Jump to content

Напади црквених расколника на Епископе и свештенике СПЦ

Оцени ову тему


Guest - . . .-

Препоручена порука

'Do not feed the troll' (Ne hrani trola).

ne bi li im se u konstruktivnoj raspravi dokazalo da lažu – oni to neće.

Dakle, kopirati njihovih bljutavosti je samo opterećenje za ŽRU-forum i navodjenje članova na bespotrebno trošenje vremena radi učešća u komentarisanju.

U zaključku, predlažem za ovu temu: :(.

:group111:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 135
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Интересантно. Баш као мисаона борба.  :group111:

Flamebait

Flamebait is a message posted to a public Internet discussion group, such as a forum, newsgroup or mailing list, with the intent of provoking an angry response (a "flame") or argument over a topic the poster often has no real interest in.[5] While flaming can occur as a result of legitimate debates or grievances, flamebait implies the intentional posting of inflammatory rhetoric or images.

As stated, flaming can stem from a variety of issues, including misunderstandings, frustration, and perceptions of unfairness. Of course, one of the most popular motives (from trolls especially) is the desire for attention and for entertainment derived at the expense of others. Posted flamebait can provide the poster with a controlled trigger-and-response setting in which to anonymously engage in conflicts and indulge in aggressive behavior without facing the consequences that such behavior might bring in a face-to-face encounter. In other instances, flamebait may be used to reduce a forum's use by angering the forum users.

[edit] "Flame wars"

A flame war results when one or more users engages in provocative responses to the originally posted flamebait. Flame wars often draw in many users (including those trying to diffuse the flame war) and can overshadow regular forum discussion if left unchecked.

Resolving a flame war can be difficult, as it is often hard to determine who is really responsible for the degradation of a reasonable discussion into flame war. Someone who posts a contrary opinion in a strongly focused discussion forum may be easily labeled a "baiter," "flamer," or "troll." Therefore, it seems important to make the rules and focus of a discussion forum public to avoid misconceptions about its accepted use.

An approach to resolving a flame war or responding to flaming is to communicate openly with the offending users. Acknowledging mistakes, offering to help resolve the disagreement, making clear, reasoned arguments, and even self-deprecation have all been noted as worthwhile strategies to end such disputes. However, others prefer to simply ignore flaming, noting that, in many cases, if the flamebait receives no attention, it will quickly be forgotten as forum discussions carry on.[4] Unfortunately, this can motivate trolls to intensify their activities, creating additional distractions.

Taking the bait or feeding the troll refers to someone who responds to the original message regardless of whether they are aware the original message was intended to provoke a response. Often when someone takes the bait, others will point out to them YHBT for "You have been trolled," or reply with "don't feed the trolls." Forum users will also frequently "rate" the troll as means of acknowledgment, with statements such as "0/10, obvious troll is obvious", or "10/10, I raged."

http://en.wikipedia.org/wiki/Flaming_%28Internet%29

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости

Ти "људи" који оснивају те групе и који псују и хуле на њима НИСУ црквени људи, питање је да ли су уопште и крштени, а за литургију су вероватно само чули. Али то вама са друге стране не значи пуно јер сте само то чекали, да би сте показали и хвалили како сте баш ви разоткрили "пећину љуљачку". И не пада вам на памет да би било боље и за вас и за њих а највише за нас којима то највише смета да се ово реши и да се једном затворе уста лажљива.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости

Ђаво јесте лукав али је ђаво и глуп.

И поврх свега неписмен. Да сам ја Вл. Иринеј, тужила бих их за увреду части (након што би им се утврдио идентитет). :(

Јадно је и бедно  што има многих који ће да наседну на ове глупости цркворасколника који, када би то могло, најрадије да нестану са лица земље сви они који нису по њиховој вољи. Наше је да људима скренемо пажњу на ово, бар због једног који би залутао. Наравно, нећемо посвећивати цео форум овоме, али једна тема је потребна.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости

Ти "људи" који оснивају те групе и који псују и хуле на њима НИСУ црквени људи, питање је да ли су уопште и крштени, а за литургију су вероватно само чули. Али то вама са друге стране не значи пуно јер сте само то чекали, да би сте показали и хвалили како сте баш ви разоткрили "пећину љуљачку". И не пада вам на памет да би било боље и за вас и за њих а највише за нас којима то највише смета да се ово реши и да се једном затворе уста лажљива.

Зашто мислиш да није циљ нама да се затворе уста лажљива? Зато је ова тема и покренута. Извини пријатељу, ја као свештеник Свете Цркве нећу дозволити да разне бивше комуњаре пљују по мојим Епископима, јер је читав интернет испамован свакаквим глупостима. Где год је нека црквена тема- ето расколника да докажу како су Епископи и свештеници овакви или онакви.

Мислим да се доста ћутало. Треба трпети и увреде и поножења, али овде је питање угледа Цркве. Јеси ли свестан колико људи је прихватило ово здраво за готово?

Дакле, није нам циљ да се прегањамо са расколницима и комуњарама али када овако нешто запазимо и то на мали милион интернет локација наше је да скренемо људима пажњу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

A koji je cilj prenošenja ovakvih sadržaja na ŽRU, pa još i otvaranje nove teme u kojoj bi se plasirali.

Dakle, kopirati njihovih bljutavosti je samo opterećenje za ŽRU-forum i navodjenje članova na bespotrebno trošenje vremena radi učešća u komentarisanju.

Постоји уредништво овог форума који брину за овакве ствари,односно није ваше да бринете.

Бај д веј,вратимо се теми

Kolega! Nisam na forumima od prve poruke na ŽRU i jasno mi je odavno da postoji uredništvo.

Ali da uredništvo brine o ovakvim stvarima tako što isključuje mogućnost da neki od članova postavi pitanje ili konstataciju – mene takva briga uznemirava više od ovoga zbog čega sam pitao za cilj i konstatovao opravdanost.

Bio sam dobronameran, a tvoja kvalifikacija "nije vaše da brinete" zvuči i kao isključivanje mogućnosti drugačijeg mišljenja o sadržaju tema za raspravu, ali, čini mi se, i kao pretnja.

Ako sam pogrešno protumačio tvoju intervenciju, oprosti. U svakom slučaju spreman sam da se odjavim, da dolazim ovde isključivo kao gost i da se zadržim ako ima nešto meni zanimljivo da pročitam.

Radujem se svakom jutarnjem svetlu... :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Нисам рекао: Писмо је најобичнији фалсификат. Овако се никада један Епископ не обраћа другом Епископу, нема нигде печата, нигде потписа... ово је заправо показатељ лаћног лица екипе око рашчињеног владике Артемија, његових сарадника и оних који их слепо (да не кажем слепачки) прате.

Ђаво јесте лукав али је ђаво и глуп. Овде је то показао на делу.

Pa danas ni racun u trafici ne dobijes bez zaglavlja sa adresom i td. Pa mogli su da se potrude da nesto nastampaju da barem "lici" na dokument.

Svaka čast Vučiću! Spasio si Srbiju iz ruku lopova i društvenih parazita! 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

... ја као свештеник Свете Цркве нећу дозволити да разне бивше комуњаре пљују по мојим Епископима, јер је читав интернет испамован свакаквим глупостима....

dada

Svaka čast Vučiću! Spasio si Srbiju iz ruku lopova i društvenih parazita! 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ово даје одговор на питање "Зашто је Пирке морао бити убивен?", "утицај метаноје у негативном духовном контексту на граматику и стилистку", као и "Како се спасти клеветањем".

Душекорисно надасве, у сваком погледу.  dada

Догодине на Косову!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Uzimam u obzir da je ovo 100 posto tacno .Znaci najveci greh +I.Midica je sto je napravio dete .

Ako je tako i ako mu je to greh zao mi je sto nije patrijah.

Od kada su deca u Srpskom umirucem narodu postala zlo ?

Znam da ce sada da se javi 1000 revnosnih ,da mi objasni da monah treba ovo ili ono .

Moje licno vidjene je sledece postoji jedan organizacioni propust u citavoj Crkvi .

U organizacionom smislu nije bas najbolje to sto se episkopi biraju iz redova monastva .

Vrlo jednostavno monah je otisao iz sveta da se spase ,a pri izboru za episkopa se ponovo vraca (ovo mora taj osmi sabor da raspravi)

Dakle svaki greh je tezak ,ali ako se greh moze gradirati dete i nije nesto tako tesko i lose .

Recimo raskol je mnogo gori jer umesto zivota radja smrt

Link to comment
Подели на овим сајтовима

На жалост писмо је фалсификат, тако да смо остали тужни и ускраћени за још једног малог Србина.

(само не би био на Страшном Суду у кожи аутора фалсификата)

Догодине на Косову!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости

О томе и причам, и ви и они само говоре ЈА па ЈА. Ти и ја нисмо ништа, само гордељивци који МАШТАЈУ како се само на њих чекало да спасу свет.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ja se i nadalje držim svog stava da je Artemije Radosavljević sebe uputio kroz široka vrata neposlušnosti onog trenutka kada je krenuo u "odbranu srpskih interesa" na KiM političkim sredstvima.

Krenuo je tražeći "sva sredstva":

Србија као демократска држава, као чланица Уједињених нација, треба да учини све што би учинила било која друга демократска држава када би јој неко отимао део територије. То подразумева све. Па нека они размишљају шта у то све спада. Која средства? Све. Зашто не и војна интервенција?! Јер, чему војска ако јој није задатак да штити територију. Све државе треба да штите свој народ и своју земљу. Тако је и по Уставу Србије, и по уставу било које друге државе...

Мене сад оптужују као да ја тражим да Србија ратује. Не. Рат изазива и тражи онај који напада, а не онај који се брани. Србија није за рат и не треба да буде за рат, али треба да буде за одбрану своје територије...

Dakle: Sva sredstva! I rat! Iako vešto zavija u nekakve svilene omote: ne rat, i ne treba rat, ali treba odbraniti svoju teritoriju!? Odbrana vojskom nije rat!?

Ima i političko telo:

Srpsko nacionalno veće Kosova i Metohije, sa sedištem u manstiru Gračanica.

Pregovara:

Predsednik Srpskog nacionalnog veća Kosova i Metohije vladika raško-prizrenski Artemije rekao je u petak da su u toku razgovori sa predstavnicima međunarodne zajednice o uspostavljanju lokalne samouprave Srba na Kosovu.

"U pregovorima smo da srpska zajednica u svojim enklavama dobije izvesnu vrstu lokalne samouprave i kada budemo stvorili bazu, neku vrstu autonomije naših enklava, onda je verovatno da će biti potrebno da imamo i predstavnika u najvišim telima UN na Kosovu", naveo je u intervjuu Beti vladika Artemije.

Prebrojava:

"Sadašnja situacija Srba na Kosovu, nije nimalo zavidna, jer nas je na Kosovu ostalo samo u četiri veće enkalave. U njima živi oko sto hiljada Srba", dodao je Artemije.

Istupa u inostranstvu (20. septembar 2007, http://www.novinar.de/2007/09/20/nato-na-delu-%E2%80%93-slucaj-kosova-i-metohije.html)

Na međunarodnoj konferenciji u Ukrajini pod nazivom „Natovski ili vanblokovski vektor za Ukrajinu: perspektivei rizici“ Njegovo Preosveštenstvo Episkop raško-prizrenski dr Artemije istupio je sa predavanjem „NATO na delu – Slučaj Kosova i Metohije“.

Svim učesnicima Konferencije Episkop Artemije preneo je poruku iz Srbije:

"Srpskinarod smatra da je bolje i da nestanemo sa lica zemlje, nego da na to pristanemo, jer čovek (i narod) bez časti, ponosa i nacionalnog dostojanstva je jednoveliko ništa, obična krpa za pljuvanje. Ulazak Srbije u NATO bio bi najveći sunovrat, nesreća i najveće poniženje srpskog naroda u njegovoj istoriji. Uvereni smo da Srbija to sebi nikada neće dozvoliti."

Istovremeno zaveta poslušnosti odriču se redom njegova duhovna čeda i istomišljenici.

Za početak, protojerej Žarko Gavrilović, predvodnik "protivnika julijanskog kalendara".

On je u više navrata tvrdio kako su čelnici SPC-a dali „obećanje Vatikanu da će preći na gregorijanski kalendar“.

– Ukoliko SPC učini takvu glupost i pređe s Julijanskog na Gregorijanski kalendar, to će biti povod za novi raskol u srpskom narodu, i to raskol najvećih razmeta.

Međutim, postoji obećanje dato Vatikanu da će se ne samo preći s jednog kalendara na drugi već i da će novi poglavar Rimokatoličke crkve biti uskoro pozvan da poseti Srbiju – smatra protojerej Gavrilović i kao glavnog pobornika ideje o prelasku na novi kalendar navodi episkopa bačkog Irineja.

Gavrilović optužuje pojedine članove Sinoda da su kupljeni.

– Vladike koje se slažu s ovom izdajom svetosavskog puta i puta naših predaka i potomaka to rade iz razloga što su kupljeni vatikanskim novcem – ubeđen je otac Žarko.

http://www.ekapija.com/website/sr/page/87062

Radujem se svakom jutarnjem svetlu... :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Нисам рекао: Писмо је најобичнији фалсификат. Овако се никада један Епископ не обраћа другом Епископу, нема нигде печата, нигде потписа... ово је заправо показатељ лаћног лица екипе око рашчињеног владике Артемија, његових сарадника и оних који их слепо (да не кажем слепачки) прате.

Ђаво јесте лукав али је ђаво и глуп. Овде је то показао на делу.

Ocigledno je pismo falsifikat i to vrlo glupi falsifikat, bez potpisa i nacin ove prezentacije veoma vrijedja intiligenciju citalaca.

Ali, zar nije isto tako bilo i kod raznih pisama i "dokaza" u vezi vladike Artemija.

Zar i oni nisu bili glupi, ocigledni falsifikati i zar oni nisu veoma vrijedjali intiligenciju citalaca.

Ipak u svemu tome ima jedna velika razlika.

Ovo gornje pismo je napravio neki napaljeni i potpuno nebitni diletant a sve ono protiv vladike Artemija su napravili veoma uceni i uticajni ljudi u vrhu SPC.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Псалам Давидов, не натписан у Јевреја)

  1. БЛАЖЕН човек који не иде на веће безбожника,

      и на пут грешника не стаде,

      и на седалиште погубника не седе.

  2. Него је у закону Господњем воља његова,

      и у закону Његовом поучава се дан и ноћ.

  3. И биће као дрво засађено крај извора вода,

      које плод свој доноси у време своје,

      и лист његов неће отпасти,

      и све што ради преуспеће.

  4. Нису такви безбожници, нису такви,

      него су као прах који ветар размеће са лица земље.

  5. Зато неће устати безбожници на суду,

      нити грешници у сабору праведних.

  6. Јер зна Господ пут праведних,

      и пут безбожника пропашће.

neznam i nemoze se tema otvoriti pa ovdje sam stavila ,gdje sam naisla ,ovaj psalm me uvijek fascinirao i do dan danas i jos uvijek ga rado citam ,najinteresantnije je sto nista vise  sem da ga procitam,dakle nemam nikakvoga tumacenja o njemu da bi opisala sta u stvari to sve znaci,ako neko zna da pojasni ,obradovala bi se da svi ako imaju volju opisu kako ga razumiju ,ako nesmijem i nisam smjela da ovdje stavim  nemojte zamjeriti nije zlonamjerno, izbrisite isto ce u redi biti

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...