Jump to content

Đorđe Balašević, pro et contra

Оцени ову тему


Јаков.

Da li volim Balaševića?  

50 члановâ је гласало

  1. 1. Da li volim Balaševića?

    • da
      3
    • ne
      15
    • ravnodušan-na
      7


Препоручена порука

 

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 249
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Сјајан албум, од почетка до краја.

...

Дваес'четир динара дужан сам код млинара
Kод ковача не смем свраћати...
Јури ме дућанџија, швићка за мном камџија
Једва имам свирце плаћати...


За мном цика, за мном потрага... А преда мном пут за Доврага
Бар да ми је фићок ракије... Ту би могло да се сакрије
Још кад онда свирци нагаре... Све ћу дати, све ћу пропити
Само нећу моје мало магаре, с белегом на левој копити
Нико мене не зна слушати, ко мој верни другар ушати
За мном ићи и сањарити, а не кварити

...

Само ако ишта знам, онда знам да будем сам
Ту сам исти на мог ујака
Лула и кабаница, бритва и бројаница
Пријатеља ко у курјака...


За мном цика, за мном потрага... А преда мном пут за Доврага
Бар да ми је фићок ракије... Ту би могло да се сакрије
Па кад свирци нагаре... Задњи грош ћу пропити
Али не дам магаре, с белегом на левој копити
Ди је да је, нека је... Само нек далека је...
Да је дуже трајало, не би ваљало...

Ако си пао, немој да се каљаш; ако си се укаљао, немој да се ваљаш! —Св. Јустин Ћелијски
Link to comment
Подели на овим сајтовима

 

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

 

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

 

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 1 month later...
On 26.8.2015. at 11:22, Blaža Željko рече

Nezahvalno je kačiti na nekog etiketu "kontroverzan", "ovakav" ili "onakav"! To onda nas stavlja u ulogu "merne vrednosti"! Šta god mislili mi o Balaševiću u nekom opšteljudskom ili, naravno, nesrećnom nacionalnom kontekstu - sve nam je rekao sledećim tekstom iz jedne pesme: "...Pitali me njeni odakle su moji? Zašto to smeta? Sa ovog su sveta ...hlebotvorci, čestit soj.."

Хтео сам да дам срце за ову поруку али нисам могао јер сам то већ урадио пре пар година. :)

Spes mihi prima Deus.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

On 20.1.2020. at 11:47, feeble рече

Evo sta Djordje misli o desavanjima u CG i borbi srpskog naroda za svetinje

Stalno slušamo o svetinjama ovih dana,  da nam neko nešto otima. Moje svetinje su ovde, u Ulici Jovana Cvijića. Moje svetinje su u Ulici Ilije Ognjanovića. Moje svetinje su u ovom vremenu, s vama. Moje svetinje su u onom redu u Ulici narodnih heroja. Moje svetinje su u ovom vremenu i za njih ja živim", kazao je Balašević.

 

WWW.021.RS

Novosadski kantautor Đorđe Balašević održao je sinoć na Spensu tradicionalni koncert na Bogojavljensku noć, nastupajući više od tri sata tokom kojih je izveo preko 30 pesama.

Mada, kad bi imao koncert u Beranama ili Niksicu, mozda bi podrzao da se dodvori tamosnjoj publici.

Јбт он, човек је атеиста. Такав сам и ја био, и гори. Једноставно не схваташ неке ствари док си неверник. Даће Бог па ће и Ђоле да схвати истину пре смрти. Битно је да што се тиче људи и љубави према човеку, ту је на нивоу.

Spes mihi prima Deus.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 5 months later...

 

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 3 months later...

@JESSY

Sinoc kad je puk`o forum izgubila se i ona tema.
Bilo bi dobro da je postavis ponovo sa bar jednim uvodnim clankom, kad budes mogla. :naklon:

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Izjava saucesca patrijarha srpskog g. Porfirija

...

Поводом упокојења истакнутог уметника Ђорђа Балашевића, Његова Светост Патријарх српски г. Порфирије упутио је породици Балашевић изјаву саучешћа следеће садржине:

Молим се за спас душе оног Ђорђа који је, у тешким годинама, уносио смисао и ведрину у свакодневицу многих генерација. Љубав о којој је неуморно певао је била сам садржај његовог живота, посвећеног супрузи Оливери и њиховој деци. И због те љубави, и због ове ведрине и смисла који се нежно крио свуда по његовим стиховима, али и због личних сусрета у којима сам упознао и јавности невидљиве димензије његове личности, ја изражавам искрено саучешће породици Ђорђа Балашевића.

Ко је без греха нека баци камен на оне за које мисли да су грешни, а ја ћу молитвом да узвратим ту неограничену количину љубави за све лепо, благо и питомо, попут бачке равнице нашег Ђолета.

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...