиме им непотребно дао на значају.

    Баш због тог придавања на значају расколницима имамо (тек) сада ово писмо. Јер чему оно ако је то била сјајна и феноменална дипломатска акција? Онуфрије није  знао за ту сјајну акцију па мора да му се (тек сада) црта?
     

    пре 4 минута, ana čarnojević рече

    on mora da napise posebno pismo za Pouke... i da odgovori na sva pitanja i nedoumice

    Уопште не мора, далеко било, али ни људи којих се то тиче не морају да се одрекну својих питања и недоумица. Све испитујте добра се држите, рече ап. Павле.
     

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 1 минут, ana čarnojević рече

    Vladane brate sta da ti kazem...ti si danas nasao osam spinova u dve prostoprosirene recenice.

    ispituj ti, dobro je to...

    Седам драга сестро, седам... :)  А и шта сам ја крив што је човек имао инспирацију да ме опањкава? jooojНаишло му, не замерам, шта ћеш...
     

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    Оно што је назанимљивије јесте да је Амфилохије толико бахат, да мисли да ће му све проћи, па не обраћа пажњу на детаље.

    Хронологија иде овако, по до сада доступним информацијама.

     

    Прво се у суботу  22. јуна чуо с Епифинијевцима, договорио састанак да дођу у уторак 25. јуна, то је рекао сам Зорја Евстратије Украјинац.

    у понедељак 24. јуна Епифаније му је написао писмо, тако пише на писму

    25. јуна у уторак је био састанак са Евстратијем

    26. јуна је био Српски Синод на коме је он наводно известио  о свему.

    Амфилохије тврди да се он жалио Вартоломеју, да је Вартоломеј наредио Епифанију да пише писмо (кад?) и да му је Зорја донео писмо.

    На страну све нејасноће у датумима, јасно је да постоји жива комуникација са Фанаром, мимо Београда.

    Постоји  такође вероватноћа да је Зорја слагао да се договорио у суботу да се сретну у уторак. Међутим, шансе за то су мале.

     

    Писање писма на руском је тотално бесмислено. То једино он и Иринеј раде, јер мисле да могу испресионирати некога познавањем матерњег језика. Међутим, испадају бедници, јер је пракса да се пише на свом језику плус превод. Није ни Вартоломеј писао Милу на "матерњем", нити је Епифаније писао на српском. Ови наши као деца улизице учитељици у школи, види шта ја знам.. Ко нас води, добри смо.

    Осим тога, писање писма након што су те сви провалили, и развукли по форумима је бедно. И то са 3 недеље закашњења. Могао му је послати писмо у на Божић.

     

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    @Bubu Затечен сам, за потпуно новог члана очекивао сам да прочитам текст новог трола, али, ето, има људи који се потруде да ову причу сместе у смислен и хронолошки оквир. Добродошао.

     

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 1 минут, Kajzer Soze рече

    Ovaj Bubu je Djurovicev trol

    Јесте, види се, у целој поруци га хвали и брани, исто је исхвалио и Иринеја, а о Амфилохију какве је све гадости рекао (или рекла, извињавам се ако грешим) то је тек страшно... Ботовима :) 
     

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    @Bubu Видим да се смејеш па да се оградим и извиним ако сам погрешно претпоставио да си мушко. Не мораш ти да се изјашњаваш о свом полу, наравно, него чисто да не испадне да правим неке разлике, да ме неко не тужи случајно :) 
     

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 32 минута, Bubu рече

    Оно што је назанимљивије јесте да је Амфилохије толико бахат, да мисли да ће му све проћи, па не обраћа пажњу на детаље.

    Хронологија иде овако, по до сада доступним информацијама.

     

    Прво се у суботу  22. јуна чуо с Епифинијевцима, договорио састанак да дођу у уторак 25. јуна, то је рекао сам Зорја Евстратије Украјинац.

    у понедељак 24. јуна Епифаније му је написао писмо, тако пише на писму

    25. јуна у уторак је био састанак са Евстратијем

    26. јуна је био Српски Синод на коме је он наводно известио  о свему.

    Амфилохије тврди да се он жалио Вартоломеју, да је Вартоломеј наредио Епифанију да пише писмо (кад?) и да му је Зорја донео писмо.

    На страну све нејасноће у датумима, јасно је да постоји жива комуникација са Фанаром, мимо Београда.

    Постоји  такође вероватноћа да је Зорја слагао да се договорио у суботу да се сретну у уторак. Међутим, шансе за то су мале.

     

    Писање писма на руском је тотално бесмислено. То једино он и Иринеј раде, јер мисле да могу испресионирати некога познавањем матерњег језика. Међутим, испадају бедници, јер је пракса да се пише на свом језику плус превод. Није ни Вартоломеј писао Милу на "матерњем", нити је Епифаније писао на српском. Ови наши као деца улизице учитељици у школи, види шта ја знам.. Ко нас води, добри смо.

    Осим тога, писање писма након што су те сви провалили, и развукли по форумима је бедно. И то са 3 недеље закашњења. Могао му је послати писмо у на Божић.

     

    I, sta na kraju posle svih analiza....sta, Amfilohije priznaje tu 'UPC', koja je poenta... i ovaj jezik koji koristis bre brate za episkope crkve a prva ti poruka na forumu,.... mislim ono lepo si kreno' :dobro: :D,....bedno, bednici, ulizice, bahat, ne_shvata..... 

    "Митрополит Амфилохије је поновио митрополиту Онуфрију да је позиција СПЦ о украјинском питању непромењена, и да она, као и већина Помесних цркава, тражи свеправославно решење, које би уважило факт да је Руска православна црква мајка православног народа Украјине."

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 8 минута, Bokisd рече

    I, sta na kraju posle svih analiza.

    У Црну Гору се за такве као ти говорило: Не умије ни вола у гузицу да убоде!

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    Проблем је што се не поклапају датуми, и проблем је што по Уставу СПЦ, Патријарх представља Цркву и има комуникацију са другим Црквама, Државом итд, а не "Глава" још увек непроглашене Православне цркве у Црној Гори. По СПЦ Уставу, Амфилохије је само један од четри потпуно равноправна епископа тамо, никакав поглавар, предстојатељ или било шта.

    Поп који комуницира са неким другим владиком јада му се, и преноси шта се дешава у Епархији, обично се сматра шпијуном и надлежни епископ га мрзи и прогони. Сабери два и два.

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    Ја се њему не обраћам упоште, он се зове Амфилохије, нисам му ја дао име. У интернет комуникацији је потпуно нормално да се људи називају именима, а не титулама.

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 10 минута, Zoran Đurović рече

    У Црну Гору се за такве као ти говорило: Не умије ни вола у гузицу да убоде!

    Pa, sta, koja je poenta,.... muva nesto i to je dokaz da ce na kraju da prizna ovu tkz. 'UPC'..... ili  ce da napravi raskol, da ce da odcepi Mitropoliju, da ce da pravi paralelni sinod,.... da li to sledi iz ovog pisma i rekonstrukcije... pravo da ti kazem nisam ni procitao tacnu rekonstrukciju, potpuno nebitna za pricu,.... javio se Amfilohije i napisao da je Onufrije deo RPC i da samo sve Pravoslavne crkve mogu da nadju i svepravoslavno resenje, sto je na kursu nase SPC.... i, no problemo'....

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 4 минута, Милан Ракић рече

    Tvoj drug?

    Poznanik?

    пре 2 минута, Bubu рече

    Ја се њему не обраћам упоште, он се зове Амфилохије, нисам му ја дао име. У интернет комуникацији је потпуно нормално да се људи називају именима, а не титулама.


    А и имали смо овде и неке које су тврдиле да су јако блиске и у непосредном окружењу митрополита и имале су приближно директне информације... Можда је и ова блиска том окружењу па онда може мало и да се опусти у писању у њему...
     

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима




    Please sign in to comment

    You will be able to leave a comment after signing in



    Пријави се одмах

×
×
  • Креирај ново...