Jump to content

Windows 11

Оцени ову тему


Препоручена порука

пре 21 часа, Justin Waters рече

A RYLAH 21 kako radi? 😁 Zadnji update u novembru prošle godine. 

Ма у хаосу сам неком већ дуже време. Породица, посо, стална путовања и те форе.

Повремено дођем и погледам овако неке лепе и занимљиве теме, ал немам нешто воље да дискутујем, све ме мрзи да се упуштам у расправе.

57ed8623960a6_banerRylah_zpsqgjjkx0v1.jpg.8a2fd97cd3aa7dcd0237c412e2234aee_zpsut3tszcy.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, RYLAH рече

све ме мрзи да се упуштам у расправе.

Који адвокат не воли да се упушта расправе, нешто с њим није у реду...:smeh1:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 25 минута, RYLAH рече

Није уопште, само не користиш мобилне направе да видиш колико је Вин од десетке ту апсолутно супериоран.

Pa i necu da ih koristim. Kao i solidna masa drugih korisnika. A oni, trzista radi (i to je, glede njih, skroz razumljivo, jer u tom ambijentu Gugle i Amazoni ima da ih zgaze kao crva ako posustanu i pola koraka) zanemaruju desktop segment.

Ali, poJenta je da uopste nisu morali tako da urade. Mogli su prosto da podele desktop i touch verzije, i mirna backa.

Medjutim, oni svesno i ciljano guraju korisnike na mobilne platforme, uopste ni ne uzimajuci u obzir njihove zelje i potrebe.
Dok god tako rade, za mene su apsolutni aut.

пре 25 минута, RYLAH рече

Не знам стварно шта ти је толико лоше било у Вин 10

Brt, ne znam odakle da pocnem...
1) samovoljni update, koji ne moze da se kontrolise (i kad mu namestim zeljeno vreme, prosto ga zanemari, i krene da se updatuje sam, u sred rada), a moze da se ukroti tek podesavanjem registrija, sto je vecini korisnika spansko selo;
2) blokiranje i/ili iskljucivanje pojedinih delova na racunaru iz cista mira (mahom posle nekog update-a, ali ne samo tad) - zvucnici, tastatura, kamera...;
3) besomucna telemetrija, koja neshvatljivo usporava rad sistema, jer 10 za sve i svasta stalno telefonira kuci (na Lenovo laptopu, na kome je, uz njega u dual-bootu je i Ubuntu; Ubuntu u proseku radi bar 30% brze, iako on ima Gnome desktop, koji je potezak);
4) cesta nestabilnost u radu, najcesce posle nekog update-a;
5) i svasta jos nesto... (npr. namestim programe koji mi trebaju; update; sistem pukne posle update-a, i bez ikakvog pitanja sve mi pobrise i vrati na fabricki instaliran sistem, tako da moram sve od pocetka; ovo se ponovilo vise puta).

I predaleko da se samo ja zalim - proprati teme na npr. SK o tome, na forumima - masa ljudi kuka naglas, a neki prosto dignu ruke i vrate se na 7.

Inace, ovaj Lenovo sto imamo, ima drivere samo za 10, ne za 7 i starije. Znaci, namenski je pravljen da na njemu radi bas 10, i opet je ovaj k`o krmaca.

Ne, nije narodska verzija, nego OEM - laptop je dosao preinstaliran sa njim, sto znaci da sam ga platio bar 70-80e. 7896634

пре 25 минута, RYLAH рече

Ја не радим са клаудом ништа, искључио сам све те опције, и опет ми шљака феноменално.

Nisam mislio na to. Bilo je kod njih reci da ce kompletan Win da ide u oblak, tj. da ga nemas uopste instaliranog kod tebe.
To vec postoji, ali za sad nije jedina varijanta, a naglasak je bio da idu ka tome da to bude bas jedina varijanta.

Sto se mene (i mnogih) tice - to apsolutno ne dolazi u obzir. Ako do toga dodje - sa Win-om se razilazim konacno i nepovratno.

...

WWW.SK.RS

Pre dva dana, Microsoft je počeo sa dristribucijom svog novog online servisa pod nazivom Windows 365. Da podsetimo, reč je o usluzi iznajmljivanja cloud PC-aposlovnim korisnicima, koji mu pristupaju...

 

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@RYLAH

Zaboravio sam nesto vrlo vazno da pomenem.

Nesto posle tog laptopa uzmem Adata externi hdd, za arhivu. Na mom desktopu napravim particiju i polako napunim samom arhivom.
Povezem neki dan posle toga na laptop. Treba mu dugo da ga procita.

Sutradan, kad je ponovo trebalo, taj hdd vise ne moze da otvori niko - ni 10, ni 7 kod mene na desktopu, niti ijedan Linux.
Da bi pristupio, svaki od Win-ova trazi da prvo formatira disk, sto - normalno - znaci gubitak svega na njemu.

I dalje pokusavam da nadjem resenje, za sad bez uspeha. Ako ne nadjem, neki vrlo bitni radovi (i uspomene!) iz detetove skole trajno su izgubljeni. Trazio sam da ukapiram uzrok, i ono sto sam uspeo da nadjem je da je najverovatnije 10 iz nekog razloga cackao particionu tabelu i tako disk ucinio necitljivim.

Toliko o Win 10. Tu je i dalje, za sad, ali nemam bas nista pohvalno da kazem u njihovo ime.

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 часа, obi-wan рече

@RYLAH

Zaboravio sam nesto vrlo vazno da pomenem.

Nesto posle tog laptopa uzmem Adata externi hdd, za arhivu. Na mom desktopu napravim particiju i polako napunim samom arhivom.
Povezem neki dan posle toga na laptop. Treba mu dugo da ga procita.

Sutradan, kad je ponovo trebalo, taj hdd vise ne moze da otvori niko - ni 10, ni 7 kod mene na desktopu, niti ijedan Linux.
Da bi pristupio, svaki od Win-ova trazi da prvo formatira disk, sto - normalno - znaci gubitak svega na njemu.

I dalje pokusavam da nadjem resenje, za sad bez uspeha. Ako ne nadjem, neki vrlo bitni radovi (i uspomene!) iz detetove skole trajno su izgubljeni. Trazio sam da ukapiram uzrok, i ono sto sam uspeo da nadjem je da je najverovatnije 10 iz nekog razloga cackao particionu tabelu i tako disk ucinio necitljivim.

Toliko o Win 10. Tu je i dalje, za sad, ali nemam bas nista pohvalno da kazem u njihovo ime.

Пробај UFS Explorer. Иначе хоће то Win10, врло је непоуздан, поготово након апдејтова.

  • Свиђа ми се 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 27 минута, mirko1929 рече

Пробај UFS Explorer

`Fala. Probao sam svasta, ali probacu i ovaj, nista ne kosta.

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 7 months later...

 

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 1 month later...
On 2.7.2022. at 11:57, Dragi рече

win 11 je sr....

Sad u utorak mi se bio pokvario moj stari HP sa win 7 iz 2012. Kupio sam novi, sa win 11. Bezveze. 

Sad lepo odneses stari na popravku. :smeh1:

  • Радостан 1

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 9 часа, obi-wan рече

Sad lepo odneses stari na popravku. :smeh1:

Da! Dobro je imati rezervni računar, ovo sam naučio. Ali moram da kažem, ovaj novi HP TP01-3907ng dobro radi. Ništa se ne čuje, i odmah upali, svega par sekunde i mogu na internet - kod staroga (HP 1309 i tako nešto, valjda eg) mi je trebalo minut i duže, na kraju par minuta. I znao je ponekad dobro da galami. Nadam se da će da ostane tako. U Media Markt, gde sam kupio, nije bilo mnogo izbora - taj jedan HP za € 900, poneki Lenovo i Acer. Svejedno, ionako su svi Made in China.

WWW.MEDIAMARKT.AT

HP Desktop PC Pavilion TP01-3907ng, Intel i5-12400F, 16GB RAM, 1TB SSD, GTX 1650, Win11, Silber/Schwarz ➨ jetzt online kaufen u

 

Milost i istina neka te ne ostavlja; priveži ih sebi na grlo, upiši ih na ploči srca svojega!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, Dragi рече

Da! Dobro je imati rezervni računar, ovo sam naučio. Ali moram da kažem, ovaj novi HP TP01-3907ng dobro radi. Ništa se ne čuje, i odmah upali, svega par sekunde i mogu na internet - kod staroga (HP 1309 i tako nešto, valjda eg) mi je trebalo minut i duže, na kraju par minuta. I znao je ponekad dobro da galami. Nadam se da će da ostane tako. U Media Markt, gde sam kupio, nije bilo mnogo izbora - taj jedan HP za € 900, poneki Lenovo i Acer. Svejedno, ionako su svi Made in China.

WWW.MEDIAMARKT.AT

HP Desktop PC Pavilion TP01-3907ng, Intel i5-12400F, 16GB RAM, 1TB SSD, GTX 1650, Win11, Silber/Schwarz ➨ jetzt online kaufen u

 

...

Veruj mi da je starije bolje. Kvalitet delova kod novih masina je kriminalno losiji nego kod starijih, fuseraj samo takav.

Laptop od pre 12 godina i ovaj drugi od pre 3 godine - kolosalna razlika.
Desktop od pre 12 godina i ovaj od prosle jeseni - jos i veca razlika.

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 3 weeks later...
пре 3 часа, Dragi рече

Da li zadovoljava novi "Mail" od win 11, ili ipak treba drugi program kao što Outlook?

Predji na Linux. :smeh1:

  • Збуњен 1

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 2 weeks later...

$#&%§# McAfee, juče ga deinstelirao jer beše istekla slobodna licensa sa novim kompjuterom (win 11) koji sam kupio nedavno. Izbrisao mi je dosta podatke. 

Baš kada sam pomislio da li možda taj McAfee nešto valja. Neka, ostajem pri mojim starim, nemačkim, šta'š. Barem mi ne brišu podatke.
 

Milost i istina neka te ne ostavlja; priveži ih sebi na grlo, upiši ih na ploči srca svojega!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 3 weeks later...
On 3.8.2022. at 13:43, Dragi рече

$#&%§# McAfee, juče ga deinstelirao jer beše istekla slobodna licensa sa novim kompjuterom (win 11) koji sam kupio nedavno. Izbrisao mi je dosta podatke. 

Baš kada sam pomislio da li možda taj McAfee nešto valja. Neka, ostajem pri mojim starim, nemačkim, šta'š. Barem mi ne brišu podatke.
 

Ako ti treba normalan antivirus, a da je besplatan, imas besplatne verzije Kasperskog i AVG-a. Rade odlicno, ne smaraju nimalo.

  • Свиђа ми се 1

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...