Jump to content

Православно учење о сујеверју , астрологији, врачању, магији и лажним пророцима

Оцени ову тему


Препоручена порука

Pre godinu dana sam prisustvovao prizivanju Hekate, ali nista se nije desilo, tako da sam razocaran i ostajem materijalista.

Inace, tu sam dobio inspiraciju kada sam trolovao da sam cuvar vesticjeg kola. :)

 

Наравно да се није ништа десило (мислим на видљив, материјалан начин), али буди сигуран да се на духовном плану ипак нешто десило. Не назива православна црква узалуд ђавола и његове анђеле лукавим. Наравно да неће лукави да се појави или јави на видљив начин некоме коме би то била само потврда о постојању духовног света. Већина таквих би у страху и ужасу потрчала у цркву да се спасава.

Оно што се засигурно десило и теби и осталим учесницима тог чина јесте тешко повређеивање душе. На тај начин човек добровољно отвара "капије" душе чиме омогућује несметано деловање демонских енергија на себе самог. Ако једнога дана (дај Боже да то буде што пре) увидиш своју заблуду и пожелиш да се спасаваш у цркви Божијој, тек онда ћеш да осетиш колико си зло и повреду тада претрпео. Ако икада заиста пожелиш и покушаш да се очистиш од греховних навика и страсти, није искључено да заиста видиш "Хекату" (мислим буквално) која ће ти онда фино објаснити да није лепо (није по бонтону :) ) да је најпре зовеш а после тога хоћеш да је отераш без поздрава. Ако останеш атеиста до краја живота, не секирај се, неће те пуно узнемиравати та твоја "другарица" у овом животу, али сигурно ће ти спремити одбор за дочек када душа напусти тело. :D

 

Но шалу на страну. Све што сам писао мислим потпуно озбиљно, и вековно искуство цркве то потврђује безброј пута.

Нека би дао Господ да што пре схватиш и ти и теби слични какве опасности навлачите на себе бавећи се на око (са световне стране посматрано) безазленим стварима.

Забрањена ПОРУКА и забрањена ТЕМА далеко се чује. Живела слобода говора!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 1.7k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Ako se pojavi sa nekom primamljivom ponudom, mogli bismo da pregovaramo.

Svaki dan nudi primamljive ponude i ni sami ne znamo na koliko smo pristali. Bolje ne izazivati.

Verbum Domini Manet in Aeternum!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 1 month later...

Ne obraćajte se vračarima i gatarima, niti ih pitajte, da se ne skvrnite o njih. Ja sam Gospod Bog vaš. A ko se obrati vračarima i gatarima da čini preljubvu s njima, okrenuću lice svoje nasuprot njemu i istrjebiću ga iz naroda njegova.” (Levit. 19,31; 20,6)

 

Prorok Isaija, proričući propast Vavilona zbog njegovog bezbožništva i pogubnog bavljenja magijom i astrologijom, u ime Gospodnje ironično govori: „Stani sada s vračanjem svojim i sa mnoštvom čini svojih oko kojih si se trudila od mladosti svoje, ne bi li se pomogla, ne bi li se okrijepila. Umorila si se od mnoštva namjera svojih; neka stanu sada zvijezdari, koji glijedaju zvijezde, koji proriču svakoga mjeseca, i neka te sačuvaju od onoga što će doći na te. Gle, oni su kao pljeva, oganj će ih spaliti, ni sami sebe neće izbaviti iz plamena.”(Isaj. 47,12-14)

apostol_pavle-229x300.png

 

Apostol Pavle slepilom je kaznio Elimu – vračara koji se protivio evanđelskoj propovedi, nastojeći da ljude odvrati od prave vere. (Dela ap. 13,8) I na kraju, iz knjige Dela apostolskih saznajemo da mnogi, pod dejstvom apostolske propovedi, a od onih koji vračahu, sabravši knjige svoje spaljivahu ih pred svima. (Dela ap. 19,89) Na taj način, oni su se odrekli veze s demonima i posvedočili da je vera Hristova nespojiva sa crnom magijom.

 

http://kikindske.rs/feljtoni/crkva-i-astrologija/5992

''Старајте се да имате љубав. Иштите свакодневно од Бога љубав. Заједно са љубављу долази сво богатство добара и врлина. Волите, да бисте били вољени од других.''
(Св.Нектарије Егински)

ЖИВА ДЕЛА УТЕХЕ - искрено се надам да ће ова акција пробудити оно најбоље у нама

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 9 months later...
  • 1 month later...

Епископ душанбински и таџикистански Питирим: О чаробњаштву и вештичарењу

 

%D0%9C%D0%B0%D0%B3%D0%B8%D1%98%D0%B0-720

 

– Опростите ми што сам оваква: имала сам несрећу, – обратила ми се интелигентна пријатна жена са великим хематомом испод ока, дошавши са својим осамнаестогодишњим сином.

 

– А шта вам се десило? Како могу да вам помогнем? – питао сам жену која је страдала.

 

– Бринем се због свог сина Тимура – почео је да чује глас који га наводи на убиство.

 

– Одавно чујеш тај глас? – обратио сам се младићу.

 

– Трећи дан. Он себе назива Андрејем из Магадана, – одговорио је млади човек.

 

Нама у Руску Православну Цркву у Душанбеу често долазе муслимани, који моле за помоћ од последица злих духова. При томе их нама шаљу муслимански свештеници, муле, говорећи да у њима седи руски демон и да због тога треба да иду у руску цркву. То је наравно, нетачно: демони немају националност, мада могу, као у овом случају, назвати себе руским именом, да би наивним људима измучили главу. Не сретавши се по први пут са таквом ситуацијом питао сам директно жену:

 

-Да ли сте се обраћали врачарама?

 

Она се збунила од неочекиваног питања и након неколико тренутка ћутања је признала:

 

– Да, пре недељу дана.

 

– А када сте доживели несрећу?

 

– Пре пет дана.

 

– И трећег дана је ваш син чуо демонски глас. Да ли сада разумете зашто се вама то све догодило?

 

– Да, разумем: ја сам крива. Појавиле су се потешкоће у породици и на послу код мужа. И због тога сам пошла код неке бабе, врачаре, – одговорила је жена сагнувши главу.

 

Код једног у породици не иде добро, неко се несрећно заљубио, код другог има проблема на послу, код трећег нема посла, четврти мисли да је проклет, – и сви они иду слугама злих духова. И дешава се затим: муж оставља љубавницу и враћа се жени, а верни муж изненада одлази љубавници која га је зачарала; на послу долази до пораста каријере или се отварају нове пословне могућности, и проблем је, изгледа, негде ишчезао. Али, ускоро ће се разјаснити да то није дугог века. Муж постаје зао и агресиван, деца отказују послушност, на послу, да би опстали, бивају принуђени да дају и узимају мито живећи у непрестаном страху да ће бити ухваћени и послати у затвор, или, као у последњем случају – нерећна демонска опседнутост њеног сина. И људи, уместо да се пробуде и кажу шта их је повезало са нечистом силом трче опет ка врачарама, спремни на то да им дају било какве новце, да би опет добили решење проблема.

 

Магија делује. И то делује на следећи начин: врши се одређени магијски ритуал у коме се употребљавају светиње: освешћене свеће, тамјан, иконе, уље, вода – оскрнављене светиње често појачавају дејство магијске завере, – и резултат је 100% ту (под условом да онај који врши магијски обред није варалица већ заиста маг, врачара, чаробњак, екстрасенс итд, то јест професионалац своје ђаволске творевине). У том стопроцентном достизању резултата се и крије тајна популарности свакојаке окултне праксе, толико широко распрострањене по целом свету. Чак иако и јудеизам, и хришћанство, и ислам под претњом смрти или најтеже казне строго забрањују одлазак врачарама, екстрасенсима и гатарама, река људи свих вероисповести не престаје да им одлази. Због тога што, како се то данас каже-то делује.

 

А реците,молитва свештеника не делује? Свевишњи је превише далеко, да би чуо молбу слуга Његових, или је пак сувише узвишен да би одговорио на сваку молитву? Не, сво указивање религије нас учи другачије. За библијског Јова Бог је толико близу да му пред Његовим сјајем обгоревају трепавице. И зашто свештеници бивају немоћни у својим молитвама пред Богом? Демони се не истерују, болести се не исцељују, мужеви се не враћају, ствари се не мењају. Одговор је једноставан: Бог не прави споразум са човеком. Он, по Свом свезнању, зна, да је једном за спасење душе корисна болест, другом жалост, трећег од страшног греха може да задржи само обузетост, четвртог, од затвора – дужност нижег ранга или да тренутно нема посао. И за све треба Богу захвалити: за тугу и за радост! Најправилнији однос човека ка Богу је објашњен у једној краткој формули: „Да буде воља Твоја!“ И једна од најправилнијих молитви Творцу мора да се заврши речима: „Не како ја хоћу, већ како ти, Господе!“

 

У томе је суштинска разлика између молитве и магијских чини. У молитви ми молимо Бога да испуни Његову вољу, која се не поклапа увек са нашим жељама. А врачарска завера- то је пакт са ђаволом: ја теби душу тог несрећног човека, а ти мени решење његових малих проблема. И непроцењива људска душа, која је скупља од све васељене, иде под чекић на тој сатанској аукцији. Када не би било бескрајне милости Божије, ђаво би још давно у бесцење покуповао све до последње глупости лаковерног човечанства.

 

Али Бог допушта само то зло које ће се сигурно преокренути у добро. Тако је и са врачарама: они могу да нанесу штету само у тој мери, у којој је Бог допустио. А они који су страдали од њих, бивају кажњени, и стичу, макар то било и негативно, искуство, које могу да поделе са неискуснима. И уместо магијских чини ће вежбати молитве и молити не за благо земаљско, већ за Царство Небеско. Уколико нису сасвим глупи.

 

Шта да раде ти који су страдали од дејстава злих духова својом кривицом или кривицом блиских (као Тимур)? Као прво, покајати се и више се не обраћати за помоћ врачарама. Као друго, смирено и са стрпљењем издржати казну. И као треће, правилно се молити и тражити молитве за себе. Код нас, у храму Светог Николе сваког петка у 18:00 чита се молебан светом праведном Јовану Руском. Овај светац има поверење пред Богом да помаже онима који су страдали од вештичарења и нечистих сила, а такође и наркоманима и алкохоличарима. На тај молебан су почели да долазе и муслимани, опседнути злим духом. И свети праведни Јован Руски им помаже: неколико дана, до следећег молебана, они се осећају много боље. Ми таквим људима дајемо свету воду, коју они пију и којом прскају своје домове, да би их очистили од злих духова.

 

Бог је милостив, Он никада не оставља Своју творевину. Само је нама самима потребно да будемо верни Једином Свевишњем, Творцу неба и земље, и да не варамо Њега ради незнатне користи ступајући у контакт са слугама сатаниним. Јер наплата по ђавољем дугу ће доћи, како у овом, тако и у будућем животу.

Епископ душанбински и таџикистански Питирим
Са руског: Слађана Митровић
Извор: Православие.ру


Ова порука се налази и на насловној страници Поука. Погледајте!

"Пролази обличје овога света..." (Кор. 7, 31)

podviznickaslova.wordpress.com

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 1 month later...

Новитет! :)  ...Да скратим причу...плела сам у колима-3 сата путовања. Тетка стара ме укорила. НЕ ВАЉА СЕ, кад се путује плести, баксуз је, може да се изазове несрећа. Питам зашто, одговор је ,не ваља се. ....па добро, има смисла...ако нагло закочи, могу да повредим себе или некога са иглама :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Новитет! :)  ...Да скратим причу...плела сам у колима-3 сата путовања. Тетка стара ме укорила. НЕ ВАЉА СЕ, кад се путује плести, баксуз је, може да се изазове несрећа. Питам зашто, одговор је ,не ваља се. ....па добро, има смисла...ако нагло закочи, могу да повредим себе или некога са иглама :)

 

Хехе, сва срећа код мене те приче никад нису пролазиле јер сам Стрелац, а зна се да ми Стрелци нисмо сујеверни, за разлику од рецимо Шкорпија или Вага... :coolio:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 4 weeks later...
"Како би друкчије човеку падало на памет да подели космос по аналогијама дана и ноћи, лета и зиме, на свет светлог дана и свет тамне ноћи насељен митским монструмима, уколико није имао прототип такве поделе у самоме себи" 

- Карл Густав Јунг

''Старајте се да имате љубав. Иштите свакодневно од Бога љубав. Заједно са љубављу долази сво богатство добара и врлина. Волите, да бисте били вољени од других.''
(Св.Нектарије Егински)

ЖИВА ДЕЛА УТЕХЕ - искрено се надам да ће ова акција пробудити оно најбоље у нама

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Хехе, сва срећа код мене те приче никад нису пролазиле јер сам Стрелац, а зна се да ми Стрелци нисмо сујеверни, за разлику од рецимо Шкорпија или Вага... :coolio:

 

Haha tek sad vidim  12:smeha:  Carski, zamisli, ja sam vodolija valjda, pa mi opet vake stvari tipa coroskopa nisu padale na pamet. tj jesu kad sam bila u gimnaziji, drugarica je imala neku poznanicu stariju koja joj je pravila natalnu kartu sta vec gledala u solju kako god, ali eto meni se nije dalo, Bog me sacuvao hahaha :)) (mislim sujeverno uplitanje bilo Boga, bilo djavola, zvezda il cega treceg je isto, samo se ime toga jelte menja..)  :)))  :))

Mi obicno procenjujemo sebe na osnovu namera, a druge na osnovu akcija

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 3 weeks later...

Дође и преступна година...и поново исто питање:" Ваља ли да се саде воћке преступне године,чуо сам- неће да роди...?

 

Одговорим да је то сујеверје,да нема везе са воћем, поврћем, рађањем деце, итд..има везе са календаром и да проучи то мало.

 

Онда добијем оно познато :" Знаш, стари народ је тако говорио, а они су знали шта раде, мора да ту има нешто..."

 

-"Добро."-рекох- "Онда нађи старог човека, који се бави воћарством, па га питај...можеш и старог Оца проту..." 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Дође и преступна година...и поново исто питање:" Ваља ли да се саде воћке преступне године,чуо сам- неће да роди...?

 

Ми смо имали шљиве које су посађене 1992. године. За двадесетак година колико смо их имали, родиле су само двапут како треба. Разлог - монилија. Падала је киша непосредно после прскања једне године, а прскање није поновљено. Оболеле гране. Чудо једно, шљиве цветају, бели се шљивак, али како почну да завезују, само пада једна за другом. Роди можда трећину од очекиваног. Али, све је то последица болести.

 

У суштини, јесења садња је боља од пролећне. Јесенас смо опет садили, и ето избегли преступну годину. :D  И ове године, ако буде по моме, и ако Бог да, садићемо. Их, још да буде воћњак прва лига, да се разбије то сујеверје.

 

Сетих се још нешто. Прошле године, 14. јула на св. Враче скокнуо сам предвече до села да пребацим једно пчелиње друштво кући. Поквари ми се мех на димилици, спадне ми мрежица са пчеларског шешира, пчела без матице љута, зло. И кажу ми у селу, тежак празник. 

 

Е, да, кажу да не ваља ни да се жени и удаје на преступну годину. Е, баш бих. Можда и из ината.  :D У супротном, због терања ината морао бих да чекам још 4 године.  :)

 

Има још много тога. 

Не брините се, дакле, за сутра; јер сутра бринуће се за се. Доста је сваком дану зла свога.

(Мт.6, 34)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

 

 

 

Predlazem ovaj film.

 

Magija je potpuni ljudski izum, radi manipulacije. Onostrano u magiji postoji onoliko koliko mi dozvolimo. Djaval ne napada samo podstaknut magijom to hocu da podvucem i da to imamo na umu. Ako uspevamo da odolevamo djavdjavu u nasem svakodnevnom Hriscanskom zivotu, uspecemo i ako nas djavdjav napada i uz pomoc maga ili vestice. 

 

Magija ne pojacava demonsko dejstvo, nego svesno uvodi demone. To nije izvorni cilj magije, to je sredstvo, izvorni cilj magije je manipulacija i kontrola radi koristoljublja.

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 1 year later...
On 10/5/2013 at 12:13, Volim_Sina_Bozjeg рече

Veštice nemaju nikakve nadprirodne moći, one se rukovode djavolom ali nemaju djavolske moći.Njima  sigurno djavo ne diktira nečiji život.

Veštice su djavolske sluge u svim oblicima tehnikama i pripadnosti.

E kad smo kod veštica, evo tražim temu i naiđoh na ovaj komentar pa ću tu iskoristiti sad priliku da ispričam šta se desilo mojoj prijateljici sad ove noći nakon dočeka nove godine kad je otišla spavat...bilo je oko pola 2, 2 ujutro...krenula je čitati Akatist Bogorodici Trojeručici i došla do polovine i kako je već bila umorna legla je i taman zadremala...onda je osetila tu veštičiju energiju kako joj prilazi i kreće na nju i u tom trenutku ona kaže na glas: NE MOžEŠ MI NIŠTA MENE SVETI NEKTARIJE ČUVA.... žena pod jastukom čuva malu ikonicu tog Sveca...u toj sekundi ta napadačica se povuče, iščezne ...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...