Jump to content

Напади црквених расколника на Епископе и свештенике СПЦ

Оцени ову тему


Guest - . . .-

Препоручена порука

  • Гости

А св. Петар Цетињски 1804 год. пише архим. Арсенију Гаговићу:

И не чудите се мој драги оче архимандрите. Ми смо Срби такови, не знадемо нити хоћемо знати друго,

нако један другога гонити и у безчест постављати, и што који више ради за добро општенародње, то се више завист против њега вооружава, јер у српском народу, као и у греческом, гордост царује.

Као да нам је јуче ово написао.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 135
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Za razmišljanje...

Svetislav Basara, Press, 24. 10. 2010

I pravoslavlje i pravoslavna crkva su u velikoj krizi. Ali to uopšte nije razlog za zabrinutost: i pravoslavlje i crkva treba da budu u krizi. Mnogi su zabrinuti zbog sukoba u našoj crkvi, ja ih, međutim, vidim kao veoma dobru stvar. Kriza izvorno ima sasvim drugo značenje od onoga koje se uvrežilo. Kriza - to je sud, razlučivanje, razdvajanje žita od kukolja. Rekao bih da patrijarh Irinej i jedna grupa episkopa imaju nameru da se obračunaju sa etnofiletizmom koji je crkvu i doveo na ivicu raskola. U teološkom smislu, etnofiletizam je konfuzija: posvećenje profanog i obesvećenje svetog. Pa tako, kada neki arhijereji kažu "sveto Kosovo", oni dobijaju aplauze ekipe iz NSPM-a i simpatije bivših komunista, ali time izazivaju korektivni Božiji gnev. Ovo treba upamtiti: kada se crkva oporavi i vrati svom poslanju, oporaviće se i cela Srbija.

http://www.pressonline.rs/sr/vesti/vesti_dana/story/138064/Svetislav+Basara%3A+Karleu%C5%A1in+udarac+u+jaja+mladoturske+%C4%8Dar%C5%A1ije.html

Radujem se svakom jutarnjem svetlu... :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Vec duze vreme pratim i ovaj forum i ''drugi tabor'' i jos nemam formiran stav o svemu.

Upada mi u oci napadno ignorisanje i jedne i druge strane kada se govori argumentovano, i kada se iznose jasne informacije i cinjenice.

Nije mi jasno zasto je otvorena ova tema kada su na to navodno pismo sumnjicavi svi, od urednika tih FB stranica, do clanova tih grupa, a o forumima tipa Ihtus da i ne pricamo.

Na to ne daje niko tamo ni 5 para.

Oni uzimaju vase gluposti i to komentarisu, vi uzimate njihove gluposti i to komentarisete, a ono ozibljno se zaobilazi.Na toj famoznoj grupi, postavili su mnogo albuma, ali jedan je jako provokativan i voleo bih kada bi se rasprava i tamo i ovde vodila oko takvih skandala.

Tamo su me banovali sa moga profila, sada sam na laznom i videcu koliko cu izdrzati.

Da li neko ima komentar na ovaj njihov album, i da li neko poznaje bolje situaciju o kojoj je rec:

Ujak i sestric

ОБАВЕЗНО ПРОЧИТАТИ ТЕКСТ КОЈИ ПРАТИ ОВАЈ АЛБУМ, и текстове испод фотографија.

Браћо и сестре, коловођа медијског линча владике Артемија је вл.Иринеј(Мирко) Буловић, епископ Бачки.

Он стоји на челу свих битнијих установа СПЦ:

1.Декан је Богословског факултета у Београду,

2.Члан Синода СПЦ-е(у задња 4 мандата је 4 пута члан),

3.Председник је комисије за односе са другим верским заједницама,

4.Портпарол је СПЦ.

5.Главни уредник листа "Православље"

Од како је постао епископ, своју моћ црпи из БЛИСКОСТИ СА СВИМ ВЛАДАЈУЋИМ СТРУКТУРАМА!

Као омиљени епископ Мире Марковић, био је радо виђен гост на канабчету код Слободана Милошевића и лични пријатељ са Михаљом Кертезом,пок. Бошком Перошевићем, Радованом Панковим, Јовицом Станишићем, Недељком Шиповцем, и све их је китио граматама, ордењем, и хвалоспевима.

У једном таквом хвалоспеву поменутој господи(или друговима), учествовао је у предизборној кампањи за изборе, док је Милану Парошком(тада популанром политичару опозиције) забранио да носи икону на славској литији око Храма у родној Турији, јер "су избори близу", и тиме показао двоструке аршине и приврженост ВЛАСТИМА.

Као такав имао је једини(од свих владика) приступ свим медијима у Србији(као и сада)

У време када је Милошевић држао Цркву на одстојању, вл.Иринеј је добио своју емисију на ТВНС "Буквар Православља" која је била све, само не буквар, и врвела је од интелектуалистичких и елитистиких неутралних фраза.

Термин "црвени владика" за владику Иринеја је обилато користио, управо владика Атанасије(купујући поене међу народом као неко без длаке на језику) када га је оптуживао да је манипулацијом са Патријархом - издејствовао потпис патријарха у Добановицма - Милошевићу за Дејтон.

Још виталан Патријарх те 1995те године је ипак успео да му се супротстави и ПОВУЧЕ потпис, али му је владика Иринеј увек био сенка, од које није могао да побегне буквално до ВМА и упокојења.

Његова повезаност са властима и Кертезом може се разумети када се види однос Његовог рођеног сестрића Мирка(ујаково име) Хаичара Милићевића из Суботице са СПС полицијом и царином.

Наиме владика има две сестре - једна удата у Станишић за Мађара, а друга за србина са Косова, Милићевића у Суботици, који је одани титоиста.

Мирко је био вођа хулиганско-разбојничке групе "Хаичари" у Суботици, од које су сви зазирали, јер су сејали страх и трепет по граду.

И данас ако било кога у Суботици питате ко је Мирко Хаичар, Суботичани старији од 15 година ће вам тихо одговорити: пазите се њих.

Али само ретки знају да је то владикин сестрић.

Углавном су се бавили "утеривањем дугова" и изнудама, и нико није хтео да има посла са њима...а такав посао увек прате сочне приче и митови и легенде.

Мирко Хаичар Милићевић је са групом својих разбојиника био задужен за нека изборна места у ноћи судбоносних избора, када је Милошевић пао, 23.септембра 2000те године.

Он је са својим разбојницима упадао по мађарским местима око Суботице и Палића и односио кутије са гласовима, уредно их враћајући, када су листићи замењени..пред ћутљивим и уплашеним "контролорима"...

Неки чланови изборних комисија су запрепашћени одбијали да потпишу записнике...али нико није имао храбрости да им се супротстави.

Ту "операцију" је водио и контролисао, нико други до члан ОО СПС-а и начелник СУП-а Суботица Радован Кнежевић, који је уочи 5.октобра наредио полицајцима на јавном састанку, да пуцају у гуме аутобуса - који крену за Београд ујутро.

Већ наредне вечери 5.октобра увече, и рано јутро 6.октобра, био је код Душана Михаиловића и као прави превртач постао веран новим властима.

Неколико месеци после, Ђинђић га је на предлог својих "сарадника", поставио за ДИРЕКТОРА УПБОКА(управа за борбу против организованог криминала).

За оданост свом шефу - начелнику, Мирко хаичар је имао привилегију да обавља разне послове са царином, код другог шефа - Михаља Кертеза, човека који је добио од Мирковог ујака Иринеја(Мирка) Буловића неколико грамата и похвала за своје ктиторске подухвате према Епархији, храмовима и самом владици Иринеју.

Наиме, Кертез је као вид помоћи поклонио појединцима и установама(уочи судбоносних избора), неколико десетина, или стотина аутомобила.

Та куповина гласова се одвијала тако што Михаљ КЕРТЕЗ као управник царине нареди да се заплене аутомобили "без папира" и са "ВУ и БМ" таблама и исте поклони.

Један од оних који су добили аутомобиле са царине је и Владика Иринеј и манастир Ковиљ, тј арх намесништво Новосадско.

Владика се свог аутомобила брзо ратосиљао после 5.октобра продајом градоначелнику Србобрана, а комби ВИТО који су за потребе епархије возили свештеници и монаси, је НЕСТАО испред ПАТРИЈАРШИЈЕ У БЕОГРАДУ.

Наравно све је брзо заборављено, а владика је постао омиљен код нових власти.

Следећи ујаков пример, сестрић Мирко је врло брзо постао угледан грађанин, јапијевског изгледа(завршава финансије), који учествује у приватизацији са свим слобиним и досовским тајкунима, и купује по Суботици и шире.

Шта је купио, видећете у албуму испод фотографија.

Остаје нејасно, да ли је ујак био добар са властима и Кертезом због сестрића, или сестрић због ујака..(или је то само породична склоност према властодршцима или глобалистичкој идеологији)

ПИТАЊЕ ЗА ВЛАДИКУ ИРИНЕЈА БУЛОВИЋА: ДА ЛИ СТЕ ИСПУНИЛИ ХРИСТОВУ ЗАПОВЕСТ И ОБИШЛИ СУЖЊА У ЗАТВОРУ - Вашег пријатеља Михаља Кертеза коме сте давали грамате и ордења светог Саве?

Са њим сте се гостили и виђали на славама Милорада Вучелића и осталих?

Не мора нико да зна Преосвећени, однесите му кило јабука, сок...Сећате се како сте се возили у аутомобилу које је он отимао на Хоргошу?

http://www.facebook.com/home.php#!/album.php?aid=263182&id=93589526605

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Da li neko ima komentar na ovaj njihov album, i da li neko poznaje bolje situaciju o kojoj je rec:

Neka oni lepo sve ovo dokažu.

Ja bi voleo da oni jednog dana budu pozvan na sud pa da lepo sve dokažu što su rekli ili da ,kao što reče Šešelj u hagu, pojedu sva  ***** koja su ********

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Od moga drugara majka je iz suboice i zamolio sam ga da mi se raspita o ''sestricu'' i posle par dana drugar se javlja i kaze da je taj Haicar zaista jako opasan covek i da je ovo sto je napisano samo mali deo, ali da ne znaju da je to vladikin sestric.

U vezi automobila ne verujem da bi tako otvoreno lagali, jer to se ne moze sakriti, ako je neko imao Kertezov autmobil, i ako je prodao gradonacelniku Srbobrana, a kamoli da je ukraden kombi ispred Patrijarsije.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

ljudi meni ovo ne mirise, mislim da iza svega stoje masoni,  iluminati, roman abramovic i Cak Noris a sumnjam da su  prste umesali i vitez Koja i Bananamen (predsednik banana - republike)....  :cmizdrenje::(

sta drugo reci o ovakvom tekstu.....mozda dodati jos da postoji verovatnoca da je autor bio polu-pijan.... mada ko zna

PS: izgleda da se autor nije setio da je Vladika Irinej proveo 10 godina na svetoj gori sa svetim covekom.....

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Od moga drugara majka je iz suboice i zamolio sam ga da mi se raspita o ''sestricu'' i posle par dana drugar se javlja i kaze da je taj Haicar zaista jako opasan covek i da je ovo sto je napisano samo mali deo, ali da ne znaju da je to vladikin sestric.

U vezi automobila ne verujem da bi tako otvoreno lagali, jer to se ne moze sakriti, ako je neko imao Kertezov autmobil, i ako je prodao gradonacelniku Srbobrana, a kamoli da je ukraden kombi ispred Patrijarsije.

Mislim da bi autor ovog teksta trebao da pročita žitije svetih od oca Justina pa onda kad bi video sa kakvim sve vlastodršcima su se družili sveti oci ne bi pronalazio zamere episkopu Irineju.

Što se tiče sestrića a i sestričina o kojima sam takođe čuo sve negativno,nemam šta drugo da kažem nego da im celivam logiku.

Ako je moj ujak pošten ili lopov ili čak otac ili majka zbog čega se misli da bi i ja bio takav?

I tako dalje ...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

ljudi meni ovo ne mirise, mislim da iza svega stoje masoni,  iluminati, roman abramovic i Cak Noris a sumnjam da su  prste umesali i vitez Koja i Bananamen (predsednik banana - republike)....  :cmizdrenje::(

sta drugo reci o ovakvom tekstu.....mozda dodati jos da postoji verovatnoca da je autor bio polu-pijan.... mada ko zna

PS: izgleda da se autor nije setio da je Vladika Irinej proveo 10 godina na svetoj gori sa svetim covekom.....

Ne znam za autora, mozda je i bio pijan, ali mi smo o ovome samo slusali i to u tragovima po crkvenim kuloarima. iI zaista ga je vladika Atanasije prozivao i govorio za njega da je Crveni vladika, da je Milosevicev poltron i da je crveniji od Kremlja za jednu ciglu.

To koliko je bio i gde ne znaci nista, s obzirom da je Juda bio pored Hrista pa je uradio to sto je uradio.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Od moga drugara majka je iz suboice i zamolio sam ga da mi se raspita o ''sestricu'' i posle par dana drugar se javlja i kaze da je taj Haicar zaista jako opasan covek i da je ovo sto je napisano samo mali deo, ali da ne znaju da je to vladikin sestric.

U vezi automobila ne verujem da bi tako otvoreno lagali, jer to se ne moze sakriti, ako je neko imao Kertezov autmobil, i ako je prodao gradonacelniku Srbobrana, a kamoli da je ukraden kombi ispred Patrijarsije.

Mislim da bi autor ovog teksta trebao da pročita žitije svetih od oca Justina pa onda kad bi video sa kakvim sve vlastodršcima su se družili sveti oci ne bi pronalazio zamere episkopu Irineju.

Što se tiče sestrića a i sestričina o kojima sam takođe čuo sve negativno,nemam šta drugo da kažem nego da im celivam logiku.

Ako je moj ujak pošten ili lopov ili čak otac ili majka zbog čega se misli da bi i ja bio takav?

I tako dalje ...

Slazem se sa tobom da je postupak nekoga u familiji, mojoj ili tvojoj ili vladikinoj samo njegov, i da ne mozemo biti mi okrivlejni za isto, ali postavlja se pitanje biliskosti sa vlastima i vecito izbijanje Vladike Irineja u prvi plan.

A tek ta druzenja nisu ni priblizna onima sto ti navodis, jer je ovo bilo podrzavanje vlasti i otvorena agitacija, i to u vremenima opsteg raspada i nestajanja jednog naroda.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...