Jump to content

Đorđe Balašević, pro et contra

Оцени ову тему


Јаков.

Da li volim Balaševića?  

50 члановâ је гласало

  1. 1. Da li volim Balaševića?

    • da
      3
    • ne
      15
    • ravnodušan-na
      7


Препоручена порука

Evo upravo slušam Balaževića :D

 

Није ваљда!!!??????

 

Шокинг! Шокинг! Шокинг!    :291291291:

 

 

 

:D :D :D :D :D :D

Благо онима који плачу, јер ће се утjешити; (Матеј; 5,4)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 249
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

  • Волим 1

I lupi mi šamar onaj najjači, kad počnem da kukam nad životom i kad počnem da žalim sebe. Pokaži mi ono što imam,pokaži mi one koji to nemaju.Ne tražim ništa ,samo me podsjeti da dišem, i podsjeti me da ima i onih, ,koji ne dišu više..




 

Link to comment
Подели на овим сајтовима


Ova tema je pokrenula gomilu emocija u meni. Dugo nisam slusala Djoleta a sada danima se "trujem" smejem, placem ... ziva sam i to me raduje.


Hvala vinogradaru na postavljenoj temi. 


Sve sto dise neka hvali Gospoda !

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 2 years later...

Godine nas obrade razlicito…

Vidiš?

Godine nas obrade razlicito…

Nekom postane važno s kim ce leci, a nekom s kim ce se probuditi?

Žalim, stara…

Nadam se da smo se ove noci zauvek mimoišli?

Pohitao sam kuci, znajuci da je to jedino mesto koje mi još može pružiti cvrst alibi pred Anamariom. Hladnoca je prijatno dezinfikovala grad, i zvezde su te veceri imale jedan doslovno brilijantan nastup na razvedrenom nebu…

Ponovo sam se zatekao kako brojim korake, što je pomalo šizoidno, kažu, no ovog puta sam bar imao dobar izgovor da je to sigurno zato što žurim?

Na „sedamsto devetnaest“, uglavnom, bio sam tacno naspram „Carigrada“, niz Bulevar je kafilerijski klizio vojni džip, vrebajuci plen…

Pola pet?

Lepo piše u predvojnickoj za drugi razred gimnazije da Naša Armija nikad ne spava?

Uletevši u stan kao u sklonište, okrenuo sam Njen broj ne cekajuci na signal…

Ako zazvoni i treci put, prekidam…

– Halo?

Ipak se javila…

Brzo sam spustio slušalicu i neizdrživi sekund išcekivao da zazvoni i kod mene…

– Zvrrrc!

Ko bi to mogao biti u ovo doba?

– Molim?

Sad je Njena slušalica pala, šifrovana poruka je uzvracena: Cao, mila, stigao sam. Stop. Cao,mili, dobro da jesi. Stop…

Puls mi se polagacko vracao kuci, u srce, i samo bi se na trenutke u bradi i grlu još zaculi odjeci njegovih sve tiših i mirnijih koraka…

Legao sam na leda, široko raširivši ruke, pokušavajuci da što ravnomernije rasporedim mehur praznine u grudima. Anamaria mi je nedostajala tupo, gotovo opipljivo, jedan otkinuti deo mene, pomislih, ne mogavši da zamislim koji…

Glava, udovi, prsti, pipci i kraci?

O, ne…

Sve je to nekako spolja?

Ovo fali iz sredine…

Negde iz tamnog ambisa zbog kog se sve rede usudujem da zaronim u sebe…

Jer tamo zagluvim…

Oci se prepune do vrha…

I suze se zacas raspu kao pokidane biserne niske…

Po sobi…

Po meni…

Po citavom svetu…

I ne mogu ih skupiti do jutra…

''Старајте се да имате љубав. Иштите свакодневно од Бога љубав. Заједно са љубављу долази сво богатство добара и врлина. Волите, да бисте били вољени од других.''
(Св.Нектарије Егински)

ЖИВА ДЕЛА УТЕХЕ - искрено се надам да ће ова акција пробудити оно најбоље у нама

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Талентован, креативан

Врх су ми "панонски" и "па добро где си ти?"

За "петла" сам мислио да је стварно петао до пре неку годину...па су ми неке другарице "растумачиле"

Мени лично не паше тај меланхолични патос који преовладава, стално имам утисак исте атмосфере, сем у неколико песама

 

Нисам баш много слушао шта прича, ал сам чуо да је оваки, онаки...

Оливера ми је фаца!

obrazov_zpsdsretmxk.jpg

"Верујем Господе, помози мом неверју"

"О жено, велика је вера твоја, нека ти буде како хоћеш"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ima tekst, stvarno njemu reči jesu igračke, kako kaže, ne znam kakav je ovako, ali volim povremeno da ga slušam. Najviše volim "Priču o Vasi Ladačkom", "Boža zvani pub", "Za sve je kriv Toma Sojer", "Provincijalka" i "Osmeh se vratio u grad"... Meni se sviđa...

"Gledajući ljude sažali mu se, jer bejahu smeteni i rasejani kao ovce bez pastira."
(Mat. 9, 36)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Причао је једном да га је једна девојка препознала и рекла "Ви сте мој омиљени певач! Ко вам пише текстове, имате јако лепе текстове!"

 

Каже Ђоле "Е јадна би наша музичка сцена била да сам ја певач!" :D

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Одличан песник, изразито духовит човек. Слушам га од малих ногу. Омиљена песма ми је Ноћ кад сам препливао Дунав.

Spes mihi prima Deus.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Одличан песник, изразито духовит човек. Слушам га од малих ногу. Омиљена песма ми је Ноћ кад сам препливао Дунав.

 

Видим да си из Новог Сада... Причао ми је један Новосађанин, који наравно не слуша Балашевића, да је Балашевић популарнији ван Новог Сада него у њему и да се у Новом Саду увек слушао рок и панк а не он. Је ли то истина? :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Уме кроз своје песме лепе приче да исприча, да им да боју, мирис и укус, када изађе из приче постаје просечан.

Путници, нема пута, путеви се стварају ходањем!

А.М.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Видим да си из Новог Сада... Причао ми је један Новосађанин, који наравно не слуша Балашевића, да је Балашевић популарнији ван Новог Сада него у њему и да се у Новом Саду увек слушао рок и панк а не он. Је ли то истина? :)

Не знам. Није популаран као Цеца али људи се поносе што имају таквог једног уметника за суграђанина, тако се мени чини.

Spes mihi prima Deus.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

u-tom-cupu.jpg

Jednom je Ćale pokušao da mi objasni šta je Mašta… Sedeli smo u čamcu, nasred Dunava, u onim starim, krutim kišnim kabanicama, riba nije htela ni da pipne i ja sam, dosađujući se, postavljao milion najgorih mogućih pitanja. Bilo mi je sedam – osam godina, i mogao je da mi odgovara i sasvim jednostavno, ali za mog starog se može stvarno reći svašta, samo ne i to da je bio jednostavan…
Neke njegove primere shvatio sam tek pod stare dane, neke nisam još, i izgleda da i neću, ali priču o jednom naročitom Ćupu zapamtio sam zauvek.
Ili sam je se možda tek sad setio? Nema veze…
Ćale mi je, uglavnom, ispričao da na svetu postoje samo Istina i Laž. Stvarnost i Snovi, još bolje. Istina je Stvarnost i tu nema šta da se priča, a Laž su Snovi…
Tu mi, verovatno, nešto nije bilo jasno, jer se sećam da mi je objašnjavao da su snovi samo male laži, a ne nešto drugo. Male, leteće, najlepše laži. Snovi su anđeli laži…
Oni koji odaberu samo istinu, ili samo snove, znaju da od toga sreće nema. Dve osnovne životne hemikalije zato se uvek mešaju, ali to je već crna magija, i kap jednog u drugom često je premalo, a dve kapi često su previše. Malo ko nalazi meru, ali svi pokušavaju i to je najvažnije. A posebni, čarobni i nevidljivi ćup u kom se mućkaju Istine i Laži, Stvarnost i Snovi, naziva se ponekad i Mašta.
U tom Ćupu je štos…

''Старајте се да имате љубав. Иштите свакодневно од Бога љубав. Заједно са љубављу долази сво богатство добара и врлина. Волите, да бисте били вољени од других.''
(Св.Нектарије Егински)

ЖИВА ДЕЛА УТЕХЕ - искрено се надам да ће ова акција пробудити оно најбоље у нама

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...